Кутия за обяд, или какво приготвяте на децата за училище? - 7 тема

  • 75 801
  • 784
# 495
Моята кутия днес: солен мъфин без брашно, краставици, бекон и маслини.
Виж целия пост
# 496
Днес за младежа- два сандвича( за първи път тази учебна година поиска сандвич!) с филаделфия, филе, кашкавал, маслинки и червн сос, стиснах ги в грилмейкъра. Отделно чери доматки. За таткото - пет картофени кюфтета, кисело мляко домашно, блокче шоколад.  Давам си сметка, че лъжица за киселото мляко не съм сложила... дано е достатъчно гъсто да го хапва с вилица Yum
Виж целия пост
# 497
Аз пак не съм снимала, почнах по дълго време да пийвам кафенце сутрин.
Вчера сложих остатъка от ориза с малко вурстчета, днес само за детската градина-две яйца, две Парчета кашкавал и шунка, краставица.
Виж целия пост
# 498
Днес обядвах пиле с картофи.
Виж целия пост
# 499
Привет на всички! Чета ви редовно и крада идеи. Ето моята кутия днес.
На детето нямах време сутринта да снимам
Виж целия пост
# 500
hris.g, това в дясно бухти или кюфтета са? Рецепта? Много вкусно изглеждат.
Виж целия пост
# 501
Зленчукови кексчета.
Скрит текст:
За 10 броя:
•   2 яйца
•   5 с.л кисело мляко
•   2 с.л лимонов сок
•   2 с.л сусамов тахан
•   2 с.л безглутенови овесени ядки
•   2 с.л ленено семе
•   2 с.л  брашно
•   50 г моцарела/сирене
•   2 шепи малки розички броколи
•   2 малки моркова
•   5 чери доматчета
•   2 големи листа босилек
Това е най- общо, но винаги е нещо по различно - каквото имам подръка . Тук не са чери, а нарязан 1 обикн домат и  обикн сирене. Даже и без ленено семе.
Виж целия пост
# 502
Меню на дете първи клас.
Закуска - ябълкови пенкейкс с мед; червен портокал.
Снак - ягоди.
Обяд - запечен сандвич с пуешка кайма; зеленчуци.



Виж целия пост
# 503
Днес :
Домашни питки със сирене ,  термос с чай ,ябълка.
За обяд ще имат : Руло Стефани.
Виж целия пост
# 504
Виж целия пост
# 505
Днес шарена офисна закуска с надеждата да ме държи сита до по-късно на обяд: салата с домашни кълнове и домашен хумус плюс 750 мл куркума-лате със соево мляко. Имам силна поленова алергия, която в момента започва, и се старая да избягвам млечните продукти - забелязала съм през годините, че това ми облекчава симптомите.


На живо цветът и на хумуса, и на латето е онзи хубав, наситен (и модерен) цвят "горчица".
Виж целия пост
# 506
Днес и на двамата сложих гювеч с пилешко и зеленчуци. По филийка квасен хляб, на таткото кисело мляко, на сина - банан.
Виж целия пост
# 507
Днес съм на пържени кюфтета със салата зеле и банан.
Виж целия пост
# 508
МЗ - ягоди и ананас
Обяд - домашна трахана (много любимо ястие у нас) с масло, сирене и крутони

Виж целия пост
# 509
морена, как правиш траханата?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия