Априлски бебета 2018 - тема 3

  • 53 687
  • 718
# 540
А защо не оставите бебето само да се развива вместо да го тикате в проходилки? Които са отречени от ортопедите и ми е супер странно как някой ще я препоръча. Дъщеря ми от 1 месец ходи по мебелите. Сама се изправи,сама започна да се държи. Хубаво е тия неща да се случват естествено. Разбира се, всеки си преценява, но детето само знае кога тялото му е готово.
Виж целия пост
# 541
Сложих я проходилката защото неще да лази плаче, а аз някак трябва да я свърша домакинската работа.
Виж целия пост
# 542
Сложих я проходилката защото неще да лази плаче, а аз някак трябва да я свърша домакинската работа.

И ние сме по същия начин неще и неще. А с проходилката е като шумахер Joy
Виж целия пост
# 543
А защо не оставите бебето само да се развива вместо да го тикате в проходилки? Които са отречени от ортопедите и ми е супер странно как някой ще я препоръча. Дъщеря ми от 1 месец ходи по мебелите. Сама се изправи,сама започна да се държи. Хубаво е тия неща да се случват естествено. Разбира се, всеки си преценява, но детето само знае кога тялото му е готово.
А защо смятате,че не оставям бебето само да се развива? Подариха ни проходилка преди 3-4 мес и до този момент съм го слагала само за 5мин,за да му видя реакцията. Докторът това имаше впредвид, ако ще се използва проходилка, то да е за малко. ..честно казано за мен също биха били безценни тези 15 мин. в проходилка, защото иначе не мога да го оставя за минута сам. Вече лази навсякъде, пипа кабели, много обича да ближе ламината Joy ...абе торпедо! Като цяло смятам да използваме уокър, но естествено ще се водя от бебо.
Виж целия пост
# 544
Момичета, по колко пъти спят на ден вашите бебчета?И разбира се по колко време?
Виж целия пост
# 545
Различно, но общо взето дрямките са 2 за деня и са по средно около час и половина.
Виж целия пост
# 546
Два пъти - между 40 мин. и два  часа.
Виж целия пост
# 547
3-4 пъти по 20-30 минути
Виж целия пост
# 548
Два пъти ! Веднъж в 10:30 за 30 Мин и после към14ч. Или 15ч. За час
Виж целия пост
# 549
Различно, но общо взето дрямките са 2 за деня и са по средно около час и половина.
+1
Виж целия пост
# 550
И при нас така, само на обяд спи около час, час и половина.
Виж целия пост
# 551
И при нас така, само на обяд спи около час, час и половина.
За да спи повече от 30 мин трябва някой да е до него и като се разбужда веднага да му дава бибата, да го гали, да му държи ръчичките и т.н.  А аз разбира се все гледам да свърша нещо докато той спи. Все още не мога да си обясня дали ние го свикнахме така или той просто търси близост и усещането за присъствие на някой друг до него го успокоява.
Виж целия пост
# 552
lady_mel, у дома е по същия начин. С тази разлика, че вместо бибка, търси да суче. И аз не мога да си обясня как се стигна до това положение, но е факт. Ако сме навън и е в количката, пак около 30-40 минути след заспиването започва да се разбужда и, ако в този момент не го бутам активно или пък е по-шумно от обичайното, се разбужда окончателно.

През деня прави две или три дрямки: една преди обед, една след обяд и, евентуално една кратка в диапазона между 17 и 19 ч. Много зависи колко дълго спи, кога е заспал и какви игри/стимулации е имало преди това. Много често му се спи, но не може да заспи веднага, а се върти. Напоследък почна и вечер да заспива по-трудно.
Виж целия пост
# 553
Явно моят Алекс е най-поспаливото бебе в темата Simple Smile
Спи два пъти на ден, за по около два часа, без да се буди изобщо.
Зъбките го мъчат, а все още няма изгледи да избиват.
Виж целия пост
# 554
Женичка, радвай се, че си спи детенцето.
Ние сме като фурии.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия