С червените ботушки потропва дядо Мраз, Февруарчето засмяно очаква го в захлас

  • 32 561
  • 752
# 540
Дъщерята като и се доапи ме търси и си търка главата в мен, ако съм на кеф (че тя много дразнещо суче,плитко и захапва) я приспивам на гърда, ако не съм в настроение гушкам или баща и я взема в другата стая и след малко рев се предава в прегръдките му. Носи ми я заспала. Ама сина.... Той без цица не заспива ... Мен ме приспива, той не заспива. Нощно време явно му е трудно да преминава фазите на съня и постоянно виси и се самообслужва. Че много трудно взех да го свалям от както има горни зъби. Усеща се и рязко щраква челюсти сакън да не изтърве бибата.
Виж целия пост
# 541
Въртоглава, точно същата работа е и моето диване. Пък на баща си не дава и на мен не дава с люшкане да го приспим. Почва да се опъва, да крещи. Става някакъв ад. Опитвала съм 5-10мин.така но психически не мога повече от това да издържа.
Виж целия пост
# 542
Успокоих се , че не само моето предпочита баща си😁. Като го види и се започва едно смеене и подскачане, но то и баща му главно си играе с него. Аз пък и онлайн даже дрехи не съм си купувала , само едни дънки и две блузи от един магазин близо до зъболекаря ми. Аз да ви попитам някой смени ли си номера на обувките след раждането?  Моите крака пораснаха😂, нито едни от обувките ми не ми стават вече само с чехли и джапанки ходя. Една приятелка каза , че била чувала , че може да ти порасне ходилото с един номер след раждане , но аз за пръв път чух такова нещо , но пък го видях. Луда работа , но пък има и предимства,  ще си накупя нови обувки😆. Но аз съм непоправим оптимист и се надявам и да отслабна и ходилото да се смали.

Мило момиче, пиша по повод на "порасналите" ти крака. Ако си наддала доста килограми по време на бременността е възможно да е спаднал свода на краката, като това ги прави "по-дълги". Пробвай известно време да носиш ортопедични стелки и нещата ще се оправят.
Виж целия пост
# 543
Синът ми има 4 зъба отгоре и 2 отдолу, когато не заспя преди него, поо време на кърмене, се дърпам преди да е заспал много дълбоко, че иначе ме перфорира. Ако заспя...въпрос на късмет

Приспиването през деня - на обяд суче и заспива, понякога обаче.

Започнах да го друсам на ръце, в люлеещия стол, не винаги заспива, но все от някъде трябва да се започне.
Виж целия пост
# 544
И моя заспива само със сукане. Единични случаи в кола, на следобеден сън се случи веднъж.
Никога никой освен мен не го е приспивал. Опитвала е майка ми, но пак си искаше мен. Свикнал е вече.. Баща му буквално след 40 секунди /засичах ги/ каза: “Не мога!” и това беше- абдикира и от тази дейност Simple Smile
Виж целия пост
# 545
Останаха ли още беззъби бебета в групата или сме единствените?
Виж целия пост
# 546
До 6м.я приспиваше и жаща й, но сега не иска да заспива с него ....това нощем де😊През нощта си е лепната за мен...спи при нас,  цока през няколко часа.Понякога заспивам преди да е приключила и заспива върху мен, друг път успявам да я оставя на матрака...За дневния сън,  няма грижи спи всякак
...на съолчето за хранене,  в количката, на спалнята докато играе и гледа Т.В...Но нощем.....ужасно ме боли кръстът от полуседналата поза.....Надявам се сквд 1г. да разбере , че не е нужно да е върху мана, за да е на сигурно.Иначе напоследък е станала много гушлива...😊Идва и се гушка примерно в тате и заспива до него...това през деня де.
Виж целия пост
# 547
Сега това банално ще прозвучи, но с времето и заспиването на гърда се израства. Големия ми син беше така и подхода беше като при Верчето - от един момент нататък започнахме да опитваме да го приспиваме и по друг начин и като се размърка го слагах на гърда. Първо баща му започна да опитва с носене и песнички. В началото имаше голям отпор и си търсеше само мен - не съм го оставяла да се дере, като видехме че няма да стане си му давах да суче. Но продължихме да опитваме и така един ден заспа. Известно време имахме променлив успех - понякога успяваше, друг път не. От един момент нататък вече бебо свикна и баща му го приспиваше често. После майка ми започна да го приспива понякога следобед - тя пък не можеше да го носи и си намери друг начин - слагаше го до нея на леглото и му четеше. Така пак в началото имаше отпор и малко по малко свикна. С мен беше най-трудно, защото му мириша на мляко. Започнах малко по малко и аз да опитвам - първо с носене и преснички, после го полюшвах на коленете ми. В началото си търсеше директно гътдата, но продължих да опитвам първо по друг начин и като не стане, тогава да давам - млко по малко и с това свикна. Така протекоха нещата с баткото (пристрастено сукалче), и за мен това, което проработи е че продължихме да опитваме, без обаче да го насилваме. Сега бебо е друга бира - той е над нещата и като му се приспи си заспива без значение кой и как ще му помогне (това през деня). За нощния сън заспива на гърда, но още не съм опитвала да го приспивам по друг начин (чист егоизъм от моя страна, удобно ми е да заспива бързо и лесно), а таткото приспива големия и няма как да се включи. Някой ден и това ще стане, за момента ми е по-скоро удобно.
Виж целия пост
# 548
До 6м.я приспиваше и жаща й, но сега не иска да заспива с него ....това нощем де😊През нощта си е лепната за мен...спи при нас,  цока през няколко часа.Понякога заспивам преди да е приключила и заспива върху мен, друг път успявам да я оставя на матрака...За дневния сън,  няма грижи спи всякак
...на съолчето за хранене,  в количката, на спалнята докато играе и гледа Т.В...Но нощем.....ужасно ме боли кръстът от полуседналата поза.....Надявам се сквд 1г. да разбере , че не е нужно да е върху мана, за да е на сигурно.Иначе напоследък е станала много гушлива...😊Идва и се гушка примерно в тате и заспива до него...това през деня де.

Пробвала ли си да я кърмиш легнала през нощта? Ако се получи спестява надигането и общо взето може да се кърмите без да се разбуждате.
Виж целия пост
# 549
Моето спи около обяд и успявам да я приспя на гърда. Следващото й спане се пада когато трябва да взема каката от градина и тогава заспива в скута на баба си. Ако съм си вкъщи спи докато суче и не мога да мръдна. Нооо вечер е голяма драма. В 21.00 я кърмя, но тя иска да играе с баща си и сестра си. В 22.30 пак я кърмя и тогава баща й я взема, за да я приспи. Реално докъм 23.30 успява да я унесе како й пее, разказва приказки и ми я носи. Пак суче и така заспива. После се буди към 00.30 ч. с рев, но само я гушкам и бързо заспива. Следващите събуждания са различни, някой път суче и заспива, а друг остава будна за около 2 часа и ме побърква. Лошото е че признава само поза люлка и кръста ми отиде.

Голямата като стана на 1.4 год. започнах да й махам сученето за следобеден сън. Много ми беше писнало, защито бяхме като скачени съдове. Започна майка ми да идва и тя да я приспива. Сега този период се пада през топлите дни и мисля да заспива в количката. Какво ще се получи обаче времето ще покаже.
Виж целия пост
# 550
Ето и аз малко с егоизъм да се похваля..може и легнала да я кърмя, обаче така не винаги се унася после= следва пеене на песни, люшкане в 2, 3 ч. през нощта и така просто я взимам в мен и плащам за удоволствието да спя с болките в кръста.....хм, така погледнато май не е баш егоизъм, а по-малкото зло...просто нямам сили да будувам нощем, стига ми че от 6м. всяка нощ се буди по 3-4 пъти....През деня, ако заспи сама се възползвам да свърша работа, защото иначе навсякъде я разнасям с мен и всичко става мега бавно....
Виж целия пост
# 551
Момичета, да попитам знаете ли маслените да имат стягащ/запичащ ефект? Давали ли сте на бебоците? И още нещо което ми е чуденка, слагате ли сухари в супите и случва ли се попара и супа със сухар в менюто за един ден?
Виж целия пост
# 552
[video][/video]
Момичета, да попитам знаете ли маслените да имат стягащ/запичащ ефект? Давали ли сте на бебоците? И още нещо което ми е чуденка, слагате ли сухари в супите и случва ли се попара и супа със сухар в менюто за един ден?
Случвало се е попара и супа, също и попара, манджа и сухар/корички хляб за гризане, защото не искат да ядат друго. Маслини опитаха в чабата... откраднаха си я от масата. Избягвам да ги давам, защото не ми се занимава с обезсоляването им. Виж майка ми прави всичко за чаветата и ако я накарам ще го направи. Едно време до 5 годишна ми ги обезсоляваше, че аз много обичам. Попарваше ги и после ги изкисваше, накрая в зехтин в буркан. За започващ ефект...не мога да кажа.
Виж целия пост
# 553
Аз още маслини не съм дала,само зехтин ( дали се брои нз) но мисля че не са запичащи ,по скоро регулират особено за костилките знам че се гълтат при запек.
Виж целия пост
# 554
Останаха ли още беззъби бебета в групата или сме единствените?
Правим ви компания Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия