Професионални серии за коса - тема 122

  • 63 608
  • 773
# 675
Момичета,понеже тръгнах да поръчвам,но преди да го направя за последно да ви питам...С изрусена,тънка коса съм,фризьорката ми ми каза,че не е в лошо състояние,но връхчетата ми са сухи.Реших да поръчам този комплект на Kerastase Force Architecte https://www.notino.de/kerastase/resistance-kosmetik-set-i/ Какво ще кажете? Sweat Smile
От този сайт ли поръчващ до БГ?Много е евтино,дали можее с превозвач?
Мерси

Има си българско Нотино
www.notino.bg

Иначе аз Архитект не съм ползвала, но от това, което момичетата пишат, серията не е за сухи краища. Нещо хидратиращо като Екстенционалист, сериите за боядисана коса, Нутри, Олео Релакс - ако е Керастаз. Иначе Джойко, Редкен, Филип Кингсли и Марокан си имат бестселъри за хидратация.
А сухите краища искат и финиш-грижа, там зависи дали косата е права или къдрава. Аз съм с къдрава и направо оставям балсам там, не е задължително да е от тия без изплакване.
Виж целия пост
# 676
Момичета,понеже тръгнах да поръчвам,но преди да го направя за последно да ви питам...С изрусена,тънка коса съм,фризьорката ми ми каза,че не е в лошо състояние,но връхчетата ми са сухи.Реших да поръчам този комплект на Kerastase Force Architecte https://www.notino.de/kerastase/resistance-kosmetik-set-i/ Какво ще кажете? Sweat Smile
От този сайт ли поръчващ до БГ?Много е евтино,дали можее с превозвач?
Мерси
Ами аз живея в Германия! Simple Smile
Виж целия пост
# 677
V.I.P, имам и двата шампоана, които ползваш, и от двата съм доволна/косата ми е същата като твоята Wink/. Биокленз не ползвам на всяко миене, редувам с други, но него постоянно го поддържам, както и Фолиген. Какви балсами/маски/ ползваш?
Аз много рядко суша със сешоар, само когато се налага да изляза.
По дължините какво използваш? Не знам дали често употребяваш преса, маша или сешоар, за да имаш този проблем с цъфтежите, но при мен редовната употреба на серуми и масла по краищата дават резултат и няма никакво цъфтене от години.
Виж целия пост
# 678
Мерси, Бисквитка. Kiss Ще почна и аз да ги редувам. Може би трябва да им дам още време.
Напоследък зачестих с пресата и именно от там сигурно идват по-честия цъфтеж, а ползвам обикновена термозащита (Syoss). Иначе и аз суша само при нужда, обикновено оставям косата сама да изсъхне. Ползвам редовно кокосово масло. Знам за зехтина също, че е хубав, но не се сещам за него.
Маска/балсам не съм ползвала от мнооого време. Проблемът е, че не винаги имам възможност да поддържам всички продукти за професионална употреба и често купувам дрогерийни. Последно се чудех дали да не поръчам балсама от серията на  Label.M или да заложа на нещо по-бюджетно. Ако имаш някаква препоръка, ще се радвам да чуя.
Виж целия пост
# 679
Бих ти препоръчала маската за възстановяване на кератина на Напура - не е толкова скъпа, а може да се комбинира с твоите шампоани, балансирана е, терапевтична/ако мога така да се изразя/, и определено на моята тънка коса добавя плътност Wink
След всяко миене слагай финиш по дължините - избор има голям - олиото на Макадамия /към 9,00лв. е 10мл., но е икономично/, на Матрикс има доста, които са подходящи за нашите коси, на Алфапарф...
Виж целия пост
# 680
Ееее, забравих да кажа за маската Денсите - много ми хареса. Не е някаква протеинова изявена, мека е, усещах я като балансирана, мирише прекрасно - не като Хронологиста хахахахах, по-скоро е аромат, подобен на Терапист, кремообразна консистенция. Имам къдрава изрусена и суха коса, много чувствителна на корав протеин, след тая маска се усеща доста витална, с оформени къдри даже беше, в никакъв случай суха или груба.
Виж целия пост
# 681
Момичета, моите маски extentioniste дойдоха. Така ме е яд, че вече продуктите на Керастаз не са с 36% намалени. Плюс код ми изледнаха 2те маски малко под 40 Евро.
Терапист корав протеин ли е? Ползвала съм Архитект и цимента. Имат ли общо?
Виж целия пост
# 682
Момичета, моите маски extentioniste дойдоха. Така ме е яд, че вече продуктите на Керастаз не са с 36% намалени. Плюс код ми изледнаха 2те маски малко под 40 Евро.
Терапист корав протеин ли е? Ползвала съм Архитект и цимента. Имат ли общо?

Много харесвам Терапист аз - мек протеин е, балансирана е маската, ухае невероятно. За мен може би е най-доброто на Керастаз за проблемна коса - дава сила на косата, но не пресушава, даже като хидтратираща я усещам, а моята коса е хронично суха. Архитект не съм ползвала, но тук четох, че била по-коравичка като протеин и я прескочих.
Виж целия пост
# 683
 Денсифик,Архитект,Терапист са възстановяващите серии на Керастаз. Денсифик би могла да се ползва за уплътняване на тъничка коса дори да не е третирана.
   Силно НЕ съветвам да се ползва на малтретирана коса в лошо състояние без предварително косата да е хидратирана до лигавост. Терапист ми е голяма любов и много ме е яд,че не мога да я ползвам по-често. Това е серия за третирана коса. Целият ритуал с преуош,шампоан и маска превръща дори изгорената метла на дъщеря ми в копринено вълшебство,а ароматът.....него най-много го харесвам от всички Керастази.
  Архитект бяха първите,Керастази към които посегнах навремето. Толкова ми харесваха,че мих сигурно два месеца само с шампоан Архитект  Laughing, в резултат на което се докарах до раздразнен чувствителен скалп  #Crazy Много много подходящи за третирана коса,но и с тях не бива да се прекалява. И трите серии са силни,много силни и задължително трябва да се редуват с нещо по-лекичко.
 
 Момичета за не знам кой път ще повторя..... Не очаквайте чудеса от едно ползване на профи козметика. Иска се време за възстановяване на увредена коса. Иска се и правилно комбиниране на продуктите. Много е важно да се научите да познавате нуждите на косата си в момента.

  Моят Олаплекс от Елинор най-после дойде  Laughing. Мнооого съм доволна. Осигурих си защита и терапийки за година напред  Laughing Laughing Laughing.

 
Виж целия пост
# 684
Момичета,понеже тръгнах да поръчвам,но преди да го направя за последно да ви питам...С изрусена,тънка коса съм,фризьорката ми ми каза,че не е в лошо състояние,но връхчетата ми са сухи.Реших да поръчам този комплект на Kerastase Force Architecte https://www.notino.de/kerastase/resistance-kosmetik-set-i/ Какво ще кажете? Sweat Smile
От този сайт ли поръчващ до БГ?Много е евтино,дали можее с превозвач?
Мерси

Има си българско Нотино
www.notino.bg

Иначе аз Архитект не съм ползвала, но от това, което момичетата пишат, серията не е за сухи краища. Нещо хидратиращо като Екстенционалист, сериите за боядисана коса, Нутри, Олео Релакс - ако е Керастаз. Иначе Джойко, Редкен, Филип Кингсли и Марокан си имат бестселъри за хидратация.
А сухите краища искат и финиш-грижа, там зависи дали косата е права или къдрава. Аз съм с къдрава и направо оставям балсам там, не е задължително да е от тия без изплакване.
Да да знам,че има,но за тази цена няма.
Виж целия пост
# 685
 Не няма.  *dreamer*  поръча мисля от Локфантасик по време на намаленията.  В Нотино напоследък цените са си доволно солени,а и нямат почти нищо налично. В английските сайтове обикновено цените са по-читави.
Виж целия пост
# 686
Тъкмо си взех олиото на Ланза обаче нещо не можах да разбера кутиите. Вътре едни и същи бутилки, а от вън едната кутия на голямото беше златиста , по-малката черна от вън. Взех по-малката. На двете едно и също пише и от вън и вътре. Има ли разлика или по разфасовката се различават?
Виж целия пост
# 687
 Черните кутии би следвало да са новите. Последното,което получих е също в черна кутия.
Виж целия пост
# 688
От продуктите на Милк шейк харесвам най много спрея за топлинна защита,не ухае на сладолед,ваниля и т.н.
Под формата на део спрей е.Икономичен и ме е яд ,че аромата не се задържа дълго.
Олиото също ми харесва,не е мазно,не тежи на косата.
Шампоаните също са хубави,маските са им лекички и недостатъчни за косата.
За здрава и нетретирана коса са супер.
Моля да ми опишете действието на керастаз хроноложист.Колебая се между нея и между терапист.
В момента съм с тази за дълга коса и искам да разнообразя.
Виж целия пост
# 689
Благодаря, момичета!
Да, аз поръчах от lookfantastic с код BLACKX15, който още работи. Пак са изгодни. СЛОЖИЛА съм в кошницата маски терапист, хроноложист и 2 серума терапист.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия