Пубертет при момчетата - Тема 3

  • 49 962
  • 769
# 630
Според мен, ако учителят се постарае да даде подробен план и изисква наистина важните, по негово осмотрение неща, на учениците ще им е по-лесно. В 11 клас, не мисля да чета с него. Мога да опитам да го мотивирам само. Абдикира, като види дългите уроци. Миналата година опитал, учил цял ден за контролно, ииии изкарал 3. Затова смята, че не си струва.Мотив няма.
Виж целия пост
# 631
 И нашият учител се гордее, че е писал 58% от двойките в гимназията. Езикова. Половината са с поне по една двойка, има и с по 3. И при нас драмата е с историята, по другите предмети ,не че е от ученолюбивите, но е с високи оценки. Аз помагам, той учи - учебник, записки в час си прави, планове, качени от учителя се учат. И накрая - 2, в най-добрия случай 3. Все нещо се разминават в критериите. Учат предмета и на английски.
Виж целия пост
# 632
Ох тази историяяяя..... Мразех я от дъното на душата си, когато бях ученичка, въпреки, че се стараех, учех и имах хубави оценки. Синът ми също я мрази. Уча с него само по този предмет - т.е. подчертавам му урока, после той го чете точна по точка, след това му разяснявам какво точно е написано и после го карам буквално да го научи наизуст. Ясно е, че на следващия ден всичко е забравено. Материала е просто трагичен, а и учителите не си дават много зор.
Има ли вариант да поговориш с учителката му по история? Да й обясниш, че по другите предмети има добър успех и се старае и, че историята му е много трудна? Историк няма да става, така че ако има някакъв вариант поне 3-ка да му оставя за края на годината, за да не му спъва цялостната оценка за годината. Ако е разбрана ще ви влезе в положението - особено, ако оценките по другите у предмети са добри. Знам, че не е редно да правим такива неща, обаче наистина заради един предмет не си заслужава да му заминава цялото старание по останалите предмети. Няма как децата да са отличници по всички предмети и да имат интерес към всичко
Виж целия пост
# 633
Не знам дали мога да я помоля, написах и какво мисля в писмен вид, но тя не отговори. А и той като не иска да учи, на какво основание да я помоля. Много са ни сложни отношенията с него в момента.Затова и писах в тази тема за пубертета при момчетата. Нито е да се караш, нито е да наказваш. Отказва да говори. На моменти сме на война.
Виж целия пост
# 634
А важна ли е оценката по история? И ако не е, а и той няма мотивация (т.е. няма да кандидатства с история), то какво значение има дали ще е 3 или 6? Все си мисля, че момче 11 клас би трябвало вече да се е ориентирал на какво да набляга, а родителя може само да подкрепя. Не са ли по- важни отношенията ви, от някаква оценка?
Виж целия пост
# 635
Не е важна, затова и  не настоявам за висока оценка. Но все пак 2 не ми се вижда нормално, че и 3 също. Нито е от малцинствата, нито е тъп и глупав. Все си мисля, че средно статистически 4 може да изкара, ама на...
Виж целия пост
# 636
Но все пак 2 не ми се вижда нормало, че и 3 също. Нито е от малцинствата, нито е тъп и глупав. Все си мисля, че средно статистически 4 може да изкара, ама на...
  Има преподаватели, които явно се гордеят с такива оценки. И в нашия случай сигурно половината клас ще е с 2 и 3.  А не е като да не учат по предмета.
Скрит текст:
Днес чакам да си представи проекта, за който събира информация не само от интернет, а и от книги и му се получи интересно и като тема и като изпълнение. Обещал му е да си го представи, ама вече трети час не го вдига.
Въпреки, че имаме връзка и сравнително доста си говорим с моя син, за училище не ме допуска много. За проекта обаче позволи да му помогна. Но след две години не знам как ще бъде.Дано в 11 и 12 клас не учат история. По новите наредби има такава вероятност. В 9 и 10 клас вземат целия общообразователен материал и в 11 и 12 клас учат предимно профилиращи предмети. Което май не е зле.
 
Виж целия пост
# 637
Не е вероятност. История във втори гимназиален етап ще учат само тези ученици, за които тя е профилиращ предмет.
Виж целия пост
# 638
Не е вероятност. История във втори гимназиален етап ще учат само тези ученици, за които тя е профилиращ предмет.
Това е супер, стига  в учебниците за 9 и 10 клас  да не  нахвърлят безумно материала, в което се съмнявам. Механично да сбият всичко и посъкратят без  много мисъл. Това го умеят от министерството експертите.
Виж целия пост
# 639

Това е супер, стига  в учебниците за 9 и 10 клас  да не  нахвърлят безумно материала, в което се съмнявам. Механично да сбият всичко и посъкратят без  много мисъл. Това го умеят от министерството експертите.
Долу горе тъй стана. Първи срок на 9 клас от Средновековието до Френската революция - Англия, Франция,Прусия, Русия и от всичко по много.
 
  А за профилирането допускам че в езиковите гимназии ще сложат и по някой профил природо или хуманитарно ориентиран, за тези които си нямат като нас. Ама това е обект на друга тема, дет с помощта на Дидева я тъчем от доста време.
Виж целия пост
# 640
А те мончовците в това са най-добри!
Виж целия пост
# 641
Първи срок на 9 клас от Средновековието до Френската революция - Англия, Франция,Прусия, Русия и от всичко по много….
Имам спомен, че на нашите вторият час история беше през седмица.Т.е имат 1 и 1/2  часа на седмица. От всичко по много…. Сууупер!
Виж целия пост
# 642

Имам спомен, че на нашите вторият час история беше през седмица.Т.е имат 1 и 1/2  часа на седмица. От всичко по много…. Сууупер!

4 часа седмично първи и втори срок.
Виж целия пост
# 643
 Това за каква гимназия- езикова, математическа или обикновена без профил?
Виж целия пост
# 644
За учебен план с ИИЧЕ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия