Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 68

  • 64 125
  • 747
# 555
Axenia,и аз знам,че когато е една оплодена-я връщат на 2ри ден.Дано да ти е късметлииската и да те зарадва за Коледа! 🎁❤
Bubi,успех и на теб! Simple Smile
Виж целия пост
# 556
Здравейте ! Имам нужда от съвет Simple Smile
С мм правим опити от вече 5 години . Проблем няма ... правена ми е диагностична лапароскопия - всичко е ок . Спермограма ОК . Бях при Бързашки в Плевен , който дори и ЦС не ми беше правил , а ме натискаше за инвитро - видя , че няма да се съглася ей така и започна ЦС , лапаро и пак се стигна до инвитро , но усещах , че буквално гледа на нас като касичка и се отказахме от него . Лятото ходих при д-р Шефкетова и след всичко разказано , тя ме проследи 2 месеца , пускахме нови изследвания , нова спермограма - отново всичко ОК и ни предложи да направим инвитро на ЕЦ . Отидох края на август на 8 ден от цикъла и се оказа , че сме закъснели , защото имах излив на фоликула и нямаше как да стопира овуто . Изписа ми ФК и каза да си пробваме вкъщи и ... изненада - закъснение в края на септември и положителен тест , с който се бях похвалила тук , но радостта беше кратка началото на октомври направих спонтанен аборт . Имах преглед след това и док каза , че съм се възстановила перфектно , както каза мм - “като нова си” Simple Smile и ни каза да придължаваме с опитите и ще стане , но ние чакаме 5 години и тъкмо се бяхме съгласили да пробваме за инвитро на ЕЦ и пак греда .... вече 3 месец нищо не става тестове , въздаржания всичко спазваме . Та се чудя дали да не отидем след нова година да й кажем , че искаме да си направим инвитро и толкова .... уморени сме вече от толкова чакане и надежди Sad то я стане пак , я не ...
П.С:Извинявам се за дългия пост .
Виж целия пост
# 557
Благодаря ви за бързите отговори момичета, успех на всички следя ви когато има развитие и при нас ще пиша, надявам се да е скоро УСПЕХ 🤗
Виж целия пост
# 558
Shine, когато при нас мина 1 година на неуспешни опити и 2 неуспешни инсеминации поискани от мен, аз лично настоявах пред доктора си да започнем инвитро. За мен инвитрото е много по-добър вариант от това всеки месец да припадаш от напрежение и да си задаваш въпроса: "Защо и този път не стана?" Най-малкото което е при инвитро процедура се изследва всичко ОТ-ДО и поне ще знаеш от къде идва проблема и как да се преодолее той. Естествено и при инвитро не се знае какво ще се получи, но пък ти е много по-сигурно от опитите вкъщи и вечната една черта на теста за бременност.
Виж целия пост
# 559
Здравейте ! Имам нужда от съвет Simple Smile
С мм правим опити от вече 5 години . Проблем няма ... правена ми е диагностична лапароскопия - всичко е ок . Спермограма ОК . Бях при Бързашки в Плевен , който дори и ЦС не ми беше правил , а ме натискаше за инвитро - видя , че няма да се съглася ей така и започна ЦС , лапаро и пак се стигна до инвитро , но усещах , че буквално гледа на нас като касичка и се отказахме от него . Лятото ходих при д-р Шефкетова и след всичко разказано , тя ме проследи 2 месеца , пускахме нови изследвания , нова спермограма - отново всичко ОК и ни предложи да направим инвитро на ЕЦ . Отидох края на август на 8 ден от цикъла и се оказа , че сме закъснели , защото имах излив на фоликула и нямаше как да стопира овуто . Изписа ми ФК и каза да си пробваме вкъщи и ... изненада - закъснение в края на септември и положителен тест , с който се бях похвалила тук , но радостта беше кратка началото на октомври направих спонтанен аборт . Имах преглед след това и док каза , че съм се възстановила перфектно , както каза мм - “като нова си” Simple Smile и ни каза да придължаваме с опитите и ще стане , но ние чакаме 5 години и тъкмо се бяхме съгласили да пробваме за инвитро на ЕЦ и пак греда .... вече 3 месец нищо не става тестове , въздаржания всичко спазваме . Та се чудя дали да не отидем след нова година да й кажем , че искаме да си направим инвитро и толкова .... уморени сме вече от толкова чакане и надежди Sad то я стане пак , я не ...
П.С:Извинявам се за дългия пост .

Shine, привет!
Всеки специалист ще се съгласи с вашето решение и предпочитания.
А и ако не сте готови за стимулирано ин витро или не желаете да правите такова, ин витро на ЕЦ е добра алтернатива.
Отчаянието в един момент може да стане абсолютно неконтролируемо, затова със сигурност е по-добре да предприемете някакви действия, вместо да се надявате в къщи. От поста ти ми се струва, че сте абсолютно готови за следваща стъпка. Успех!
Виж целия пост
# 560
И аз така мисля , че няма за кога да чакаме . След нова година отиваме , освен ако не получа някакво Коледно чудо - трябва да ми дойде на 25.12 и съм си нагласила един тест за 25 сутринта , нали по Коледа стават чудеса , та и аз имам някакви надежди за такова . Ще се включвам пак при вас , момичета . Благодаря за отговорите . Желая на всички весели празници и коледни чудеса 😍
Целувки
Виж целия пост
# 561
Успех Shine и дано не се наложи да се виждаме по чакалните (и аз съм пациентка на д-р Шефкетова в момента). Пожелавам ти прекрасно коледно чудо.
Виж целия пост
# 562
Момичета, моят втори опит приключи. Не знам какво да кажа, не знам какво да правя...
Виж целия пост
# 563
Момичета, моят втори опит приключи. Не знам какво да кажа, не знам какво да правя...

Axenia, много съжалявам! Дай си малко време да го преживееш и да си проясниш мислите преди да взимаш каквото и да е решение. Най-важното е да продължиш напред и да не се предаваш - решение ще се намери.

Смяна на мястото/схемата може да даде по-добри резултати (като човек минал през четири тежки разочарования го казвам). Настоявай за информация - какво се е объркало, защо, какви промени може да се направят за по-добър резултат? Но това в последствие. Сега наистина е супер важно да се възстановиш психически и физически.

Силни прегръдки и кураж. Аз силно вярвам че и на нашите улички ще изгрее слънце! Hug
Виж целия пост
# 564
Съжалявам!Знам,че разочарованието е голямо.Потъгувай си,почини си,помисли си и тя надеждата пак ще дойде при теб.
Виж целия пост
# 565
Ахсения,какво ти казаха-че не са годни яйцеклетките ли?
Виж целия пост
# 566
Нищо... не знаят какво им е, утре ще ми се обадят да направим консултации с още доктори...
Виж целия пост
# 567
Axenia,много съжалявам 😔 Дано поне открият какъв е проблема,ако трябва да ви назначат изследвания-за да имате възможно най-бързо яснота.Пожелавам 3тият ви опит да ви е на късмет и да е успешен! ❤
Виж целия пост
# 568
Аксения, много съжалявам, че така се развиха нещата при теб. Силно стискам палци това да е бил последният ти кофти опит и да се похвалиш скоро с успешна бременност.
Виж целия пост
# 569
Аксения, съжалявам мила😢Сърцето ми се къса, когато видя за някого с неуспешен опит. Моят съвет е, колкото и да ти е трудно в момента се мобилизирай максимално- с отчаяние нищо няма да постигнеш, само ще си навредиш повече. Пуснете си всички възможни изследвания на света-всичко, за да видиш от къде изкача заека. Аз след шока с инверсията, която ми откриха ходя като пиян морков вече седмица и половина, но не спрях да търся мнението на момичета, да питам доктори, познати, та чак до проф. Кременски в НГЛ стигнах и съм решила да карам до дупка при все че първият ми трансфер предстои другия месец. Кураж мила! Бог обича смелите!❤
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия