За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 45 936
  • 758
# 465
За патицата,ето рецепта
http://mysweethobby.blogspot.com/2014/03/pechena-patica.html?m=1

Не съм я приготвяла,но по кулинарните групи я препоръчват и са доволни от рецептата и вкуса.
Виж целия пост
# 466
Скрит текст:
Аз я овкусох само със сол и червен пипер и после в иенската докато придоби златисто кафяв цвят. Стана много вкусна.

И аз се чудя на патката от Лидъл как да я приготвям? А някаква мазнина или течност не се ли слага или предварително да се сварява? Колко време и на каква температура да се пече?


https://ipeychev9.blogspot.com/2015/04/blog-post_3.html


https://ipeychev9.blogspot.com/2018/10/blog-post_18.html
Виж целия пост
# 467
Здравейте, търся си качествено пилешко и пуешко месо, за захранване на бебе. Виждала съм в темата да се препоръчва Вашата месарница, от там месото става ли и за бебе? Кои други ще препоръчате?
Това е месарницата - Вашата месарница.

Вратни пържоли на тиган ще ги биде ли?
Да, ще станат, запечатваш ги около 3 максимум 4 мин. на страна.
Виж целия пост
# 468
Тя си е мазничка и вода си пуска. За печенето на 200 градуса, за времето зависи от фурната, най-лесно се ориентираш по неустоимия златисто кафяв цвят.
Виж целия пост
# 469
Момичета, моля за изпробвана рецепта за бисквити/курабийки/кукийс. Ще правим за Хелоуин страшни бисквити. Ама базата каква да е? Имаме формички. Украсата ще я нагодим Simple Smile

Редактирам се, намерих стари теми по моя въпрос и все пак, няма да откажа някое предложение.

Виж целия пост
# 470
Здравейте, търся си качествено пилешко и пуешко месо, за захранване на бебе. Виждала съм в темата да се препоръчва Вашата месарница, от там месото става ли и за бебе? Кои други ще препоръчате?
Хубаво пилешко взимам от Фантастико. Едното е царевично пиле, другото е бавнорастящо също хранено предимно с царевица. Пише, че са  без антибиотици и хормони. Хубави пилета съм поръчвал и от съни фарм.
Виж целия пост
# 471
А царевицата, с която са хранени? Не е ли ГМО? Според мен е.
Виж целия пост
# 472
А царевицата, с която са хранени? Не е ли ГМО? Според мен е.
Може би. Мен конкретно ме интересуват хормоните и антибиотиците.
Виж целия пост
# 473
Мога ли в една тава да сложа да се пекат едновремено дюли, ябълки и круши. Еднакво време ли е необходимо да се опекат.
Виж целия пост
# 474
 не, на дюлите ми трябва повече време
Виж целия пост
# 475
Може ли изпитана рецепта за някакви меки кифлички с мармалад/сладко вътре? Пробвах някаква, станаха на камък.
Виж целия пост
# 476
Може ли изпитана рецепта за някакви меки кифлички с мармалад/сладко вътре? Пробвах някаква, станаха на камък.

Пробвай с тестото на ПОСТНИ ЗАХАРНИ КИФЛИЧКИ, като вместо даденото овесено мляко, което се прави, сложиш просто 200 мл прясно мляко или 1:1 мляко и вода. И с айрян съм ги правила. Дозата е малка, тъкмо за проба, кифличките можеш да си навиеш по класическия начин. Peace
Може би правиш твърдо тесто, затова стават на камък. Peace
Виж целия пост
# 477
Скрит текст:
Може ли изпитана рецепта за някакви меки кифлички с мармалад/сладко вътре? Пробвах някаква, станаха на камък.

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/03/blog-post_13.html
Виж целия пост
# 478
Може ли изпитана рецепта за някакви меки кифлички с мармалад/сладко вътре? Пробвах някаква, станаха на камък.

Кифлички с мас
Виж целия пост
# 479
Може ли изпитана рецепта за някакви меки кифлички с мармалад/сладко вътре? Пробвах някаква, станаха на камък.

http://recepti.gotvach.bg/r-102986-Братиславски_кифлички_с_орехова_плънка_(Orechove_rozky)

Може и да не са солени, а да се приготвят сладки - http://recepti.gotvach.bg/r-98603-Солени_Козуначени_Кифли

http://recepti.gotvach.bg/r-96554-Традиционни_шведски_захарни_кифлички_(Sockerkringla)

http://recepti.gotvach.bg/r-81927-Домашни_бисквити_с_дюля_и_ябълка

http://recepti.gotvach.bg/r-65092-Домашните_кифлички_на_Руми

http://recepti.gotvach.bg/r-55313-Френски_маслени_кифли

ако ти се занимава  тези са разкош, рецептата е от Джемма, и втори като тях няма. Истинска макова кифла от едно време.
http://recepti.gotvach.bg/r-49184-Оригинални_макови_кифли_по_БДС_от_1966_г

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия