ОСМИ клас пред нас е - ваканцията още си тече -15

  • 64 794
  • 744
# 315
Моето дете, започна да прави паралел между семейните връзки на Софи Маринова и Антигона Smirk. Сложи прякор на древногъркинята - античната Софи. Най- дълго разсъждава върху многостранната й роднинска връзка с брат й, който хем е брат, хем е чичо, хем е племенник... Каза, че ще й прави родословно дърво. Stuck Out Tongue Closed Eyes
Виж целия пост
# 316
Joy
Интересно дърво ще се получи Joy
Виж целия пост
# 317
Слънчевата, кои са тия  Mr. Green
Виж целия пост
# 318
Значи..., преди да започне да чете тези книги, бих убедена, че не са подходящи за тази възраст, защото няма да ги разбере и излишно ще чете механично. Сега съм два пъти по- убедена в това, поне за него. Че не разбира основния смисъл, това ясно, но вниманието му се насочва в съвсем друга посока. Наистина започвам да се притеснявам за положението по бел в 8ми клас. Има изградена представа за времената, нравите и хората от епохата. Не искам да знам какви есета ще пише! Flushed
С нетърпение започвам да чакам анализите му върху Дон Кихот и Декамерон... Trollface
Ред.: Копирано от учебния план, частта с очакваните компетентности:
Различава светогледни идеи, характерни за Античността, Средновековието и Ренесанса, и обяснява прилики и
разлики помежду им в контекста на културната динамика.
Съпоставя с личния си опит интерпретирани в изучените текстове ценности и норми, проблеми и конфликти,
характерни за Античността, Средновековието и Ренесанса, и обосновава позиция по тях.

Свързва изучените творби с имената на техните автори, с жанровете, с героите, със сюжетите и с мотивите им, с
културната епоха на създаването им.

Joy Мъкаааааа
Виж целия пост
# 319
Моето дете, започна да прави паралел между семейните връзки на Софи Маринова и Антигона Smirk. Сложи прякор на древногъркинята - античната Софи. Най- дълго разсъждава върху многостранната й роднинска връзка с брат й, който хем е брат, хем е чичо, хем е племенник...
😂😂😂 Чудесно чувство за хумор! Как да не го харесват девойките? 😉☺
Виж целия пост
# 320
Лоренца, не случайно прави паралел със Софи Маринова. За него, това име не е собствено, а нарицателно... Представям си как пише есе, в което разглежда античните и настоящи кръвосмешения... Способен е на това!
Виж целия пост
# 321
😂😂😂 Чудесно чувство за хумор! Как да не го харесват девойките? 😉☺
Head Band Ако не му бях майка, щеше да ми е смешно. Оказва се голям проблем това. А като знам, какво наследство си влачим от старото училище, очаквам до година най-късно, да пренесем нещата и в новото... Абе, да му мислят девойките и майките им! Аз не мога повече, пък дано той стане по-оправен и безкомпромисен. Май е много внимателен там, където трябва да е груб!
Виж целия пост
# 322
Хора, накарахте ме да гугълна връзките на Софи Маринова от любопитство Simple Smile.
Виж целия пост
# 323
Лоренца, не случайно прави паралел със Софи Маринова. За него, това име не е собствено, а нарицателно...

Моята дъщеря пък мислеше, че Кичка Бодурова е измислен герой Simple Smile))
Виж целия пост
# 324
Лоренца, не случайно прави паралел със Софи Маринова. За него, това име не е собствено, а нарицателно...
Моята дъщеря пък мислеше, че Кичка Бодурова е измислен герой Simple Smile))
О, да, и Джак Спароу е основал българската държава Joy Smiling Imp
Виж целия пост
# 325
Joy
Моето, в ДГ беше толкова впечатлено от историите за Левски, че си мислеше, че е герой от комиксите, нещо като Батман и Спайдър мен. Когато разбрах за заблудата му и тръгнах да го просветлявам, се ококори широко. До ден днешен, когато стане дума за него, очите му светват.
Виж целия пост
# 326
Joy
Моето, в ДГ беше толкова впечатлено от историите за Левски, че си мислеше, че е герой от комиксите, нещо като Батман и Спайдър мен. Когато разбрах за заблудата му и тръгнах да го просветлявам, се ококори широко. До ден днешен, когато стане дума за него, очите му светват.
Малкото ми тази зима мислеше същото за Левски и моите обяснения въобще не бяха отразени Joy „Не, мамо, ти не разбираш, госпожата каза, че е герой.” Joy
Виж целия пост
# 327
Момичета (от София), търся "Дивергенти" или хубаво, зарибяващо фентъзи за моя младеж. Всичко му е скучно, нито една книга не го грабва, училищните са някаква голяма мъка за него. Изхитрил се е да ги гледа на филми, да чете преразказа в уикипедия и дотук. Вдигнах ръце. Ще чете по време на учебната година.

В момента искам нещо да го подбутне, защото това, което аз му предлагам, което си спомням, че на мен ми е било интересно, не го грабва. Дали заради разминаването в поколенията, но не успявам да го нацеля. А принципно обича да чете. Ако има книга, която му е интересна, за няколко дни я изяжда буквално

В тази връзка, ако имате зарибяваща книга, която може да заемем за десетина дни, и ние да ви дадем книга за четене, ще съм благодарна. (Без Тери Пратчет, с когото очевидно нямат химия или му е рано)
Виж целия пост
# 328
Леле, пък птедставям си ако трябва да обясняваме поведението на Зевс!
Виж целия пост
# 329
Белинда,бързо да оздравявате.Не знам защо,но ние ,когато отидем на Кранево,винаги имаме стомашни проблеми.Ако сме във Варна-не.
   Тази сутрин проведох сутрешния си разговор с Криси на английски.Направо ме втрещи,като се обади  и започна да ми разказва вчера какво правили,днес какво предстои на АЕ.Каза,че леля му и вуйчо му категорично отказват да ходят да им превеждат и да се оправят.И нашият като е гладен,да видите как проговаря.Абе това гладът е движещата сила!
   И ме зарадва,като каза,че иска да си поднови заниманията по АЕ тази година,въпреки новият  за него немски.
   Малко по-напред сте нищили школи,при нас в Монтана е пълна скръб.Имаме у-ще Европа,на което таксите са непосилни за мен,у-ще Александър,с които така и не стигаме до разбирателство за графика.Започваме по един начин,после сменят,после губят часове,кога и как наваксват не е ясно.Били взели учебника.Е хубаво,ама упражненията кога направиха?!Учителката е супер-от старата школа,строга,непрекъснато ни уводомява кой и как се справя,не толерира отсъствия по каквито и да е причини,освен болест.За щастие живее много близо до нас и дава частни уроци. Криси много я харесва и каза,да се свързвам и да се уговаряме да почва.
    С четенето не знам докъде го е докарал,още една седмица няма да е при мен.В събота вечерта се прибира от Гъпрция,а в неделя направо от София заминава за Приморско с отбора.Сестра ми ще има грижата да го подготви за една нощ и да го изпрати.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия