Какъв крем за лице използвате? – Тема 12

  • 85 502
  • 723
# 270
Според мен човек се ръководи от кожата си..зависи от вида й, от начина на живот.Съответно се подбира точната козметика.
На 25-6 не съм ползвала такива кремове, по-скоро хидратиращи, но моята кожа е мазна и склонна към увисване,не бръчки.
Виж целия пост
# 271
Аз скоро четох статия,че горе-долу на тази възраст кожата започва да старее.
Наистина зависи от тип кожа,ген, здравословно състояние...
Виж целия пост
# 272
Така си е, много зависи от кожата.
Аз до 30г не ползвах нищо като кремове. 30-35г ползвах крем от време на време. Започнах наистина сериозно и редовно на 40г което отчитам като грешка.
Виж целия пост
# 273
Кога трябва да се започне превенция против бръчки?  Simple Smile
Гранична възраст няма, от 15 годишна се "грижа" за кожата си....от тийнейджърка с мазна лъщяша кожа, та до сега...с подходящите продукти за съответната възраст, винаги поддържана почистена, свежа, хидратирана,.....което не става само с мазила! Основно правило ми е, никога през деня не пипам лицето, стутрин нанясам грижа, вечер се връщам почиствам и съответната грижа за възрастта! Blue Heart
Виж целия пост
# 274
На 25 в организма вече се откриват възрастови дегенеративни промени.
Моята кожа в пубертета трябваша да бъде старателно почиствана,което си налагаше грижи.След 20 започнах само дневни кремчета.На 25 забелязах околоочната зона и включих и такава грижа.От 30 сериозно се боря за откриване и употреба на добри качествени кремове. След 35 започнах и процедури.Стигнала съм до извода,че има базисна рутина, която е най-добрата за кожата и я поддържам постоянно,като въртя и включвам допълнителни продукти,разнообразявам там.
Виж целия пост
# 275
Скрит текст:
Какво ли не ползвам е въпросът Grinning
Веднага със захладняването минах на страхотния Vino Gold на M.Asam, който ми комбинира хидратация и оклузивни, него обикновено взимам, когато ми трябва минималистична "рутина".

NMF на The Ordinary - харесвам много, ползвам като нощен или като дневен в особено труден ден (през зимата ми кожата ми е суха и е кошмар).
Скваленът също ми е абсолютен must have. Слагам 2 капки във фдт или ползвам за некомедогенен оклузив в нощната "рутина".
Скрит текст:
На Black Friday ще поръчам и техния MAP, опитах с два от другите им варианти на витамин Ц, но не ми пасват като идея въобще.

Поръчала съм и Cicaplast Baume B5, незаменим е.

Много харесах и крема от серията Moistfull Collagen на Еtude House, може да го подновя. Пак от тях имам минита от серията с мед и серамиди, доста е приятна.

Марки като Лореал, Гарниер или прехвалените Виши въобще не съблюдавам при избора на козметика за лице.



от къде взимаш Сквален Flowers Hibiscus
Виж целия пост
# 276
Кога трябва да се започне превенция против бръчки?  Simple Smile

На 26 съм и според съветите на козметичката ми, на която се доверявам от години, е хубаво след 25 да се ползва околоочен, дневен и нощен крем и е задължително да се използват фактор - зимата 20, а лятото 50.

Изключително доволна съм от GiGi Cosmetics - висок клас израелска козметика. Моята кожа е смесена към мазна, слонна към акне, изключително чувствителна и много добре ми се отразява ползването на техните продукти.

Виж целия пост
# 277
Аз преди имах много мазна кожа и до 33-34 ползвах минимално количество крем,при това не всеки ден.Нямах никакви бръчки.Обаче съм с хистеректомия,преди близо две години ми махнаха и щитовидната жлеза.И отведнъж кожата ми стана суха до болка,сега се и набръчка,като се усмихна и се погледна,лошо ми става,имам около очите бръчки като една 60 годишна моя близка,а съм на 36.
Виж целия пост
# 278
Дами, помощ! Не мога никъде да открия любимото ми олио за почистване на лице на Палмърс, а нямам нито капка. Другото ми любимо докато го поръчам и дойде, ще минат 10 дни, а нямам подходящо олио за почистване. Моля, препоръчайте ми някое хубаво, хидрофилно......!
в момента се сещам само за олиото на дъглас има го в мини вариант,който стига за доста време
Скрит текст:
Скрит текст:
INGREDIENTS: HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL, PEG-20 GLYCERYL TRIISOSTEARATE, PARFUM, LEMONENE, TOCOPHERYL ACETATE, CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL, LIMONENE, BHT, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, TOCOPHEROL, ROSMARINUS OFFICINALIS EXTRACT, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, ROSMARINUS OFFICINALIS EXTRACT.
Виж целия пост
# 279
Много благодаря! Питах и в другата тема и от там ме насочиха към него.
Flowers Hibiscus
Виж целия пост
# 280
И аз благодаря на peppermint. Моето олио също свършва и ако на заредят от него /моля се да го направят! /, ще се насоча към предложеното от нея.
Виж целия пост
# 281
Дами, помощ! Не мога никъде да открия любимото ми олио за почистване на лице на Палмърс, а нямам нито капка. Другото ми любимо докато го поръчам и дойде, ще минат 10 дни, а нямам подходящо олио за почистване. Моля, препоръчайте ми някое хубаво, хидрофилно......!

Ползвала съм шампоаните на фармона и съм доволна. Но заглеждам и тяхната серия Dermiss, от която е и хидрофилното олио.
Виж целия пост
# 282
Мисля че около 28-30г е добре. Нещо подобно бях чела.
Виж целия пост
# 283
Jozepha, имаш ли отзиви отнякъде за хидрофилното олио? Не успявам да намеря мнения
Виж целия пост
# 284
Скрит текст:
Какво ли не ползвам е въпросът Grinning
Веднага със захладняването минах на страхотния Vino Gold на M.Asam, който ми комбинира хидратация и оклузивни, него обикновено взимам, когато ми трябва минималистична "рутина".

NMF на The Ordinary - харесвам много, ползвам като нощен или като дневен в особено труден ден (през зимата ми кожата ми е суха и е кошмар).
Скваленът също ми е абсолютен must have. Слагам 2 капки във фдт или ползвам за некомедогенен оклузив в нощната "рутина".
Скрит текст:
На Black Friday ще поръчам и техния MAP, опитах с два от другите им варианти на витамин Ц, но не ми пасват като идея въобще.

Поръчала съм и Cicaplast Baume B5, незаменим е.

Много харесах и крема от серията Moistfull Collagen на Еtude House, може да го подновя. Пак от тях имам минита от серията с мед и серамиди, доста е приятна.

Марки като Лореал, Гарниер или прехвалените Виши въобще не съблюдавам при избора на козметика за лице.



от къде взимаш Сквален Flowers Hibiscus

Ползвам си сквалена на The Ordinary, тоест от deciem. Май и в cult beauty имаше техни продукти, но не съм поръчвала от там Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия