Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 14

  • 91 107
  • 737
# 210
 Домашен,черен хляб с разядка от сирена и сушени домати в зехтин( санким от това имаме нужда у дома-да се разядем още Stuck Out Tongue Winking Eye) и домашен колбас за мИсо.
Виж целия пост
# 211
иланг-иланг, как приготвяш домашни колбаси? Често качваш такива снимки.
Виж целия пост
# 212
https://www.povarenok.ru/recipes/show/123027/
Заповядай!Но руснака си има дрелка за пасиране,пък аз се мъча с пасатора,затова и не го докарвам до пяна   месото.Пълня в пликове за вакуумиране и варя в крок-пот-а до 80°С вътрешна  температура.

Виж целия пост
# 213


Виж целия пост
# 214
Ах, детство мое... Heart Eyes
Виж целия пост
# 215
Спаначена супа:


Бъркани яйца:


Питка с пълнозърнесто брашно и бакпулвер:


Гъбена супа с прясно мляко:


Салата със зеле, моркови и цвекло:


Овчарски пай:


Баница с тиква, с кори от пълнозърнесто брашно:
Виж целия пост
# 216
Много е апетитно и разноообразно тук! Няма да споменавам поименно, че кого по-напред!

Аз наминавам да Ви подсладя с кремчета с маскарпоне, заквасена сметана, сладко от боровинки и бисквити.


Двойно шоколадов кекс от блога на Йоли, при мен препечен повече от нужното.


Макарони на фурна
Виж целия пост
# 217
  За днес има гъста пилешка супа (незастроена 😜) със зеленчуци; бъркани яйца с червен лук и моркови; салата. Довечера ще хапнем навън след обикалянето.







    И в индивидуална кутийка закуската на ММ за утре отлежава в хладилника - малка мюсли торта с кисело мляко.

Виж целия пост
# 218
Реших да ви "ударя" едно око.....Stuck Out Tongue
Отново се представяте за отличен.   Hands Clap  
Лабрекс ми се губи...   Yum   Simple Smile

пилешко филе в мултикукър Зефир 1985 В6  



свински пържоли със зеленчуци изпечени в плик във фурната



едно руло с ябълки - бързо, лесно и вкусно всичко заедно / блат и плънка /
на Веси Казакова



приятна вечер   Flowers Bouquet



Виж целия пост
# 219
От мен пилешки кюфтенца със сос от заквасена сметана и картофи соте /и двете по-вкусни отколкото изглеждат 😀/

Виж целия пост
# 220
Да ви покажа какво свърших - Мармалад от ябълки и сини сливи.  Занимавах се с това нещо за първи път, никога до момента не съм вършила такива нещица, но толкова ми хареса пусната рецепта, дадох линк преди няколко поста, че се хванах и го завъртях. Не успях да го докарам толкова синьо-лилаво, но успях да го докарам в червено, тъмно червено. Толкова е хубав, неочаквано за мен, че взех и завъртях едни козуначени кифлички с пълнеж от този мармалад и учудването ми е , че той изобщо не се разтича, както при другите пълнежи, а си стои така непокътнат вътре. Той ще е за великденските празници , за пълнеж към козунак. Стана голяма разкошотия.  Силно елементарен за направа и ви го препоръчвам, а на филийки  нарязан е убиец, като бонбонки. Седиш и хрупаш плочка мармалад, ако смееш, защото няма спирка, честно.





За вечеря има паста с аспержи и доматен сос.

Виж целия пост
# 221
Марчева, как се съхранява този мармалад и в какво?
Виж целия пост
# 222
Марчева, как се съхранява този мармалад и в какво?
Опакова се в хартия за печене и се оставя на хладно място,  може и в хладилник, годност до 6 месеца, захарта е консервант.

Да допълня , че завъртях и Камби- гурме на Селма, тази вечер набързо, не мога да открия линк иначе щях да го пусна. Много ги обичам, три бурканчета излязоха от 3.5 кг непочистени камби.

Виж целия пост
# 223
Да допълня , че завъртях и Камби- гурме на Селма, тази вечер набързо, не мога да открия линк иначе щях да го пусна. Много ги обичам, три бурканчета излязоха от 3.5 кг непочистени камби.
Скрит текст:

Айде, да ударя едно рамо

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351414.msg12626858#msg12626858

слънчев ден ви желая   Flowers Hibiscus
Виж целия пост
# 224
Честит нов месец ! Много здраве и щастливи мигове на всички! Flowers Four Leaf Clover

Марчева, би ли споделила как  приготви  мармалада от ябълки и сини сливи? Аз купувам готов и откакто го открих винаги си имам вкъщи от него. Спомен от детството ми, когато пак се продаваше. Много успешно го използвам, като правя козуначени кифлички.

Ето какво сготвих за днес:
Бистра пилешка супа



Малка баничка с готови кори


Славянски гювеч

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия