За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 45 936
  • 758
# 300
Трябва ми рецепта за крем брюле, хем класическа, хем изпробвана. Може ли да предложите нещо, което със сигурност ще се получи?

http://recepti.gotvach.bg/r-53979-Крем_Брюле_от_моята_кухня

http://recepti.gotvach.bg/r-74359-Крем_Брюле_с_бял_шоколад
Виж целия пост
# 301
Опитвам се да направя един десерт с тесто за кроасан, крем и ягоди, Знаете ли как трябва да се прегъне тестото за да остане достатъчно място за напълване на крем или кремът се пълни преди да бъдат изпечени
Виж целия пост
# 302
Опитвам се да направя един десерт с тесто за кроасан, крем и ягоди, Знаете ли как трябва да се прегъне тестото за да остане достатъчно място за напълване на крем или кремът се пълни преди да бъдат изпечени


Аз кроасани оформям като нарязвам триъгълник, който е по-продълговат, слагам крема по средата на този триъгълник и увивам.
Виж целия пост
# 303
а аз ги правя без нищо, когато са изпечени и надути, с шприц с много тънък накрайник ги пълня с крем, шоколад, или крема сирене.  И купешките се пълнят след изпичането им.
Виж целия пост
# 304
Кога слагате мед на печена тиква? Всичкия в началото, половината в началото и още толкова накрая или всичкия накрая?
Виж целия пост
# 305
накрая. Няма полза от печен мед
Виж целия пост
# 306
Аз слагам меда накрая, независимо дали пека тиква, сирене или ябълки. Прегорелият/ изпеченият мед първо, че има ужасен вкус и мирис, второ, че няма нищо полезно в него.
Виж целия пост
# 307
Здравейте! Правих царска туршия и ми остана почти цяла глава целина с малко листа. Дайте идеи как да я сготвя...
Виж целия пост
# 308
В супи ми харесва глава целина на ситни кубчета, мяркала съм и рецепти за сосове от сорта на рагу болонезе пак с наситнена глава целина в тях... Има и рецепти за пюре, ама една глава хич не си струва, по-добре в супа нещо.
Листата поне аз бих ги употребила в салата от зеле или моркови или и двете заедно.
Виж целия пост
# 309
ами тя е доста ароматна, за да сготвиш само нея. Аз я пека с други кореноплодни, или слагам нарязана на дребно в супа, в яхния., или прибавя към картофено пюре - но променя вкуса.  Беля главата, нарязвам на филии и замразявам. Когато трябва - вадя и ползвам.
Виж целия пост
# 310
Моля, за лесна рецепта за чийзкейк. Нета е пълен с рецепти а хич не знам коя е добра и на-вече лесна. За първи път ще правя  Praynig
Виж целия пост
# 311
Благодаря за идеите!
Виж целия пост
# 312
Главата целия я избели и нарежи на големи парчета. После в пликче замразяваш във фризера. Когато готвиш вадиш парче, две и влагаш в храната. После ако искаш хапвате парчето, ако исках хвърляш. Листата- по същия начин. Аз си замразявам отделно дори дебелите дръжки- тях ползвам точно за сос болонезе. Листата за яхнии и телешко варено.
Виж целия пост
# 313
Правя един боб в гювеч ( за първи път ми е) и въпросът ми е, как да го сгъстя след като е уврял?
Виж целия пост
# 314
Правя един боб в гювеч ( за първи път ми е) и въпросът ми е, как да го сгъстя след като е уврял?

извади 2-3 лъжици боб и размачкай добре на пюре и върни в боба.
Можеш и с 1-2 лъжици препечено ббрашно да сгъстиш - вадиш малко от бульона на боба, охлаждаш, размиваш брашното и пак връщаш. Но първия вариант ти е по-лесен, ако нямаш препечено брашно. Може и със непрепечено, но бие на сурово Simple Smile

Моля, за лесна рецепта за чийзкейк. Нета е пълен с рецепти а хич не знам коя е добра и на-вече лесна. За първи път ще правя  Praynig
Ели, този ми е най-лесния https://pep-4o.blogspot.com/2015/06/blog-post_16.html можеш да пропуснеш разбитите белтъци, слагам ги за пухкавост, когато съм сигурна, че яйцата ми са съвсем пресни.  Плодовата заливка може да бъде всякаква - за най-мързеливо дъщеря ми го прави с бурканче купено сладко (то е почти желе), което разбърква с 2 лъжици топла вода и залива.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия