За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 45 936
  • 758
# 285
Как правите принцесите ,така че каймата да не се събира в средата?

Разбърквам я с две-три яйца, понякога и кашкавал стържа в сместа.
Виж целия пост
# 286
Търся рецепта за бърз,лесен и вкусен сладкиш с круши. Имам много и започнаха да се развалят,а не ми се иска да хвърлям.
Почиствам крушите, нарязвам ги и ги подреждам в тавичка върху хартия за печене. После заливам с разбити 4 яйца, чаша брашно, чаша захар и един бакпулвер. Пека в предварително загрята на 200градуса фурна до готовност- т.е. проверявам с клечка😃. После обръщам сладкиша и докато е топъл слагам отгоре  нарязано масло и поръсвам с пудра захар. 
Виж целия пост
# 287
Как правите принцесите ,така че каймата да не се събира в средата?

Слагам вода в каймата. Така каймата не изсъхва при печене и не се събира в средата на филията.
Виж целия пост
# 288
Търся рецепта за бърз,лесен и вкусен сладкиш с круши. Имам много и започнаха да се развалят,а не ми се иска да хвърлям.
Ето този е лесен и става много шоколадово вкусен.
http://edin.bg/recepti/rec-54931-Бадемова_шоколадова_торта_с_круши
 (Бадемово брашно и хубав готварски шоколад има в Лидл)
Виж целия пост
# 289
Търся рецепта за бърз,лесен и вкусен сладкиш с круши. Имам много и започнаха да се развалят,а не ми се иска да хвърлям.

http://recepti.gotvach.bg/r-83506-Торта_с_круши_на_тиган

http://recepti.gotvach.bg/r-81928-Поширани_круши_Хубавата_Елена

http://recepti.gotvach.bg/r-70693-Салата_микс_с_круши,_сирене_Рокфор_и_още_нещо

това е голям разкош - http://recepti.gotvach.bg/r-54931-Бадемова_шоколадова_торта_с_круши
Виж целия пост
# 290
Как правите принцесите ,така че каймата да не се събира в средата?

Слагам вода в каймата. Така каймата не изсъхва при печене и не се събира в средата на филията.

Оставям каймата да добие стайна температура и натискам с ножа, за да залепне за филията. Надига се, ако е дебело намазана.
Виж целия пост
# 291
Имам останали няколко дюнер питки, но не ми се правят дюнери. Някакви идеи какво друго може да се направи с тях?
Виж целия пост
# 292
Аз съм правила пици, стават тъъънички и хрупкави😊
Виж целия пост
# 293
Вкъщи сме правили чипс от такива питки. Мажеш ги с олио, червен пипер и каквито още подправки харесвате, режете на малки парчета (преди или след като се намажат, зависи как ви е по-удобно) и във фурната.
Рецепти за такъв чипс има доста.
Виж целия пост
# 294
+ 1 за чипса, много го обичаме вкъщи и понякога разбивам червен печен пипер с зехтин и Филаделфия, да си топваме 😊
Виж целия пост
# 295
Търся рецепта за бърз,лесен и вкусен сладкиш с круши. Имам много и започнаха да се развалят,а не ми се иска да хвърлям.
Щрудел с грис и плодове
http://jivotatmojedaevkusen.blogspot.com/2015/10/blog-post_76.html
Разкошен есенен сладкиш.
Виж целия пост
# 296
Имам останали няколко дюнер питки, но не ми се правят дюнери. Някакви идеи какво друго може да се направи с тях?

Солена торта- намазваш питките по вкус   с крема сирене, лютеница, пастет, майонеза, а между слоевете редиш - кисела краставичка, маслини, колбас, сирене, кашкавал, червена чушка, сварено яйце....
Отвън я  украсяваш.
Баница с Арабски Питки
http://recepti.gotvach.bg/r-94015-%D0%91%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86 … D1%82%D0%BA%D0%B8
Виж целия пост
# 297
Трябва ми рецепта за крем брюле, хем класическа, хем изпробвана. Може ли да предложите нещо, което със сигурност ще се получи?
Виж целия пост
# 298
Трябва ми рецепта за крем брюле, хем класическа, хем изпробвана. Може ли да предложите нещо, което със сигурност ще се получи?
https://albisrecipebook.blogspot.com/2016/03/blog-post_21.html
Виж целия пост
# 299
Трябва ми рецепта за крем брюле, хем класическа, хем изпробвана. Може ли да предложите нещо, което със сигурност ще се получи?

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/03/blog-post_26.html


https://ipeychev9.blogspot.com/2016/02/blog-post.html
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия