Юле, Онче - благодаря ви за отговорите и предположенията! 

Знам, че няма как Елчин да е там - най-малкото на този етап никой не би я взел на тази битка. Но ми се иска наистина тя да спаси Меликшах ...

Хрумна ми, че след като Султана я освободи - може би ще й се наложи да напусне двореца. След това може да е реши да си възвърне загубеното доверие на Меликшах и да е тръгнала сама - затова да се появи и да го спаси в критичен момент. 

Това би било наистина великолепно, но засега си е само и единствено мое хрумване - написах си личен сценарии, какво ми се иска да стане ... 
А каква е истината и кой наистина ще спаси Меликшах ще видим живот и здраве в епизода.
Може наистина да е Хаджи, но той май не стреля с лък, но пък има сабия и едно друго оръжие като брадва - може да е метнал тях, макар, че не се вижда човека на коня отзад да мята нещо.

Онче права си, че когато извикаха името му Меликшах погледна първо встрани, а този падна сякаш целнат отзад. На този кадър не се вижда някой да го удря - просто пада сякаш повален от стрела - значи може да има някой с лък ...
Ех защо не е Елчин - както и да е. Голямо разсъждение падна. Скоро ще разберем



Направих няколко стоп кадъра от видеото с Екин зад кадър от сета на Селджуците днес!
Тук е заедно с човека, който се занимава с грижата и дресировката на този невероятно красив орел. Даваха тази величествена птица в първа серия на сериала
Екин е много готин и сладък - как хубаво се усмихва и се радва на Орела ... 






Обаче както се вижда, Сенджер са го намирили други. Та ще видим и кой ще спаси Меликшах, може да е нкой нов юнак.
Преди да влезе в това особено място, където Сенджер стоеше зад вратата, той е видял коня на човека, който е вътре. И се предполага, че е включил кой е синът му. Много важно наблюдение!
Сега нямам възможност да прегледам сцената, дали наистина вижда коня. Ако е така- значи става още по-интересно.




















Не знам какво стана, ама султанът явно трябваше да бърза занякъде или везирът го е убедил, но в крайна сметка в поселището го заведе групата начело с Тапар. 






От тази сцена се видя, че и двамата са тъжни от случващото се и не са си безразлични. 
























Заедно кроят планове срещу Меликшах, а мисля че и срещу Елчин, защото споменаха и нея.






