Февруарската дружинка,вече на половин годинка!

  • 45 416
  • 753
# 405


Виж целия пост
# 406
Иванова коя е книгата
Виж целия пост
# 407
Това ли било, аз го знам като “Методът на Фърбър”. Според мен успешно се прилага при новородените бебе, когато все още не разбират и всичко е на ново инстинкт. Само, че те се променят с часове, така че бързо може да спре да действа този подход. Изказвам единствено и само моето мнение по въпроса. Страхотно е ако наистина при някои от вас действа и то продължително във времето и ви блазя 😋
Но този метод не е за мен, нито за моето дете. Абсурд е да го оставя да плаче 15мин. и да не вляза да го успокоя, ще ми се стори цяла вечност. Аз съм супер чувствителна и изживявам много плача като цяло, действа ми много подтискащо и самата аз се натоварвам много. А и моят син знае как да реве, с цяло гърло, гръмогласно, още малко и ще събори тавана, така че предпочитам да си спестя страданието.
Виж целия пост
# 408
Книгата е "Бебето - ръководство за употреба" от Луис Боргенихт и Джо Боргенихт
Има доста съвети, за гледане на бебетата, поднесени кратко, ясно и забавно според мен. Подходяща е за изцяло нови родители, които нямат време и не искат да четат по-подробна литература. За татковци е идеална - 1, 2, 3... така са описани стъпките. Подариха ми я докато бях бременна, изчела съм я вече няколко пъти, но не съм особено впечатлена. Виж нашия тати много и се кефи и това е единствената литература, която започна да чете...и не довърши.

Виж целия пост
# 409
Вашите бебета плачат ли като тръгнете да излизате от стаята?Преди си играеше сама, сега по 15 мин. макс и почва да крещи че й е скучно...иска някой да играе с нея нон стоп..иначе се сърди 😐Нищо не може да се свърши като работа. Преди като готвех седеле при мен на швзлонга и си играеше, а аз й приказвах,  но сега не става.
При вас как е?Според някои  роднини сме я разглезили,  но аз мисля че е нормално...
Давате ли им да гледат телевизия?Аз пускам бей би тв за по 10 мин. като стане нетърпимо..все пак 😑
Някой да е водил бебето на зоопарк, гареса ли им?
Виж целия пост
# 410
Водих бебо на зоопарк ( малък в близък град) най- впечатлен беше от гълъбите и маймйнките. Гълъбите ги познава от парка, а има една плюшена маймуна и сигурно затова я хареса.
Аз се шегувам че когато ходим на гости при свекървата отиваме в зоологическата градина Simple Smile
Виж целия пост
# 411
В този период бебетата плачат често и търсят мама, защото са разбрали, че мама изчезва. Искат гушкане и внимание. Ще отмине. Не сте я разглезили.
За зоопарка - моите се радват на селския зоопарк (демек животните в двора на село, да е жив и здрав свекъра, че гледа)...ако има кой да ги разхожда и да им показва.
Малката се впечатли много от гълъбите и прасето. Такава радост на прасето...то не бе скачане, говорене, пляскане с ръце. Младежът се заинтересува и той от гълъбите и от патките.
Виж целия пост
# 412
Чудесно,  значи само трябва да уцелим добро време 😊Иначе и мама обича да гледа животинките ,  ще си имам добро оправдание !
Виж целия пост
# 413
Hamsti, напълно нормално е бебето да плаче, когато излизаш от стаята. Все още за тях света е това, което виждат в момента, тоест тяхната гледка, те не знаят, че къщата има други стаи и напускайки зрителния хоризонт, то си мисли, че никога повече няма да се върнеш и започва да плаче. Този период е характерен точно от 6-8 месечна възраст. Ще се израсте. Няма нищо общо с разглезването. Всички тези неща - плачът, желанието на бебето да бъде носено, да му се обръща нон стоп внимание, да бъде приспивано, да бъде кърмено, дори когато не е гладно са свързани единствено и само с нуждата му от сигурност, топлина и обич. Това е. За разглезване може да се говори на доста по-късен период, когато бебето вече разбира какво му говориш, знае значението на думичките, прави разлика когато мама забранява или позволява нещо.
Виж целия пост
# 414
Hamsti, напълно нормално е бебето да плаче, когато излизаш от стаята. Все още за тях света е това, което виждат в момента, тоест тяхната гледка, те не знаят, че къщата има други стаи и напускайки зрителния хоризонт, то си мисли, че никога повече няма да се върнеш и започва да плаче. Този период е характерен точно от 6-8 месечна възраст. Ще се израсте. Няма нищо общо с разглезването. Всички тези неща - плачът, желанието на бебето да бъде носено, да му се обръща нон стоп внимание, да бъде приспивано, да бъде кърмено, дори когато не е гладно са свързани единствено и само с нуждата му от сигурност, топлина и обич. Това е. За разглезване може да се говори на доста по-късен период, когато бебето вече разбира какво му говориш, знае значението на думичките, прави разлика когато мама забранява или позволява нещо.
Съгласна съм...аз като цяло съм "мека Мария,  тичам за всяко примрънкване...като цяло подкрепяме с татето "привързаното родителство,"така си ни идва отвътре. Но знаете разбиранията от едно време...
Виж целия пост
# 415
Нормално е. Горе-долу по това време започват да се проявяват страха от раздяла и от непознати хора, там ще те следи ти как реагираш спрямо тях.
Телевизия пускам изключително рядко, но понякога, когато е на черешата от мрънкане пък аз трябва да свърша нещо, пускам детско, но да е задължително с говор, нищо че детските са за малко по-големи деца. Бейби тв ми е тъпо дори за бебе.
Виж целия пост
# 416
Момичета, по повод ТВ наскоро бях попаднала на следното четиво:

https://www.facebook.com/groups/339188139499365/permalink/1835907299827434/


Виж целия пост
# 417
Относно тв книгата която чета са на др мнение 😄
Виж целия пост
# 418
Книгата е "Бебето - ръководство за употреба" от Луис Боргенихт и Джо Боргенихт
Има доста съвети, за гледане на бебетата, поднесени кратко, ясно и забавно според мен. Подходяща е за изцяло нови родители, които нямат време и не искат да четат по-подробна литература. За татковци е идеална - 1, 2, 3... така са описани стъпките. Подариха ми я докато бях бременна, изчела съм я вече няколко пъти, но не съм особено впечатлена. Виж нашия тати много и се кефи и това е единствената литература, която започна да чете...и не довърши.

Е не си представям да си гледам детето по указания 1,2,3...
Виж целия пост
# 419
Здравейте! Малката е на 6++, захранвана с със зеленчуци от около месец. Хапвала е морков, тиквичка, броколи, картоф, спанак, червено цвекло, краставичка, зелен боб и зелен пипер. Както и комбинации след това. Кърмя я на поискване и не я насилвам да замества хранене, но картоф+спанак и морков/цвекло+зелен боб/тиквичка май й се услаждат, защото се наяжда с тях.
Тъй като я захранвам от почти месец, педиатърката препоръча да въведа вече месо ( а след това жълтък и плодове). Има ли и други, които са направили така?
Аз съм й давала диня, пъпеш и ябълка ма резени и...сега явно ще спра новите плодове...
Колко време предлагате месо от вид? Днес сварих зайче с моркови и замразих доста порции в пликове за кърма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия