БИО/органична и натурална козметика - тема 7

  • 85 725
  • 770
# 630
Здравейте, искам да подаря ето този крем дезодорант на зоя.
За ефикасност е много добър (поне засега, докато не са още жеги), но начина на ползване ми е неудобен. Бъркала съм с метална лъжичка макс 3-4 пъти, купен преди около 10дена.

https://www.zoya.bg/Сух-дезодорант-с-лайка-и-грейпфрут-60-г.9839?filters=pleaseSelectBath.Дезодоранти-аромати-v201,Zoya-Goes-Pretty-®-m195
Виж целия пост
# 631
https://www.alteyaorganics.bg/ имат хубава промоция отново! Похвално на фона на мижавите 10% на Фитокод!

Специално в чест на най-женския празник всички продукти от двете ни серии за грижа за кожата Роза и Лопен и Роза и Жасмин са с ексклузивно 30% намаление от стандартните си цени.

В допълнение, всички клиенти, поръчали в периода на промоцията, на стойност 50 лв. или повече, ще получат на мейл адрес код за 20% отстъпка при бъдещо пазаруване на нашия сайт
Виж целия пост
# 632
kopche, хареса ли нещата на Алтея, които поръча?
Виж целия пост
# 633
Тайга, ще се обидя сега, че не ме четеш! Simple Smile
Ами аз дадох обстойно ревю на всичко, що поръчах

От крема и розовата вода съм много доволна! Шипковото масло ми отлежава в резерв и там нищо още не мога да кажа. Гела за лице е мек и пенлив, но не чисти ЕЛ ДУ примерно. Ти ще ме разбереш. Wink
Виж целия пост
# 634
Мисля, че и Фитокод е похвално, че имат отстъпка, макар и само 10%, но не съм чула да са вдигнали толкова цените си, както ударно направиха Алтея, но това е друг разговор.
Някой може ли да ми даде обратна връзка за гела за очи на Фитокод,  искам да поръчам и искам мнение..
Виж целия пост
# 635
Мисля, че и Фитокод е похвално, че имат отстъпка, макар и само 10%, но не съм чула да са вдигнали толкова цените си, както ударно направиха Алтея, но това е друг разговор.
Точно. Не, че ми харесаха продуктите на Алтея, но след този им "удар" така и не си купих повече нищо от тях.
За сметка на Фитокод - харесвам продуктите им и ги ползвам с удоволствие вече 10 години.
Виж целия пост
# 636
Пробвах днес за пръв път Шипковото масло на Алтея и имам впечатления от първо ползване.
Първо това е масло от шипка на роза, т.е.  розата има шипка или обратното.
Та течността е оранжева на цвят като цеден морков и при нанасяне се усеща като олио, но едновременно попива и омекотява кожата. Омазах цялото лице. Чувам приятелка, ползва за около очна грижа само.
Как ползвате вие?
Виж целия пост
# 637
Мажа цялото лице с шипковото олио на Алтея или с олиото им от Жожоба. Между другото, харесва ми повече това от Жожоба, по-хубаво попива и изобщо го чувствам по-приятно. Много по-често посягам към него.

На някои от продуктите на Фитокод съм определено фенка. Кремовете им харесвам значително повече от кремовете на Алтея. Въпреки по-ниските им цени, смятам, че са много по-добри.

Като цяло купувам разни неща и от двете марки.
Виж целия пост
# 638
Мажа вечер цялото лице с Шипка и след 15-20 Мин. минавам с тампон с розова вода. И двата продукта са ми на алтея. Преди ползвах една Шипка от Зоя, която ми боядисваше кожата.
Виж целия пост
# 639
Мажа вечер цялото лице с Шипка и след 15-20 Мин. минавам с тампон с розова вода. И двата продукта са ми на алтея. Преди ползвах една Шипка от Зоя, която ми боядисваше кожата.
Т.е. ползваш маслото за почистване на лице, ли?
Идеята не е ли да стои и попива в кожата, не да се бърше след това?

Мажа цялото лице с шипковото олио на Алтея или с олиото им от Жожоба. Между другото, харесва ми повече това от Жожоба, по-хубаво попива и изобщо го чувствам по-приятно. Много по-често посягам към него.
Аз също имам Фитокод в резерв, неотоврен дневен крем от Роуз Кис серията,  но проучвам Алтея. защото ми събудихте любопитството с тази тема. Simple Smile
Ще погледна и маслото от жожоба! Мерси! Simple Smile
Виж целия пост
# 640
Да, почиствам си лицето така от повече от 15 г. Кожата ми е свръх суха и не понася нищо друго.
Виж целия пост
# 641
Аз стоя цяла нощ с шипковото масло, защото е изключително полезно като превенция с/у бръчки.
Струва ми се голямо разхищение и ползване не по предназначение, маслото да се нанася за 15-20 мин и след това да се измива. За измиване си има други продукти на маслена основа.
Виж целия пост
# 642
Ваше мнение, за мен е идеално почистване + маслото си действа, не се "измива" от розовата вода.
Виж целия пост
# 643
Пробвах днес за пръв път Шипковото масло на Алтея и имам впечатления от първо ползване.
Първо това е масло от шипка на роза, т.е.  розата има шипка или обратното.
Та течността е оранжева на цвят като цеден морков и при нанасяне се усеща като олио, но едновременно попива и омекотява кожата. Омазах цялото лице. Чувам приятелка, ползва за около очна грижа само.
Как ползвате вие?
Първо, в интернет има богата база данни за шипката (ако не сте виждали шипков храст, цветовете са почти като на розата), плода (също със снимки, ако не сте яли шипков мармалад) и също и за маслото, което се произвежда от семките на плода на шипката.
Ако маслото е оцветено в оранжево, най-вероятно е не само от семките, но от семките и плода. Никога масло от семки не е оцветено, няма смисъл там да има каротеноиди. Те дават оцветяването.
Богато е на вит С, както всеки плод шипки, а вит С е антиоксидант, и като такъв влияе:
1. На тена на кожата, и по-точно неговото изравняване, и възвръщане белия цвят.
2. Еластичността на кожата, поради неутрализиране оксидативните радикали и въобще на стреса на кожата от околната среда - това включва еритемизацията и зачервяването следствие на свободни радикали, както и защита от разрушаване на стратум корнеум следствие на дим и ФПЧ,  също и нарушаване баланса на микробиома.
3. Намаляване на бръчките - всякакъв вид поради стимулиране синтеза на колаген от фибробластите.
А всеки знае (надявам се), че здравата кожа (без стрес) е красива кожа. Елементарно е, нали?
Доколко лесно се разнася може лесно да проверите в литературните данни какъв е маслено-киселинния състав на това масло, и ерго  - да разберете дали е истинско или леко модифицирано. Ако има богато съдържание на омега мастни киселини, то маслото е точно това, което описвате. Ако не е обаче, значи имате леко менте. Чистото и истинско масло може да ползвате около очи, но и за всяка друга зона на кожата. Около очите е индикатор за недразнимост, но бръчки и тъмни петна има по цялото лице - чело, около устни, скули, а петна се появяват навсякъде. Нещата са лесни и разбираеми.
Виж целия пост
# 644
Какво е ФПЧ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия