Февруарската дружинка,вече на половин годинка!

  • 45 416
  • 753
# 330
По-рано днес, писах в темата за бързи въпроси и отговори, но сега пиша и тук, защото ще се побърам вече.
Преди два дни настинах и имах хрема и отпадналост, но аз не пия мн мн хапчета и нищо не взех и ми мина. Да, но съм заразила явно дребния и снощи не спа от сополи и кашляне. Сутринта вдигна леко темп 37.1 и цял ден се колебаеше до 36.8 и пак 37.1. не стига че луднах да му аспирирам нослето и пръскам ф.р-р на всеки 30 Мин, ами и всички само ме обвиняват че аз съм го разболяла. То ясно, че аз съм виновна, но направо цялото натякване цял ден вече ми дойде в повече.

Ходихте ли да го прегледат -в такива случаи това е най-важното, особено при кашлица да се чуят гърдичките. От там нататък си действате каквото е казал педиатъра и това е. Хубаво е че е ниска температурата. А натякванията в такива случаи нямат много смисъл -в такава ситуация когато ти си болна можеш да ходиш цял ден с маска и пак има вероятност да прехвърлиш бацила. С толкова малко бебе няма и как да го оставиш друг да го гледа и да се покриеш някъде докато не се оправиш. Така че опциите ти не са много, съответно няма нужда да ти се вменява вина.
Виж целия пост
# 331
скк какво става с бебето свърза ли се с педиатърката. 
Аз освен вит С съм давала Осцилококцинум, шуслерова сол 3 и Имунокинд. 
Виж целия пост
# 332
37.1 е напълно нормална температура при бебетата, от 37.3 и нагоре вече се счита, че бебето има температура.
Моят бебок винаги е с 37.2 и си е здравичък.
Виж целия пост
# 333
Моята госпожица нощем заспива към 20 30 , сама си го избра. Денем спи 3 пъти между 40мин. и час и половина. Около обед и към 17ч. Пак по нейн режим. Нощем проплаква редовно и заспива пак с цокане. През деня спи в мен😊В кола , количка и т.н. си спи най-спокойно.нощем спи 11-12ч.
Виж целия пост
# 334

Момичета, които казвате,че децата ви още не са толкова активни физически,нали знаете,че всички дечица са различни, сигурно вашите си имат други приоритети пред това и са избрали друга пътека на развитие (например,може да проговорят по-рано). Важното е да са здрави,няма непроходило и непроговорило дете Flowers Hibiscus
Да, моята принцеса е мързеливичка. Какво изправяне, какво приклякване? Satisfied Само се върти във всички възможни посоки и от гръб на корем и обратно. Има и опити да пълзи, но главата е плътни прилепнала към чаршафа и само краката и дупето стърчат нагоре. Но пък вече казва мама и понякога баба.
Виж целия пост
# 335

Момичета, които казвате,че децата ви още не са толкова активни физически,нали знаете,че всички дечица са различни, сигурно вашите си имат други приоритети пред това и са избрали друга пътека на развитие (например,може да проговорят по-рано). Важното е да са здрави,няма непроходило и непроговорило дете Flowers Hibiscus
Да, моята принцеса е мързеливичка. Какво изправяне, какво приклякване? Satisfied Само се върти във всички възможни посоки и от гръб на корем и обратно. Има и опити да пълзи, но главата е плътни прилепнала към чаршафа и само краката и дупето стърчат нагоре. Но пък вече казва мама и понякога баба.

Ето чудесен пример как децата си имат свои приоритети - моят юнак може да се изправя, но за сметка на това освен един гъгнещ звук и смях с глас друго не издава.
Виж целия пост
# 336
Моят син се обръща от гръб по корем и то само на лявата страна. Иначе си върти тялото като пумпал и се опитва да пълзи.
Казва мама и да, както и други срички като ба, на, та 😃 опитва се да седне, набира се напред, но още му е трудно.
Иначе се смее постоянно, по цял ден. Той е много емоционален и при него или има смях с глас или плаче, средно положение няма 😁
Вашите деца искат ли да бъдат носени на ръце? Най-голям проблем ми е навън, не иска да стои в количката, почва да реве силно, извива тяло, почва да пищи гръмогласно и аз нямам друг избор и го взимам.
Виж целия пост
# 337
Вашите деца искат ли да бъдат носени на ръце? Най-голям проблем ми е навън, не иска да стои в количката, почва да реве силно, извива тяло, почва да пищи гръмогласно и аз нямам друг избор и го взимам.

Същата работа,най лошото е,че вече и в столчето за кола вече не иска да седи,а преди толкова му харесваше да се вози.Но донякъде го разбирам в тази жега така го спарва това столче,че го взимам вир вода след това Sad
Виж целия пост
# 338
Момичета, имам следната чуденка: миналата седмица купих готово пюре пащърнак, за да пробвам дали ще се хареса-въведох го без проблем, намерих пресен такъв и днес приготвих-като цвят и консистенция напълно различно пюре се получи-имате ли идея на какво се сължи?
Виж целия пост
# 339
Майките с момчета - има ли такива, които са водили бебетата на уролог за забелване? На нас ни предстои идната седмица да го водим и се чудя дали някои е минал през това... да каже как е минало и колко време е дискомфорта после!
Виж целия пост
# 340
nestava, ако искаш хвърли един поглед в темата за бебета бързи въпроси и отговори,  точно днес обсъждахме въпроса с фимозата.  Може да ти е от полза.
Виж целия пост
# 341
А бебоците коити казват "мама" мислите ли че просто повтарят стичките или по-скоро го правят съзнатялно , насочено към вас?Моята казва ба, га, ка, да, па,  още няма ма в речника.Иначе много приказва , когато яде , все вдно споделя впечатления от храната....
Да се оплача нашта песи е много куца със сантиметъра...измери ни по-малко от миналия месец...само на кантара имам вяра,  че е машина. Вие измервате ли сами бебоците и има ли някакъв чалъм..или просто мериш и това е ?
Виж целия пост
# 342
Момичета, имам следната чуденка: миналата седмица купих готово пюре пащърнак, за да пробвам дали ще се хареса-въведох го без проблем, намерих пресен такъв и днес приготвих-като цвят и консистенция напълно различно пюре се получи-имате ли идея на какво се сължи?
На това, че в готовото пюре има малко пъщарнак и много други подобрители, сгъстители и т.н.  След като прочетох една статия за пюретата, се убедих, че имат почти никаква хранителна стойност.
Виж целия пост
# 343
 Изобщо не упреквам никоя мама която дава купешки пюрета, но да наистина някой беше споделил тук една супер подробна статия за пюретата меко казано смущаваща.Моето бебе и без това не яде пюрета, но ако хапваше щях да си ги правя HugПак казвам всеки най-добре си преценява.
Виж целия пост
# 344
Като ходихте за кръв и урина , кръвта от пръстчето ли я взимат и трябва ли да е на гладно? И урината с тия пликчета не ми е ясно как ще стане аптекарката и тя не знаела вика ви вземи в чашка .. е ок ама трябва да дебна момента и нз . Ако кръвта трябва да е на гладно и преди това урина да взема нещо сложно ми изглежда 🤔
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия