За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 45 936
  • 758
# 450
Покриваш ли тавата с нещо или печеш директно? Може при мен и от гювеча да е проблема.
В рецептите тук гледам, че и олио се слага повече. Ще пробвам тези дни.
Тук във форума крем карамел се научих да правя, хем го бях отписала,   та едно зеле ли ще ми се опре Simple Smile
Виж целия пост
# 451
Да питам и аз за зелето. Готвя го така в гювеча, но винаги става воднисто и блудкаво. Месото става превъзходно, но за зелето не знам къде бъркам. Нарязвам, намачквам с малко сол. Слагам олио, домат и червен пипер и го печа в гювеча.
Никога даже не ми е и хрумвало да го мачкам предварително със сол. Simple Smile Според мен това е напълно излишно имайки предвид колко вода пуска и без това. Нареждам пласт зеле, месо и пак зеле, домати, чесън на скилидки /много му отива/, копър  и го слагам във фурната в гювеча. Когато не ме мързи го изваждам от гювеча в тава и го запичам, но и иначе става вкусно. Сос, обаче, винаги си има, защото зелето пуска доста.
Виж целия пост
# 452
Гледам, че зелето обсъждате. Днес тъкмо купих, но от кръглите зелки. Никога не съм готвила такова, все от другото купувам. Искам с пилешко и ориз на фурна да го направя, но не знам месото сьрово ли да го сложа направо във фурната..ориза мисля суров да е най-накрая. Та ако може да кажете за месото как го готвите
Виж целия пост
# 453
Аз винаги запечатвам месото предварително (ако е свинско) или кипвам, за да излезе пяната на пилешкото. Иначе ако се сложи сурово си пуска пяна, което на нас не ни харесва.
Виж целия пост
# 454
Зеле с пилешко и ориз никога не съм яла, и правила.
Виж целия пост
# 455
Майка ми правеше, шепа ориз при зелето,но преди да се запече се заварява(задушава)в тенджера всичко и се изсипва в тава да се запече.
Виж целия пост
# 456
Покриваш ли тавата с нещо или печеш директно? Може при мен и от гювеча да е проблема.
В рецептите тук гледам, че и олио се слага повече. Ще пробвам тези дни.
Тук във форума крем карамел се научих да правя, хем го бях отписала,   та едно зеле ли ще ми се опре Simple Smile
Не, тавата не я покривам, защото предварително съм го сварила в тенджера под налягане, или друга, за около 20/30 мин. Не я покривам точно  за да може да се изпарява водата му, да остане на мазнина.
Зелето не е необходимо предварително да се смачква с ръце, поставям го в тенджера с малко вода и го посолявам, то бързо спада, слагам нов пласт зеле, още малко сол, месото, отново зеле, олио, червен пипер, задължително  домати/ дом. сок, зърна микс от черен пипер, по избор един даф. лист, една скилида чесън също по избор, още малко вода и го затварям да си ври, както написах горе за 20/30 мин. Прехвърлям в тава за печене и на 180 градуса го оставям, докато напълно е готово, за около 1/.130 м да се запече добре. След като е напълно готово поръсвам с наситнен копър. Това е.
Виж целия пост
# 457
Майка ми правеше, шепа ориз при зелето,но преди да се запече се заварява(задушава)в тенджера всичко и се изсипва в тава да се запече.
Да, слага се много малко ориз. Аз съм го яла с кисело зеле и ориз, но става и с прясно. Реших всичко да задуша първо в тенджерета
Виж целия пост
# 458
Здравейте, търся си качествено пилешко и пуешко месо, за захранване на бебе. Виждала съм в темата да се препоръчва Вашата месарница, от там месото става ли и за бебе? Кои други ще препоръчате?
Виж целия пост
# 459
Привет, имам патка от Лидъл. Дайте идея как да я сготвя - нещо лесно и неотнемащо много време Simple Smile
Виж целия пост
# 460
Аз я овкусох само със сол и червен пипер и после в иенската докато придоби златисто кафяв цвят. Стана много вкусна.
Виж целия пост
# 461
Вратни пържоли на тиган ще ги биде ли?
Виж целия пост
# 462
Може ли да се подготви щрудел или тиквеник, да се замрази и да се изпечи след време? Дали ще са много мокри?
Ако може и как се приготвя жито? четох, че се накисва първо и някои го варят до пълно сваряване, друго 20-тина минути и после го завиват с кърпа за около два часа.
Виж целия пост
# 463
Ако може и как се приготвя жито? четох, че се накисва първо и някои го варят до пълно сваряване, друго 20-тина минути и после го завиват с кърпа за около два часа.

Жито за задушница
Виж целия пост
# 464
Аз я овкусох само със сол и червен пипер и после в иенската докато придоби златисто кафяв цвят. Стана много вкусна.

И аз се чудя на патката от Лидъл как да я приготвям? А някаква мазнина или течност не се ли слага или предварително да се сварява? Колко време и на каква температура да се пече?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия