Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 8

  • 46 814
  • 732



"Равномерно разпределяне на натоварването при носене, при което тежестта и натискът са много по-малки в сравнение с други начини на носене на бебето (кенгуру например) – можете да носите бебето си дълго без болки в гърба и кръста;

Ръцете ви са напълно свободни, а бебето се чувства комфортно сгушено във вас – така можете да вършите ежедневните си задължения и да обръщате необходимото внимание на другите деца в семейството си;

Спокойна атмосфера в семейството ви – носените бебета са много по-спокойни и плачат по-малко, а когато бебето е спокойно, спокойна е и мама;

Възможност за дискретно кърмене – в слинга можете да накърмите бебето си навсякъде, дори и в движение без околните да забележат;

Слингът ви позволява да продължите обичайния си начин на живот и след раждането на бебето – можете да отидете навсякъде с бебето и да вършите с лекота ежедневните си задължения, защото слингът ви дава мобилност и две свободни ръце;

Предимства за бебето при носене в слинг:
Скрит текст:
Носените бебета са по-спокойни и плачат по-малко. Бебето в утробата е свикнало да бъде до мама. То има нужда да усеща присъствието й, топлината й, да чува как бие сърцето й, да се поклаща с нейния ритъм… за бебето майчината прегръдка не е каприз, а основна потребност – за да расте здраво и да се чувства спокойно и обичано. В слинга бебето е плътно до мама без да бъде в тежест за нея.

Носените бебета са по-контактни и адаптивни. В слинга майка и бебе водят активен начин на живот – сгушено в мама бебето има възможността свободно да наблюдава света от високо, да се среща с хора, да вижда и изучава нови места, предмети, ситуации, като същевременно се чувства сигурно и защитено в майчината прегръдка;

От медицинска гледна точка положенията на носене на бебето в слинг са естествените физиологични положения на бебето и то може да бъде носено в слинга от самото си раждане. Слингът помага за профилактика на дисплазията на тазобедрената става при новородени, както и спомага за правилното развитие на мускулатурата и вестибуларния апарат на бебето.
Носенето в слинг се препоръчва при недоносени бебета, както и при деца, които наддават трудно на тегло – животът на бебето в близост до мама повишава  сукателния рефлекс и цялостния тонус на бебето;

Носенето на бебето благоприятства емоционалното и интелектуално развитие на бебето.

Медицинско обоснование на носенето в слинг:
Скрит текст:
Когато вдигаме децата си те инстинктивно разтварят крачета и ги сгъват с коленцата навън като жабчета (крачетата са сгънати на 100 градуса навън и на около 40 градуса в коленете). Това е оптималната поза, в която главичката на тазобедрената става заема идеално положение. Това е позата на детските крачета в слинг.
Освен това гръбнакът на децата физиологично е леко извит във формата на С и не бива насилствено да бъде изправян. В слингът гръбнакът на бебето е в естественото си положение.
Изброените по-горе факти, заедно с хватателния рефлекс, характерен за новородените, говорят за това, че бебетата просто са създадени така, че да бъдат носени."

ЗАЩО КЕНГУРУТО НЕ Е ДОБРО ЗА БЕБЕТО ВИ?

От медицинска гледна точка носенето в кенгуру и особено продължителното носене е вредно за гръбнака и седалището на бебето, тъй като в кенгуруто цялата тежест на бебето пада върху неукрепналия му гръбнак и седалището, а крачетата му оставят да висят без опора. Продължително носене в такава поза е нездравословно!
За родителя тежестта при носене в кенгуру пада върху раменете и тежестта на бебето се усеща болезнено в раменете, особено при продължително носене. Кенгуруто увисва върху раменете на носещия на своите презрамки, които дори да са подплатени, започват да се впиват и да оказват неприятен натиск.


Източник: babysling-bg. com





Предишни теми:
1 , 2, 3, 4, 5, 6, 7
Виж целия пост
# 1
Някой пробвал ли е раничката Limas Flex? Марката е сравнително нова, не намирам никакви ревюта.
Виж целия пост
# 2
Ето едно кратко на Слингомания
Виждала съм я във Вълшебния възел за наемане (би трябвало и Слингомания и Морско конче да я имат, но може и да се бъркам).
Виж целия пост
# 3
Благодаря! Аз съм я взела за тест, но не съм сигурна за какво да следя. Струва ми се окей, но не съм носила с друга раничка. Кое е най-важното, като си избираш носило?
Виж целия пост
# 4
На вас и на бебето да ви е удобно Simple Smile
Виж целия пост
# 5
На втория ден след като я взех, носих бебето над три часа (10 км) и ме позаболя гърбът. От тогава ми става тежко доста по-бързо, още на първия час. Предполагам, че е нормално след по-голямо и рязко натоварване? Или не трябва да се появява изобщо болка? Детето е близо 8 кг Grinning

Като си сложа раничката, следя задният ремък да е по-надолу и да не ми се качва на врата - какво друго?

Има ли максимално време за носене, което не трябва да се превишава (за бебето) - макар че  раницата е ергономична?
Виж целия пост
# 6
Има ли някакъв трик при слагането на бебе на гръб в тула? Пробвах да сложа бебето, то се сцепи да реве. Мисля, че седалка направих добре, но не успях да затегна презрамките, може би това беше причината за рева, но просто не ставаше, не помръдваха. Как се прави, дайте съвети?
Също така като ходя чувам как прискърцват закопчалките, не съм затегнала добре или е друга причината?
Виж целия пост
# 7
Детето трябва да може да седи стабилно и самостоятелно преди да може да се слага на гръб в раница.
Имала съм до сега три Тули, не ми е правило впечатление нещо да скърца.
Без снимки няма как да каже някой дали раницата е добре затегната.
Аз лично винаги  първо затягам раницата, после премятам детето тип supermen toss. Ремъците просто ги дърпам надолу.
Виж целия пост
# 8
Детето може да седи, но колкото и да дърпам, тегля и каквото и да е не помръдва. Като е в настроение детето ще пробвам пак на гръб, но може да затегна максимално презрамките предварително.
Виж целия пост
# 9
Аз така правя, затягам ги предварително. Моята е Исара обаче.
Виж целия пост
# 10
Пробвай да я наместваш отпред и после да я завърташ.

Виж целия пост
# 11
Разпродажба на сайта на Тула
Стандартни раници виждам и един ринг слинг.
Виж целия пост
# 12
Здравейте, бих искал да получим съвет. Детенцето ни е на 3 месеца и обича постоянно да си е на ръце. а малко трудничко се случва вече това с носенето тъй като минаваме 6 кг. Търсим си раничка, знаем че трябва да направим 4 месеца, за да използваме ергономичната раница. Във Варна има магазин в който пробвахме Омни 360, тук в групата четох за Tula FTG и Standart,  но пък за стандарт сме мн малки все още. За ФТГроу четохме че има проблеми с колана. И като цяло сме в дилема. Дайте ни съвет. Благодаря ! От Варна сме.
Виж целия пост
# 13
Вариантите, освен вече споменатите, са доста.
Ergobaby Adapt, Isara, Boba X, LennyLamb, Little frog ... и още много други.
Във Варна има библиотека, направете консултация или следете за срещи.
Виж целия пост
# 14
Лени ъп е подходяща за по малко бебе. Има допълнително коланче, което минава под дупето и за него се закопчават презрамките. Така не се напряга гръбнака и е подходяща за бебета от около 3 и половина месеца. Ако има къде да пробвате ще е чудесно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия