Плюсове и минуси на кварталите в София - 3

  • 46 400
  • 757
# 450
Както вече го написаха по-назад, бай Дончо само с два поста в Туитър,  видя сметката на турската икономика, една от най-развиващите се, в доста сериозен подем,  срина валутата им, удряйки я в земята и обезмисли целия икономически растеж, който остана много под инфлацията. Срина се и пазара на имоти.
Проблемът на турската икономика е Ердоган, а не някакъв си туит. Просто там растеж имаше, ама заради огромни външни инвестиции, а тези инвестиции бягат лесно. И тръгнат ли почва сгромолясване. А спадне ли курсът на лирата не може да се обслужват. Пък той спада понеже Ердоган се опитва да управлява икономиката по ленински

Не знам на какво се осланяте, неофициално инфлацията ни е над турската в цифри, а обедняването стабилно.  Хайде хайде, стига вече. Аз лично на нищо не се осланям и вече нито купувам, нито продавам, но не виждам на теб какъв ти  екелепирът да мажеш черната боя с баданарката. Тази година има по-висока инфлация по външни причини основно. Като се смени конюнктурата ще даде на заден. И съвсем не е двуцифрена инфлацията. Не видях никаки цифри и факти от теб Mr. Green
Ударно се увеличават данъци, за да може да се закърпи положението някак. 30% на старите трошки, над 15 години последно, което одобрявам, въпреки, че целта не е въздух и задръствания. Че се увеличават - увеличават се. Ама чак па ударно... 9 лева за колата, не знам колко за второто жилище, ако досега си декларирал две като основни, това ли е ударно? newsm78
Щом изгонените връщат повече пари в държава от всякакви инвеститори и инвестиции на година, а последните бягат през глава от тук, не само имотите, а цялата държава е в сериозен риск, от нещо, което не е случвало скоро.
Кой бяга? Бяга рисковият капитал и това не е лошо. Щото 2008 се бяхме нагрухали с такива инвестиции, ама те лесно бягат и става като в Турция. По-добре по-малко, ама по-истински. И такива има. А хората да пращат пари не виждам нищо лошо и опасно за икономиката. В много страни с голяма емиграция е така.
Зимата ще е тегава като цяло. Тя кога не е била? Ама не сме умрели и през Виденово време.

Абе, че е тежко, тежко е, ама не е такъв срив като в твоите писания. Не знам само защо неуморно пишеш все едно и също. Какво те боде отзад?
Виж целия пост
# 451
milittana , правилно си схванала донякъде , да
Брокерка (не я знам колко е добра) сподели ,че след Нова година цените щели да паднат , защото много хора са се наблъскали с ипотеки и изобщо...
При нисък лихвен процент няма как цените да паднат.  Напротив, според мен, цените още ще растат.
Виж целия пост
# 452
Хахаха, аз съм на даже по-близко разстояние пеш до метрото (15 мин спокоен ход) , обаче живея на "ужасно" място.
Шарки, това което написах, се отнася за ниския ценови клас на крайните квартали, какъвто търси фанфанито. Тя си казва, че няма пари дори за Младост, какво остава за Лозенец или Иван Вазов. Ако си там (Лозенец или И. Вазов, или хубав център, или...), нямаш нужда от метрото, но то така или иначе минава от там, за да стигне до крайните, така че по дифолт си го имаш. Но тя не пита за това.

Ти претендираш, че можеш да си позволиш всякакъв имот, а си се забила на м...та си след Младост 4, който си е краен и евтин квартал,  да, в сравнение с другите крайни е по-скъп, но определено не е скъп квартал - други са скъпите и те се знаят, да не ги изоброявам. Ако искаш да се сравняваш с хората с ограничен ресурс (което не е срамно, просто това са дадености, да не ме разберете погрешно), това е друг въпрос, но ти упорито претендираш за друго. Не знам толкова ли си заслепена, за да не разбираш разликата.

Значи не че нещо, но това там грозното на майната си е на такива цени, че за цената на една къща, сигурно може да си купи 2 апартамента в Лозенец или Ив. Вазов. https://homeboutique.bg/property/%D0%BA%D1%8A%D1%89%D0%B0-%D0%B2 … 1%84%D0%B8%D1%8F/   Или хайде, един "дизайнерски" в нова сграда в тези квартали, тоест цените са горе-долу съизмерими.
И апартаментите там в онова грозното не са много по-евтини от Лозенец:  https://homeboutique.bg/property/%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82% … 0%B0%D1%80%D0%BA/ Та не знам Шарки какво може да си позволи и какво не може. Предполагам, че щом е могла да си позволи това, сигурно ще може и в центъра, но хайде да не й ставам адвокат. А това дали нещо е на майната си е субективно. За мен или за Шарки забиване и на майната си ще е ако се забия в центъра, защото само заради чест и слава да кажа, че живея в центъра ще трябва да пътувам по 2 часа минимум на ден. Може и към 3 даже. Кое му е толкова трудно да се приеме, че това, което е удобно за един, може да не е удобно за друг?
Аз като човек, гледащ къщи от година-две, които са все на майната си, за мое съжаление цените хич не са като за на майната си. Няма една сносна за моя вкус, която да е под 300к евро. Това по повод, че цените определят кое колко луксозно било, търсено ли  и аз не помня какво. А в онова грозното даже почти не може да се намери нещо за купуване. Свършват като топъл хляб. В онова другото пък до него на майната си, всичко свърши още на първа копка. Те и онези в съвсем на майната си до Лозен (за тях и аз признавам, че са на майната си) и те свършили, а пък още даже не са и почнали да копаят. И аз се чудя от къде толкова народ с по 300к-500к евро възможности, нали уж сме беден народ, ама ей го на. Та за сега ще си чакам така спряганата криза, пък да видим ще ме огрее ли.

 П.С. И не знам защо един квартал ако е краен автоматично трябва да се приема за евтин. Напротив, според мен има много повече луксозни места около южната дъга като площ от колкото в центъра. Е повечето е в комплекси май, но то това си има обяснение предвид дереджето на държавата. И да, за мен и моето семейство има смисъл да е в комплекс, нищо, че го смятате в затвор. В единия случай перманенто около мен ще е мизерия, а в другия случай само като изляза извън затворения комплекс. Да, разбира се, че ежедневно ще се налага да излизам, но пък и не малка част от времето ми ще минава в нормална заобикаляща ме среда.

Сега някой да не каже, че става въпрос за хвалене. Не, напротив. Обсъждаме предимства и недостатъци на квартали,а София парк е такъв. Както може да се приеме, че отделните комплекси също са такива.
Виж целия пост
# 453
Попеа, не очаквах да се съглася с теб, обаче...по отношение на Ясенски си абсолютно права. Не се чудете откъде и защо има подобно "творчество", форумът е работно място на червени тролове от онзи специализиран хотел в Радомир.
Виж целия пост
# 454
Може ли на български, понеже не разбрах много какво имаш предвид?
Аутсорсинг = изнесени услуги
Клъстер=струпване, използва се когато фирми от един бранш се струпват в един район, град пр.
Тек =финтек, хайт тек,  програмисти, Ит и ор
Нека в български форум  ползваме повечко български думи.

Къде в София има клъстери?

Производство в жилищни квартали има ли?


Люлин и Надежда са работнически квартали, почти еднакви - имат магазини най - различни, метро с няколко станции. Мнение по име на квартала не е удачно. Различните им части са си като отделни квартали.


Друг е въпроса, че само един рейс ги свързва директно - 108, който е на половин час.
Виж целия пост
# 455
Може ли на български, понеже не разбрах много какво имаш предвид?
Аутсорсинг = изнесени услуги
Клъстер=струпване, използва се когато фирми от един бранш се струпват в един район, град пр.
Тек =финтек, хайт тек,  програмисти, Ит и ор
Нека в български форум  ползваме повечко български думи.

Къде в София има клъстери?

Производство в жилищни квартали има ли?


Люлин и Надежда са работнически квартали, почти еднакви - имат магазини най - различни, метро с няколко станции. Мнение по име на квартала не е удачно. Различните им части са си като отделни квартали.


Друг е въпроса, че само един рейс ги свързва директно - 108, който е на половин час.

Клъстери за които се сещам : бизнес парка, дъ мол и онова на SAP Тек парк ли беше? Също зад Декатлон се заформя нов къстер. Българска дума не знам и няма да измисля сега, не съм българка, та ей, оправдах се Joy
Производство има в Дружба, срещу нас има доста фабрики, за други квартали не се сещам.

И ония ден се присетих като видях и последния лот застроен срещу нас, че е на Шкода, т. Е няма да е жилищна сграда, което е супер, понеже до Цариградски стана мазало с тея огромни сгради на Мират. Няма да може да се излиза от Дружба като се заселят, вече се усеща след нанасянето на хората в първите сгради на Мират.
Виж целия пост
# 456
Хахаха, аз съм на даже по-близко разстояние пеш до метрото (15 мин спокоен ход) , обаче живея на "ужасно" място.
Шарки, това което написах, се отнася за ниския ценови клас на крайните квартали, какъвто търси фанфанито. Тя си казва, че няма пари дори за Младост, какво остава за Лозенец или Иван Вазов. Ако си там (Лозенец или И. Вазов, или хубав център, или...), нямаш нужда от метрото, но то така или иначе минава от там, за да стигне до крайните, така че по дифолт си го имаш. Но тя не пита за това.

Ти претендираш, че можеш да си позволиш всякакъв имот, а си се забила на м...та си след Младост 4, който си е краен и евтин квартал,  да, в сравнение с другите крайни е по-скъп, но определено не е скъп квартал - други са скъпите и те се знаят, да не ги изоброявам. Ако искаш да се сравняваш с хората с ограничен ресурс (което не е срамно, просто това са дадености, да не ме разберете погрешно), това е друг въпрос, но ти упорито претендираш за друго. Не знам толкова ли си заслепена, за да не разбираш разликата.

Значи не че нещо, но това там грозното на майната си е на такива цени, че за цената на една къща, сигурно може да си купи 2 апартамента в Лозенец или Ив. Вазов. https://homeboutique.bg/property/%D0%BA%D1%8A%D1%89%D0%B0-%D0%B2 … 1%84%D0%B8%D1%8F/   Или хайде, един "дизайнерски" в нова сграда в тези квартали, тоест цените са горе-долу съизмерими.
И апартаментите там в онова грозното не са много по-евтини от Лозенец:  https://homeboutique.bg/property/%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82% … 0%B0%D1%80%D0%BA/ Та не знам Шарки какво може да си позволи и какво не може. Предполагам, че щом е могла да си позволи това, сигурно ще може и в центъра, но хайде да не й ставам адвокат. А това дали нещо е на майната си е субективно. За мен или за Шарки забиване и на майната си ще е ако се забия в центъра, защото само заради чест и слава да кажа, че живея в центъра ще трябва да пътувам по 2 часа минимум на ден. Може и към 3 даже. Кое му е толкова трудно да се приеме, че това, което е удобно за един, може да не е удобно за друг?
Аз като човек, гледащ къщи от година-две, които са все на майната си, за мое съжаление цените хич не са като за на майната си. Няма една сносна за моя вкус, която да е под 300к евро. Това по повод, че цените определят кое колко луксозно било, търсено ли  и аз не помня какво. А в онова грозното даже почти не може да се намери нещо за купуване. Свършват като топъл хляб. В онова другото пък до него на майната си, всичко свърши още на първа копка. Те и онези в съвсем на майната си до Лозен (за тях и аз признавам, че са на майната си) и те свършили, а пък още даже не са и почнали да копаят. И аз се чудя от къде толкова народ с по 300к-500к евро възможности, нали уж сме беден народ, ама ей го на. Та за сега ще си чакам така спряганата криза, пък да видим ще ме огрее ли.

 П.С. И не знам защо един квартал ако е краен автоматично трябва да се приема за евтин. Напротив, според мен има много повече луксозни места около южната дъга като площ от колкото в центъра. Е повечето е в комплекси май, но то това си има обяснение предвид дереджето на държавата. И да, за мен и моето семейство има смисъл да е в комплекс, нищо, че го смятате в затвор. В единия случай перманенто около мен ще е мизерия, а в другия случай само като изляза извън затворения комплекс. Да, разбира се, че ежедневно ще се налага да излизам, но пък и не малка част от времето ми ще минава в нормална заобикаляща ме среда.

Сега някой да не каже, че става въпрос за хвалене. Не, напротив. Обсъждаме предимства и недостатъци на квартали,а София парк е такъв. Както може да се приеме, че отделните комплекси също са такива.

Сигурен съм, че шарки е купувала на не повече от 1200-1300 евро за м2. Отделно е безумие да купиш апартамент на края на света и да може да се здрависвате със съседите. . В Иван Вазов има доста повече простор, но и цените са доста по-високи. Цената на конкретния апартамент не включва ДДС и гараж. Като ги включим ще излезе, че необзаведен в Иван Вазов с гараж струва 480 000 евро. https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1d15124037617353 … k=449uyk&f1=1
Виж целия пост
# 457
Откъде хора с пари писах малко късно снощи в другата тема, за пазара. Повечето там, около Бизнес парка, са инвеститори, за под наем купуват, включителни и скъпи къщи.
Сега е раничко, но започват лека полека да излизат една камара луксове тристайни под наем от 1000 до 2-2500 евро по готовите нови сгради, занапред повече. Само гледайте.
Виж целия пост
# 458
Цените и за Вазов, и за майната не отговарят на доходите, перспективите и дереджето на държавата. Пък може и да отговарят, значи лесно и по много пари се правят тъдява.
Виж целия пост
# 459
Пак с това на майната си....аз aко живея в тази сграда, която показа ще ми е баш на майната си за мен, защото ежедневно ще вися по час и половина в колата в посока и няма да има кога да й се радвам на прелестта. Та пак повтарям, майната си е субективно в зависимост кой къде си има работа. А това кой за колко купувал, то едно време и в Ив. Вазов цените не са били много по-високи. А и твоят пример е сигурна за една от най-скъпите сгради в района, ама хайде.. И аз мога да ти извадя обява за 1 милион евро на къща в съседство на Шарки.
И изобщо защо трябва да сравняваме ябълки с круши? В цял свят в центъра имотите са скъпи. То това никой не го успорва, но центъра никога не може да даде усещане за живот в къща в предградие, дори да се живее в къща там. 
Виж целия пост
# 460
НикоТ, ние купувахме 2012 г, даже на по-изгодна цена на кв.м.  беше. А и на каква цена ще купиш е въпрос на умение да водиш преговори. Както и да е, няма значение, има значение, ще инвестициите в жилища около нас се възвръщат за 10 г. отдаване под наем, докато на всички други места е 30 г. (изключвам тризонета в Изгрев, него го  купих 2002 г, на под $200/кв.м., два месеца преди да скочат цените).
Виж целия пост
# 461
Откъде хора с пари писах малко късно снощи в другата тема, за пазара. Повечето там, около Бизнес парка, са инвеститори, за под наем купуват, включителни и скъпи къщи.
Сега е раничко, но започват лека полека да излизат една камара луксове тристайни под наем от 1000 до 2-2500 евро по готовите нови сгради, занапред повече. Само гледайте.
Е добре, но нали пък трябва да има хора с доходи да плащат този наем, който също е безумно скъп за нашите стандарти?  Като се огледам около мен в бизнес парка, не са чак толкова много хората, които могат да си позволят такъв наем.

Всъщност, аз много се надявам все повече хора да смятат, че там около Шарки е много гадно. Ама наистина е много гадно и това да живееш в къща е егати прецаквацията. Дано никой не ходи да гледа тези къщи, пък най-накрая тези продавачи да се усетят колко са им гадни имотите и да започнат да ги раздават за по 500 евро на кв., ако може и по-евтино. 
Виж целия пост
# 462
70% expatriates (около половината са дипломати, другата половина  -С-level), 30% българи, които получават високи заплати и/или наеми от жилища на други места в София и които предпочитат да живеят в добра среда. 
Виж целия пост
# 463
70% expatriates (около половината са дипломати, другата половина  -С-level), 30% българи, които получават високи заплати и/или наеми от жилища на други места в София и които предпочитат да живеят в добра среда. 
В това отношение си права да, но то цените и навсякъде из южната част са такива, дори и далеч от бизнес парка. А и толкова много са къщите, че ми е трудно да повярвам, че има толкова много потенциални наематели за такава цена. Но ето,  дори в Драгалевци и Бояна пак са на такива цени. В Лозен пак. В частта около камбаните и след тях към самоковско шосе пак. Не знам, може би аз нямам реална представа какво се случва и съм в заблуждение. А може и просто да се пробват сега. То изключително много стари строежи се завършват сега и им е паднало да искат високи суми. Много замразени строежи от кризата сега ги завършват и се опитват да извлекат максимална печалба явно. Ако мине номера. Понякога се чудя ако отида да се пазаря за големи отстъпки дали няма да мине моя номер Simple Smile
Виж целия пост
# 464
То е ясно, че половината високи наеми ги плащат фирмите, за 10-те години ще ме прощавате. В Иван Вазов 2003-та новото беше по 500 долара, ама било едно време, Ред Епъл, откъдето е офертата, се продаваше по 1800 с ДДС някъде 2016-та. В Резиденшъла същата работа, не се избиваха в началото.
Та много ми е интересно какво толкова се промени, та цените подскочиха за последните 5 години.

Къщи по милион има над Резиденшъла, строят един комплекс, ще има и още, поляни нагоре бол.
От Южния парк до "майната си" по южната дъга сутрин е 15 минути, после към центъра е половин час, ако знаеш откъде да минеш. От бул.България до Бизнес парка е на практика много близо с кола, та не разбирам що все наоколо там се бутат
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия