Февруарската дружинка,вече на половин годинка!

  • 45 416
  • 753
# 420
Много ми е неприятно "меренето на бебетта", съревнование за брой зъби и месец на прохождане. В парка в който ходех първите 5 месеца с бебо само това бяха темите между майките... аз лично, много се дразня от такива сравнения.
Пиша това, тъй като днес една майка ме попита колко мляко яде бебето ми и като й казах 160мл, ми отговори " личи си, дребничък е, пестиш му от млякото, моето бебе беше доста оформено когато беше като него ". Посинях от гняя, но реших да млъкна... поне си го изливам тук сега, извинявайте за спама.
Виж целия пост
# 421
Много ми е неприятно "меренето на бебетта", съревнование за брой зъби и месец на прохождане. В парка в който ходех първите 5 месеца с бебо само това бяха темите между майките... аз лично, много се дразня от такива сравнения.
Пиша това, тъй като днес една майка ме попита колко мляко яде бебето ми и като й казах 160мл, ми отговори " личи си, дребничък е, пестиш му от млякото, моето бебе беше доста оформено когато беше като него ". Посинях от гняя, но реших да млъкна... поне си го изливам тук сега, извинявайте за спама.

Леле, тази ако разбере моето бебе колко изяжда ще ми викне социалните...Бебка е на кърма, но според мен рядко стига 100 мл.
Виж целия пост
# 422
Хич не се ядосвай. Племенника е три седмици по-голям от моето бебче , но още от третия месец се обръщаше , в четвъртия започна да пълзи , вече се изправя , а бе голямо шило да е жив и здрав,  пък моя нищо не прави голям мързел.и роднините все подпитват прави ли това или прави ли онова сравнявайки го с племенника.  В началото ми беше много гадно , но сега хич не си го слагам.
Виж целия пост
# 423
Е,нали затова всички сме различни.Аз бих и отговорила съвсем културно,че все пак не сме правени по калъп Wink
Виж целия пост
# 424
Отговаряйте, че бебето вече знае три езика и да свири на гайда Grinning и затова не му остава време да пълзи/ходи/яде. Нашият се роди месец по-рано Simple Smile и беше супер кльощтав и първите месеци не наддаваше почти, само на ръст Grinning Е ся си навакса... и като беше слаб мрънкаха, че трябва АМ да му давам (на кърма си караме) и ся като е пухкав Grinning че много го храня Grinning ... А той си яде на поискване Grinning
Виж целия пост
# 425
Понеже все още не съм въвела кашите,взех от елда. Имам два въпроса:
-как я приготвяте ,самостоятелно ли я давате или в комбинация с плод,защото ми се струва безвкусна иначе
-кога да въведа кашите преди или след плодовете,тъй като ние до момента сме захранени със зеленчуци само?
Виж целия пост
# 426
Понеже все още не съм въвела кашите,взех от елда. Имам два въпроса:
-как я приготвяте ,самостоятелно ли я давате или в комбинация с плод,защото ми се струва безвкусна иначе
-кога да въведа кашите преди или след плодовете,тъй като ние до момента сме захранени със зеленчуци само?
Аз след зеленчуците въведох оризова каша (казват че с нея е най добре да се започне за 1ва каша) после царевична. Сега въвеждам плодове.  Взела съм и каша просо. Обмислям скоро жълтък и накрая месо.
Виж целия пост
# 427
Понеже все още не съм въвела кашите,взех от елда. Имам два въпроса:
-как я приготвяте ,самостоятелно ли я давате или в комбинация с плод,защото ми се струва безвкусна иначе
-кога да въведа кашите преди или след плодовете,тъй като ние до момента сме захранени със зеленчуци само?

Всички зърнени каши ги давам в комбинация с плод - най-често банан или банан и авокадо намачквам вътре. Аз въвеждах плодове и зеленчуци паралелно и след това започнах кашите. Може да въведеш плодовете и после кашите за да си правиш комбинации, а ако не искаш да бавиш кашите, може да въведеш 2-3 основни плода, например банан, ябълка и круша, и после да подкараш кашите.
Виж целия пост
# 428
Момичета, четири дни давах пуешко. Малкия обаче се запече - нали не се води, че има проблем с месото?  Изкара ги едни топчета....
И към тези въвели жълтъка - колко време го варихте? После като го пасиран с останалите зеленчуци, мога да сложа и зехтин, нали?
Благодаряя!
Виж целия пост
# 429
Момичета, четири дни давах пуешко. Малкия обаче се запече - нали не се води, че има проблем с месото?  Изкара ги едни топчета....
И към тези въвели жълтъка - колко време го варихте? После като го пасиран с останалите зеленчуци, мога да сложа и зехтин, нали?
Благодаряя!
Не се води като алергична реакция,да. Синът ми си ака такива топчета откакто въведох месото,за съжаление. Зехтин, круша и слива помагат,но малко.Чета,че е въпрос на това, перисталтиката да се адаптира към новата група храна (и така вече повече от два месеца Grinning).
За жълтъка,варя яйцето двайсет минути. После така,както написа.
Виж целия пост
# 430
Копирам си болката и тук, да ме прощава, който вече ме е чел.

Правихме ПКК днес.
Утре сме на каментар на резултати.
Хемоглобин на долна граница, малко завишени гранулоцити, лимфоцити, еритроцити и хематокрит под норма. 
И се притесних.
Виж целия пост
# 431
Верче нз какви са резултатите но аз също се бях притеснила за някои отклонения.  Педито каза че всичко е точно да наблягам на желязо.  Тук от форума питах Нандин тя нали е мед. лице и тя ми изпрати тоблица отговаряща на бебетата за 6м. Прилагам я:
 
Виж целия пост
# 432
Кокосче, благодаря ти! Аз писах с надеждата Нандин да види и да се притече на помощ.

И ащее един въпрос - какво включва коремната ехография?
Виж целия пост
# 433
При нас гледаха бъбреци,пикочен мехур и черен дроб
Виж целия пост
# 434
Благодаря! И аз така си помислих, но пешех да питам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия