От коя марка детски обувки сте доволни - 2 тема

  • 35 559
  • 400
# 315
Какво ви е мнението на barefoot моделите на DD step?

Ако сравняваме с други barefoot обувки са по-скоро за тясно стъпало. Иначе съм чувала отзиви, че са качествени.
На мен визуално не ми допадат особено. Имам момчета и за тях, както винаги, са доста странни и тъпи моделите.
Аз нямам много изисквания де, но държа моделът да е изчистен, без 100 шева, заврънтулки и 15 съчетани цвята.  
Моите сега ще носят 31/32 и 27 номер. Мисля да взимам (barefoot) на Blifestyle, евентуално Filii за големия-той е с по-тесен крак и ще му паснат.
Виж целия пост
# 316
Гледах ги на живо и ми харесаха доста, но не са с подсилена пета. А ортопедът каза, че е добре петата да е подсилена, въпреки че за нашето дете каза, че стъпва и ходи много добре и може да й вземем всякакви обувки. Та, ще пробваме все пак ДД Степ.

А боси обувки на Адидас, Найк и Пума откъде мога да купя, едно бързо търсене в гугъл не доведе до никъде
Виж целия пост
# 317
Тези марки нямат barefoot модели. Именували са май едни, но реално не са минималистични. За тази цел трябва да им е напълно равна и гъвкава подметка, с широко място отпред при пръстите.
Подсилената пета не се връзва с barefoot концепцията.
Виж целия пост
# 318
Дези, за пореден път се възхищавам на дипломатичността ти 😉
Аз мога само да добавя, че спрямо  моя опит DD step са си широчки.
Виж целия пост
# 319
Миналата година бях взела от ДД степ, беърфут серията и не бих казала, че са за тясно стъпало. Тази зима взех Байбибаре и смея да твърдя, че ДДстеп ми харесват повече. Лично мое мнение. Сега за пролетта ще умувам още
Виж целия пост
# 320
Дъщеря ми проходи с Pediped и продължавам да й купувам от тях- вече поне 5-6 чифта е носила, и съм доста доволна от качеството. Но, заради цената тук, ги поръчвам от чужбина.
Виж целия пост
# 321
Дъщеря ми проходи с Pediped и продължавам да й купувам от тях- вече поне 5-6 чифта е носила, и съм доста доволна от качеството. Но, заради цената тук, ги поръчвам от чужбина.
От къде поръчваш на изгодна цена? В Бг съм ги виждала само в един сайт и то само малки размери
Виж целия пост
# 322
Моля за съвет!
Търся първи обувки за бебе, което е проходило. Ходи самостоятелно бос у дома.
Забелязвам, че подметките на обувките за прохождане на biomecanics са доста тънки, в същото време немалко модели на primigi за същата цел изглеждат с по-дебели подметки.
На едни подметките в предната част е извита нагоре, на други цялата е почти равна.
Тъй като детето е проходило, изобщо обувките трябва ли да бъдат "за прохождане"?
 Ще съм благодарна за съветите ви и дори ако споделите примерен модел.
Държа обувките да са качествени.
Виж целия пост
# 323
Моля за съвет!
Търся първи обувки за бебе, което е проходило. Ходи самостоятелно бос у дома.
Забелязвам, че подметките на обувките за прохождане на biomecanics са доста тънки, в същото време немалко модели на primigi за същата цел изглеждат с по-дебели подметки.
На едни подметките в предната част е извита нагоре, на други цялата е почти равна.
Тъй като детето е проходило, изобщо обувките трябва ли да бъдат "за прохождане"?
 Ще съм благодарна за съветите ви и дори ако споделите примерен модел.
Държа обувките да са качествени.

Синът ми от прохождането си докъм четири години ходеше с този модел на Ессо:

https://www.amazon.de/Ecco-Titanium-750231-Unisex-Baby-Lauflerns … %2C205&sr=8-2

Сменях единствено номерата и цветовете. Носеше ги навън и в яслата, т.е. по цял ден стоеше с тях. В тукашните ясли няма понятието 'пантофи'. С тях никога не съм имала проблеми с качеството, което изобщо не мога да кажа за Натурино и Примиджи. Не че не продължавам да купувам от тях, защото много ми харесват като модели, но качеството на Примиджи например е станало потресаващо зле.

На 4 години тръгна на предучилищна и понеже там ходеха с униформи и имаха изисквания за обувките, спрях да ги купувам. А и май вече нямаха неговия номер.

От няколко години купувам точно за училище Biomecanics. Без да са нещо уау като качество, определено са по-добре от Примиджи и явно са удобни на детето, защото то не се оплаква, а стои по цял ден с тях.

Имам опит и с Geox. Поне при детето много зависи от модела, повечето не са му удобни. Това, което ме дразни при тях, че по-стабилните модели са с ясно изразени грайфери на подметките и след една игра в калта чистенето им е много трудно. Колкото и да ги чистя (а съм си разработила специална техника за почистването им), винаги остава засъхната кал, която започва да пада при най-малкото докосване.
Виж целия пост
# 324
Сърдечно благодаря!
Моля за съвет!
Търся първи обувки за бебе, което е проходило. Ходи самостоятелно бос у дома.
Забелязвам, че подметките на обувките за прохождане на biomecanics са доста тънки, в същото време немалко модели на primigi за същата цел изглеждат с по-дебели подметки.
На едни подметките в предната част е извита нагоре, на други цялата е почти равна.
Тъй като детето е проходило, изобщо обувките трябва ли да бъдат "за прохождане"?
 Ще съм благодарна за съветите ви и дори ако споделите примерен модел.
Държа обувките да са качествени.

Синът ми от прохождането си докъм четири години ходеше с този модел на Ессо:

https://www.amazon.de/Ecco-Titanium-750231-Unisex-Baby-Lauflerns … %2C205&sr=8-2

Сменях единствено номерата и цветовете. Носеше ги навън и в яслата, т.е. по цял ден стоеше с тях. В тукашните ясли няма понятието 'пантофи'. С тях никога не съм имала проблеми с качеството, което изобщо не мога да кажа за Натурино и Примиджи. Не че не продължавам да купувам от тях, защото много ми харесват като модели, но качеството на Примиджи например е станало потресаващо зле.

На 4 години тръгна на предучилищна и понеже там ходеха с униформи и имаха изисквания за обувките, спрях да ги купувам. А и май вече нямаха неговия номер.

От няколко години купувам точно за училище Biomecanics. Без да са нещо уау като качество, определено са по-добре от Примиджи и явно са удобни на детето, защото то не се оплаква, а стои по цял ден с тях.

Имам опит и с Geox. Поне при детето много зависи от модела, повечето не са му удобни. Това, което ме дразни при тях, че по-стабилните модели са с ясно изразени грайфери на подметките и след една игра в калта чистенето им е много трудно. Колкото и да ги чистя (а съм си разработила специална техника за почистването им), винаги остава засъхната кал, която започва да пада при най-малкото докосване.
Виж целия пост
# 325
Дъщеря ми проходи с Pediped и продължавам да й купувам от тях- вече поне 5-6 чифта е носила, и съм доста доволна от качеството. Но, заради цената тук, ги поръчвам от чужбина.
От къде поръчваш на изгодна цена? В Бг съм ги виждала само в един сайт и то само малки размери
От техния сайт
www.pediped.com
Имат и аутлет
www.pedipedoutlet.com
Не доставят до Бг и ползвам превозвач от Англия, а след Брекзит предполагам е за предпочитане от Германия. Доставката е 11 долара до ЕС на до 2 чифта.
Виж целия пост
# 326
Biomecanics сме ги обсъждали някъде из темите.

Аз купувам от тях за училище, че имат един много сполучлив модел, който пасва идеално на училищните изисквания. Като качество - средна работа. Преди няколко седмици цялата лепенка на обувката се разпра - долната част остана върху горната. Разбира се, в 8 часа сутринта докато детето се обуваше. Ако бяха използвали по-качествени конци и бяха я зашили по-здраво, това нямаше да се случи - след 2 месеца носене. Добре че имам сръчна съседка - тя я заши с шевната машина, че кой знае колко щеше да ми вземе обущарят.

Aз имам диаметрално противоположен опит с Biomecanics. Oпределно са удобни на моите момчета и са единствените, които издържат на бягане, скачане, ритане и каране на тротки.  И при двамата.

Сега при малкия пробвам босите Protetika.
Виж целия пост
# 327
https://www.decathlon.bg/sandali-mh100-tw-sino-rozovo-id_8572514.html
Някой може ли да сподели мнение за тези спортни сандали?
Удобни?
Виж целия пост
# 328
На сина ми не са удобни въпреки че според мен би трябвало да са му много удобни. Миналата година ги пробва в магазина. Тъй като за тези модели стъпалото трябва да попада на точно определени места върху обувката, при него според мен имаше някакво разминаване - нито един от двата номера не му бяха ок.

Взехме обаче от по-затворения модел. От него съм много доволна въпреки че го взех ей така - да закърпим две седмици катерене по чукарите. Оказа се, че са много удобни.

Моят съвет е да пробвате на място.
Виж целия пост
# 329
Благодаря, но тя като види нещо новичко и все и е супер. Само и само да го купя. Аз лично мерих подобни от дамските и ми са супер неудобни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия