Прекрасни неща си пуснала - колажите са невероятни.
Ето разказа ми за част от 6-ти епизод на Селджуците, който е наистина е Уникален, Епичен, Великолепен и всичко най-най. 

Малко ще са епитетите, с които да опиша този епизод и всички емоции в него. 

След като го изгледах прочетох и различни преводи на цитати за определени моменти от сериала, пуснати на английски и испански. Така много неща ми се изясниха.

Имаше невероятни сцени между Меликшах и Елчин, между Сенджер и Турна, имаше епични битки - а Сенджер ме очарова за пореден път. Браво на Екин, макар и с гипс се справя отлично във всяка сцена

Ще опитам да ви разкажа основното, което разбрах - който иска да прочете, ако някой не иска да знае какво е станало предварително - да не чете следващите редове.
Започвам с един уникален колаж на Меликшах и Елчин от вчерашния епизод. Двамата са просто уауууу. По-късно ще разкажа нещата около Сенджер и Турна ... 



Ебул Касим подкокоросан от Теркен поиска от Султана да се ожени за Елчин - уж така да заздравят отношенията с Анадола! Но чувайки предложението му Елчин буквално скочи и му каза, че това няма да стане.


Султан Меликшах й направи забележка, че не се държи уважително - но тя му отвърна, че както мъжкия лъв отваря устата си, за да захапе - така и женската лъвица го прави, когато наоколо има койоти ... 

Тя каза, че няма да се омъжи за нейния враг - Ебул Касим! Меликшах каза, че това зависи от него защото той е този, който определя съдбите тук. Елчин му отвърна, че тя не е на пазара, където да търгуват бъдещето й - после стана и излезе. Уникална е Елчин - смела, борбена и много красива жена. Харесва ми как не си мълчи дори пред Султана, когато трябва да отстоява позициите си! Поздравления за Лейля Лидия, за великолепното изпълнение на ролята на Елчин Хатун! 


По-късно в стаята си Елчин каза на помощницата си, че няма да се предаде - сети се, че това е дело на Теркен, която се е съюзила с Ебул Касим за да я премахне от тук.
Заяви също, че ако трябва ще излезе от тук мъртва, но не и омъжена за този.
След това Теркен й изпрати дарове - чейз за сватбата. Отиде при Елчин и пак се заяде с нея, че скоро ще се омъжи и ще напусне двореца. Елчин й заяви, че тя не е никаква, че да решава вместо нея и това няма да стане. Каза й, че нама да си тръгне. 

По-късно Елчин се преоблече и нагласи, а Султан Меликшах я извика на разговор в стаята му. Тя веднага тръгна

Елчин отиде при Меликшах - тогава той й каза, че се е държала неуважително на масата, но въпреки това й го е позволил. Каза й това да не се повтаря, а после я попита защо не иска да се омъжи за Ебул Касим.
Доколкото разбрах тя му отговори, че всички знаят колко мрази тя този човек, защото е предал баща й. Каза, че ако се омъжи за него това ще означава, че той ще завладее земите й не само като негов пратеник в момента, но и ще застане начело на Анадола, като заличи името на нейното семейство. Каза му, че това ще предизвика проливането на много кръв.
Султан Меликшах обаче попита Елчин - дали това са всички причини или има и нещо по-дъбоко. / интересно какво ли искаше да чуе султана ...


Има причина, която е по-голяма от всички други причини ... и тя е в сърцето ми.



Какво има е в сърцето ти?

Прости ми султане. Тайната на сърцето ми не може да бъде разкрита. Ако тази тайна бъде разкрита, много хора ще пострадат. Нека остане скрита.
Поради тази причина денят, в който приемете този брак ... е денят, в който ще издадете моята смъртна присъда. Искам да знаете това. 
И така, обичаш го достатъчно, за да рискуваш живота си. Този в сърцето ти.

Можеш да тръгваш Елчин Хатун.


Много интересен разговор - начина, по който Меликшах се приближи към Елчин ми подсказва, че има влечение към нея.


Думите на Елчин също ме озадъчиха - брат си ли има в предвид визирайки тайната на сърцето си или това, че наистина е започнала да изпитва нещо към Султан Меликшах?
Тук определено ми се стори, че Елчин му говори съвсем искрено и начина по който се гледаха ми хареса. 

Доста интересна ми стана и реакцията на Султана - сякаш и той изпитва нещо към Елчин, сякаш искаше да чуе от нея името си. Дали се е сетил, че може да говори за брат си или си мисли, че Елчин има чувства към него - предстои да разберем. Невероятна сцена - браво и на двамата. Великолепни Буура и Лейля Лидия ... 


По-късно Меликшах повика Ебул Касим и му каза, че няма да му даде Елчин Хатун за съпруга, защото тя не го иска!


Онзи гадняр опита да възрази, но Меликшах му каза да си ходи - накара го да напусне и двореца, защото това което иска няма да стане. Много ми хареса 

Отвън Ебул Касим опита да се оплаква и на Тъпар, но и той го отряза и след това онзи се качи и напусна двореца пред погледа на ядосаната Теркен Хатун!
Тя се чудеше къде отива той, тогава дойде Елчин - много ми хареса разговора им. И за него имаше цитат ... 

„Защо Ебул Касим напуска двореца?“

- Не можа да намери своя дял тук! Нашият султан не го смяташе за достоен за мен, той показа стойността ми в очите му, като не даде съгласие за този брак! Той отдаде значение на мен, а не на Ебул Касъм!

Теркен беше ядосана и реши да заложи капан на Елчин!
Елчин и помощницата й излязоха на пазара - там Елчин тайно говори с някакъв търговец, който можел да й даде информация къде е затворен брат й.
Само, че слугинята на Теркен ги проследи и изпрати при тях някакво дете момиченце, което уж да си купи нещо и да подслуша какво си говорят
Елчин хареса детето - дори плати това, което то си избра - а после детето предаде на гадната слугиня какво е чула. Така Теркен разбра, че този търговец познава Елчин. Изпрати хората си да го заловят - и след като го измъчиха той проговори и каза, че Елчин иска от него да й помогне като намери мястото където е затворен брат й.
Теркен и хората й го накараха да я излъже като й даде фалшив адрес - помощницата на Елчин отиде пак на пазара и той й даде карта с уж адреса на мястото, където държат брата на Елчин. Тя беше щастлива, че ще може да го спаси въпреки всичко, което може да се случи. 

Елчин тръгна към мястото, където уж се намира брат й, за да го спаси! В това време Теркен отиде при Меликшах явно, за да му каже за Елчин ...




Елчин и помощницата й намериха мястото - там пазеха войници, но Елчин набързо ги наби, а после влезе вътре ентусиазирана. Оказа се обаче, че вместо брат й там я чака Меликшах!


Много лошо падна в капана на Теркен - да видим сега какво ще обясни на Султана и как ще постъпи Меликшах. Ще е интересно 





Много му подхожда тази визия.
Но накрая ще са заедно, и историята така казва- Сенджер си е бил направо моногамен и е изживял живота си с жената на живота си. Умират с малка разлика във времето на една почтена възраст за онези времена- чак в средата на 12 век. Имай предвид, че в момента сме в края на 11-ти.


Връщам се да добавя фрагмана , току що го пуснаха. 

Първо се прехвърляше и скачаше по покривите, след това се спускаше по разни кабели докато дъжда валеше. Невероятна сцена. Освен това Сенджер за пореден път показа и отличните си бойни умения и им се измъкна. 








Опитах да ви направя пълен превод на момента от испански - надявам се да ви хареса 






Тапар, заедно с хората на Меликшах и приятелите на Сенджер влязоха в здрава битка с батините. Много добре се бият всички и Тъпар много го бива в бойните сцени. 











Чакам някой да преведе откъса на какъвто и да е разбираем език, ведната ще пиша. 










