Спят в кореми сладки Деви,Лъвове и Раци.Време не остана,АВГУСТ ще си гушкат мама

  • 21 019
  • 296
# 105
Разбрах, трябва ни и ваничка. Тогава въпросът ми е каква - обикновена или анатомична?
И още стойка - от тези пластмасовите или от хавлиените шезлонгчета?
Виж целия пост
# 106
Здравейте и от мен:)
Бързо оздравяване на мъжа на Ани!
Времето е едно никакво навън ... И на пук на всичко се оказа, че имаме нещо като теч в хола, та сега ще трябва да търсим майстор за покрива. Дано се покаже слънчице за предстоящите сватби  Wink Аз също следя дискусията за покупките с интерес. Ние купихме дървена кошара (легло) от Пакостник 120/60, защото спалнята ни е доста мъничка, вече си набавих и някои дрешки, предимно бодита и гащеризончета, хавлия, пелена за завиване и комплект обикновени пелени. След някоя и друга седмица ще купя и шишета, термометри и други дреболии.
За болницата засега съм взела два чифта шарени бабешки гащи, дето само като ги видя и ми призлява Mr. Green, и четири броя малки чаршафи за еднократна употреба, те може да се ползват и като подложка при преповиване на бебето май  newsm78
За количка мисля, че за нас е най-добре да е с големи надуваеми гуми, по-проходими били в зимни условия... Но определено нямам намерение да надхвърлям 250 лв при тази покупка.
И на мен ми се гади както беше в първите месеци, не ми се прави нищо, и въпреки че пия желязо, нямам никаква енергия...
Не мога да повярвам колко малко остава докрая - месец и половина - два, чак почна да ме хваща шубето  Embarassed
Пак се олях с писането... Пазете се всички!
Виж целия пост
# 107
Разбрах, трябва ни и ваничка. Тогава въпросът ми е каква - обикновена или анатомична?
И още стойка - от тези пластмасовите или от хавлиените шезлонгчета?
Мисля че под сотйка тук визираме рамката( една тръбна),на която се поставя самата вани4ка.А това  за което ти говориш ,го нари4ат шезлонг Laughing.Те се използват само в обикновените вани4ки.Аз ли4но 4ух добри отзиви от една приятелка за тези хавлиените,дето са на една метална рамка...
Виж целия пост
# 108
Здравейте,
Все докато се наканя да се включа изпускам нишката......Май сте доста активни Simple Smile
 Аз напоследък се заглеждам в тези колани за бременни и за след раждане. Някой има ли идея дали има полза от тези неща!?

И един въпрос към всички мами от София - ходили ли сте на училището на сп. 9 месеца? Има ли полза? Трябва ли да се запиша предварително?
[
Не съм ходила, но имах такова желание. До колкото знам трябва предварително да се обадиш на тел. 946 13 69. Срещите май са вторник и четвъртък, ама не съм много сигурна....

Искам да питам и още нещо колко често ходите сега на консултации? Нещо ми се струва ненормално в осмия месец да ме викат веднъж на 2-3 седмици.... Не трябва ли по-честичко да ни наблюдават с бебо!?
А за болките- не е страшно - ако бебето е вече надолу с главата, тя много убива и боли Laughing
Виж целия пост
# 109
относно у4илището към 9месеца- и аз все се каня ,но досега не съм ходила,но се каня да ида на лекцията следващия вторник- "За и против цезаровото се4ение по желание" newsm78 Ако има и други желаещи- може да се организираме  Laughing
Относно 4естотата на посещения при лекаря- ами аз ходя по НЗОК при един в п-ката,който до сега само в на4алото веднъж ме гледа на видеозон,После предлага,ама да си платя Wink,щото не се поема от касата пове4е от 2( не знам за кога го пази 2-рия).Мери ми кръвно и аз си казвам мерките.Абе- нищо работа не върши.Ина4е си ходя  при моя си доктор,при който  ще раждам  горе-долу по веднъж в месеца.Ако има нужда- той ще ме викне по-4есто- така 4е раз4итам на него. Peace
Виж целия пост
# 110

И един въпрос към всички мами от София - ходили ли сте на училището на сп. 9 месеца? Има ли полза? Трябва ли да се запиша предварително?
[
Не съм ходила, но имах такова желание. До колкото знам трябва предварително да се обадиш на тел. 946 13 69. Срещите май са вторник и четвъртък, ама не съм много сигурна....

Много е интересно във вторник и четвъртък са срещите лекциите са много интересни и накрая ти дават подарък. Днес бях и дадоха шише на Авент презентация на Хип и лекцията беше за "Немендикаментозни методи за обезболяване на раждането" Дават ти и папка с листове ако искаш да си водиш записки. Всеки месец се попълва анкета и началото на следващия месец се тегли една анкета и печели 200 лв. за пазаруване в Премаман. Също така във Вторник се рисуват коремчетата и участват в конкурса с коремчетата.
Единственото е че на входа даваш 2 лв. те ти дават талонче с което може да консумираш за тези пари ако е повече се доплаща. Много е интересно на училището
Виж целия пост
# 111
Здравейте и от мен!  Simple Smile
Snejko, чувствам се точно така, както си го описала - постоянно ми е едно сънливо, отпаднало, нямам апетит, а хапна ли, почва да ми се гади... Моите съмнения са също за хемоглобина. Последните  изследвания ми бяха преди месец и беше 104. Сега пия Ferofolgama, но по 1 на ден, а виждам, че тук пиете по 2-3.. А също така някой /извинявам се, не се върнах назад да видя точно кой   Embarassed/ пиеше и допълнително фолиева киселина... Нали във Ferofolgama-та е включена в състава?
anni78, стискам палци мъжа ти да е по-добре вече! А ти се успокой, ще мине!
Мама Леоне, наистина не е препоръчително да се пътува, както ти е казала и blueeye® ! Аз не съм най-добрия пример, защото в нaчалото на юли, когато вече съм в 8-я месец, ще пътуваме обратно за Пловдив. Ще пия пак Магнерот и ще се моля всичко да е наред... Но ти не рискувай!  Naughty
За ваничките - аз ползвах анатомична, страхотно удобство е! Бебето не може да се плъзне в полулегнало положение, а след като започне да седи, се слага седнало в по-широката част на ваничката. Тук, във Варна, тъй като идваме всяко лято и стоим по повечко, първия път си я носихме с нас, но без металната стойка. Слагах я в/у 2 стола, но стоеше някак наклонена и не толкова стабилна, както в/у стойката, защото отдолу има едни канали, в които влиза стойката и явно те пречат ли, не знам. След това си купихме за тук обикновена + хавлиено шезлонгче. Е, не е същото! Бебето се смъква надолу, мърда и може да падне настрани.. Слагах едни хавлии на дъното, за да не се пързаля.. Май е въпрос до свикване, но за мен анатомичната си остава най-добрия избор. Има и по-малки, и по-големи, моята е от големите. Но да кажат и другите мами, сигурно има и много доволни от обикновените. А иначе докато падне пъпчето, татко му си го слагаше легнал по коремче в/у ръката, с длан точно в/у пъпчето, а аз го къпех и нямаше проблем. Но идеята на Lorexa за лепенките е страхотна! Аз изобщо не се бях сетила да проверя за нещо такова!   Peace
За педиатъра - ДА, трябва да се избере и да се посочи още в родилния дом, защото един вид детето се предава от там под негово наблюдение. Ние не бяхме избрали и едно бягане падна..   Crazy
Хайде, милички, че пак стана дълго... Аз отивам да легна до малкия, докато спи...  Wink
Виж целия пост
# 112
Здравейте, мами  Grinning

В това ужасно време нямам настроение за нищо, а така ми се иска да е топличко и да се разхождам...

anni78, стискам палци таткото скоро да се оправи и да нямате повече подобни изживявания Praynig

velmar, и аз си мислех да започна да посещавам лекциите...може да се разберем нещо за вторник...

Мами, а не мислите ли, че вече е време и за нова срещичка? Laughing

blueeye, предполагам, че до сватбата ще се оправи времето...все пак има цяла седмица...но каквото и да е пак ще бъде едно незабравимо изживяване. Laughing А за отчета -- "Св. София", д-р Силвия Савова.

Виж целия пост
# 113
AndyB,
аз съм "за" срещичка. До сега не съм идвала, но имам огромното желание. Писна ми да стоя в къщи, а и това гадно време направо ме съсипа - психически!
А за училището също мисля да се запиша още утре - и във вторник - леви-десни напрееед с корема ще се дотъркалям някак си  Joy   
Виж целия пост
# 114
По повод къпането вчера нашия тати ни разказа една "щуротия"  Mr. Green
Баща къпе бебето и го полива с черпака. А майката го пита "Е, защо с черпака?". А той "Ами пробвай ти с голи ръце тая гореща вода!" smile3513
На мен ми подейства "освежаващо-хилежно" тази простотия, само да не ме изгоните от форума заради нея Praynig
Виж целия пост
# 115
Здравейте, Може ли и мен да добавите към вашата темичка.
Вече съм в 32 г.с. - + 9 кг.
Иначе съм от Добрич.
Термин - 08.08.2006
Виж целия пост
# 116
Привет!  Hug
Хайде моми-софиянки на среща!!! Аз съм "за"!!!  Mr. Green
У-щето на 9месеца също е добра идея, но ми е раничко да ходя  Embarassed
Аз пък да ви кажа се радвам на това време, верно, гадно е, но по-лесно се понася от жегите. А и както го дават от следващата седмица, не ме се мисли  ooooh!
ани78 , дано татенцето се оправи по-бързо!  Praynig Нашият направи страхотна бъбречна криза през февруари и като се сетя как я преживях с него... На прегледа са му казали, че има още два камъка и треперя да не тръгне да ги изкарва, че е страшно.
Булките - дано ви е хубаво времето! Ще чакаме снимки после!  Heart Eyes Сигурна съм, че ще сте най-красивите!!!   bouquet
Мамите с контракции - пазете се и дано устискаме всички до влизане в 9ти месец!  Praynig Напоследък това ми е страха! И се чудя дали ако тръгне бебо, ще позная че е това. Кумата ми каза, че няма как да го объркам, пък ще видим. То нали уж ще съм секцио, та по-добре да потрае вътре.  Praynig
Ох, пак стана дълго!
Цунки и до писане!   bouquet
Виж целия пост
# 117
Здравейте, Може ли и мен да добавите към вашата темичка.
Вече съм в 32 г.с. - + 9 кг.
Иначе съм от Добрич.
Термин - 08.08.2006
Добре дошла!   bouquet
Виж целия пост
# 118
Привет мамчета!   bouquet
Това ми е втория постинг за днес и ако и този път не мога да го публикувам  #Cussing out
Днес времето е едно такова само за спане и аз естествено се възползвах, чак ме е срам  Embarassed голямо спане беше. Бебето си ритка ама мен това изобщо не ме притеснява, все едно ме гали милото.  Simple Smile
anni78 дано бързо да си приберете един здрав татко! Стискам палци и се моля!  Praynig
blueeye мисля, че много добре ни поддържаш първата страничка, БЛАГОДАРИМ за което! Не се притеснявай, винаги ще има недоволни. И ние виждаме много неща у недоволните, но не е нужно да сме дребнави в момента.  Peace
Иначе за отчета 31 г.с. +13 кг. Ама то било голяма скука човек да си седи вкъщи, само се навъртам в кухнята, добре, че се заредих с плодове. Утре ще отскоча до работа да поработя малко и да се срещна с хора.
Иначе на училище с 9 месеца и на мен ми се ходи, но започва много рано. От програмата им за този месец ми хареса темата "За и против цезаровото сечение". Така, че ако се съберем повечко, включете ме и мен.
AndyB съгласна за срещата, естествено че съм с две ръце ЗА!  Peace Такива срещи не се пропускат. Само кажете дата място и час и съм там.
divas ако знаеш аз какви ударни дози желязо пия, чак се притесних като ви чета. Тъкмо бяхме стигнали до заветните 118 единици и хемоглобина пак е паднал на 113. Както бях писала преди доки иска да го задържим поне на 116 и затова сега пия 3х1 Ферофолгама + една ампула Тотема на ден. Мисля, че е много, но щом док казва така - слушам!
Добре дошла на vesi kalcheva!
Чао мацки! И целувки!  Heart Eyes


Виж целия пост
# 119
Здравейте мами!
Добре дошла на новото мамче! Stop
Ани пожелавам бързо оздравяване на мъжлето и да няма повече тревоги.
RОZI24 хайде и ти да ни изненадаш с това срамежливо бебче.
Сега като чета съветите на раждалите мами се поуспокоявам,че не е толкова страшно раждането.Нали напредва медицината и с тези обезболяващи не е страшно.И аз се насочих към раждане с епидорално упойка,ама все пак има доста време.
Днес и ние се записахме с покупките.Дадохме поръчка за скрин и бюро за компютъра.Другия месец мисля и креватчето да поръчаме.С другите покупки ще поизчакам малко и без това съм чак края на август,дано и бебка мисли така де JoyКато гледам имаме си вече определени  две Юлски-августинчета Party:Дано всички стискаме до тогава Praynig,
Чао засега и много усмивки Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия