Февруарската дружинка,вече на половин годинка!

  • 45 418
  • 753
# 225
Претръпнала съм. Нито се впечатлявам на хората около мен, нито им обръщам внимание. С първото се ядосвах като чуя за някое захранено бебе на два месеца (на братовчедка ми), на бебета сложени в проходилка на 5 месеца.
Сега се възмущавам вътрешно и отминавам. Изслушвам когато ми дават съвети, не влизам в спор, но не поддържам темата.
Виж целия пост
# 226
Ами завиждам ви, че успявате да подминавате хорските коментари. Аз много се засягам особено от близките като започнат гладна я държиш, кога ще започваш захранването, закъсняваш, покажи го на слънчице и т.н. Не издържам и не една тирада съм изнасяла да не ме затормозяват с инфо от преди години кой какво правил. Надявам си след време да не давам съвети на тогавашните мамчета и да не разказвам "А при нас беше..."
Момичета, сложна задача ми се оказа взимането на урина в тези пликчета. Сутрин памперсът мокър, пликчето празно. Вие как успяхте да вземете урината за изследване?
Виж целия пост
# 227
Залепих торбичката и не сложих памперс оставих я да играе на швзлонга с  кърпа под дупето. Накрая много беше изтекло,  но събрах 10мл. ,което се оказа достатъчно.😊Аз понякога говоря в множествено число...то и без това повечето работи заедно ги правим😊Не  ми пречи кой как говори и какво казва,  пука ми само за мнението на най-близките до които и сама се допитвам...отаналите могат да си гледат работата. ...
Виж целия пост
# 228
Не обръщам внимание какво говорят. Честно казано и аз понякога като се видя с някои майки няма как правят ми впечатление някои неща - че е твърде облечено/завито в жегата; че яде неща, които според мен не са ок и т.н. и т.н. Разликата е, че аз си мълча и не си позволявам да давам съвети, просто не го правя с моето бебе и толкова. Та ми е пределно ясно, че така както аз наум отбелязвам разни неща, така и другите се чудят на мен сигурно за друго. Има хора, които просто не могат да се съдържат да не кажат на глас това, което си мислят...Така че просто не обръщайте внимание.
Виж целия пост
# 229
И аз трудно си контролирам езика понякога, при непоискани съвети и неадекватни коментари. Особено от някакви напълно непознати.
Днес например сме на разходка. Разминава ме се с една баба. “И що си му сложила черен чадър??” Чак си прехапах езика, за да се сдържа да не й отговоря....

Кога трябва да започне грижата за зъбките? Моя бебок има вече два, още не достатъчно големи за миене, но скоро ще пораснат.
Виж целия пост
# 230
Как ще миете зъбките? Моят малък човек си има два, но не си представям как ще правя опити за почистването им, поне не и през идните три/пет месеца. Струва ми се невъзможно, а и да направя нещо, колко ефективно ще бъде...
Аз си мислех, че не случайно при бебоците слюноотделянето е обилно - така слюнката отмива зъбните повърхности. Поправете ме ако греша. Също така дайте идея за поддържане на устната хигиена.
Виж целия пост
# 231
Има едни четки за зъби,които се слагат на пръста.Аз с такава мисля да почна.Идеята е хем да почисти нещо,хем да свикне да му се рови в устата.
Виж целия пост
# 232
https://www.edna.bg/svobodno-vreme/kakvi-grizhi-iziskvat-zybkite … kite-deca-4638089
Бях гледала и едно интервю с детски зъболекар още докато бях бременна. Тя също каза, че грижата за зъбките трябва да започне рано.
С кислородна вода не мисля, че ще се престраша, но само стерилна марля с вода ми се струва безопасен вариант за сега.
Виж целия пост
# 233
Аз ги мия от 2 дни, той вече има 5 зъба и няма как да не започна. С малка четчица и детска паста за зъби, слагам съвсем малко от нея и търкам лекичко. Мислех че ще плаче много, обаче не му е чак толкова неприятно.
Виж целия пост
# 234
Започнахте ли да давате месо и ако не сте,кога смятате да започвате?
Виж целия пост
# 235
Давам пуешко, пилешко и заешко. Въведох за първи път на 6 м 3 с.
Виж целия пост
# 236
Аз за зъбки взех това:

Пастата за зъби почиства небцето, венците и зъбите. Не съдържа флуорид, безопасно при поглъщане. Има ензими, които се съдържат в майчината кърма. Но още няма зъби и ще изчакам макар че и само от време на време да го масажирам не е лошо.
Виж целия пост
# 237
Аз не мисля да ползвам паста до навършване на една година. За момента няма зъби и няма изгледи да се покаже нещо скоро, но като пробият първите зъбки в началото мисля да ползвам една гумена четчица.

Месо не съм давала още - започнах захранване на почти 6 месеца и мисля да дам в третия месец от началото на захранването, т.е. при навършени 9 месеца.
Виж целия пост
# 238
Мен ми казаха да не използвам паста до годинката. Моето момче още няма избили зъбки, но детския стоматолог каза да ги почиствам само с навлажнена тип хавлиена кърпичка.
Виж целия пост
# 239
Как точно приготвяте оризова каша?
Накиснах ориза за няколко часа. После го измих добре и суших във фурна на 80 градуса, около час и половина. Смлях на финно брашно. Към 1 с.л брашно добавих 4 с.л вода и сложих да варя.След няколко минути водата извря и получих консистенция на лепило за тапети... “Варих” общо около 10 минути и резултатът е гъста, зърнеста, лепкава топка..
Къде бъркам?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия