Плюсове и минуси на кварталите в София - 3

  • 46 402
  • 757
# 405
Абе в Младост е мега гадно, задръстено, натрупано... според мен спешно трябва всички да се махнат от там. Ужасен е.
Почвайте да продавате, по възможност на мен Grinning Grinning
Че и на мен трудно ми стигат парите "дори за Младост, какво остава за богопомазаните квартали". Честно, в момента живея в Изток и ако ми подарят апартамент там или в Лозенец директно ви го продавам и се махам с 300.

fanfanito, аз бих разгледала Надежда или Дружба.
Виж целия пост
# 406
Дружба 2 по Цв. Лазаров е поносим за живеене, с всичките му минуси които изброих в няколко поста. Говоря за панелките след параклиса и зад Цариградски. на минути пеша е от 2 спирики на метрото и то по главната линия, има страшно удобен градски транспорт а и Езерото е близо за разходки. Естествено, това е Дружбай все пак, не очаквайте чудеса, но гледам вече че и около спирката на Дружба 2 се е почнало застрояване.
Виж целия пост
# 407
Не, не я разбирам. Не съм се "забила", а съм избрала място, което ми е на пешо разстояние от училището на най-малкото дете, пешо разстояние до офиса, пешо разстояние до метро, добре обезопасено, чисто  и отлично озеленено.  На мен повече от това не ми трябва за ежедневието. Ако искам да купувам в скъп квартал, няма да е в България. Ще е там, където има силна полиция и е наистина безопасно без нужда от огради. В момента живея, заради работата си, в София, и правя оптималния, не най-скъпия  за мен избор. Парите не съм ги намерила на улицата, за да си купувам неизгодни имоти с тях.
Виж целия пост
# 408
Абе в Младост е мега гадно, задръстено, натрупано... според мен спешно трябва всички да се махнат от там. Ужасен е.
Почвайте да продавате, по възможност на мен Grinning Grinning
Че и на мен трудно ми стигат парите "дори за Младост, какво остава за богопомазаните квартали". Честно, в момента живея в Изток и ако ми подарят апартамент там или в Лозенец директно ви го продавам и се махам с 300.

fanfanito, аз бих разгледала Надежда или Дружба.
Извини ме ако съм прекалено любопитна, но защо живееш в Изток като не ти харесва там? Иначе ако става въпрос за подаряване, аз няма да върна имот, ако ще да е в Бусманци.
Виж целия пост
# 409
Абе в Младост е мега гадно, задръстено, натрупано... според мен спешно трябва всички да се махнат от там. Ужасен е.
Почвайте да продавате, по възможност на мен Grinning Grinning
Че и на мен трудно ми стигат парите "дори за Младост, какво остава за богопомазаните квартали". Честно, в момента живея в Изток и ако ми подарят апартамент там или в Лозенец директно ви го продавам и се махам с 300.

fanfanito, аз бих разгледала Надежда или Дружба.

Ох, пак ли - в Лозенец има места, където не бих живяла. И в Изток сигурно има. А цените са обективен фактор, кйото не зависи от мен или от теб, просто ако нямаш пари за Младост, още повече нямаш пари за Изток (да не е Лозенец, че ви бърка някъде, където слънцето не свети), просто защото обектвино и извън нас цените в Младост са с 30-40 % под тези в Изток. А че ти си взела квартира в Изток на лошо място и не ти харесва, това не значи, че Изток няма хубави места и хубави имоти.
Не, не я разбирам. Не съм се "забила", а съм избрала място, което ми е на пешо разстояние от училището на най-малкото дете, пешо разстояние до офиса, пешо разстояние до метро, добре обезопасено, чисто  и отлично озеленено.  На мен повече от това не ми трябва за ежедневието. Ако искам да купувам в скъп квартал, няма да е в България. Ще е там, където има силна полиция и е наистина безопасно без нужда от огради. В момента живея, заради работата си, в София, и правя оптималния, не най-скъпия  за мен избор. Парите не съм ги намерила на улицата, за да си купувам неизгодни имоти с тях.
Разбрах, че не я разбираш Simple Smile За мен си се забила, след като е в краен квартал, а че на теб ти се струва друго, това си е твоя работа. А кой имот е изгоден и кой не, определяш не ти, а пазарът. От 1997 до момента капиталовата печалба от инвестиции на хубави места в София е около 1000 % (10 пъти), без дохода от наеми. Пък ти си мисли, че е неизгодно.

А, добре, разбрах  - след театрите в Ню Йорк и Лондон сигурно ще си купуваш в скъп квартал там - по 20 000 долара/лири квадрата. Хубаво, повярвах ти  Simple Smile
Виж целия пост
# 410
не ми е ясно кое е хубавото всичко да се бута в София и полетата около нея. И после да не си излезе от махалата ... ж.к. то имам в предвид.
Голяма набутвация
А къде да ходят хората, които работят в София? Що за въпрос.
Защо не си останаха село, да стане ако ще град ... Бистрица, Панчарево, ... , ... какво общо имат със София?
Пък да си направят инфраструктура и бизнес парк ... какъв е този мравуняк всеки ден ? Ако хората излизат от махалата само за да идат до офиса, то явно хората са си по местата , но офиса не е където трябва.
Виж целия пост
# 411
То да не е конструктор Лего, че да си местиш офиса веднъж седмично както ти е удобно според местоживеенето
Виж целия пост
# 412
не ми е ясно кое е хубавото всичко да се бута в София и полетата около нея. И после да не си излезе от махалата ... ж.к. то имам в предвид.
Голяма набутвация
А къде да ходят хората, които работят в София? Що за въпрос.
Защо не си останаха село, да стане ако ще град ... Бистрица, Панчарево, ... , ... какво общо имат със София?
Пък да си направят инфраструктура и бизнес парк ... какъв е този мравуняк всеки ден ? Ако хората излизат от махалата само за да идат до офиса, то явно хората са си по местата , но офиса не е където трябва.

Ами просто хората не правят така и мравунякът го доказва Simple Smile Това, че някои така пишат тук не го прави непременно истина Wink  - ти на техните писания ли ще вярваш или на очите си?
Виж целия пост
# 413
Ами живея там, защото така се случи, за момента ми е удобно, говорех че не бих си купила жилище там. За мен тия квартали лежат на някаква соц слава, която е напълно неоправдана. И това, че уж аз съм на лошо място не мисля че е фактор, защото обикалям ежедневно квартала, обичам да се разхождам и никъде не ми изглежда много приятно.
Иначе не, грам не ми пречи да си ги промотирате тия квартали, нека се набият там всички, щото много място е останало. За 100тен път мисля че имот. бг не може да бъде обективен източник на информация за това къде всеки мечтае да живее.
Виж целия пост
# 414
През 1997 г. все още живеехме на общежитие, а държавата ни обираше доларовите спестявания в банките, така че точно тогава е нямало как да инвестирам в недвижима собственост. Първото ни жилище закупихме през 1999 г., и то не ми е от любимите, в кв. Витоша е.
Виж целия пост
# 415
През 1997 г. все още живеехме на общежитие, а държавата ни обираше доларовите спестявания в банките, така че точно тогава е нямало как да инвестирам в недвижима собственост. Първото ни жилище закупихме през 1999 г., и то не ми е от любимите, в кв. Витоша е.
През 1999 квадратът на най-хубавите места на София струваше средно 400 долара, сега струва средно 2800 евро или приблизително 7 пъти повече (без да смятаме курсовите разлики) - съвсем ан-гро и усреднено. Смятай си сама дали е изгодно.

Вече сгледала ли си имот в Челси или Кенсингтън? Или някъде до Сентръл парк (NY - да уточня, че някоя умна глава ще вземе да напише, че Сентръл парк не е в Лондон) Wink?- много са хубави с изглед към парка, и са някакви си 2-3 милиона американски долара за 50 кв студио - какво е това за твоите доходи - нищо работа...Laughing
Виж целия пост
# 416
Значи аз си живея в хубаво жилище и на добро място за мен. Продала съм в Иван Вазов мноого отдавна жилище, дори се включих в нов строеж там (но не стана нещо)
Проблемът при мен е , че имам малко жилище дето отдавам под наем. Влизаме във възраст , дето трява да мислим какво да правим. Страх ме е да го давам повече жилището, трудно се оправям, последно и беше един шок за мен с последния наемател. От няколко години обмислям да го продам, имаме малко спестени (не много пари , но има нещо) и да вземем малко по-голямо и да го ремонтираме или знам ли и преместим след години там. Кола писах не можем да ползваме често, аз не карам, мъжът ми пострада с крака сериозно.
Проблемът ми е кога да го продам , дали да купя сега ли е момента, да изчакам ли, къде да се огледам, събрани парите няма да са много пак за Лозенец, Ив. Вазов , Изток и т.н.
Преди 2 години бях на косъм да го продам и почна да гледам да купя. Добре че не го направих, цените сега са двойни и пак щяхме да се минем. Но и така да стоя пак си е ...загуба. Просто споделям и следя мнения за кварталите и цените. За мен темата е полезна, аз не знам всички минуси и плюсове на кварталите. В Надежда си го мисля, живяла съм и там , като дете, познат ми е, но там пък депо някакво на Земляне за отпадъци четох , че ще се строи и ще стане страшно . Спряха го и пак май ще се пуска, ако е вярно де. Мотописта има някакви блокчета и ми харесва, ама ..какви са цените не знам точно, май няма да мога да купя. Някъде около 50-60х евро ми е бюджета мисля и около 10х трябва за ремонт да имам съм предвидила отделно и опраяне. За тези пари--- не мога много да искам. Ако изчакам още няколко години пък може и да паднат цените и да не продам този на сегашните, ама...пълна каша ми и така си стоя. Мисля бързо ще го продам жилището , търсят се и вече има няколко продадени в блока за месец-два и се взимат веднага. Ама не смея и да стоят така парите и да чакам , трябва да съм се поне ориентирала къде да търся, какво искам знам, но къде...  
Виж целия пост
# 417
Според мен сега е моментът да се продава - цените са в пика си и или ще се задържат така и ще паднат или директно предстои да паднат с вдигането на лихвите по ипотеки. Поне така смятам аз, гаранция няма.
А може да поизчакате после с покупката докато се регулират цените и може да имаш повече възможности да избираш.
Виж целия пост
# 418
Не следя цените, но все чета как балонът щял да се пукне....и май не се пука.
Мой колега се включи преди година и нещо за около 750 евро/кв. м в Овча купел, близо до метрото.
И срещу неговия блок пак същият човек строял и вече май всичко било продадено.

В един момент трябва да решиш нещо. Иначе все ще се чудиш, все ще изникват плюсове и минуси.
Виж целия пост
# 419
Фанфанито, извини ме, но не разбрах съвсем - имате две жилища, малко и голямо и искате да продадете малкото и да купите пак малко, но по-голямо за да живеете вие, а голямото на хубавото място да си го оставите и да давате там под наем. Правилно ли схванах?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия