Петокласници - 2018/2019- Тема 2

  • 51 324
  • 765
# 255
...
Предполагам текстът е от изучавано произведение, но все пак...

  Със сигурност не е от изучавано произведение. Който запомнил-запомнил. Но пък и текстът не е чак толкова дълъг, станица и малко някъде.
Виж целия пост
# 256

това е от миналата година-не е много малко
Виж целия пост
# 257
  Да де, имах предвид страница голям формат (А4). Не е малко, но не е и много. Страшното става като има 4-5 имена и кой какво казал, какво направил, мазало някакво.
Виж целия пост
# 258
Честита Баба Марта! Бъдете здрави, румени, засмени!
Виж целия пост
# 259
Честита Баба Марта! Бъдете здрави и червени, румени, засмени!
Значи за това нашите вече правиха такъв преразказ и Балерината беше силно възмутена как може да запомни за толкова кратко време текст и да го преразкаже.
Виж целия пост
# 260
Квесторите не четат преразказа. Текстът се пуска на запис. Преди се използваше консултант по БЕЛ, който да прочете текста, ако възникнат проблеми с възпроизвеждащото устройство. Тази година при възникнала неизправност с възпроизвеждащото устройство, довела до невъзможност да се изслуша от учениците текстът за преразказ, директорът осигурява резервно възпроизвеждащо устройство.

Баткото на наборката (миналогодишен 7класник), каза: "записът се бъгна и ни го дочетоха".


А иначе, живот и здраве за това ще плащаме :
.....Но въпреки това ми остава притеснението, дали ще запомнят такъв дълъг текст за 15 мин ...
Stuck Out Tongue Winking Eye

Виж целия пост
# 261
Скрит текст:
Квесторите не четат преразказа. Текстът се пуска на запис. Преди се използваше консултант по БЕЛ, който да прочете текста, ако възникнат проблеми с възпроизвеждащото устройство. Тази година при възникнала неизправност с възпроизвеждащото устройство, довела до невъзможност да се изслуша от учениците текстът за преразказ, директорът осигурява резервно възпроизвеждащо устройство.
Баткото на наборката (миналогодишен 7класник), каза: "записът се бъгна и ни го дочетоха".
Точно това съм написала. До миналата година при проблем консултант прочиташе текста. Вече е предвидено друго. Как ще е следващата и по-следващата година, предстои да разберем. Правилата се публикуват сезон по сезон, така да се каже. Simple Smile
Виж целия пост
# 262

Ала-Бала, аз пък съм принципно сериозен привърженик на анализите.
Да запомниш съдържанието на някакъв текст и да го разбереш... са различни неща.
И не, не съм поддръжник на "стандартните" анализи от нашето време - но това по никой начин не изхвърля необходимостта да се правят анализи на текстовете...
Особено по отношение на мотивацията на героите.
Доста усилия ми костваше "Булевардът на Залеза". След всяко посещение (а сигурно 20-на пъти сме ходили).
С "Исус Христос Суперзвезда" (за съжаление не го поставят, определено по-добре възприема образите при жива игра), и особено с образа на Юда, още не мога да се справя.
Виж целия пост
# 263
Синът ми трябваше да прави преразказ в сегашно време на Малка Бога от учебника. Доста остарели думи, изрази, стана неточно, добре че беше за домашно, преписва го три пъти след моя проверка.  Не беше проблем нито сегашното време нито обема нито нещо друго а интерпретацията на стария изказ.
Виж целия пост
# 264
Синът ми трябваше да прави преразказ в сегашно време на Малка Бога от учебника. Доста остарели думи, изрази, стана неточно, добре че беше за домашно, преписва го три пъти след моя проверка.  Не беше проблем нито сегашното време нито обема нито нещо друго а интерпретацията на стария изказ.
то когато текста е пред теб, няма никакъв проблем с обема

Виж целия пост
# 265
От някъде се почва. Сега текстът ще е пред тях, ще се сблъскат с нови (остарели) думи, след това ще се справят и не да е пред тях.
Виж целия пост
# 266
Синът ми трябваше да прави преразказ в сегашно време на Малка Бога от учебника. Доста остарели думи, изрази, стана неточно, добре че беше за домашно, преписва го три пъти след моя проверка.  Не беше проблем нито сегашното време нито обема нито нещо друго а интерпретацията на стария изказ.
то когато текста е пред теб, няма никакъв проблем с обема



Аз не разрешавам текста да е пред него, учебника стои при мен, така сме процедирали винаги (от когато са започнали да пишат преразкази - втори клас) .Наясно съм че иначе няма полза , учителката в 1-4 клас многократно го  е подчертавала и те така правиха  и в училище , държаха същото да става и като пишат домашно, затова моето дете е свикнало да се справя с такива задачи - преразказ на текст, дори на непознат текст. Но в случая изказа е изключително остарял. Сетих се че преди две години на матурата след 4 клас всички деца бяха увиснали с една остаряла дума която приличаше на име на птица а се оказа сечиво. Аз не бях я чувала.
Виж целия пост
# 267
Здравейте момичета. До сега не съм търсила форуми свързани с деца, но ми се наложи и бях приятно изненадана, че открих такъв. Аз също имам петокласник, може да се каже , че е добър ученик относно оценки, но пък поведението му в час е неприемливо. Не при всички учители само по определени предмети. Явно самите учители не му харесват. Все казва, че нищо не учат и са на един и същ урок по две седмици. Става въпрос по английски, там чели приказки.Били на 8 урок, а те само 9 в учебника. Нямам представа на какво ги учат децата, а може и на него да не му се учи. Вашите деца по английски на кой урок са?
Виж целия пост
# 268
Joy А няма ли значение по кой учебник/система учат и в кое ниво, а след това да се сравнява до кой урок са стигнали? 😂
А относно учителите- те са както в останалите сфери от живота- случайността ни среща и ни се налага да общуваме с различни хора, някои ни допадат, други- не, но израстването включва и да се научим да общуваме (ако е неизбежно) и с хора, които не ни харесват.✌
Виж целия пост
# 269
Учебникът е на издателство Macmillan. Учи в обикновена гимназия, не му е задълбочено изучаването на езика. За ниво - не зная, всеки урок го взимат за няколко учебни часа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия