А вие делите ли си сметките/разходите?

  • 60 769
  • 1 760
# 105
Това изказване е доста скандално.

Темата я пуснах, за да си сверя часовника, сверих го и осъзнах, че мъжът ми е страхотен.
Никой не ми пипа заплатата, отива така, както сметна за добре. И понеже майка ми ме е родила с широки пръсти, често опирам до сметката на мъжа ми, за което никога не съм чула да се оплаква.
Ама да си взимаме заплатите и да си даваме джобни - 😦

Благодаря! Simple Smile
Виж целия пост
# 106
За мен не е приемливо всичко да се дели наполовина, най-малкото е затормозяващо. Вкъщи не си държим парите в обща сметка, още по-малко кеш. Още преди брака бяхме разделили пропорционално разходите, съобразно дохода, така че всеки да поеме поносим дял от разходите. Личните покупки от сорта на блузка, дезодорант, обувки, не се обсъждат, изключая "Харесва ли ти? Как ми стои?". Същото се отнася и за разходи за срещи с приятели. Все пак разчитам, че съжителствам с достатъчно разумен индивид. Откакто имаме дете, по-големите разходи се обсъждат, най-вече от гледна точка на паричен поток.
През годините ролите по отношение на по-високо заплащане са се разменяли, така че не сме се надцаквали кой е с по-голям доход. Личните имоти остават лични и разпореждането с тях е на собственика.
Виж целия пост
# 107
Според мен трябва да има разпределение на общите разходи, а не на приходите. Разбира се, разпределението трябва да е съобразено с доходите и ролите на партньорите, а разходите са както текущи, така и бъдещи.

Нека приемем за текущи разходи жилище, сметки, храна, транспорт и т.н и бъдещи нов дом, образование на децата etc.
Ако жената е в майчинство, максимален дял от разходите би трябвало да се поемат от мъжа. Ако и двамата работят - всеки би трябвало да допринася. На пример текущи семейни разходи на месец 5 лева и спестяване за бъдещ разход 3 лева на месец може мъжа дава 4-5-6-7 лева, а цената 1-2-3-4. И за лични разходи (скъпи хобита или глезотии) всеки си действа с каквото му е останало.
На една жена майчинството първата година е почти колкото заплатата.
Не че има значение, боледувания, други ангажименти и т.н., това са много кратки периоди в историята на семейството.
Иначе за разпределението - предполагам винаги сте били на твърда заплата. При нас много малък % е постоянен, всичко друго е много мърдащо нагоре надолу, така че е невъзможно да се правят такива сметки.
Като има да се плаща нещо гледаме в коя карта какво има и се избира тях. Паролите са еднакви, на чие име е издадена няма значение, всеки ползва всяка.
Виж целия пост
# 108
Женена от 30 години и още излизаш с мъже.... а твоят мъж знае ли? Grinning Grinning Grinning
Надявам се, дори не допускаш, че омъжвайки се, се затварям в манастир?   Smile
Или вярваш, че жена ти след теб и едно кафе не е изпила в компанията на друг мъж?
Изобщо не става дума за любовни срещи.
Интересното е, че и при мен, както писа някой назад, никога не ми се е случвало мъж да иска/да очаква да си платя сметката/кафето/вечерята/почивката и т.н.Явно излъчвам посланието "Аз никога не плащам, така че вадИ портфейла!"   Laughing
-----------------------------
Интересно ми е, при двойките с разделен бюджет, какво става, ако единия изпадне в невъзможност да печели?Безработица, болест?Другия му дава заеми, очаквайки един ден да му се върнат с лихви?
-----------------------------
Четейки темата и други подобни, ясно е, защо постоянно се появяват и теми от сорта:
"Мъжът ми не пипва нищо в къщи...не дава и стотинка за детето."
"Мъжът ми си намери любовница...."
"Мъжът ми иска да ходи сам на ски с аверите....".
"Мъжът ми през вечер е на дискотека с приятели/колеги....".
и т.н.
Не знам каква е зависимостта, имам предположение, но такива проблеми обикновено са в семейства с разделен бюджет.Отдавам го на това, че мъж, който споделя доходите си, лесно споделя и времето си.
Мъж, който брани доходите си, обикновено брани и времето си, и аверите си.
Простичко казано, обикновен егоизъм.

Виж целия пост
# 109
На една жена майчинството първата година е почти колкото заплатата.
...
 Паролите са еднакви, на чие име е издадена няма значение, всеки ползва всяка.
Майчинството може да е в пъти по-ниско от заплатата, тъй като е ограничено от максималния осигурителен доход.

Паролите по-добре ги дръжте различни. Пак може да си ги знаете, разбира се.
Виж целия пост
# 110
За мен най-депресарския тип семейство е този, в който мъжът е по лайфа и харчи безконтролно, а жената - тя си има доходи за нея и детето, карат я на икономичен режим.
??? как го нарече това комюнити?
Smile
Ох, имаше навремето едно смеещо се емоджи, дето се търкаля, Rolling нещо си се наричаше, много беше подходящо за случая.
Виж целия пост
# 111
Женена от 30 години и още излизаш с мъже.... а твоят мъж знае ли? Grinning Grinning Grinning
Четейки темата и други подобни, ясно е, защо постоянно се появяват и теми от сорта:
"Мъжът ми не пипва нищо в къщи...не дава и стотинка за детето."
"Мъжът ми си намери любовница...."
"Мъжът ми иска да ходи сам на ски с аверите....".
"Мъжът ми през вечер е на дискотека с приятели/колеги....".
и т.н.
Тук си права, ако взимаш на мъжа си цялата заплата той нито ще може да даде стотинка за детето, нито да си намери любовница, нито да излиза на ски или дискотека с приятели и авери Simple Smile Ох-люв... има и такива мъже Simple Smile
Виж целия пост
# 112
Не че нещо, ама намирането на любовница нещо не ми се вписва в нормалните пера "и аз съм човек". Щото то е ясно, че за това е зорът да си държи парите - с пари се ловят какички.

От тоя форум научих, че мъж без любовница бил охлюв. А жена без любовник какво е:)
Виж целия пост
# 113
Грешно ги тълкуваш нещата... виж разберете се с Катерин, тя замеси и любовниците в темата  Simple Smile

п.п. и не са за какички, ами за нещо крехко Simple Smile
Виж целия пост
# 114
Ъ?
Ех, Ботевград, Ботевград ...
Виж целия пост
# 115
Стиснат мъж - гол охлюв. Trollface
Виж целия пост
# 116
Научихте ми да оглеждам профили аз. 450 кинта за квартира му се стрували много преди няколко годинки. Приключвам с него.
Виж целия пост
# 117
Майчинството може да е в пъти по-ниско от заплатата, тъй като е ограничено от максималния осигурителен доход.
Може, но като слезем на земята и разгледаме масовия случай, обикновено не е.
А жена, чиито доход е пъти над максимално осигурителния, едва ли ще чака друг да ѝ плаща сметките, за да изкара толкова пари, явно има акъл, ще ѝ стигне и за да се сети да спести от дохода, за да го ползва през тази страшна 2-ра година от майчинството, когато е по-ниско.

DonJon, тук говорим за мъже, не за такива, които нямат способности да изградят здраво семейство. За тях можеш да си отвориш друга тема и там надълго и широко ще обсъдим всичките им комплекси, и тези, които ги карат да имат любовници, и всякакви други Hands Plus1
Виж целия пост
# 118
За тези които смятат разходите пропорционално или по друг начин: как процедирате ако единия партньор остане за по-дълъг период от време без доходи? После трябва ли да възстанови парите на другия?
Виж целия пост
# 119
Скрит текст:
Женена от 30 години и още излизаш с мъже.... а твоят мъж знае ли? Grinning Grinning Grinning
Четейки темата и други подобни, ясно е, защо постоянно се появяват и теми от сорта:
"Мъжът ми не пипва нищо в къщи...не дава и стотинка за детето."
"Мъжът ми си намери любовница...."
"Мъжът ми иска да ходи сам на ски с аверите....".
"Мъжът ми през вечер е на дискотека с приятели/колеги....".
и т.н.
Тук си права, ако взимаш на мъжа си цялата заплата той нито ще може да даде стотинка за детето, нито да си намери любовница, нито да излиза на ски или дискотека с приятели и авери Simple Smile Ох-люв... има и такива мъже Simple Smile
По дифолт съм винаги права,  естествено, нали съм жена....   Smiley  макар че, в момента съм седнала.Ама от мен да мине.
Скрит текст:
Моят "ох-люв" работи за себе си, има собствен бизнес от 24 години, една стотинка не е поискал досега от мен.И с гордост отгледа и издържа децата си, ти да видиш....
Да се повтарям ли, че не работя?
Пък нека е ох-люв....
И да уточня, факта, че един човек не ходи на работа "от 8 до 5", не значи, че няма доходи. (че неведнъж са ме "захапвали" за това).

Мисля, няма смисъл да пиша какво е мнението ми за "мъж", който има топки да направи дете, но няма топки да го отгледа и чака И на парите на жена си, за да му купи обувки или сладолед.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия