Хитринки за всякакъв случай - 18

  • 70 571
  • 736
# 525
Такааа, аз съм със загорената тенджера със захар. Купих Меглио Грил, киснах ден и половина, изчисти се всичко с малко търкане, но има едно голямо Но, изчисти се заедно с тефлона:joy:
Не знам дали защото тенджерата е  евтина,   баба ми ми я подари, едва ли е повече от 20 лв, но да имате едно на ум.
Имах едно жълто петно обаче от повече от месец на котлоните и след безброй търкания, просто реших, че метала е потъмнял и ще си е така. С Медикса обаче се изчисти напълно, вярно че го оставих да действа поне 3-4 часа, но се почисти.
С една дума моята работа баш стана, къде го чукаш, къде се пука.
 Наполовина съм  доволна! Stuck Out Tongue Winking Eye
P.s. сега се сетих, че имам един бял потник в големи жълти петна от слънцезащитен крем..., някой идея има ли? SunglassesSunglassesBlush
Виж целия пост
# 526
Подариха ми стъклена декоративна купа с нарисувани цветя, които никак не ми харесват и искам да изтрия. Предположих, че с ацетон ще се сборя с тях, но не мръднаха. Нямам идея с какво може да са рисувани.. прилича на акрилна боя.Идеи с какво да пробвам?
Виж целия пост
# 527
Най-вероятно са бои за стъкло. Нямам представа с какво може да бъдат премахнати.
Виж целия пост
# 528
Подариха ми стъклена декоративна купа с нарисувани цветя, които никак не ми харесват и искам да изтрия. Предположих, че с ацетон ще се сборя с тях, но не мръднаха. Нямам идея с какво може да са рисувани.. прилича на акрилна боя.Идеи с какво да пробвам?
Дали в миялната с хубав препарат няма да паднат?  newsm78
Виж целия пост
# 529
Подариха ми стъклена декоративна купа с нарисувани цветя, които никак не ми харесват и искам да изтрия. Предположих, че с ацетон ще се сборя с тях, но не мръднаха. Нямам идея с какво може да са рисувани.. прилича на акрилна боя.Идеи с какво да пробвам?
Дали в миялната с хубав препарат няма да паднат?  newsm78
Падат...моите по цял сервиз стъклен с китки изпопадаха.
Виж целия пост
# 530
Подариха ми стъклена декоративна купа с нарисувани цветя, които никак не ми харесват и искам да изтрия. Предположих, че с ацетон ще се сборя с тях, но не мръднаха. Нямам идея с какво може да са рисувани.. прилича на акрилна боя.Идеи с какво да пробвам?
Дали в миялната с хубав препарат няма да паднат?  newsm78
Падат...моите по цял сервиз стъклен с китки изпопадаха.
И моите , и моите... ама сега седят още по-зле, защото са останали примерно по 15-20% от всяко цвете и е ужас... чакам ММ малко да ги позабрави и да им покажа пътя към контейнера Simple Smile
Виж целия пост
# 531
Подариха ми стъклена декоративна купа с нарисувани цветя, които никак не ми харесват и искам да изтрия. Предположих, че с ацетон ще се сборя с тях, но не мръднаха. Нямам идея с какво може да са рисувани.. прилича на акрилна боя.Идеи с какво да пробвам?
Дали в миялната с хубав препарат няма да паднат?  newsm78
Падат...моите по цял сервиз стъклен с китки изпопадаха.
И моите , и моите... ама сега седят още по-зле, защото са останали примерно по 15-20% от всяко цвете и е ужас... чакам ММ малко да ги позабрави и да им покажа пътя към контейнера Simple Smile
Още няколко тура през миялната?+ функцията за разкисване ли беше
Виж целия пост
# 532
Подариха ми стъклена декоративна купа с нарисувани цветя, които никак не ми харесват и искам да изтрия. Предположих, че с ацетон ще се сборя с тях, но не мръднаха. Нямам идея с какво може да са рисувани.. прилича на акрилна боя.Идеи с какво да пробвам?
Дали в миялната с хубав препарат няма да паднат?  newsm78
Падат...моите по цял сервиз стъклен с китки изпопадаха.
И моите , и моите... ама сега седят още по-зле, защото са останали примерно по 15-20% от всяко цвете и е ужас... чакам ММ малко да ги позабрави и да им покажа пътя към контейнера Simple Smile
Още няколко тура през миялната?+ функцията за разкисване ли беше

Амиии накрая се закучиха някакви остатъци от тях, дори с онова като острие, дето се чисти керамичен плос с него не се махнаха...
Виж целия пост
# 533
Нямам съдомиялна за съжаление ...друг вариант?
Виж целия пост
# 534
Аз бих пробвала с най-достъпното и подръчно средство на малък участък - с лакочистител.
Виж целия пост
# 535
Аз бих пробвала с най😁
-дистъпното и подръчни средство ба малък участък - с лакочистител.
Пробвах - не мърдат
Виж целия пост
# 536
През телефона голяма простотия съм сътворила!
А с разтворител? Да се накиснат?
Виж целия пост
# 537
Когато някое петно или нещо ме ядоса, опитвам всичко - от сода за хляб и оцет, през цялата артилерия от препарати вкъщи и се стигне до АМБ и ТЕРМИНАТОРа на Мегахим.
Каквото не се оправи след тея неща - значи не заслужава да живее вкъщи Simple Smile
По същия начин гледам и на прането в пералня - каквото не оцелява в пералня на 30 градуса , значи не заслужава да живее... Grinning Grinning Grinning
Ето за това онези чинии ще ги изхвърля, но ММ е против да хвърляме нещо здраво (което е и подарък на всичкото отгоре)... Скоро ще отиде в  командировка някъде и ще се саморазправя с тях Wink  
Ти опита ли като мен с ножче за почистване на стъклокерамични плотове?...
Виж целия пост
# 538
Такааа, аз съм със загорената тенджера със захар. Купих Меглио Грил, киснах ден и половина, изчисти се всичко с малко търкане, но има едно голямо Но, изчисти се заедно с тефлона:joy:
Не знам дали защото тенджерата е  евтина,   баба ми ми я подари, едва ли е повече от 20 лв, но да имате едно на ум.
Имах едно жълто петно обаче от повече от месец на котлоните и след безброй търкания, просто реших, че метала е потъмнял и ще си е така. С Медикса обаче се изчисти напълно, вярно че го оставих да действа поне 3-4 часа, но се почисти.
С една дума моята работа баш стана, къде го чукаш, къде се пука.
 Наполовина съм  доволна! Stuck Out Tongue Winking Eye
P.s. сега се сетих, че имам един бял потник в големи жълти петна от слънцезащитен крем..., някой идея има ли? SunglassesSunglassesBlush

Аз не разбрах в крайна сметка с Меглио или Медикс грил третира тенджерата?

Аз също съсипах една бяла блуза със слънцезащитен крем. Сложих на челото си и докато нанеса и разнеса и на другите места, ми капнаха няколко капки върху дрехата. За първи път ми се случва това и не мога да махна петната. И аз питам за идеи.
Виж целия пост
# 539
Такааа, аз съм със загорената тенджера със захар. Купих Меглио Грил, киснах ден и половина, изчисти се всичко с малко търкане, но има едно голямо Но, изчисти се заедно с тефлона:joy:
Не знам дали защото тенджерата е  евтина,   баба ми ми я подари, едва ли е повече от 20 лв, но да имате едно на ум.
Имах едно жълто петно обаче от повече от месец на котлоните и след безброй търкания, просто реших, че метала е потъмнял и ще си е така. С Медикса обаче се изчисти напълно, вярно че го оставих да действа поне 3-4 часа, но се почисти.
С една дума моята работа баш стана, къде го чукаш, къде се пука.
 Наполовина съм  доволна! Stuck Out Tongue Winking Eye
P.s. сега се сетих, че имам един бял потник в големи жълти петна от слънцезащитен крем..., някой идея има ли? SunglassesSunglassesBlush

Аз не разбрах в крайна сметка с Меглио или Медикс грил третира тенджерата?

Аз също съсипах една бяла блуза със слънцезащитен крем. Сложих на челото си и докато нанеса и разнеса и на другите места, ми капнаха няколко капки върху дрехата. За първи път ми се случва това и не мога да махна петната. И аз питам за идеи.
Опита ли с Меглиото? Логично може би понеже са мазни петна и трябва да се почистят с нещо, което разтваря мазнини?

PS : гадни са като петна от крем Здраве Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия