Януари още е далече, но за ритничета е време скоро вече

  • 49 567
  • 736
# 150
Добро утро. Днес се почерпих с едно кофеиново фрапе слабо, ама така си свикнах с безкофеиновото, че не ми хареса хаха. Моето от първия преглед е по-голямо, защото съм с ранна овулация (10-11)ден. Аз предния месец разбрах за това и така стана бебе. Преди все опитвахме от 11-12ден,че при 30-32дни цикъл... И от началото ми смениха термина с три дни. Тук така ми пише в документите. Сега ако се окаже, че избързва няма да го сменят вече.
Виж целия пост
# 151
Здравейте , аз минах още с първите кръвни изследвания и тези за токсоплазмоза ,нищо не съм плащала , с направление от наблюдаващия.
На мен ми потвърдиха момиче , но за термин нищо не са ми казвали , попитах последния път и ми казаха , че Декември ще коментираме , а до тогава бебето трябва да се развива и да сритва 😃😃😃 сутрин голям бой ми удря хахах
Такова нещо като смяна на термин и ние не сме коментирали , дори на мен ми стана интересно Simple Smile
Виж целия пост
# 152
И аз се присъединявам към незнаещите пола. Все се крие човечето Grinning Токсоплазмоза си пусках с първата бременност, защото имахме котка, сега не са ме изследвали. А и аз не съм чувала за смяна на термин заради размера на бебето Thinking
Виж целия пост
# 153
С уговорката, че не съм лекар и не знам дали съм права, аз смяната на термина си я обяснявам първо от възможностите на различните ехографи. Да, термин се смята по последната менструация, но реално на ехограф също излиза предполагаем термин, зависещ от данните, които ние даваме за първия ден на последния цикъл, размерите на бебето и на коя седмица отговаря то. На мен различните термини са ми казвани от различни лекари - при този по ЗК излизам на 9-ти по ехограф, както е и по последна менструация, но ехографа му дава ужасни разминавания, писала съм преди време. Лекаря, при който правих ФМ ми каза термин 7-ми януари, а този, при когото ходя на частно - 5-ти януари. Може и да не съм права, не знам, не съм питала АГ, защото в крайна сметка говорим за 3-4 дни разлика, а и лично аз съм чувала за много такива случаи, то за това се нарича вероятен термин на раждане, поне в моите документи е вписан така. Все пак има значение и менструацията на колко дни е била.
Виж целия пост
# 154
Колко често ходите на прегледи и при колко лекари сте? Аз си ходя при този, който ме следи и си го наричам моят док веднъж на месец, но той е на частно. При другия по ЗК само на прегледите полагащи се по ЗК, т.е. мисля са 3 за цялата бременност. 
За терминът -по ехограф често дава различни показания на различните ехографи, както и в различните седмици, но и ние сме твърдо на първата дата, която фиксира док, пък дали ще е тя... Не мисля, че 4-5 дни са проблем, още повече, че повечето бебета не се раждат на термин.
Виж целия пост
# 155
То и самият термин е предполагаем.Аз вярвам само на инвитро лекарите си.Те знаят кога е сложен и ехографа навсякъде по размери е с точност винаги по тяхната дата.Но тук в Бургас си смятат ПРМ ,което при мен е грешно заради стимулацията .Разликата е 5 дни ,но това не ме бърка.Но не ми сменят термина .
Виж целия пост
# 156
По рано писах,че при първият преглед при лекарката по ЖК ми каза 4.01 по ехограф.При вторият преглед ми каза 14.01 по ехограф и 12.01 по ПРМ.Незнам на кое да вярвам,но лично аз си мисля за 14.01 ще видим какво ще е!
Виж целия пост
# 157
Колко често ходите на прегледи и при колко лекари сте? Аз си ходя при този, който ме следи и си го наричам моят док веднъж на месец, но той е на частно. При другия по ЗК само на прегледите полагащи се по ЗК, т.е. мисля са 3 за цялата бременност. 
За терминът -по ехограф често дава различни показания на различните ехографи, както и в различните седмици, но и ние сме твърдо на първата дата, която фиксира док, пък дали ще е тя... Не мисля, че 4-5 дни са проблем, още повече, че повечето бебета не се раждат на термин.
По ЗК ходя всеки месец по веднъж.
В първите месеци ходих на частно по-често.
Виж целия пост
# 158
Колко често ходите на прегледи и при колко лекари сте? Аз си ходя при този, който ме следи и си го наричам моят док веднъж на месец, но той е на частно. При другия по ЗК само на прегледите полагащи се по ЗК, т.е. мисля са 3 за цялата бременност. 
За терминът -по ехограф често дава различни показания на различните ехографи, както и в различните седмици, но и ние сме твърдо на първата дата, която фиксира док, пък дали ще е тя... Не мисля, че 4-5 дни са проблем, още повече, че повечето бебета не се раждат на термин.
Аз ходя веднъж на месец, моята лекарка е д-р Арабаджи от Щерев много съм доволна от нея... Има ли други мами при нея? А по ЗК не ходя само в Щерев се следя...
Виж целия пост
# 159
Влюбих се в количка, дами! Супер много екстри, адски удобна!
https://moebebe.com/bebeshka-kolichka-2v1-next-avenue-espiro-2017
Бях объркала линка, пуснах нов.
Същата е и едната от двете мои любими!! Точно я гледах преди малко пак и мисля утре ако успея да я видя на живо би било чудесно!! Много ми хареса, че си има всичко, един куп детайли. Ти къде я видя ако си я видяла на живо ( и ако си от София)? Нали не е ниска?

За изследвания, пуснах токсоплазмоза, за листерия не съм
Виж целия пост
# 160
Влюбих се в количка, дами! Супер много екстри, адски удобна!
https://moebebe.com/bebeshka-kolichka-2v1-next-avenue-espiro-2017
Бях объркала линка, пуснах нов.
Същата е и едната от двете мои любими!! Точно я гледах преди малко пак и мисля утре ако успея да я видя на живо би било чудесно!! Много ми хареса, че си има всичко, един куп детайли. Ти къде я видя ако си я видяла на живо ( и ако си от София)? Нали не е ниска?

За изследвания, пуснах токсоплазмоза, за листерия не съм
Да, на живо я видях, бутах, видях екстрите също. Не е ниска изобщо, не е и от най-високите. Вида е страхотен, амортисьори, вградени мрежи за насекоми и на двата коша, гумите не са "дървени", зимния кош се сваля много лесно, има допълнително укрепление за него, летния има пълно легнало положение, достатъчно широки са и двата, маневрена е ... Не знам, много ми допадна. Не съм я купила все още, но ми е фаворит и вероятно това е количката за моите изисквания.
В София я гледах, да. В магазин "Слънчице".
Пропуснах, че има зимен чувал към нея, който е мултифункционален.
Виж целия пост
# 161
Колко често ходите на прегледи и при колко лекари сте? Аз си ходя при този, който ме следи и си го наричам моят док веднъж на месец, но той е на частно. При другия по ЗК само на прегледите полагащи се по ЗК, т.е. мисля са 3 за цялата бременност. 
За терминът -по ехограф често дава различни показания на различните ехографи, както и в различните седмици, но и ние сме твърдо на първата дата, която фиксира док, пък дали ще е тя... Не мисля, че 4-5 дни са проблем, още повече, че повечето бебета не се раждат на термин.
Аз ходя веднъж на месец, моята лекарка е д-р Арабаджи от Щерев много съм доволна от нея... Има ли други мами при нея? А по ЗК не ходя само в Щерев се следя...

Аз също се следя в Щерев, но при доктор Александров.
Виж целия пост
# 162
S and M супер, май в понеделник ще стигна и аз до същия магазин да я видя, друго си е на живо. За купуването има време, но поне ще сме видели какво ни харесва Hug
Виж целия пост
# 163
И аз съм в Щерев при др.Коновалова. При мен смениха термина с 1 седмица, поради късна овулация. Аз ползвах приложение за определяне на овулацията и показваше 9 дена закъснение.  Докторите без да им казвам за късната овулация, разбраха по размера на плода и смениха термина след първата фетална морфология.
Виж целия пост
# 164
Giorgana, не съм пускала изследванията, за които питаш. В понеделник съм на ЖК по ЗК и предполагам, че е дошло време за новите изследвания, та ще ме изпратят да дам кръв и урина, но не знам дали са включени и тези, за които питаш.
Моето бебе също избързваше със седмица, та термина ми също се смени, от 9-ти стана на 5-ти януари. Утре влизам в 20 седмица, госпожицата вече е много активна, по 4-5 пъти на ден се активира и започва едно бутане и ритане по 10-20 минути, чак се чудя как не се уморява това бебе. Новото е, че според мен вече усещам как се мести, защото вчера на два пъти имах чувството, че ми избутва и опъва нещо из корема, не беше приятно.Satisfied
S and M, браво за количката. Аз съм решила да изчакам още за купуване, все още само разглеждам онлайн. Чакам да захладнее малко и да пообиколя магазините, искам да разгледам на живо и поне да набележа разни неща. Като се познавам, всичко ще искам да изкупя.Smile
Планували сме до две седмици да започнем ремонта на стаята на бебето, та тези дни ще обикаляме и по такъв тип магазини.
Вие как сте, момичета?
  Здравейте, това вторият ви преглед ли ще бъде.  На мен ми предстои и ми е интересно освен измерванията какво друго ще включва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия