Скоро ДЕКЕМВРИйче сладко ще се гушка с мама и с татко

  • 31 471
  • 767
# 690
Аз се глася за нормално без окситоцин,  може да се откаже ако не е наистина наложащо да се сложи.
Мисля, че бебо ще тръгне или просто така ми се иска, но психически почти се настроих и за секцио. Искам само да се свърши Simple Smile  ходя на тонове през ден, а там паркоместата са кът и е кошмарно. Всяка сутрин се събуждам с въпроса дали бебето е още живо и ако до 10мин не мръдне започвам да го потупвам. Тормоз е и за двама ни Sad

Вашите мъже ще отсъстват ли от работа в деня на раждането?
Виж целия пост
# 691
Ябълче, и аз напоследък все следя колко шава малката и ми струва, че не е толкова активна, колкото преди. Е, пак си я усещам, нали, ноо по друг начин, все едно няма местенце вече. Тези дни често ми се случва да я подбутвам да ми даде знак.Днес на тоновете пък през цялото време риташе здраво.
Моят ми се обади по рано днес и каза, че е говорил с шефа му да излезе от 29 отпуск ии се е писал до 3 ти. Термина ми е на 1 ви, но както е тръгнало се застраховаме, ако пренося да си е с мен вкъщи последните дни, че вече ми е кофти по цял ден самичка. Ако пък се роди по рано спящата красавица просто ще си му почне да тече бащинството.
Виж целия пост
# 692
Този окситоцин само при нормално раждане ли го пускат? Изобщо за какво е?
Иначе и аз гледам, че във фейсбук всеки ден се раждат по няколко бебенца вече, само от днес има към 4-5 в едната група. Я кажете къде сте да се съберем в една група и там Hug аз съм във Декемврийски Бебета 2018- група за взаимопомощ и в Родени декември 2018.
Е и аз съм в двете😂😂 Ама там не сме много активни явно
Виж целия пост
# 693
И аз съм и в двете, ама ни там, ни тук успявам да насмогна да съм активна:)

Еуфория, аз ще пробвам да хвърля боб и ти пожелавам да излезе на 25ти бебка;)
Виж целия пост
# 694
Аз във фейсбук групите не участвам, тук си ми е добре.
И при мен бебка вече е по-малко активна, основно разни движения усещам, рядко ритници, наистина вече им е тесничко.
Виж целия пост
# 695
Мен бебка нощем ме побърква, грам не мога да спя... не ми стигат и киселините😂😂

Нещо се оказах с албумин в урината въпреки всички неща, които друсам за превенция... утре ще пускам пак изследвания... дано е било инцидент, че става опасно Sad
Виж целия пост
# 696
Този окситоцин само при нормално раждане ли го пускат? Изобщо за какво е?
Иначе и аз гледам, че във фейсбук всеки ден се раждат по няколко бебенца вече, само от днес има към 4-5 в едната група. Я кажете къде сте да се съберем в една група и там Hug аз съм във Декемврийски Бебета 2018- група за взаимопомощ и в Родени декември 2018.
Е и аз съм в двете😂😂 Ама там не сме много активни явно

Аз съм и в двете и съм адски активна постоянно, чак дразнеща хахахахаха. Декемврийски бебета 2018- група за взаимопомощ е те там се вихря
Тук разпознах две от мацките, които са там.
Виж целия пост
# 697
Този окситоцин само при нормално раждане ли го пускат? Изобщо за какво е?
Иначе и аз гледам, че във фейсбук всеки ден се раждат по няколко бебенца вече, само от днес има към 4-5 в едната група. Я кажете къде сте да се съберем в една група и там Hug аз съм във Декемврийски Бебета 2018- група за взаимопомощ и в Родени декември 2018.
Е и аз съм в двете😂😂 Ама там не сме много активни явно

Аз съм и в двете и съм адски активна постоянно, чак дразнеща хахахахаха. Декемврийски бебета 2018- група за взаимопомощ е те там се вихря
Тук разпознах две от мацките, които са там.

Кои, кои?
Аз си писах с една мацка от групата там и после се засякохме в асансьора на Майчин дом.  😄
Виж целия пост
# 698
Този окситоцин само при нормално раждане ли го пускат? Изобщо за какво е?
Иначе и аз гледам, че във фейсбук всеки ден се раждат по няколко бебенца вече, само от днес има към 4-5 в едната група. Я кажете къде сте да се съберем в една група и там Hug аз съм във Декемврийски Бебета 2018- група за взаимопомощ и в Родени декември 2018.
Е и аз съм в двете😂😂 Ама там не сме много активни явно

Аз съм и в двете и съм адски активна постоянно, чак дразнеща хахахахаха. Декемврийски бебета 2018- група за взаимопомощ е те там се вихря
Тук разпознах две от мацките, които са там.

аз никоя не мога да разпозная. Рядко съм активна също, само клюкарствам Grinning
Виж целия пост
# 699
Аз пък не съм в никоя фб група и все се надявам да сте били активни тук да си ви чета 🤗
Едно наблюдение от днес с надеждата да пробуди и други смислени и безсмислени размисли 😀 Преди седмица моята лекарка измери бебка 3010грама, а днес (друг лекар, друга апаратура) я измериха 3600+ 😂 Ще разберем скоро кой е бил по-близо, но е добър пример колко различни показания се получават! Надявам се да помогне на някоя мама да се притеснява по-малко от мнения от сорта на "твърде малко" и "твърде голямо".

Исках също така малко предварително носталгично да споделя, че се радвам на прекараните месеци, щастия и притеснения с всички вас, и ви благодаря. И най-много се радвам, че всички сме тук, където сме, в момента.
Виж целия пост
# 700
Здравейте, пуснах си днес отново изследванията и се оказа, че все пак ми се е вдигнал хемоглобина малко. Е, само 101 е, но еритроцитите са се покачили и са малко под долната граница, хематокрита и той се е вдигнал. В крайна сметка ще пробвам с Ферофолгама дали ще успея да го вдигна по-бързо и дали ще ми понася, ако не ще си карам с Малтофера, очевидно и той има ефект, макар и по-бавен.
Не знам дали е коментирано, но вие с какво ще отоплявате стаите на бебетата? Ние днес взехме радиатор, обмисляхме покупката на още 1 климатик, но в крайна сметка май не е много подходящо отопление за новородено..
Виж целия пост
# 701
В нашата кооперация не искали на времето да се газифицират или да пускт ТЕЦ, та всички сме на ток. В едната стая сме на климатик, другата конвектор, но взехме един на Димплекс, норвежки, уж по хубав. Вече няколко години сме така ии сме ок. Естествено тока не е най удачно отопление за бебче, но нямаме избор. Въпреки че, така ми е много лесно да следя температурата на стаите. Сега следя влажността, защото после с бебто трябва да е определени проценти, но с често проветряване си поддържаме средно 55% влажност, което е ок за бебче.

Виж целия пост
# 702
Ние сме с акумулираща в детската стая и съм много доволна. Включвам я за два часа вечер и ми топли цяло денонощие.

Да се похваля и аз с моя хемоглобин. Вдигнала съм го на 117 само с пържоли Grinning


Във фейсбук никаква ме няма, тук ми е добре Hug
Виж целия пост
# 703
Вече пускат система окситоцин при нормално раждане след раждането, за да контрахира матката и да се върне на мястото си. Същото е и при секциото.

П. С. Имаме си нова мама от момичетата тук, ще чакаме да се похвали Hug
Виж целия пост
# 704
Чакамее ❤️
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия