Професионални серии за коса - тема 122

  • 63 608
  • 773
# 660
Светлеto Благодаря ти за отговора. 🤗Да продуктите ми харесват. Ще пробвам и аргановата маска и серума.
Мисля по нататък да пробвам и еластисайзъра, виждам че момичетата са доволни от него.
Виж целия пост
# 661
Здравейте прекрасни.  Извинявам се че нахлувам така в темата. Изчетох доста неща, но много се объркахот толкова много мнения и продукти. Simple Smile
Нуждая се от вашата помощ в избора на продукти. От доста години използвам професионални продукти, но честно казано не бях на ясно относно протеиновити и хидратиращи продукти.
От доста години използвам продуктите на Chi Keratin шампоана и балсама. Имам коприната на чи, нектар термика и  аргановото олио на Наши. Боядисвам косата си руса от много години , много гъста коса, до раменете е,  но суха в краищата  и късаща се, не иска да расте. Пресата съм я свела до минимум.
От това което прочетох от вас, мисля че
съм я пренаситила с протеини, какво е вашето мнение? Сега съм се спряла на едни продукти отново на CHi deep brilliance olive and monoi, пише че са дълбоко хидратиращи , но виждам че в състава им има и копринени протеини, незнам колко хидратиращи са или отново не са протеинови.
Извинявайте за дългият пост, но исках да ви запозная максимално с моят проблем. Simple Smile Blush

 Валя какво разбираш под израза "не иска да расте"? При руса коса много ясно се вижда с колко точно расте на месец  Laughing....предполагам,че горе долу на толкова боядисваш корен. CHI не са ми любима марка,но имам олиото на  deep brilliance и ми харесва. Сигурно най-много ми харесва как мирише защото рядко го ползвам,но си е добро олио  Laughing Laughing.
  Казваш изрусена,късаща се коса...споменаваш и преса.  В твоя случай мисля,че еластисайзъра е задължителен особено ако наблягах на CHI. Те доколкото знам чисто хидратираща серия нямат,а нашите  изрусени коси се нуждаят от поддържане на баланса. Силно препоръчвам терапия с еластисайзър екстрийм или спане с него нанесен по дължините. Другото,което може да се направи за накъсването е терапия Колорплекс-доста добре действа на късаща се коса. Подозирам,че НЕ растежът на косата ти се дължи точно на накъсването. Просто косата си расте нормално,но се самоскъсява от това късане.
 Преди години моята беше в подобно състояние. Постоянно третирана с преса,изрусена на ниво 10 суха та суха. Направо се трошеше и по-дълга от плешките не ставаше.
 
  Относно обема при дълга коса забелязвам,че откакто полагам постоянна грижа за скалпа включваща маслени маски, ампули,серуми и всякакви такива благинки имам чудесен обем. Самият масаж с тия неща стимулира корените и косъмът расте по-силен и жилав. Даже масаж на сухо с надолу главата/правех го по едно време като не ме мързи/ има ефект.
Виж целия пост
# 662
Здравейте прекрасни.  Извинявам се че нахлувам така в темата. Изчетох доста неща, но много се объркахот толкова много мнения и продукти. Simple Smile
Нуждая се от вашата помощ в избора на продукти. От доста години използвам професионални продукти, но честно казано не бях на ясно относно протеиновити и хидратиращи продукти.
От доста години използвам продуктите на Chi Keratin шампоана и балсама. Имам коприната на чи, нектар термика и  аргановото олио на Наши. Боядисвам косата си руса от много години , много гъста коса, до раменете е,  но суха в краищата  и късаща се, не иска да расте. Пресата съм я свела до минимум.
От това което прочетох от вас, мисля че
съм я пренаситила с протеини, какво е вашето мнение? Сега съм се спряла на едни продукти отново на CHi deep brilliance olive and monoi, пише че са дълбоко хидратиращи , но виждам че в състава им има и копринени протеини, незнам колко хидратиращи са или отново не са протеинови.
Извинявайте за дългият пост, но исках да ви запозная максимално с моят проблем. Simple Smile Blush

 Валя какво разбираш под израза "не иска да расте"? При руса коса много ясно се вижда с колко точно расте на месец  Laughing....предполагам,че горе долу на толкова боядисваш корен. CHI не са ми любима марка,но имам олиото на  deep brilliance и ми харесва. Сигурно най-много ми харесва как мирише защото рядко го ползвам,но си е добро олио  Laughing Laughing.
  Казваш изрусена,късаща се коса...споменаваш и преса.  В твоя случай мисля,че еластисайзъра е задължителен особено ако наблягах на CHI. Те доколкото знам чисто хидратираща серия нямат,а нашите  изрусени коси се нуждаят от поддържане на баланса. Силно препоръчвам терапия с еластисайзър екстрийм или спане с него нанесен по дължините. Другото,което може да се направи за накъсването е терапия Колорплекс-доста добре действа на късаща се коса. Подозирам,че НЕ растежът на косата ти се дължи точно на накъсването. Просто косата си расте нормално,но се самоскъсява от това късане.
 Преди години моята беше в подобно състояние. Постоянно третирана с преса,изрусена на ниво 10 суха та суха. Направо се трошеше и по-дълга от плешките не ставаше.
 
  Относно обема при дълга коса забелязвам,че откакто полагам постоянна грижа за скалпа включваща маслени маски, ампули,серуми и всякакви такива благинки имам чудесен обем. Самият масаж с тия неща стимулира корените и косъмът расте по-силен и жилав. Даже масаж на сухо с надолу главата/правех го по едно време като не ме мързи/ има ефект.


Благодаря ти за  съвета. Определено ще се вслушам в него. Simple Smile
Относно растежа да, не съм се изразила правилно, тя расте но се къса и е в застои.
Правя маслени маски доста често.
Ампули не съм използвала, но ще се снабдя определено. Спряла съм се на ALFAPARF Semi Di Lino Scalp Care Energizing.
Освен еластисайзъра, би ли ми препоръчала и други хидратиращи продукти като шампоан, балсам, маска. Мисля да закупя хидратиращи и протеинови и да ги редувам. Отворена съм за всякакви съвети. 🤗🤗🤗

Виж целия пост
# 663
  За хидратация еластисайзъра е задължителен и то екстрийм в твоя случай. Моите чисто хидратиращи продукти са много малко да не кажа,че почти нямам. Тези,които имам са или спрени или не особено популярни поради солените цени  Laughing.
   Бих ти препоръчала една хубава бюджетна серия,която е рай за изрусена коса. Шампоан,маска и олиото. Богата серия с много масла,омекотява,подхранва,витализира. Единственият и минус е малко ретро ароматът,но не се задържа тъй,че не е драма. https://www.zlatnaribka.com/olioseta-oro-del-marocco/oro-del-mar … ezhno-podhranvane
  От по-високия клас Керастаз за дълга коса,а от хай левъла Лалга. И трите серии обаче ще искат еластисайзър като преуош,за да пазиш баланса. И трите на са чиста хидратация.

 Като еднократна терапия ако не се навиеш на Колорплекс бих препоръчала един брустер Олео фюжън с концентрат да речем пикселист за ударна хидратация.
  В общи линии вариантите за възстановяване са доста. Ако ме ориентираш за ценови клас мога да направя и схема с конкретни продукти.
Виж целия пост
# 664
Еластисайзъра задължително ще го закупя. Колорплекса също.
А относно цената, нямам определна такава, в смисъл такъв, че не искам да правя компромиси вече с косата си, и съм готова да похарча доста. Другото което е като + , аз живея в Испания и това което ми е направило впечатление , че тук някои от продуктите са с една идея по евтини. Което още повече ще ме улесни.  По рано бях използвала на Алтерна , но не ми подейства добре. На Керастаз имам нектара и добре го чувствам на косата си. Други продукти не съм имала от марката, мога и да опитам от тях.
Виж целия пост
# 665
 В такъв случай за начало еластисайзър и маската за дълга коса на Керастаз. Можеш да вземеш и шампоана от серията или да ползваш любим мек балансиран такъв. Нектар термик е ОК за финиш,но коприните на CHI  са протеинови. Deep brilliance не прави проблеми след нектара за разлика от червената и златната . Напоследък често посягам към Дарк ойл на Себастиян и все повече ми харесва.
 Еластисайзър нанасяш вечер на влажна коса и спиш с него. Сутринта миеш с балансиран шампоан,нанасяш Керастаз,слагаш шапка за баня и загряваш за 5-10 мин. със сешоар,за да се стопли косата. Наблягаш при нанасянето на краищата. Предполагам си гледала клипчета с ритуалите на Керастаз. Косата се гали с продукта по посока на растеж. Завиваш с хавлия върху шапката и стоиш поне половин час.
 Изплакваш и финиши.....
 Еластисайзър в началото поне веднъж седмично по този начин. Преди другите измивания малко олио на връхчетата за 15-20 мин е достатъчно. Пази ги от премиване,а това е много важно за късаща се коса.
Виж целия пост
# 666
Решила съм да си сменям изцяло цветана косата.
В студената лилава гама и въпроса ми е свързан с поддръжката на цвета.
Бихте ли ми препоръчали маски които могат да запазят такъв цвят .
Виж целия пост
# 667
Погледни  Maria Nila. Имат маски/балсами и безсулфатни шампоани в много цветове и са добри.
Виж целия пост
# 668
Момичета,понеже тръгнах да поръчвам,но преди да го направя за последно да ви питам...С изрусена,тънка коса съм,фризьорката ми ми каза,че не е в лошо състояние,но връхчетата ми са сухи.Реших да поръчам този комплект на Kerastase Force Architecte https://www.notino.de/kerastase/resistance-kosmetik-set-i/ Какво ще кажете? Sweat Smile
Виж целия пост
# 669
В такъв случай за начало еластисайзър и маската за дълга коса на Керастаз. Можеш да вземеш и шампоана от серията или да ползваш любим мек балансиран такъв. Нектар термик е ОК за финиш,но коприните на CHI  са протеинови. Deep brilliance не прави проблеми след нектара за разлика от червената и златната . Напоследък често посягам към Дарк ойл на Себастиян и все повече ми харесва.
 Еластисайзър нанасяш вечер на влажна коса и спиш с него. Сутринта миеш с балансиран шампоан,нанасяш Керастаз,слагаш шапка за баня и загряваш за 5-10 мин. със сешоар,за да се стопли косата. Наблягаш при нанасянето на краищата. Предполагам си гледала клипчета с ритуалите на Керастаз. Косата се гали с продукта по посока на растеж. Завиваш с хавлия върху шапката и стоиш поне половин час.
 Изплакваш и финиши.....
 Еластисайзър в началото поне веднъж седмично по този начин. Преди другите измивания малко олио на връхчетата за 15-20 мин е достатъчно. Пази ги от премиване,а това е много важно за късаща се коса.


Добре. Днес ще се разровя за прадуктите и ще поръчам. Еластисайзъра да го ползвам ли и когато ползвам и протеинови продукти или само когато съм на хидратиращи.
А относно Колорплек, колко пъти да го използвам. Всеки път когато се боядисвам или периодично да правя терапия с него?

Виж целия пост
# 670
Момичета, как е тази оферта?
Добре ли хидратира тази серия?
https://www.arlen.bg/product/9195/xmas-2018-komplekt-za-hidratir … ve-za-sirena.html
Виж целия пост
# 671
За мен милкшейк не са нищо особено, откъм възстановяване и хидратация. Просто ефектни и привлекателни продукти с миризма, която аз лично не понасям, но се харесва от мнозина.
Виж целия пост
# 672
Има ли нещо в този ценови клас, което върши работа като хидратираща грижа въобще? Аз май не попадам на такива мнения, всичко похвалено тук с подобно действие е доста над тези като цена.
Виж целия пост
# 673
Момичета,понеже тръгнах да поръчвам,но преди да го направя за последно да ви питам...С изрусена,тънка коса съм,фризьорката ми ми каза,че не е в лошо състояние,но връхчетата ми са сухи.Реших да поръчам този комплект на Kerastase Force Architecte https://www.notino.de/kerastase/resistance-kosmetik-set-i/ Какво ще кажете? Sweat Smile
От този сайт ли поръчващ до БГ?Много е евтино,дали можее с превозвач?
Мерси
Виж целия пост
# 674
Влизам да споделя мнение за два продукта, за които преди време питах тук и обещах да дам отзиви.
1. Шампоан за стимулиране на растежа Mediceuticals Bioclenz
https://www.zlatnaribka.com/shampoan-za-stimulirane-na-rastezha-mediceuticals-bioclenz-250-ml

Хубав е шампоанът, но ефектът не е уау /поне при мен/. Очаквах малко повече. Определено косата ми дръпна малко на дължина, но не нещо кой знае колко осезаемо. Отделно често цъфти и като се поотрежат връхчетата и се връщам в изходна позиция. Иначе е страшно икономичен. На около половината шише спрях да го ползвам и преминах към втория, който исках да изпробвам, а именно:
2. Шампоан за обем и плътност Label. M Thickening Shampoo    
https://www.zlatnaribka.com/shampoan-za-obem-i-platnost-labelm-t … ng-shampoo-300-ml
Ползвам от около 2 седмици, определено по ми харесва. Придава лек обем на косата, по-голям свежест, лъскавина и действително стои по-плътна /а моята е тънка, склонна към бързо омазняване в корените/. Разбира се, покрай носенето на шапки зимата, ефектът не е всеки път, но като цяло съм доволна. Може би състоянието на косата след измиване зависи и от това дали я оставям по естествен начин да изсъхне или я суша.
Сега се чудя дали не е по-правилно да редувам двата шампоана, за да извлека максималния ефект от двата продукта. Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия