Февруарската дружинка,вече на половин годинка!

  • 45 416
  • 753
# 315
Аз имам и друг проблем, откакто му се смени режима за сън през деня, ако може така да се каже, имаме и проблем с къпането. Преди сам си беше уустановил като най-удачен вариант къпане в 20:30, хапване и сън. Сега обаче явно му идва късно, и се чудя дали да не го преместя в 20:00 къпането, но не знам дали няма да се разбута тотално всичко и да не успее да заспи после, че са едни приспивания с часове после.... Вие към колко къпете, опитвали ли сте се да промените поради някакви причини и как се пруе?

Ние променихме къпането в 20:00,преди и към 20:30-21:00 го къпахме.Но вече започва много да киселее и иска в 20:00 да е в банята.Както плаче в момента,в който го сложа във ваната и започва да се смее.Така си го направи и му е по-добре,баня,хапване и заспива.Спи до към 4-4:30 ,хапва пак и спи до 8 Simple Smile
Виж целия пост
# 316
При някои бебета не е толкова лесно да се изгради режим, като не иска да спи бебето, плаче и се дърпа, как ще го накараш? Като не е гладно в определения час, как ще го нахраниш? Гоненето на часове и стриктно разпределения ден за ядене и спане не правят по-лесни нещата, твърде рано е за изграждане на навици, та то е бебе само на 6 месеца! Сега трябва да си развива телцето, да открива нови умения, гледки, образи, то ще си заспи когато иска и ще се обади, когато е гладно. Има време кога да се налага режим.
Виж целия пост
# 317
Няма по-лошо от преуморено бебе. Първият сън е в 10ч, после 12ч и последно в 16ч. Къпя в 18.30 и до 19.30 е заспал. Спи 12 часа с три събужданията за храна. Режимът трябва да го създадем ние, а не бебетата. Те бързо се учат.

Тук ще се изкажа предвид опита ми с две деца. Всяко дете е различна индивидуалност и ако не се поддава на рвжим ако искам и на челна стойка да стоя все тая.

С голямата имах приятелка, с която родихме в един месец. Нейното бебе с режим, а моето без. Постоянно ми повтаряше как нещо не правя както трябва като майка. Бързо роди второ дете и за нейна неприятна изненада се оказа, че второто бебе не се поддава на режим.
Виж целия пост
# 318
Всеки си има мнение по въпроса. Под режим не се разбира казарма. Но не мога да оставя сина ми да спи когато си иска, просто защото той никога няма да заспи сам. Има схема колко трябва да е будната пауза на едно 6 месечно бебе и аз се опитвам да спазвам колкото и когато е възможно, за да избегна преумората и постоянното киселеене. Никои не е споменал режим на хранене, разбира се бебето ще се храни щом пожелае. Всеки сам си преценява какво работи и е най-добро за детето му.
Виж целия пост
# 319
Аз имам и друг проблем, откакто му се смени режима за сън през деня, ако може така да се каже, имаме и проблем с къпането. Преди сам си беше уустановил като най-удачен вариант къпане в 20:30, хапване и сън. Сега обаче явно му идва късно, и се чудя дали да не го преместя в 20:00 къпането, но не знам дали няма да се разбута тотално всичко и да не успее да заспи после, че са едни приспивания с часове после.... Вие към колко къпете, опитвали ли сте се да промените поради някакви причини и как се пруе?

При нас преди месец беше същото - преди го къпехме в 21:30,вечеряше в 22ч. Позна да заспива около часа за къпане. Изместихме къпането в 20ч. Според мен няма да имате проблем,ако преместиш къпането,то детето си показва. Ние го направихме постепенно, с по 15мин по-рано пред ден-два и нямаше проблем. А и във вашия случай говорим за половин час, не е такава разлика.

На 6++ е. Лекарят от миналия месец се е фиксирал в това сядане. Сега пак му прави разни тестове на рефлексите. Пак бяхме при невролога.  Уж не намират нищо нередно, но искат да направим един курс рехабилитация, за да заякне горната част на тялото и да се подобри контрола.

Мислех да започвам скоро и месата, но изхожданията са много често на топчета. Иначе ака по няколко пъти на ден.  Понякога се напъва доста. Предполагам с место ще се утежни положението. Всеки ден давам или тиква или круша, но без голям ефект. Сини сливи преснни тук няма, а сушените не са подходящи за бебе.Вода предлагам, но ако пие е малко. Давам и със спринцовка, поне някой милилитър да влезе. Ако имате предложения за други разхлабващи храни бих се радвала да ги споделите.

Хм, не разбирам фиксацията на лекаря...Наиситна е съвсем нормално дете на тази възраст още да не стои стабилно. Моето,въпреки че се изправя и пълзи, не стои съвсем добре. Аз лично бих отишла и при друг педиатър за второ мнение. Рехабилитацията няма да навреди,факт, ама защо да гимнастирате детето,ако проблем няма...

При моя син сутрешното е същото - на топчета. Оправи се от няколко дена, след като започнах да добавям по малко сок от слива+круша (без захар, на Хип, има ги навсякъде, съмнява ме да ги няма при теб) към следобедното хранен,което е някаква каша с плод.Месо яде от месец, не беше оказало никакъв ефект.
Виж целия пост
# 320
Всеки си има мнение по въпроса. Под режим не се разбира казарма. Но не мога да оставя сина ми да спи когато си иска, просто защото той никога няма да заспи сам. Има схема колко трябва да е будната пауза на едно 6 месечно бебе и аз се опитвам да спазвам колкото и когато е възможно, за да избегна преумората и постоянното киселеене. Никои не е споменал режим на хранене, разбира се бебето ще се храни щом пожелае. Всеки сам си преценява какво работи и е най-добро за детето му.

Би ли споделила схемата, моля. Стана ми интересно.
Виж целия пост
# 321
Lil_Iv, Etoile благодаря, ще преместим, то детето си показва, че така иска.
Gordi, явно детенцето ти по-лесно се адаптира, но не всички са така. Доскоро моето много трудно спеше през деня каквото и да направя, а съм пробвала всичко, спеше само в количката навън. Такъв е, приела съм го, но наистина на майките с по-лесно заспиващи бебета им се струва, че другите майки не правят нещо както трябва и затова бебетата им са преуморени и не заспиват. Ами не е точно така, но и на мен не ми се обяснява честно казано. Който се сблъсква с проблем си му търси решение.
За сядането и бебо не седи сам, но засега никой не е споменал, че е проблем. Даже като ходихме на ортопед спомена, че до 9 месеца е нормално да не може да седи сам, някои се научават преди това, други дори малко след.
Виж целия пост
# 322
Рано е още за самостоятелно сядане, на нас ни казаха, че е нормално към 8 месец детето да започне да сяда.
При нас е голямо мазало с това захранване, пюре хвърчи навсякъде 😂, влиза в носа му и почва да киха, голяма забава е. Много ръкомаха като почна да го храня, понякога хваща лъжицата дърпа към себе си и аз от инат дърпам към себе си и става истинска борба. Доста дрешки вече са с петна, които не могат да де изперат. Лигавник нашият хубостник не търпи, почва да реве като му го сложа....
Виж целия пост
# 323
Рано е още за самостоятелно сядане, на нас ни казаха, че е нормално към 8 месец детето да започне да сяда.
При нас е голямо мазало с това захранване, пюре хвърчи навсякъде 😂, влиза в носа му и почва да киха, голяма забава е. Много ръкомаха като почна да го храня, понякога хваща лъжицата дърпа към себе си и аз от инат дърпам към себе си и става истинска борба. Доста дрешки вече са с петна, които не могат да де изперат. Лигавник нашият хубостник не търпи, почва да реве като му го сложа....

Използвам, че още е топло и се храним по памперс с един лигавник, който наподобява тениска, но без ръкавки-през главичката, така си спестявам петната от дрешките Simple Smile
Виж целия пост
# 324
Здравейте! Има ли мама на бебче с по-висок хемоглобин (за изследванията на 6м. питам)?
Според педиатърката е, защото не беше цокала/пила вода в близките часове, а си е жега. Обикновено малката пие по 100-150 мл.вода на денонощие, та не мисля, че е обезводнена...
Виж целия пост
# 325
Отклоненията в техните стойности са нормални,стига наистина да са коментирани с педиатър.
Виж целия пост
# 326
Gordi, явно детенцето ти по-лесно се адаптира, но не всички са така
Хич не е лесно и моето момче, не е спал в количката от новородено. В колата не спи, дори и да карам 3 часа. Но през деня се зарекох, че ще му създам един режим на спане, че ставаше нетърпим. И аз съм човек и имам нужда да седна за 5мин. Започнах да го слагам както е по схема

В началото недоволстваше поне 20-30мин. Но аз не го взимам, стаята е затъмнена, пуснат е бял шум и стоя до него, тупам, галя той се дърпа въпреки че две не вижда. Упорито магаре се оказа. Мина вече месец и сега си знае и заспива до 3-4-5мин. Костваше ми бая усилие, но вече спи по 3-4 часа на ден. Не е невъзможно, но иска постоянство.
Виж целия пост
# 327
Така е иска се постоянство, и аз се надявам, че с упоритост ще се подобрят нещата. Поне сега успява да заспи вкъщи макар и трудно Simple Smile
Виж целия пост
# 328
По-рано днес, писах в темата за бързи въпроси и отговори, но сега пиша и тук, защото ще се побърам вече.
Преди два дни настинах и имах хрема и отпадналост, но аз не пия мн мн хапчета и нищо не взех и ми мина. Да, но съм заразила явно дребния и снощи не спа от сополи и кашляне. Сутринта вдигна леко темп 37.1 и цял ден се колебаеше до 36.8 и пак 37.1. не стига че луднах да му аспирирам нослето и пръскам ф.р-р на всеки 30 Мин, ами и всички само ме обвиняват че аз съм го разболяла. То ясно, че аз съм виновна, но направо цялото натякване цял ден вече ми дойде в повече.
Виж целия пост
# 329
По-рано днес, писах в темата за бързи въпроси и отговори, но сега пиша и тук, защото ще се побърам вече.
Преди два дни настинах и имах хрема и отпадналост, но аз не пия мн мн хапчета и нищо не взех и ми мина. Да, но съм заразила явно дребния и снощи не спа от сополи и кашляне. Сутринта вдигна леко темп 37.1 и цял ден се колебаеше до 36.8 и пак 37.1. не стига че луднах да му аспирирам нослето и пръскам ф.р-р на всеки 30 Мин, ами и всички само ме обвиняват че аз съм го разболяла. То ясно, че аз съм виновна, но направо цялото натякване цял ден вече ми дойде в повече.

Аз давах витамин Ц и калций - по четвърт ампула, по два пъти на ден. Педиатърката ми каза, че до 10 дни мога да давам - след прекаран от мен вирус, малката беше със зачервен фаринкс и кашлица+кихане
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия