В корема шава ЮЛСКИят бонбон, наближава и нашият сезон!

  • 16 039
  • 302
# 180
jam,  мисля, че не си сгрешила. Чаршафчетата са си нужни. Като е голяма жега, аз смятам да завивам само с тях. Може и сгънати на две. Взела съм и 2 спални чувалчета, но не всеки път е удобно да се слага бебето в тях. Одеалцата не смятам да слагам в чаршафи. Става дума за тънките памучни. Те са толкова красиви и мекички.
Ние вчера купихме комплект легло + текстил и в него олекотената завивка и чаршафчета са точно с този 'голям' размер. Всичко  ще влезе в употреба рано или късно, не се притеснявай.
За количката една тънка пелена е достатъчна. Все пак лято ще е.  Laughing
Виж целия пост
# 181
NAN  newsm59  bigdance2 hbday happy bd bdbaloni

Да си жива и здрава,каквото си пожелаеш да се сбъдне и Юли да гушкате здраво и усмихнато бебче!
Весел празник!

Ти оправи ли се?Нали пиеше антибиотик?

Абе хора аз да питам!Чак тоооооооолкова ли е необходима тази помпа за кърма и какво ще я правя ако нямам кърма?Неможе ли без нея,нали бебето ще си суче и защо ще трябва да изцеждаме,или трябва докрай да е изцедено? newsm78
И защо ще трябва да я нося в болницата,неможе ли там ръчно ако чак толкова се наложи?
А и друго!Аз тая голяма чанта дето ще я мъкна,къде ще седи докато раждам,да не зачезне нещо от нея,така де, немога да я държа в ръцете и да напъвам да раждам!И такива скъпи неща като телефон,зарядни и др неща да изчезнат! newsm78
И да не ме върнат като видят що багаж мъкна ей!

Абе ей такива щури неща ми идват на акъла ама кво да се прави и те идват,немой само умни неща да изкачат!
Айде ако се вясне някоя друга щуротия ще питам и за нея!
Бай  bouquet
Виж целия пост
# 182
здравейте, аз не съм се включвала тук от зимата,но все пак ме има в списъка Laughing
иначе редовно ви чета.аз ще раждам след 1 юли със секцио понеже сме седалищно.
пожелавам на всички майчета спокойно дочакване на събитието Heart Eyes
Assinka, страхотно правиш като помагаш на бъдещите мами!
Виж целия пост
# 183
Аз смятам да я взема тая помпа основно защото имам т.нар. хлътнали зърна и се надявам са ги оформя малко с нея.ОСвен това ако не потръгне добре в началото кърменето и трябва да се цедя предпочитам да имам такава помпа за всеки случай (които очевидно ще ми струва около 80 лв. - Avent Isis). Просто предпочитам да съм готова.
Виж целия пост
# 184
bdbaloni    NAN!
Виж целия пост
# 185
N A N   
[/b]
newsm59 nbirthday newsm67  Gift  party023  cook newsm38  bigdance2  ura newsm18  Party Time Tada smile3510 hbday bdbaloni baloni

Аз смятам да си взема за болницата стария телефон и някаква евтина помпа, не се знае какви ръчички ще има там...

Асинка, много благодаря за помощта и съветите ти
Виж целия пост
# 186
 newsm59 NAN
желая ти всичко най-добро и сладко пухкаво бебче през юли  smile3504
Eli83,като разговарях преди 3дни с лекаря който ще ми води раждането и след като ми обясни какво ще ми трябва за болницота ми каза че цивилнити дрехи и обувките с които ще отида ще ги брибере татито/или който те придружава до болницата/и ще остана само с нещата които ми трябват за там.като почне раждането телефона можеш да го дадеш на някоя акушерка или на лекаря.много мами така правят и няма проблеми,а и моя лекар каза че няма проблеми newsm10дано да съм го обяснила както трябва Joy
Assinka,благадаря много за съветите които ни даваш smile3525
лек ден на всички  bouquet
Виж целия пост
# 187
Здравейте мами,
ЧЕСТОТО НИ ПЪРВО ЮЛСКО БЕБЧЕ, ДА Е ЖИВА И ЗДРАВА МАМА ПАСТЕЛ И ПРИНЦЕСКАТА НОРА, САМО РАДОСТ ДА И НОСИ  bouquet
Ей мами, не мога да повярвам, започна сееееее, супер, мен малко ме е страх, ама повече ми се иска да гушкам малкото мушмуроче Hug
Дано не чакаме дълго:)
RAVIA миличка, добре дошла в София, дано всичко и при теб е ок Hug
Виж целия пост
# 188
Happy Birthday, NAN!!!
Виж целия пост
# 189
 newsm67  ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на мама NAN !

За болницата аз си купих едно правоъгълно портомоненце с ципче с връзка за врата и в него имам пари,ЛК,мобилнен тел ще си сложа.Като го закопчея и  под  нощничката.  smile3503 Ползвах го даже сега като лежах.Много е удобно.

Помпа засега не смятам да взимам в болницата  Naughty .Ако се наложи татито ще ми донесе.
Виж целия пост
# 190
Хора, толкова ли се краде по тези болници??? Направо настръхвам #Crazy

Честит рожден ден на Nan!
Да е здрава и много щастлива!
Виж целия пост
# 191
Ели, кърма нямат само 3% от жените. Всички останали просто получават грешни съвети или спират да кърмят по свое желание.
Нарина, щом си с вдлъбнати зърна помпата наистина ще ти помогне, но можеш и сама да "изкарваш" зърното преди да сложиш бебето. Само да знаете, че на бебето не му пука от това дали има или няма зърно - за него е важно да му се излива кърма в устата Wink, а това не става като смуче зърното, а като масажира с устнички ареолата Simple Smile
Лала, другото се казва ЛАНСИНОХ и наистина е по-добро, защото не се отмива. Загрубяването на зърната го отричат главно заради контракциите и заради факта, че зърната трябва да са еластични, а не груби. Рагади се получават и от неправилна поза или неправилно захапване. Прочетете за това в Кърмаческия и ако не схванете нещо - давайте пак ще отговарям Hug Защото когато не си го виждал на живо си е трудно, пък дори и с второ дете Wink
Джем, аз купих едно разкошно памучно одеалце - мъничко от Бейби Маркета. Него ползвах дори в жегите, защото Сияна си беше топлолюбива, пък и бебоците трудно си регулират температурата. Само едно ще ви кажа - не купувайте от всичко. Ако има кой да ви подарява направете си списък и като правите питката работете по него.
Но предпочитайте естествените материи. За разходка я завивах с памучната пелена от комплекта за изписване. Моят беше Албимини, но препоръчвам и Бебето
Виж целия пост
# 192
Maxin, благодаря за пожеланията към дъщеричката ми  Heart Eyes   bouquet
И много се смях с това объркване  Mr. Green
Аси, много добре обясняваш  Heart Eyes Но аз да си кажа- стерилизирам си още шишетата с авентския стелизитор за МВ и ми е много по-удобно от това старателно да мия на чешмата... както и всеки нов продукт е добре първо да се стерилизира, а за по-нататъшна употреба може и да не се.
Помпа мисля, че ще ви трябва /алтернативата е с ръка/, но при всички случаи все някога ще ви се наложи да изцедите, за да дадете кърма в шишенце и в началото за по-лесно "тръгване на кърмата" -  поне на мен много ми помогна, но я ползвах само около месец, после всичко си беше в норма и нямах нужда от нея.
Гармастана също много ми помогна , нямах рагади и само се замивах с топла водичка преди кърмене.
За 'Албимини' и 'Бебето' съм абсолютно съгласна.и 100% памук в началото  Heart Eyes

ЧРД на мама NAN!   bouquet
Виж целия пост
# 193
Здравейте на всички мамита Hug
милички,аз имам въпрос който се надявам да не ви се струва много тъп Embarassed
 newsm78 Как да разбера дали не са ми истекли водите докато съм в била в банята? newsm78
преди малка докато си вземах душ имах странното усещане че нещо ми текна/по топло от водата с която се къпех/  smile3511 моля ви не ми се смейте,а някой ако знае нещо да отговаря.направо се спекох от притеснение
Assinka там ли си? Praynig
Виж целия пост
# 194
И аз да се намеся в теми4ката  LaughingСтига само съм 4ела. ВИждам 4е обсъждате помпите за кърма. И аз в момента съм в 4уденка по темата,но определено не ми се дават 80 лв за Авент,колкото и да ги хвалят CrazyКакво ще кажете за по-евтините алтернативи като Бертони или Чико newsm78Днес дори гледах тази на бертони и ми се стори досущ като авентската.Само дето  е 25 лв Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия