Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са правилата и как се изчислява правото на отпуск поради бременност и раждане в България?
Как се изчисляват обезщетенията за болнични поради раждане в България?
Как се изчислява правото на парично обезщетение за бременност и раждане в България?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са правилата и как се изчислява правото на отпуск поради бременност и раждане в България?
Съгласно Кодекса на труда в България, работничката или служителката има право на отпуск поради бременност и раждане в размер на 135 дни за всяко дете, като 45 дни трябва да се използват преди раждането. Ако раждането възникне преди изтичането на 45 дни от началото на отпуска, останалите 45 дни могат да бъдат използвани след раждането.
-
Как се изчисляват обезщетенията за болнични поради раждане в България?
-
Как се изчислява правото на парично обезщетение за бременност и раждане в България?
За да има право на парично обезщетение за бременност и раждане в България, лицето трябва да има поне 6 месеца осигурителен стаж общо през целия си живот и трябва да е направило 45 дни преди термина, за да може да получи цялото обезщетение. В противен случай тегленето започва от момента, в който съберат тези 6 месеца.
-
Кога и в България е най-добре да се направи фетална морфология?
-
Каква е общата тема на публикациите във форума?
На Мина наистина не и личи коремчето,на Вени се забелязва-Вени,честита годишнина- любов и разбирателство! 
Нямам специален бански-бях с миналогодишния,но отгоре бях с изрязан потник,за да крия тумбата.Вероятно няма и да си купя нов - нещо не ми се нравят...
) Ще дойда в края на месеца към София да си го взема.
)
защо става така незнам
Чак ти завиждам
не му беше сега момента, ама те не питат...иначе милата и тя се измъчи, добре че поне дава да и слагам капки и си пие сиропа
...то затова феичките и оставят подаръчета, като се събуди, а през нощта я навестяват елфчетата.