А вие делите ли си сметките/разходите?

  • 60 769
  • 1 760
# 120
Това изказване е доста скандално.

Темата я пуснах, за да си сверя часовника, сверих го и осъзнах, че мъжът ми е страхотен.
Никой не ми пипа заплатата, отива така, както сметна за добре. И понеже майка ми ме е родила с широки пръсти, често опирам до сметката на мъжа ми, за което никога не съм чула да се оплаква.
Ама да си взимаме заплатите и да си даваме джобни - 😦

Благодаря! Simple Smile
Вкъщи положението е подобно,пусто не мога да си направя сметката и това е,все се появява нещо "жизнено важно" за купуване.Благодаря се,че имам такъв мъж,който се грижи чудесно за семейството и се гордее,че успява да покрие понякога и излишните ми разходи.За това аз ходя на фризьор и маникюр,а той си купува нови игри за ПС и никой няма проблеми с това.Кой колко е изхарчил не смятаме,добре че е той че да успява и да спести,в крайна сметка той ме обича такава каквато съм и не ме съди за това,че съм с "широки пръсти"
Виж целия пост
# 121
Simona Encheva, The Joykiller, а как бихте се чувствали в обратната ситуация? Човекът до вас да си харчи заплатата, за каквото му душа иска, а вие да плащате всичко от до.
Виж целия пост
# 122
Цитат
Не разбирам и аз това как се делят пари при хора, на които животът им е общ.
Кое, кое е общо?! Живота си е само мой! Общо е детето Simple Smile Дори да съм омъжена за него, това не прави нито моя нито неговия живот общ! Това е абсурдно! А при нас нещата стоят така- аз работя, той работи. Той е човека с хубавата заплата, аз изкарвам по- малко. Аз пазарувам храна, домашни потреби и т.н. плащам частната детска клиника на детето и сметката си за телефона. Понякога и нета и тв-то. Всичко останало плюс детската градина и излизанията ни по заведения поема той. Живота не ни е общ и не си държим сметка останалите пари кой къде си харчи. На детето аз купувам дрехи, обувки, нормално жена съм, а другата част остават за моите лични потребности.
Виж целия пост
# 123
За мен е общ. Ако живея с обикновен съквартирант, тогава не би ме интересувало за какво си харчи парите. В семейството нещата (за мен) са коренно различни. Защото излишъкът предпочитам да се влага в нещо смислено. Всичко се случва, утре може да останем без 1 лв., може някой да се разболее и т.н. Как пък няма да ме интересува къде са всичките пари, които са били налични.
Мъжете не купуват дрехи? Странна логика.
Виж целия пост
# 124
Simona Encheva, The Joykiller, а как бихте се чувствали в обратната ситуация? Човекът до вас да си харчи заплатата, за каквото му душа иска, а вие да плащате всичко от до.
Е какво ги интересува, пука им на тях за човека до тях ... Нали дава портфейла. Grinning
Виж целия пост
# 125
За тези които смятат разходите пропорционално или по друг начин: как процедирате ако единия партньор остане за по-дълъг период от време без доходи? После трябва ли да възстанови парите на другия?

Ако няма приходи, приносът е нула. Има принос само в месеците, когато има приходи. Иначе не се дължи със задна дата.
Виж целия пост
# 126
Научихте ми да оглеждам профили аз. 450 кинта за квартира му се стрували много преди няколко годинки. Приключвам с него.
Ами така е ... не съм те познавал иначе да съм идвал да спя във вас Simple Smile
Виж целия пост
# 127
За тези които смятат разходите пропорционално или по друг начин: как процедирате ако единия партньор остане за по-дълъг период от време без доходи? После трябва ли да възстанови парите на другия?
Дааа, и друго ме интересува, с каква лихва? Безлихвен кредит, леле, каква прецакня.
Виж целия пост
# 128
Ако няма приходи, приносът е нула. Има принос само в месеците, когато има приходи. Иначе не се дължи със задна дата.
Много несправедливо, ако единият е на твърда заплата, а другият има приходи през месец, примерно, но 2-3 пъти по-големи Laughing
Виж целия пост
# 129
Отделни личности, живеят в едно семейство. В общ дом, с общо дете, ядат на обща маса, гледат общ телевизор и си лягат в общо легло. Е вярно всеки си има дрехи и обувки, затова се наричат лични разходи. Какво ще се разделят разходите, когато всичко влиза за едни и същи хора, в една къща. Че как и ощипано да се питаме, кое му е общото. Ми всичко е общо, комунизъм братче!
Виж целия пост
# 130
За мен е общ. Ако живея с обикновен съквартирант, тогава не би ме интересувало за какво си харчи парите. В семейството нещата (за мен) са коренно различни. Защото излишъкът предпочитам да се влага в нещо смислено. Всичко се случва, утре може да останем без 1 лв., може някой да се разболее и т.н. Как пък няма да ме интересува къде са всичките пари, които са били налични.
Мъжете не купуват дрехи? Странна логика.
Не, няма да тръгне да купува дрехи на детето. Просто физически няма това време, нито аз ще си сменям маслото на колата. Излишъка се влага където трябва. Но всеки трябва да разполага с лични средства и преди това че сме семейство, сме и отделни личности и хора, които искат да разполагат с това което вадят, а не да им се държи сметка за всеки лев.
Виж целия пост
# 131
И какво, какво стана, ако портфейлът, опа, грешка на езика, приятелят остане без работа, нещо, проблемче ...?
Виж целия пост
# 132
Цитат
Не разбирам и аз това как се делят пари при хора, на които животът им е общ.
Кое, кое е общо?! Живота си е само мой! Общо е детето Simple Smile Дори да съм омъжена за него, това не прави нито моя нито неговия живот общ! Това е абсурдно! А при нас нещата стоят така- аз работя, той работи. Той е човека с хубавата заплата, аз изкарвам по- малко. Аз пазарувам храна, домашни потреби и т.н. плащам частната детска клиника на детето и сметката си за телефона. Понякога и нета и тв-то. Всичко останало плюс детската градина и излизанията ни по заведения поема той. Живота не ни е общ и не си държим сметка останалите пари кой къде си харчи. На детето аз купувам дрехи, обувки, нормално жена съм, а другата част остават за моите лични потребности.
Не че нещо, ама ти плащаш за месеца
-храната, домашните консумативи, клиника (което не знам какво точно е), сметка за телефон, нет, тв, дрехи, обувки, друго за детето
той плаща
-тока, водата, зарежда колата, детската градина
Ако не излизате всяка вечер по ресторанти, ти плащаш значително повече.
Виж целия пост
# 133
Четейки отговорите човек остава с впечатление, че в едно семейство се гледат само парите и недай си Боже! някой да плаща повече/по-малко става грандиозен проблем. Поне вече разбрах защо познати семейства непрекъснато се карат за битовизми, а ние имаме щастливо семейство без кавги. Вярно, че темата е такава, ама такива отговори има, че свят да ти се завие. Grinning
Виж целия пост
# 134
Ако няма приходи, приносът е нула. Има принос само в месеците, когато има приходи. Иначе не се дължи със задна дата.
Много несправедливо, ако единият е на твърда заплата, а другият има приходи през месец, примерно, но 2-3 пъти по-големи Laughing

Ами защо, в единия месец тоя с фиксираните доходи ще покрие 100% от бюджета, другия месец обаче ще покрие само 25%. Средно 62%, примерно, а в дългосрочен план нещата може да клонят и към 50%.

Обикновено жената е с по-несигурния доход. Нечестно също се превежда като джентълменско и о, ужас, мъж провайдър.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия