Семейни драми: "Майка", "Дъщеря ми", "Детето", "Великите Селджуци" и актьорският екип след това...

  • 63 552
  • 742
# 465
Много ти благодаря за всичко Онче! Hug Прекрасни неща си пуснала - колажите са невероятни. Purple Heart Ето разказа ми за част от 6-ти епизод на Селджуците, който е наистина е Уникален, Епичен, Великолепен и всичко най-най. HeartHeartHeart Малко ще са епитетите, с които да опиша този епизод и всички емоции в него. Hands PrayHeart EyesHug След като го изгледах прочетох и различни преводи на цитати за определени моменти от сериала, пуснати на английски и испански. Така много неща ми се изясниха. Animal Racehorse Flowers Four Leaf CloverSparkling Heart Имаше невероятни сцени между Меликшах и Елчин, между Сенджер и Турна, имаше епични битки - а Сенджер ме очарова за пореден път. Браво на Екин, макар и с гипс се справя отлично във всяка сцена Animal Horse Two HeartsHug Ще опитам да ви разкажа основното, което разбрах - който иска да прочете, ако някой не иска да знае какво е станало предварително - да не чете следващите редове. Wink Започвам с един уникален колаж на Меликшах и Елчин от вчерашния епизод. Двамата са просто уауууу. По-късно ще разкажа нещата около Сенджер и Турна ... Sparkling HeartSparkling HeartSparkling Heart



Ебул Касим подкокоросан от Теркен поиска от Султана да се ожени за Елчин - уж така да заздравят отношенията с Анадола! Но чувайки предложението му Елчин буквално скочи и му каза, че това няма да стане. Hands ClapHands ClapHands Clap Султан Меликшах  й направи забележка, че не се държи уважително - но тя му отвърна, че както мъжкия лъв отваря устата си, за да захапе - така и женската лъвица го прави, когато наоколо има койоти ... Stuck Out Tongue Winking EyeFlowers HibiscusHands Clap Тя каза, че няма да се омъжи за нейния враг - Ебул Касим! Меликшах каза, че това зависи от него защото той е този, който определя съдбите тук. Елчин му отвърна, че тя не е на пазара, където да търгуват бъдещето й - после стана и излезе. Уникална е Елчин - смела, борбена и много красива жена. Харесва ми как не си мълчи дори пред Султана, когато трябва да отстоява позициите си! Поздравления за Лейля Лидия, за великолепното изпълнение на ролята на Елчин Хатун! Revolving HeartsHands PrayHeart

По-късно в стаята си Елчин каза на помощницата си, че  няма да се предаде - сети се, че това е дело на Теркен, която се е съюзила с Ебул Касим за да я премахне от тук. Wink Заяви също, че ако трябва ще излезе от тук мъртва, но не и омъжена за този. Blush След това Теркен й изпрати дарове - чейз за сватбата. Отиде при Елчин и пак се заяде с нея, че скоро ще се омъжи и ще напусне двореца. Елчин й заяви, че тя не е никаква, че да решава вместо нея и това няма да стане. Каза й, че нама да си тръгне. Hands ClapHands ClapHands Clap

По-късно Елчин се преоблече и нагласи, а Султан Меликшах я извика на разговор в стаята му. Тя веднага тръгна Stuck Out Tongue Winking Eye



Елчин отиде при Меликшах - тогава той й каза, че се е държала неуважително на масата, но въпреки това й го е позволил. Каза й това да не се повтаря, а после я попита защо не иска да се омъжи за Ебул Касим. Hug Доколкото разбрах тя му отговори, че всички знаят колко мрази тя този човек, защото е предал баща й. Каза, че ако се омъжи за него това ще означава, че той ще завладее земите й не само като негов пратеник в момента, но и ще застане начело на Анадола, като заличи името на нейното семейство. Каза му, че това ще предизвика проливането на много кръв. Thinking Султан Меликшах обаче попита Елчин - дали това са всички причини или има и нещо по-дъбоко. / интересно какво ли искаше да чуе султана ... Stuck Out Tongue Winking Eye





Има причина, която е по-голяма от всички други причини ... и тя е в сърцето ми. HeartHeartHeart

Какво има е в сърцето ти? Heart Eyes

Прости ми султане. Тайната на сърцето ми не може да бъде разкрита. Ако тази тайна бъде разкрита, много хора ще пострадат. Нека остане скрита. Sparkling Heart Поради тази причина денят, в който приемете този брак ... е денят, в който ще издадете моята смъртна присъда. Искам да знаете това. Hug

И така, обичаш го достатъчно, за да рискуваш живота си. Този в сърцето ти. Purple Heart

Можеш да тръгваш Елчин Хатун.
Stuck Out Tongue Winking Eye



Много интересен разговор - начина, по който Меликшах се приближи към Елчин ми подсказва, че има влечение към нея. YumTwo HeartsHeart Думите на Елчин също ме озадъчиха - брат си ли има в предвид визирайки тайната на сърцето си или това, че наистина е започнала да изпитва нещо към Султан Меликшах? Thinking Тук определено ми се стори, че Елчин му говори съвсем искрено и начина по който се гледаха ми хареса.  Sparkling HeartSparkling HeartSparkling Heart Доста интересна ми стана и реакцията на Султана - сякаш и той изпитва нещо към Елчин, сякаш искаше да чуе от нея името си. Дали се е сетил, че може да говори за брат си или си мисли, че Елчин има чувства към него - предстои да разберем. Невероятна сцена - браво и на двамата. Великолепни Буура и Лейля Лидия ... Hands ClapFlowers Four Leaf CloverAnimal Racehorse

По-късно Меликшах повика Ебул Касим и му каза, че няма да му даде Елчин Хатун за съпруга, защото тя не го иска! Hands ClapHands ClapHands Clap Онзи гадняр опита да възрази, но Меликшах му каза да си ходи - накара го да напусне и двореца, защото това което иска няма да стане. Много ми хареса BlushTwo HeartsTada Отвън Ебул Касим опита да се оплаква и на Тъпар, но и той го отряза и след това онзи се качи и напусна двореца пред погледа на ядосаната Теркен Хатун! Stuck Out Tongue Winking Eye Тя се чудеше къде отива той, тогава дойде Елчин - много ми хареса разговора им. И за него имаше цитат ... Hug



„Защо Ебул Касим напуска двореца?“ Stuck Out Tongue Winking Eye

- Не можа да намери своя дял тук! Нашият султан не го смяташе за достоен за мен, той показа стойността ми в очите му, като не даде съгласие за този брак! Той отдаде значение на мен, а не на Ебул Касъм! Heart

Теркен беше ядосана и реши да заложи капан на Елчин! Rolling Eyes Елчин и помощницата й излязоха на пазара - там Елчин тайно говори с някакъв търговец, който можел да й даде информация къде е затворен брат й. Wink Само, че слугинята на Теркен ги проследи и изпрати при тях някакво дете момиченце, което уж да си купи нещо и да подслуша какво си говорят Triumph Елчин хареса детето - дори плати това, което то си избра - а после детето предаде на гадната слугиня какво е чула. Така Теркен разбра, че този търговец познава Елчин. Изпрати хората си да го заловят - и след като го измъчиха той проговори и каза, че Елчин иска от него да й помогне като намери мястото където е затворен брат й. Scream Теркен и хората й го накараха да я излъже като й даде фалшив адрес - помощницата на Елчин отиде пак на пазара и той й даде карта с уж адреса на мястото, където държат брата на Елчин. Тя беше щастлива, че ще може да го спаси въпреки всичко, което може да се случи. Hug



Елчин тръгна към мястото, където уж се намира брат й, за да го спаси! В това време Теркен отиде при Меликшах явно, за да му каже за Елчин ... Sunglasses







Елчин и помощницата й намериха мястото - там пазеха войници, но Елчин набързо ги наби, а после влезе вътре ентусиазирана. Оказа се обаче, че вместо брат й там я чака Меликшах! HugWear CrownAnimal Racehorse Много лошо падна в капана на Теркен - да видим сега какво ще обясни на Султана и как ще постъпи Меликшах. Ще е интересно ThinkingAnimal HorseHeart



Виж целия пост
# 466
Лелеле, Рокси, Онче страхотни сте Hug
Вече сте много по- напред от мен, как ще наваксам не знам Grinning

Хитрец е Меликшах, как подпитва Елчин Хатун за причините за отказа и. Това любопитство доста го издава Smirk
Предполагам как го гложди, кой е на сърцето на красивата и смела Хатун Blush

Каква е спънката пред любовта на Сенджер и Турна?
Милите! Такива са сладури Heart Eyes

Момичета продължавайте в същия дух, постерите са радост за окото ми Heart Eyes
Още първия път, като видях Сенджер го оприличих на карибски пират Sweat Smile Много му подхожда тази визия.
Виж целия пост
# 467
Юле, благодаря Hug
Ще наваксаш, не се притеснявай.
На въпроса ти- везирът изнесе на Сенджер кратка, на съдържателна  лекция. Накратко, защото той го каза доста силно- че любовта за такива като Сенджер е опасна- и за него, и за любимата. Първо, враговете му могат да използват любимата, ако разберат за нея и да се доберат до него. Второ- могат и на нея да и причинят зло. А преди тези думи на везира бяха направили нападение и ранили доста от жените от поселището на Сенджер, даже майка му се би със сабя в ръка. После един от дружината му разказа тъжна история за убитата си любима. Ей такива неща...натрупаха се... И предуреждението на везира натежа.
Сцената на Сенджер и везира беше силна, ще я видиш. След това на реката той се опита да обясни на Турна , беше му много тежко.  Само си представи картинката- тя пристига щастлива, а той седи и се чуди как да и каже, че трябва да се разделят. Турна, разбира се, бе сразена, направо и разби мечтите и сърцето.
И после- страдания...
Е, то е така в сериалите- не може без страдания. Relaxed Но накрая ще са заедно, и историята така казва-  Сенджер си е бил направо моногамен и е изживял живота си с жената на живота си. Умират с малка разлика във времето на една почтена възраст за онези времена- чак в средата на 12 век. Имай предвид, че в момента сме в края на 11-ти.Grinning

Сцените са много красиви, макар и тъжни- и раздялата, и страданията после. Върза шала на Турна на меча си. Много символика имаше, ще видиш..  



Тази вечер май обещават фрагман- акаунтът на сериала в Туитър пуска едни  закачливи туитове, та ще видим. Smiley

Ето я дружината на Сенджер, снимка зад кадър.




Sign Triangular Flag On PostВръщам се  да добавя фрагмана , току що го пуснаха. Misc Bomb



Гневът на Меликшах, изчезването на Сенджер, кого екзекутира Меликшах, ще накаже ли Елчин... Дали няма да се срещнат майката на Сенджер и султанът... Разбира се, във фрагмана няма нищо за Сенджер, нали не трябва да знаем дали е оцелял. Нещо, че знаем, че после дълги години  е бил султан, последният от династията. Blush
Виж целия пост
# 468
Благодаря ти Онче Hug
Вече нямам търпение да се насладя на сцените, които описвате.
После ще се включа и аз с моите вълнения Smiley
Виж целия пост
# 469
Ето и продължение на разказа ми за 6-ти епизод на Селджуците, излъчен в понеделник вечер в Турция - този път частта със Сенджер и Турна!!! Purple HeartHugAnimal Racehorse Отново искам да предупредя всички, които не искат да знаят какво става - да не четат редовете по-долу! Stuck Out Tongue Winking Eye Аз направо съм възхитена от Сенджер и великолепната игра на Екин Коч - винаги се раздава максимално, но в този епизод е направо във вихъра си ... Hands ClapHands ClapHands Clap Любовната история на Сенджер и Турна е много красива, силна и истинска. Ето един колаж с тях от епизода - тъжен, но чувствен момент. Kissing Heart Two HeartsHeart



Както знаете предния епизод завърши с мисията, която батините поставиха на Сенджер да убие младия учен. За щастие се оказа, че Турна е видяла съобщението на Сенджер в бутилката и е предупредила Везира - Хаджи! HugTwo HeartsFlowers Four Leaf Clover И така Сенджер стреля и уж уби младия учен - но всъщност той е жив. Хаджи го заведе и скри на друго място при астронома, който също знае че Сенджер е син на Меликшах! Wink След като Сенджер стреля - войниците тръгнаха след него, но той отново показа прекрасните си умения. Тук ми заприлича на Зоро Stuck Out Tongue Winking EyeTwo HeartsHorse Racing Първо се прехвърляше и скачаше по покривите, след това се спускаше по разни кабели докато дъжда валеше. Невероятна сцена. Освен това Сенджер за пореден път показа и отличните си бойни умения и им се измъкна.  Hands ClapHands ClapHands Clap



На другия ден Хаджи отиде при Сенджер и му каза, че Турна го е предупредила и благодарение на нея е разбрал за покушението. Hug Появи се и Турна - двамата със Сенджер бяха много сладки. Гледаха се много мило и влюбено. Той й благодари за всичко, а после двамата се разбраха по-късно да се видят на реката. HeartFlowers Cherry BlossomStuck Out Tongue Winking Eye







Имаше много хубава сцена между баща и син - Меликшах отиде да види Сенджер и да му благодари, за всичко което прави.Revolving HeartsRevolving HeartsRevolving Hearts Дори без да знае, че му е син - си личи, че го чувства много близък и нещо все го тегли към него. HugFlowers Four Leaf CloverAnimal Racehorse Нали в предишния епизод Меликшах нарочно заби една стрела в Сенджер, за да заблудят батините  - и сега го попита точно за това. Ето част от разговора им, който намерих с цитат. Kissing Heart  Kissing Heart  Kissing Heart

„Сенджер, моят смел войн, който се заби във врага като копиe. Твоята рана е била в съзнанието ми, как си?""Sparkling Heart

Добре Султане Blush

„Нека никога не пострадваш, Сенджер, ако смел човек като вас пострада, ние завинаги ще имаме незараснали рани" Heart Eyes





По-късно Хаджи говори със Сенджер и му даде да разбере, че любовта му към Турна може да го направи слаб, а и че заради него момичето също може да пострада от тази любов. Disappointed

"Слабостта на смелия е любовта му, Сенджер. Те ще те атакуват с тази любов" Disappointed

„Винаги сте решавали живота ми и задачите ми. Сега искате да контролирате това, което е в сърцето ми? " Animal Horse

„Що за тайна е това? Това ме държи първо отделен от баща ми, след това от любимата ми. Ние наследяваме султаната от баща си, но наследяваме ли и съдбата си от баща си“
Thinking



После, както каза Онче един от приятелите на Сенджер му разказа как е загубил любимата си жена. Disappointed А междувременно нападнаха жените от селото на Сенджер - за съжаление имаше и убити! Майката на Сенджер се биеше и се справи с голяма част от нападателите. Тя също е много добра и борбена жена - по едно време сякаш й прилоша и за малко да я убият, но Сенджер и приятелите му дойдоха и той спаси майка си! Стана люта битка - Сенджер и другарите му се справиха, но беше много тъжно за всички убити - после Сенджер отиде да се разправи с виновника, стоящ зад нападението. Страхотна сцена беше - голям красавец е Екин. Ролята на Сенджер му пасна като ръкавица. Hands ClapHands ClapHands Clap

Дойде и момента на срещата между Сенджер и Турна на реката - тя беше много щастлива и ентусиазирана, но Сенджер беше тъжен - чудеше се как да й каже, че трябва да се откаже от нея. Sob Опитах да ви направя пълен превод на момента от испански - надявам се да ви хареса HugTwo HeartsFlowers Four Leaf Clover







Подава му кърпата си и казва: Ето я. Вземи я. Попълни половината и ми кажи истината, която не е казана. Blush

Не мога да го приема Турна, защото не мога да завърша това, което е половината в сърцето ми, нито да кажа истината. Ще ни нарани и двамата.Disappointed

За какво говориш, Сенджер? Thinking

Нощта ми е абсолютна тъмнина ... и дните са мъгливи. Не са много тези, които знаят кой съм. Но враговете ми са много. Във всеки ъгъл ме очаква нещо лошо. Ако успея да се отърва от един, друг враг ще се приближи до мен. Не знам кога ще дойде смъртта, нито как ще дойде. Страхувам се и да не те нараня.Flowers Hibiscus

Как можеш да решиш кое е добро и кое е лошо за мен? Не помисли ли първо да ме попиташ? Smirk

Не мога да те изгоря в този огън, в който скачам. Разбери ме Hug

Лечебните билки растат на уединени места. Трябва да рискувате да докоснете отровни билки, за да ги достигнете. Не търся лекарството си на някое лесно място. Ако пътят е болезнен, аз съм готова да вървя, не се страхувам. Природата ме научи на това Flowers Maple Leaf

Как мога да рискувам да те нараня? Как мога да поема отговорност за това? Kissing Heart

Няма смелост там, където няма страх Сенджер. Нека се изправим заедно с всички страхове. Можем да се борим заедно с всички врагове. Heart

Не е вярно Турна. Wink

Знам за живота в този свят, Сенджер. Знам за изцеление. Знам за природата, за любовта. Но си прав - не знам как да убия някой като теб! Знам как да поддържам хората живи. Flowers Fallen Leaf

Ти не ме разбираш, Турна. Какво казваш? Rolling Eyes

Това, което казвате, идва от вашето сърце или от ума на друг човек? Thinking
 
Това е, което мисли сърцето ми.Pensive

Мислех, че си бил смел. Помислих, че бих могла да те хвана за ръката в този живот. Но ти си страхливец, който първо дава надежда ... после отстъпваш.Disappointed

Това, което казваш, пронизва сърцето ми като стрела. Horse Racing

Е, тогава знаеш как се чувствам сега. Sunglasses



Онзи гадняр Хасан Сабах подозираше, че младия учен, когото уж Сенджер уби е жив - дори заподозря и мястото, на което се крие. После Хасан Сабах и хората му подпалиха това място и изчакаха да видят кой ще излезе от там. Когато видяха младия учен - Хасан Сабах разбра, че той е жив и че Сенджер е измамник внедрил се нарочно сред батините ... Disappointed В това време Сенджер беше с част от тях - извикаха го за някаква нова мисия. А той тръгна дегизиран и с кърпата на Турна на меча си. Hug Чувайки за пожара Хаджи разбра, че са ги разкрили и че Сенджер е в опастност - каза на Султан Меликшах и той побесня. В това време дойде един от приятелите на Сенджер и каза на Меликшах, че Сенджер е отишъл заедно с Асланташ при батините, защото са го повикали. Wink Султана веднага мобилизира Тапар и хората си, както и приятелите на Сенджер и им заповяда да го търсят Hands Clap Hands ClapHands Clap Хасан Сабах каза на водачите на батините, че Гази е жив и че Сенджер е предател. Те решиха да го ликвидират - точно тогава се появи още един от приятелите на Сенджер и го спаси - Сенджер, Асланташ и другия му приятел влязоха в битка. HugHands PrayAnimal Racehorse Сенджер тръгна след един от главатарите на батините, който опита да скрие някакво сандъче - явно с техни тайни. Сенджер го подгони сред гората - там го видя Йоргос с хората си и също тръгна след Сенджер. Confused Тапар, заедно с хората на Меликшах и приятелите на Сенджер влязоха в здрава битка с батините. Много добре се бият всички и Тъпар много го бива в бойните сцени. Hands Clap При тях дойде другия приятел на Сенджер и каза на Тъпар, че той е в някакво подземие и преследва батините - всички тръгнаха натам. В това време водача на батините заедно с част от хората си заляха с нафта и подпалиха подземието - добре, че Асланташ усети миризмата и побягна в другата посока. Точно тогава се появиха и Тапар и другите - той им каза да бягат и те хукнаха - в това време мястото избухна. За щастие всички успяха да избягат, но бяха целите в пепел - чудеха се къде е Сенджер. Thinking



Накрая Сенджер настигна човека на батините на някакъв хълм - набързо го натупа и тъкмо реши да вземе сандъчето, когато се появи Йоргус с хората си - сигурно около 20 души. Disappointed Те го нападнаха и стигнаха до онази пропаст - Сенджер сам и с гипсирана ръка започна да се бие с всички. Успя да повали няколко, но Йоргус даде знак на хората си да не се месят и че Сенджер е негов. Той искал лично да го убие Sob Когато Сенджер попита Йоргус кой е и защо го мрази той му разказа как е убил брат му и как сега той ще си отмъсти заради него. Сенджер отговори, че брат му е бил от батините и сам е търсил смъртта си - тогава Йоргус каза, че сега и Сенджер ще я намери. Triumph Двамата започнаха здрава битка - ту единя надделяваше, ту другия - но по едно време Сенджер повали Йоргус и тъкмо да го убие един от хората му простреля Сенджер в крака със стрела. Йоргос стана, а Сенджер макар и ранен продължи да се бие - после го простреляха и в другия крак. Йоргус му каза, че ако му падне на колене може и да го пощади - но Сенджер каза, че това никога няма да стане. Hands ClapSunglassesAnimal Racehorse Сенджер рани леко Йоргус после той рани Сенджер и накрая заби копието в тялото му и го бутна от скалата, а Сенджер държейки кърпата на Турна падна - в това време я дадоха нея как плаче за него и изхвърли цветето. Sob Беше много тъжна сцена - но вярвам, че Сенджер ще оцелее ... Hands PrayHands PrayHands Pray

Виж целия пост
# 470
Рокси, благодаря ти Hug Доста увлекателен преразказ Hands V
Вече губя търпение. Надявам се да не са се отказали да го превеждат...
Ако да уйкенда не излезе превод на предната серия ще си го пусна на руски, защото доста ще се насъбере.
Хубав петъчен ден момичета Simple Smile
Виж целия пост
# 471
Този Йоргус е направо психопат. Вижда се, че се наслаждава на болката и убийствата.
А пък Екин Коч изглежда страхотно и играе страхотно ролята на Сенджер.
Виж целия пост
# 472
Здравейте, девойки Hug
Рокси, много ти благосдаря, толкова си мила, така подробно разказваш всичко! Flowers HibiscusСпециални благодарности за испанския превод! Hug
Малко да допринеса към разясняването на някои неща в епизода. Blush
Къщата, в която се бе скрил ученият Гази бе на Омар Хаям. Особено ми допада в сериала, че представят освен историческите личности и хора, допринесли за световното културно наследство. Hands Clap

Още една подробност- Хасан Сабах вече разбра, че Сенджер е предател, но не знае, че това е Сенджер. Grinning Какво искам да кажа Grinning - Сенджер на живо са го виждали само  главния шеф на батанитите и още двама-  оня, който бе в тъмницата на бащата на Турна и онзи, дето го обучаваше, изобщо само батанитите в тяхното си леговище и то малко от тях.
Хасан Сабах все още не е видял, че новият юнак, присъединил се към батанитите е точно Сенджер. Предполагам, че покрай това ще се завърти интересна интрига. Сенджер също още не е разбрал какъв е Хасан. Меликшах и везирът също подозират шпионин сред своите редици, даже струва ми се, везирът има едно наум към Хасан.

Сандъчето, което Сенджер успя да отнеме от оня батанит, е много ценно- в него са много важни мюсюлмански реликви. Борбата за тях е всъщност нещо като борба за душите на хората. Батанитите нали са мюсюлманска шиитска секта, искат да притежават тези свещени реликви, за да влияят на населението и привличат последователи. Те затова и искаха да убият учения- защото той много успешно разбива техните постулати. Между другото в спора на площада между учения и батанита в 5 серия някои думи звучаха направо като за 21 век, все едно че ученият оспорваше фейк медиите. Blush
Византийците също искат да се сдобият със сандъка с реликвите, затова и отрядът на Йоргос бе изпратен, с такава поръчка. Той, разбира се, включи личното отмъщение в тази задача. Smiling Imp
Сега сандъкът с реликвите е у византийците, значи очакваме акция в тази посока- от страна на селджуците. Батанитите засега не знаят къде са реликвите, освен ако оня, дето Сенджер го зашемети не е видял.

dariVale, има нещо психопатско у Йоргос, да. И актьорът много добре го показва, браво.

Юле, ако нямаш търпение, пробвай с руски субтитри. Не е толкова трудно. Blush  Аз се научих преди време, когато нашите преводачи спряха в един момент да превеждат "Ти си моята Родина". Тогава, дето се казва, първо виках "Невольо, невольо" ... и намерих и руските групи във ВК, и руските преводи. Smiley Препоръчвам със субтитри , не с дублаж, поне за мен е по-лесно- спирам, проверявам някоя дума и така разбирам  почти всичко. Blush
А в руските групи във ВК , минавайки с хаштага на сериала освен хубави колажи могат да се намерят и други интересни неща. Например вчера прочетох нещо , което не бях разбрала, когато гледах 1 серия. Майката на Сенджер е куманка, момичета! Което е наистина интересно. И всъщност защо тя прави жертва и се налага да "умре"- освен, че е била в заточение,  тогава куманите явно са били врагове на селджуците и когато се роди момче с куманска кръв, те ще имат претенции за трона. И даже Меликшах може да  загуби живота си за подтикване към държавен преврат. Е, с модерни думи малко го написах, но нали е ясно.Grinning
Куманите, знаете,  са свързани и с нашата история, даже любимата  ми династия на Асеневци е с кумански произход. Ей такива интересни неща...

Дано да се развива добре нашия сериал, че чакам и кръстоносците да се появат. Smiley Нали заради селджуците се организира Първия кръстоносен поход, няма начин да не  се появят.  Интересни събития ни очакват в сериала.
И още нещо. В исторически план селджуците са ни малко блатовчеди. Grinning Прабългарите, както знаем, са племенен съюз, в който участват и  тюркски племена. Идват от горе-долу един регион. Подобен е бил и вида на нашите предци и подобен начин на живот са имали. Също са били знаменити бойци и ездачи,  известни с майсторството да се стреля с лък яздейки. Безстрашни войни.
 Е, нашите хора идват на територията на Византия, знаем къде  и знаем оттам нататък какво следва.Blush
 А  Селджуците около 10-11 век поемат в друга посока  и приемат исляма в началото на 11 век- т.е. малко преди действията в сериала.

Много се разписах, пускам един красив колаж и ви  пожелавам прекрасен ден! Hug

Ръцете на Сенджер и Турна.Cupid

Виж целия пост
# 473
Здравейте, скъпи дами!
Много, много ви благодаря за изчерпателните постове. Да, няма по великолепна тема от нашата. Аз вече гледам по няколко пъти епизодите и безброй пъти чета вашите разяснения. Много съм доволна, че съм при вас. Днес има снимка на Бурра с Беренка /дъщеря му от "Дъщеря ми" и Кюбра от "Жена". Двете малки - голями актриси играят заедно в "Детство" и Бурра ги е посетил на сета.

А това е малкия му син, който се опитва да храни майка си:
                                                                             
Бурра в разговор с режисьора /така мисля/ преди снимки:

 Хубав ден, мили момичета, хубави почивни дни  и бъдете здрави .
Виж целия пост
# 474
Разбрахте ли за новия сериал, в който участва Беренка? Казва се "Детство" и в него си партнира с Кюбра Сюзгюн позната ни като Нисан от "Една жена". Разказва се за няколко изоставени дечица и желанието им да намерят нови семейства, които да ги обичат. Хлапетата се неворятни сладури и играят перфектно естествено сералът пак е римейк  на японски сериал явно южните съседи съвсем са се изчерпали откъм идеи.
Виж целия пост
# 475
iris 40, от пишещите засега тук за Нина знам, че започна да гледа този сериал. И аз планирам, но не знам кога ще мога. Нина пише в темата за "Жена", никакъв проблем няма и тук да пишете за "Детство". Аз съм нова в темата и на този етап коментирам само"Селджуците", но впечатлението ми от хората тук е че са изключително отворени и добронамерени. Hug Така че спокойно  може да пишем за 2 сериала, стига да има желаещи за писане. Blush

Нина, снимките на Буура с всички деца- и неговото с жена му, и с малките партньорки са много сладки! Благодаря ти, че ги споделяш! Hug

Днес излязоха снимки от новата серия на Селджуците. Много са интересни!

Ето някои, много вълнуващи неща ни очакват.Heart Eyes

Вероятно всички търсят Сенджер.



Забележете, Тапар е в поселището на Сенджер! Hushed

 Башолу Heart Eyes



Султанът дали също търси разузнавача си, който чувства толкова близо до сърцето си или е тръгнал да воюва- ще се разбере.



Тези батанити са оцелели и се чудят сигурно как да хванат шпионина Сенджер и другаря му или как да си вземат от византийците ковчежето с реликви.



Има още снимки, но  току що излезе много вълнуващ откъс от новата 7 серия- срещата на Башолу с Тапар! Heart
Тя знае кой е той, той не знае коя е тя... Broken Heart Чакам някой да преведе откъса на какъвто и да е разбираем език, ведната ще пиша.






Sign Triangular Flag On Post  Ето превод:

- Не съм те виждала със Сенджер преди. Кой си ти? Как се казваш?
- Синът на султан Меликшах, Тапар.
- Синко!

Разбира се, няма да му каже коя е. Но вижте как постепенно приближават един към друг всички от разпиляното семейство.Heart Остава и султанът да отиде в поселището и тогава...Heart Eyes
Виж целия пост
# 476
На Тапар коя е майка му?
Виж целия пост
# 477
dariVale, според мен - Башолу, майката на Сенджер.
Имахме разговори тук с момичетата, различни мнения има. Тази сцена на Башолу и Тапар от новата серия затвърждава тезата ми, че Башолу е майка и на Тапар.
Малко по-напред в темата съм писала подробно  защо. Накратко- Тапар е роден преди тя да бъде изпратена в изгнание, а е изгнаница вероятно защото куманите/каквато е тя/ са развалили отношенията си със селджуците. По време на изгнанието и Меликшах продължава да я посещава и се ражда Сенджер, който като роден от низвергната жена и враг на държавата е  заплаха за династията и за баща си.

Пропуснала съм една важна снимка. Ето я. Heart Eyes

Виж целия пост
# 478
Здравейте! Много се радвам, че разказа ми ви харесва. Hug Hug Hug Пуснали сте прекрасни неща и коментари - прочетох ви с удоволствие! HeartTwo HeartsFlowers Hibiscus Все още не знам кога ще излезе превода на 5-ти епизод на Селджуците. Thinking За съжаление вече е потвърдено, че Елиханчо има корона вирус и в момента се лекува. Пожелавам му бързо възстановяване - дано скоро е напълно здрав. Hands Pray Hands Pray Hands Pray До колкото знам не са се отказали от превода, но в момента им е трудно защото това момче превежда сериала ни съвсем сам. Най-важното е здравето му. Hands PrayHands PrayHands Pray Другият модератор от групата ме увери, че в момента се работи по превода, но нямам представа кога ще бъде пуснат. Надявам се да е скоро. Когато излезе - веднага ще дам линк. HugKissing HeartTwo Hearts Който иска и разбира руски може за начало да си го изгледа така, пък после и на български. Stuck Out Tongue Winking Eye Онче - благодаря ти за клипчетата и снимките от предстоящия 7-ми епизод на Селджуците, който ще бъде излъчен в понеделник по TRT1. Както винаги ни очаква страхотен епизод HugHorse RacingFlowers Four Leaf Clover Промото е страхотно - интересно ще е какво ще стане между Меликшах и Елчин, ще намерят ли Сенджер, както и срещата между Башолу и Тъпар HugTwo HeartsTada

Ето един уникален колаж на Меликшах и Елчин - каквото и да става се надявам те да останат заедно. Супер двойка са. Обожавам ги ... Heart Heart Heart



Дано капана на Теркен не развали отношенията между Султан Меликшах и Елчин. Hands Pray Hands Pray  Hands Pray Ясно е, че ще имат проблеми - но дано това по някакъв начин да засили чувствата им. Heart Two HeartsHands Pray В промото  се вижда как Меликшах връща на Елчин пръстена, който тя му подари. Sob Ето и думите му:

Ти избра предателството, вместо доверието. Освен това връзката ни е разбита Елчин Хатун. Свободна си Disappointed

След тези думи на Султана се вижда колко тъжно е лицето на Елчин. Ако той е готов наистина да я освободи въпреки, че е разбрал за плана й да намери и спаси брат си - значи има някакви чувства към нея. А според мен и тя към него - може би той е тайната на сърцето й. HeartHeartHeartKissing HeartHands PrayAnimal RacehorseFlowers Four Leaf Clover Това са си мои разсъждения. Ще видим какво ще стане. Thinking Теркен се надяваше, че когато Меликшах разбере за планана Елчин ще я убие - сигурно ще изпадне в ужас като чуе, че вместо това Султана я е освободил Stuck Out Tongue Winking Eye

Онче, Юле - оказахте се прави, че майката на Сенджер е майка и на Тъпар! HugTwo HeartsHands Clap Аз лично се съмнявах, защото недоумявах как е възможно едното дете да е в двореца и да получава всички почести, а на другото да му се налага да се крие защото майка му е от род, когото не са искали. Thinking А в същото време да се окаже, че майката и на двамата е една и съща. Rolling Eyes Онче е права, че явно в началото са приемали Башолу, но после са я отлъчили и затова се наложи да скрият Сенджер. Disappointed Въпреки всичко за мен си е странно. Вълнуваща ще бъде първата среща на майката и сина след толкова години Sparkling HeartSparkling HeartSparkling Heart Нямам търпение - частта, която са пуснали е невероятна. Много силен момент ... Flowers Four Leaf CloverKissing HeartPurple Heart Колкото до Меликшах - според мен когато разбере, че Башолу е жива ще се зарадва, но и ще се почувства обиден и предаден. Все пак тя е инсценирала смъртта си, излъгала го е и през цялото време е била със Сенджер! Wink Знам, че го е направила за добро, но тя също е предала чувствата му. Харесвам я, но Аз си искам Меликшах с Елчин! При тях има химия и според мен започват да се зараждат истински чувства. Sparkling HeartHeart EyesHands Pray Двамата все още са на вълна опознаване - любов, омраза - но вярвам, че ще се зароди истинска любов! Дано Hands PrayHands PrayHands Pray

Намерих един невероятен колаж на Тъпар и Башолу - прекрасно емоционална среща между майка й син! HeartTwo HeartsHeart Eyes И според мен тя няма да му каже нищо, но в момента в който разбере кой е - емоциите и чувствата й ще надделеят и поне ще го прегърне Hands ClapBlushPurple Heart



Ето още няколко снимки от 7-ми епизод на Селджуците  Flowers Leaves









Нина - много се радвам, че и ти също като нас си очарована от този изключителен сериал. Да си призная и аз си пускам епизодите или моменти от тях по няколко пъти! HeartStuck Out Tongue Winking EyeAnimal Horse Когато имаш време - може да споделиш още неща относно това, което най-силно ти харесва и впечатлява в даден епизод или изобщо в целия сериал до тук. Hug Hug Hug Новите снимки на Буура са невероятни. Sparkling Heart Тази на, която е с режисьора е от днес. Синчето му също е много сладко. Yum Two HeartsFlowers Hibiscus Само да уточня, че снимката му с малките прекрасни Берен и Кюбра не е нова - тя е от времето, когато снимаха "Дъщеря ми" и "Една жена" - имало е някакви награди, на които всички заедно са присъствали и там са се снимали. Animal Heart Eyes CatRevolving HeartsHeart Попадала съм на снимката преди време в инстаграм, но тук не беше пускана - много ти благодаря, че я качи. Уникално е да видим тези трима таланта на едно място - красиви, сладки и очарователни. Purple HeartPurple HeartPurple Heart

Ето и един уникален колаж на нашия красив и смел Сенджер! Purple HeartHeart EyesKiss



dariVale - добре дошла в темата! Радвам се, че феновете на Селджуците се увеличават и че и ти се включи при нас с коментари! Hug Hug Hug Онче вече ти е отговорила относно майката на Тъпар. Wink Съгласна съм за Екин - невероятен актьор е и е блестящ е в ролята на Сенджер. Пасна му идеално. А актьора в ролята на Йоргус също се справя супер - така пресъздава образа си, че наистина да намразиш Йоргус. Много е лош и жесток ... Unamused

iris 40 - чух за сериала "Детство" с нашата прекрасна Берен, но аз не го гледам. Wink Не се й съмнявам, че сериала е хубав - и двете момичета са толкова талантливи. Hands Clap До колкото разбрах Нинка го гледа и каза, че са се разбрали да го обсъждат в темата на сериала "Една жена", в който участва Кюбра/ Нисан, понеже ние тук обсъждаме "Великите Селджуци" с Буура Гюлсой и Лейля Лидия Туутлу, които си партнираха заедно и в "Дъщеря ми". Така всеки сериал ще си има тема и ще е много по-удобно - иначе за мен не е проблем Hug
Виж целия пост
# 479
Момичета може ли да ме улесните с линк към руските букви. Благодаря предварително Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия