Кандидатстване след седми клас с рисуване - част 4

  • 47 932
  • 751
# 150
Елеа Леа, търсите училище което винаги да свъшва до 1/1,30 или просто не искате да има втора смяна, в която да приключват в 19,0?
Не мисля, че има училище, в което програмата целогодишно да свършва в13,30
 Нспример програмата на худпжрствената на попа в крайна сметка се получава нещо като целодневна... понякога започват в 10 приключват в 4, понвкога започват в 7,30 приключеат в 2....
Имат изложна програма за всички класове на сайта си, разгледайте я!
Виж целия пост
# 151
 След 7 клас няма училище, в което да свършват до 13-13:30, дори най-обикновените квартални училища са до 2-2:30 поне 2-3 пъти седмично, ако не и по-често.
Иначе, има училища, които са една смяна, но не знам дали 51 е от тях, по-вероятно ми се струва да е като в Н. Райнов, да са в общи линии целодневно. За малките там съм сигурна, че имат 2 смени.
Виж целия пост
# 152
Елеа Леа, търсите училище което винаги да свъшва до 1/1,30 или просто не искате да има втора смяна, в която да приключват в 19,0?
Не мисля, че има училище, в което програмата целогодишно да свършва в13,30
 Нспример програмата на худпжрствената на попа в крайна сметка се получава нещо като целодневна... понякога започват в 10 приключват в 4, понвкога започват в 7,30 приключеат в 2....
Имат изложна програма за всички класове на сайта си, разгледайте я!
Идеята ни е да избегнем да се прибира в тъмното- 19.30 . Иначе няма проблем да е до 14-14.30 ч
Виж целия пост
# 153
В такъв случай НУИИ върши работа. Пак подканям-разгледайте им програмата. Мисля че до към 16 занятията са приключили, и освен това не са започнали в ненормално ранния  7,30 час, а към 10/11 дори понякога
Виж целия пост
# 154
И НГПИ са по същия начин - само в един ден свършват в четири и нещо, но започват в 10. Иначе, часовете започват от осем до два, два и половина.
Виж целия пост
# 155
Тази година НУИИ (втори срок 8 клас) часовете почват в 7:40 всеки ден. Нямаме от 10))). Но могат да св'ршат и в 12 и в 16.
Виж целия пост
# 156
В осми клас е така. Погледнете програмата за горните класове и ще се ориентирате.
Виж целия пост
# 157
Днес бяхме на отворените врати в НУИИ. Бяхме с приятелка и детето й. И двете сме меко казано изненадани от вида на училището и някои ученици, но това е нормално за хора извън изкуството. Мисля да се насочим към традиционни училища, пък рисуването да си остане като хоби засега.
Виж целия пост
# 158
И ние посетихме училището.
Детето мълча през цялото време. Като излезнахме отсече„ аз тук няма да уча”
Много съм шокирана и аз. Не очаквах такова нещо...
Нещата, които рисуваха бяха твърде арт, а и децата рисуваха твърде неконвенционално, но вероятно защото така ги насърчават..не знам Simple Smile
Предполагаше се, че ще ни привлекат като бъдещи ученици, но се получи обратен ефект.
Поприказвах си с няколко преподавателя, единствено един г—н по графика на най—горен етаж, последна зала, ми грабна вниманието и ме впечатли...е и по визия си го биваше 😉
Като цяло сме разочаровани.

Виж целия пост
# 159
Днес бяхме на отворените врати в НУИИ. Бяхме с приятелка и детето й. И двете сме меко казано изненадани от вида на училището и някои ученици, но това е нормално за хора извън изкуството. Мисля да се насочим към традиционни училища, пък рисуването да си остане като хоби засега.
Интересно ми е какви са учениците, какво толкова видяхте?!
Виж целия пост
# 160
И ние посетихме училището.
Детето мълча през цялото време. Като излезнахме отсече„ аз тук няма да уча”
Много съм шокирана и аз. Не очаквах такова нещо...
Нещата, които рисуваха бяха твърде арт, а и децата рисуваха твърде неконвенционално, но вероятно защото така ги насърчават..не знам Simple Smile
Предполагаше се, че ще ни привлекат като бъдещи ученици, но се получи обратен ефект.
Поприказвах си с няколко преподавателя, единствено един г—н по графика на най—горен етаж, последна зала, ми грабна вниманието и ме впечатли...е и по визия си го биваше 😉
Като цяло сме разочаровани.



Добре е когато човек използва силни думи като "шокиран съм" да обясни какво и защо така го е шокирало. "Твърде арт" и "неконвенционално" не обясняват шока...

И целта на отворените врати не е непременно да привлече някой, а да покажат какви са нещата отвътре. Така някой заинтересуван ще прецени дали видяното му допада или не. Ще може да си зададе въпросите към преподаватели и ученици, да получи представа за атмосферата, типа занятия, видовете ателиета...В този ред на мисли при вас мисията е изпълнена - не го отчитате като ваше място и това е чудесно, продължавате към следващата възможност и така докато намерите къде ще се чувства добре вашето отроче.

Виж целия пост
# 161
Днес бяхме на отворените врати в НУИИ. Бяхме с приятелка и детето й. И двете сме меко казано изненадани от вида на училището и някои ученици, но това е нормално за хора извън изкуството. Мисля да се насочим към традиционни училища, пък рисуването да си остане като хоби засега.
Интересно ми е какви са учениците, какво толкова видяхте?!

Някои ученици бяха с авангардни прически и облекло, предполагам знаете какво имам предвид- боядисани, асиметрично подстригани, черни висящи дрехи, гримове и т.н. Останах с усещането, че се намирам в школа по рисуване, а не в училище. Питах къде се учат другите предмети. Отговориха, че в същите ателиета или в една стая в двора. Дворът е 30 квадрата. Физкултурният салон е едно по-голямо ателие. Не е истина къде си държат работите- в мазето, тясно и нагъчкано. Въобще като база за най- елитната арт гимназия в София очаквах нещо по-различно.

Господинът с шаблоните от последния етаж и на мен много ми хареса. Една мила осмокласничка ми отговаряше подробно на въпросите и също много ми хареса. Каза, че се подготвяла от 5 клас.

Всъщност, Амели, на мен ми е интересно да споделите, останахте ли доволна от училището и това, което даде на детето Ви? И какво ще учи след това? Може и на лични, все пак е лична информация, но ще ми е много полезно от човек, минал вече по пътя.
Виж целия пост
# 162
Амели, изразих мнение и впечатление....
Шокирах се от базата най—вече. Не очаквах да видя това. Преподавателите съм сигурна, че са на ново и си разбират от работата, но самото място, залите, атмосферата не ни допадна.
И ние се чудихме къде се учат другите предмети, благодаря за разяснението ☺
Учениците и аз фиксирах, но бяха сладки...
Виж целия пост
# 163

Всъщност, Амели, на мен ми е интересно да споделите, останахте ли доволна от училището и това, което даде на детето Ви? И какво ще учи след това? Може и на лични, все пак е лична информация, но ще ми е много полезно от човек, минал вече по пътя.
Ами мисля, че съм разказвала не веднъж назад в темата...пътя още не сме го извървяли, но да, почти сме на финала. Да, доволна съм. Имам забележки, дребни разни...И аз бях шашната, че учат в ателиетата, не сте единствени Simple Smile...но навремето реших да продължа с наблюденията и търсенията. Намерих деца учещи там, говорих с родители....както и да е. Лесно разпознаваем признак за летвата на едно училище е успеха на учениците.... Един от университетите, които приеха детето ми е втори в света за арт и дизайн. На първо място е университет само за магистърски степени, което теоретично прави "нашия" номер едно за бакалавър...Та.....мисля, че успеха на хлапето е благодарение на училището, преподавателите, които срещна там, възможностите, които се дадоха за национални и интернационални участия, получените награди....Тоест един заинтересован ученик има възможност за петте си години да развие и защити достатъчно стабилно портфолио. нещо, което е от огромно значение за прохождащ артист.

Аз разбирам "шока" ви, защото знам наистина колко е различно всичко от нормалното училище. Но различно не означава лошо. Просто изказвания като :шокиран съм" не носят информация, а сензация и то от онази негативната. И след това е ясно- информация за четящите никаква. Затова помолих да се доразкаже. Чудесно е, че си споделяте възгледите, значи темата ви кара да се чуствате у дома и това е чудесно, но не е от полза за никой след вас. Следващите ще останат уплашени. Нека им се каже кое, какво, как, защо не ви е харесало и четящите  да си преценят дали това им е важно, колко им е важно и дали могат да се прежалят и все пак да обмислят училището.

Да се коментира видът на децата като първо впечатление не е лошо, но е по-ценно да се коментира умът на същите при второ впечатление, нали така беше: "по вида посрещат, по ума изпращат".

И в този ред на мисли,mustaine, чудесно е, че изразявате мнение Simple Smile нали това е целта на темата. Аз просто подканих да е по-конкретно за да е по-полезно!

и още нещо, mustain, може да не е НУИИ, но поне помислете за приложното. Дъщеря ви е с много висок шанс за успех там (както и в НУИИ, но там вече е ясно, че не искате) нека развива таланта си подобаващо.


Виж целия пост
# 164
Благодаря Ви, Амели.
Не аз, а тя не иска, за мен нейното желание е по—важно. Аз мога всичко да преглътна...
Пак ще се коментира, разбира се.
Тя даже след днешните вълнения реши, че географията май била по—интересна...и аз си отворих бира...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия