Априлски бебета 2018 - тема 3

  • 53 687
  • 718
# 525
Pyjamka, аз си пиша въпроси, защото в противен случай прегледа трае 2 мин. и лекарката изчезва.
Виж целия пост
# 526
lady_mel, явно това трябва да бъде и моят начин на действие, за да се получи някакъв обмен на информация. Аз иначе нямам някакви конкретни притеснения сега, но като прочетох какви съвети дават другите педиатри, реших да напиша как е минало при нас днес.
Виж целия пост
# 527
Редно е да питат за двигателно развитие, за говорно, да дават съвети за упражнения, играчки, дейности. Като беше по-малка ни питаше редовно. Малката вече ходи по мебелите и само пита дали е проходила вече. Но всеки път ни пита някое ново умение има ли, какво е, говорим си за образователните играчки. Всеки път напомня да й говорим като на голям човек, не че не го правим 😂
За храна не говорим почти, знае как захранвам, не ми се меси, аз ако попитам нещо. Общо взето ако имам и аз въпроси, питам, иначе само мерки и теглилки.
Виж целия пост
# 528
Момичета най накрая открих мляко което малката да го пие но има един проблем. Не се разтваря това мляко напълно все остават малки бучки които запушват дупките на бибата. Как ли не пробвах и с хладка вода и с гореща вода, клатя като побъркана но неще и неще . Става въпрос за милумил на милупа. Моля дайте ми съвет как да го разтворя това мляко
Виж целия пост
# 529
При ЛЛ не съм ходила след имунизацията в 6 месец , а при частната ходим когато се разболее защото е в града.
Последно беше изписала малтофер и Януари ще ходим да пуснем едни контролни изследвания .

cecinka92 за милумил на милупа не знам ,но в началото бяхме взели едно на Аптамил пак не се разтваряше.
Как ли не разклащахме и накрая взехме Аптамил Пронутра.
Виж целия пост
# 530
Явно моя юнак е най-голям. Сега се връщаме от конституция, вече е 12 кг. и 78 см.
Виж целия пост
# 531
Явно моя юнак е най-голям. Сега се връщаме от конституция, вече е 12 кг. и 78 см.
Ехаа да е жив и здрав юнака. С какво се храни и колко се е родил
Виж целия пост
# 532
Явно моя юнак е най-голям. Сега се връщаме от конституция, вече е 12 кг. и 78 см.
Ехаа да е жив и здрав юнака. С какво се храни и колко се е родил

Благодаря, всички да са живи и здрави. Роди се 4,580кг и 55см, до 6-тия месец беше само на кърма. Сега се храни 5 пъти на ден и има 2 заместени хранения.
Виж целия пост
# 533
Проверявахте ли индекс на телесна маса? Сантиметрите и тези килограми не звучат пропорционално дори.
По-интересно ми е как редуцирахте кърмата, с две заместени хранения има голям интервал между кърменето. При мен все още има препълване и пропускане на кърмене водо до подуване.
Виж целия пост
# 534
Проверявахте ли индекс на телесна маса? Сантиметрите и тези килограми не звучат пропорционално дори.
По-интересно ми е как редуцирахте кърмата, с две заместени хранения има голям интервал между кърменето. При мен все още има препълване и пропускане на кърмене водо до подуване.

Не съм проверявала индекс на телесна маса. Да, има голям интервал между кърменията, но гърдите ми се чувстват добре.
Виж целия пост
# 535
Явно моя юнак е най-голям. Сега се връщаме от конституция, вече е 12 кг. и 78 см.
И ние сме горе долу колкото вас около 11 кг и 78-79 см .
Виж целия пост
# 536
Някой тук пита за млякото. Моят син пие Био млякото на ДМ. Понася му отлично, на добра цена е и се разтваря във всякаква вода.
Виж целия пост
# 537
Днес и ние бяхме на консултация 8450гк и 75 см ! Качил е 400 гр и , 2см по- висок! Лекаката ми каза вечер да правя супичка и да дохранвам с мляко ! Понеже започна да се буди всяка вечер по- рано и то гладен! Прегледите при нея винаги минават чудесно ! Стои при нас теглят ФО мерят го задължително го прегледа преслушва , зъбките гледа , пита за храната за водата за плодовете и фрешовете за игрите за всичко! Смее се , че е палав и така!
Виж целия пост
# 538
А за млякото същи съм давала на Аптамил , което трудно се разбиваше и водата трябваше да е топла и много клатене
Виж целия пост
# 539
Ние пък вчера бяхме на ортопед, каза ни проходилка по 3-4 път на ден по 15 мин. Уокър да ползваме чак когато започне сам да се изправя по мебелите. Обувки с твърда подметка, за да не започне да стъпва навътре,че имало такава вероятност. Препоръча dd step или biomechanics след като проходи бос. А лятото задължително бос по неравни повърхности.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия