Плюсове и минуси на кварталите в София - 3

  • 46 402
  • 757
# 360
Е колко му е километър и половина, не се излагайте. Аз от 1-ви до 8-ми клас съм вървял по километър в посока всеки ден до училище и никога не съм се оплаквал. После в гимназията вече ходех от краен квартал чак до центъра (с градски транспорт). Не виждам нещо кой знае какво. Плюс това на теб километър и половина ходене пеш може да ти се струват много (защото както средностатистическият българин водиш заседнал начин на живот?), но са нищо за 1 дете.
Виж целия пост
# 361
15 минути. С автобус става по-бавно, заради спирките.
Виж целия пост
# 362
Кое е това дете? Зависи къде живее и къде му е училището. До 7 клас училищата са районирани и специално в Лозенец прилежащите улици, поне тези, които съм гледала, са на макс 1 км. Има списъци на сайта на СО - проблеми с разстоянията имат новите вади и ливади, старите квартали си имат основни училища в пешеходно  достъпен диапазон. То това е и целта на това райониране, не да влачат децата в 35-то или в 107-мо от Люлин и Надежда, а да учат деца от квартала.

Но и аз споделям мнението на fuck for life, за мен лично 1,5 км пеш е нищо, това при средна скорост 4,5 км/час (която не е висока за пешеходец) са 20 минути ходене, аз редовно правя толкова през парка, а за едно по-голямо дете пък съвсем. Във всеки случай е далеч по-приятно да ходиш пеш сред дървета и по малки улички, дори и в сняг, отколкото да се возиш на ГТ.  Проблем евентуално има, ако маршрутът не е приятен или не е подходящ за пешеходец, но като цяло 1,5 км е съвсем пешеходна дистанция. Дори бих казала, че е малко за поддържане на що-годе прилична форма - в двете посоки става 3 км, а мисля, че се препоръчват поне 4-4,5 км на ден и то зависи от начина на хранене.

15 минути. С автобус става по-бавно, заради спирките.
Абсолютно! Hands Plus1
Виж целия пост
# 363
?! Не сте имали избор.
Виж целия пост
# 364
Ама щом настоявате, ходете си. Моите не искат.
Виж целия пост
# 365
Не виждам нищо изключително едно дете да извърви 1,5 км, в градски условия дори в дъжд, сняг и лед, но за извънградско не съм много сигурна дали е ОК.
Виж целия пост
# 366
Като чете човек коментарите от последните (вече 15? страници) ще си състави впечатлението, че София се състои само от център и от полите на Витоша, и че софиянците живеят или в затворени комплекси отвъд Околовръстното, или в идеален център със зеленина и красота около него, че имат седемцифрени суми в банковите сметки, ходят на всякакви културни събития в чужбина и децата им учат в частни училища и тичат из зеленина всекидневно. После София била претъпкана, мръсна или неприятна за живеене? Глупости!

От 4 години в БГ мама не бях чела тема с по-безсмислени брътвежи. Чакам само да стигнете 50 страници, да направите нова тема и да спра най-после да получавам известия.
Виж целия пост
# 367
Ама щом настоявате, ходете си. Моите не искат.
От къде до къде не искат? Според Гугъл, от Семинарията до 35-то е 1 км или 11 мин пеш, а до 107-мо (където им е районът до 7 клас) е 300 метра или 3 мин пеш.
Не виждам нищо изключително едно дете да извърви 1,5 км, в градски условия дори в дъжд, сняг и лед, но за извънградско не съм много сигурна дали е ОК.
Не е ок, ако няма условия за пешеходци - тогава има риск да го блъснат с кола. Но по улици с тротоари не виждам причина да не ходи.
Виж целия пост
# 368
Здравейте, предполагам доста от вас живеят във синята и зелена зона на София, но не съм сигурен, че разбирам правилно как действат. Според мен зоната включва тези участъци от картата, където е поставен съответният знак. Тоест, улици, междублокови паркинги и преки, без поставен указващ знак не попадат в обхвата на платеното паркиране. Прав ли съм?
Виж целия пост
# 369
Гледаш картата и дали попадаш в чертите на отбелязаната зона.
Знакът на ъгъла е само информативен - случва се да липсва, примерно поради забила се в него кола, докато го подменят - тогава зоната не престава да функционира.
Ако правилно разбирам въпроса ти.
Виж целия пост
# 370
Да, това беше въпросът ми. Разхождал съм се в някои райони и не по всички улички и паркинги в обхвата на зоната съм виждал знаци или пък разчертани места.
Виж целия пост
# 371
Да, това беше въпросът ми. Разхождал съм се в някои райони и не по всички улички и паркинги в обхвата на зоната съм виждал знаци или пък разчертани места.
Много оптимистично, като ника си, гледаш на това има ли знаци или не. Затова се казва зона - всички улици в нея попадат в тази графа. Аз не бих разчитала на липса на табели.
Макар че веднъж извадих луд късмет да спра в зелената зона до Пирогов и да си намеря колата, без да плащам. Но беше вече към 16 ч., може затова.
Виж целия пост
# 372
Не влиза съвсем всичко. Например ако паркираш на тротоара не си в зоната. Може да е друго нарушение, но не те таксуват. Ние имахме широка площадка пред гаражите, дефакто тротоар, ама точно пред блока много разширен (другите имоти са напред и остава само около метър тротоар,  а тази е навътре и има 6 метра тротоар). Колите си паркират там и никой не ги закача. И мисля, че ако няма знак не могат да те санкционират. Така както и паяк няма право да те вдигне, ако няма знак.                                 
Виж целия пост
# 373
В зоните плагените места за паркиране са разчертани.
Виж целия пост
# 374
Не влиза съвсем всичко. Например ако паркираш на тротоара не си в зоната. Може да е друго нарушение, но не те таксуват. Ние имахме широка площадка пред гаражите, дефакто тротоар, ама точно пред блока много разширен (другите имоти са напред и остава само около метър тротоар,  а тази е навътре и има 6 метра тротоар). Колите си паркират там и никой не ги закача. И мисля, че ако няма знак не могат да те санкционират. Така както и паяк няма право да те вдигне, ако няма знак.                                 

Против паркиране на тротоара съм. Поводът за въпроса беше, че мой познат ми сподели че където живее, до мол софия, е безплатен паркинга до блока и според него и ако няма знак, не се води платено паркиране. Иначе от центъра за градска мобилност го опровергаха преди малко и казаха, че паркирането в обхвата на зоната е платено и ако нямало знак, ще бъде възстановен 😀
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия