









, нямах насита
Мисля, че всичко разбрах, гледала съм и други филми с руски букви, просто не ги предпочитам
Ако нещо объркам все пак разчитам, че вие ще сте ми коректив 
Аз лично не искам и да си помислям да ми го спират
Разбира се неговата бащина загриженост може да е плод на неговото възхищение от смелостта на този младеж, примесена с огромна благодарност, за това че е толкова отдаден на делото. Още от първи епизод Меликшах бе спечелен от Сенджер, но мисля, че Султана не е толкова глупав или разсеян, за да не забележи привързаността и загрижеността на Хаджи към същия този младеж... А, Меликшах знае, че Хаджи закриля сина му и до днес... Мисля, че може да направи връзката.
Може и да се филмирам, но мисля, че той ясно разбра, че ако настоява за информация за сина си ще загуби везира и цялата мъдрост, разум и баланс, които той носи на цялата империя. За това смятам, че дори и да се усъмни сега ще сии трае и ще си разузнава сам.
Безкрайна топлота от очите и на двамата, когато разговарят едиин с друг примесени с копнеж и възхищение
Свалям шапка на актьорите 
Ядоса се, когато Елчин му каза, че сърцето и е заето. Аз си мисля, че тя изобщо не визираше любим, а по- скоро дълг, на който е отдадена, но Султана естествено я разбра по този начин и му светнаха от яд очите
Не съм сигурна, дали той осъзна реакцията си въобще... Сякаш и тя искаше да му изясни нещо, за миг се поколеба, а след това се отказа и си тръгна...
Първо гледаше в дъщерята на султана, после му пробутаха Хатун, която не го понася, а накрая си тръгна с празни ръце, но пълно сърце от уверението на Меликшах, че го цени високо и му има доверие, само за да се изправи срещу Тапар, който го го сдъвка и изплю накрая
Така и не разбрах добре мотивите на Тапар, поведението му беше изненада за мен...
Имам чувството, че тя го настройва и му пълни главата с глупости. Още след първи епизод писах, че проблема му идва от това,, че се поддава на чуждо влияние
без никой да разбере кой е всъщност...
Тогава всички умуваха, как да процедират с батините и реликвите. Тапар предложи да подменят реликвите, но Сенджер апострофира, че онези ще се усетят, и че трябва да се изпратят истинските. Меликшах се съгласи със Сенджер, не и без експертното мнение на Хаджи, но за мен беше очевидно, че на Тапар не му стана приятно, че е победен в този спор. Подозирам, че привързаността на Меликшах към Сенджер ще расте правопропорционално на завистта на Тапар към същият, както и неудовлетвореността от самия него. А у дома ще го чака жена, която вечно ще му набива канчето да не свежда глава. Получава се взривоопасна комбинация 
и Меликшах беше доволен, а това му спаси за момента позициите в двореца.
Не мисля, че под сериозен натиск от страна на селджуците той ще остане верен на батините....
, той организира зрелищни боеве, които надъхват неговите войни към повече кръвожадност, което му е напълно достатъчно 
Изобщо не ми хареса, как Йоргус се вгледа на Турна. Много нахално и безочливо беше- отгоре до долу
Те си остават моята глътка свеж въздух в този хаос. Надявам се скоро тъгата им да приключи, въпреки, че и тя е красива, точно като любовта им:heart:


Очаквах с нетърпение да го гледам на български ...
Искам да изкажа моите най-искрени благодарности към нашия преводач Elihancho1981, който въпреки всичко не спира да ни радва. Благодарности и на модератора Neron. 

Труда, който полагат и това, което правят за да може този изключителен сериал да достигне до нас с превод е безценнно. Благодаря от сърце 












Не знам защо Андреас съм го нарекла Александър
, кой знае за кого съм мислила, докато съм писала
Ама и вие си траете
Ще си го редактирам 


А е в скрит текст, защото няма нищо общо с темата и е от моите музикални предпочитания
]
Благодаря много за преведения епизод, Рокси!
Елиханчо да е жив и здрав, бързо да се оправя, много поздрави да му пратиш от нас!
На админа на групата също!:hugs:
Разбрах кого имаш предвид като пишеше за Александър. 

А жена му се възползва от това, засега само като фон, но очаквам повече действия от нейна страна.
Изобщо не ми е мъчно, даже малко го насоли Тапар. 



Момичата, ето и най-важното, което нося сега- фрагман 2 за новия епизод! 



Той ми е противен и дано не омъжат дъщерята на Меликшах за него
, както е истинската история...





Винаги е удоволствие да пиша и чета в тази тема. Всички сте невероятни. 

Пуснаха нова снимка на Султан Меликшах и Елчин Хатун от предстоящия 7-ми епизод на Селджуците, който ще бъде излъчен утре в Турция! 

Сега видях, че Юлето вече я е качила, но ще я пусна и аз.
Ясно е, че капана на Теркен ще доведе до проблеми между Меликшах и Елчин. Но се надявам после нещата между тях да се оправят и да започнат на чисто. 

За щастие някои от нещата, които ни показват в сериала са много различни от историята - така, че се надявам Елчин да е жената до Меликшах и да ги видим като двойка. 






Относно Меликшах и Сенджер - и на мен много ми въздейства всяка тяхна обща сцена. И двамата са блестящи. 

Към момента не мисля, че Меликшах е разбрал, че Сенджер му е син - но нещо го тегли към него. Кръвта вода не става и както казваш ти може постепенно да навърже нещата и сам да се сети, преди Хаджи да му каже кой е сина му.
Тъпар определено ревнува, когато Меликшах започне да хвали Сенджер. До тук не мисля, че Тъпар е лош, но жена му определено го подкокоросва и му дава лоши съвети. Под нейно влияние какво ли може да направи мечтаейки за трона. Тя също иска да командва в двореца.
По същия начин и Теркен на всяка цена искаше да роди син и да се издигне в двореца - тя да командва, на нея да се подчиняват, а не на майката на Меликшах. Само, че в опитите си да се разправя с Елчин, сама пострада и загуби бебето. Но не вярвам да спре до тук - за нейния образ пишеше, че е готова на всичко за да се добере до престола. Ще видим ...
Онче - права си! Вижда се, че на Тъпар му липсва майчина обич. Какво ли би станало когато разбере евентуално, че майка му е жива и че Сенджер му е брат. Със сигурност предстоят интересни събития.



Ядоса се, когато Елчин му каза, че сърцето и е заето. Аз си мисля, че тя изобщо не визираше любим, а по- скоро дълг, на който е отдадена, но Султана естествено я разбра по този начин и му светнаха от яд очите
Не съм сигурна, дали той осъзна реакцията си въобще... Сякаш и тя искаше да му изясни нещо, за миг се поколеба, а след това се отказа и си тръгна...




Онче - благодаря ти за хубавия поздрав 

На Меликшах много му пролича, че се ядоса - сигурно го гризе вътрешно каква е тайната в сърцето на Елчин!
А може и наистина да става дума за мъж и по-конкретно тайната на сърцето на Елчин в крайна сметка да се окаже Меликшах!
Може от толкова игри на доказване и перчене - общо ловуване, общи разговори, закачки и вечери нещо да е припламнало и при нея. Да не забравяме какви погледи си хвърлят двамата всеки път. 

И аз забелязах, че тя сякаш искаше да му каже нещо - но се отказа. В този разговор определено му говореше искрено.
За образа на Елчин пишеше, че по пътя който ще поеме за да отмъсти за баща си и да спаси брат си ще попадне на кръстопът между сърцето и логиката. Това ми подсказва, че може би тя ще се влюби в Меликшах - а мисля, че и той в нея също, защото преди началото на сериала когато оповестяваха героите - журналистката Бирсен беше написала, че Елчин ще вземе ума на Меликшах т.е. че той ще се заплесне по нея. 

Пишеше също, че идвайки в двореца ще наруши равновението там. Това вече го виждаме. Много ми е интересно как ще се развие историята на Султана и Елчин. 



Освен това името на любимата на Сенджер в историята е друго - тук е Турна. В историята няма и жена с име Башолу до Меликшах, а майката на Сенджер я пишат друга. Тук е различно. В историята не говорят много и за Елчин, но в сериала тя е близо до султана. Надявам се, че сценаристите са решили тук да ни покажат една красива любовна история между Меликшах и Елчин - както виждаме и красивата любавна история между Сенджер и Турна! 











Тази седмица определено пуснаха повече неща за да промотират сериала и се надявам това да доведе и до покачване на рейтинга - ние сме първи, но искам цифрите и рейтинга да да не се понижават, а да се качват още и още. 

Сериала е великолепен - актьорите са невероятни и заслужават огромен успех. Ние също заслужаваме да им се радваме още дълго време ... 

И сега да мина към това, което ни показаха до тук за предстоящия епизод. Сцената с Турна и Сенджер си мисля, че е нейн кошмар - освен ако тя не го намери и да викне другите. Но някак на кошмар ми прилича повече.
А във второто промо виждаме, че идват здрави битки - всичко ще направи Меликшах, за да намери и спаси Сенджер! 

Много чувствени сцени ни очакват въпреки всичко - първо Башолу ще види Тъпар след години, ще го прегърне и ще му каже сине - а после ранения, болен и спящ Сенджер в бълнуването си ще каже татко - докато Меликшах е при него! Уникално 

Все си мисля обаче, че Хаджи пак ще измисли нещо и ще отклони темата ... 
Вижда се как той се бие и един от батините е зад него готов да го убие - тогава някой извиква Султане и докато Меликшах се обърне онзи гадняр зад него вече е повален.
Почнах вече да си мисля някакви сценарии в главата. Дали пък отнякъде няма да цъфне Елчин и с лъка си пак да спаси Меликшах този път от батините. Това ще е готино и много ми се иска да стане така ... 

Другият вариант е Хаджи да му помага, че се вижда човек на бял кон отзад, а той язди такъв - обаче пък ми се струва че нападателя пада без някой да го удря - т.е. вероятно е прободен отдалеч със стрела от лък. Доста са бързи и объркани кадрите - ама аз залагам да ни сюрпризира Елчин - а Дано! 

Говоря за този момент - вие какво мислите? Кой ще спаси султана? 







Благодаря на нашия преводач. Дано вече се чувства по-добре и скоро да е напълно здрав. 



Онче - много хубави снимки на Екин зад кадър си пуснала! Страхотен е ... 


Той е великолепен актьор - различен и блестящ във всяка своя роля. На мен също ми е сред любимите турски актьори ...
Гледала съм почти всичките му проекти. Мога да ти кажа, че ролята му на Демир в "Дъщеря ми" ме остави без думи - там е повече от уникален. А сега като Меликшах също е брилянтен. Сякаш е роден за тази роля - наистина виждаме човечността, величието и мъдростта на Султана. Свалям му шапка - да е жив и здрав 




Явно си ги менкат 






. 


След малко ще направя и пусна малко снимки от него ... 

Онче - новите снимки са супер, най-вече постера на Сенджер и Турна ... 

Много ми харесва и тази на Тъпар и най-вече заповедта, която е издал Меликшах да не се връщат докато не намерят Сенджер ... 




Тези снимки са правени преди няколко месеца, когато актьорите все още само се обучаваха на езда, фехтовка, боравене с лък и т.н. 
Тук косата на Буура още не беше пораснала ... 














Препоръчани теми