Частни училища - информативна тема 23

  • 69 572
  • 781
# 315
Тази година изпитът е променен и какъв е бил до миналата година няма голямо значение.

П.П. Миналата година нямаше звуков анализ
Благодаря и на Onna и на Амели, всякакви идеи ще са полезни, защото едва ли  препитване в 1 или 2 кръга променят коренно изискванията и типа търсени умения, съответно типа задачи.
Виж целия пост
# 316
Има ли в темата родители на деца в Увекинд? Интересувам се за ПУК и началните класове.
Виж целия пост
# 317
BlushYumYum
Моля кандидатствалите за ПУК в Питагор да споделят имат ли резултат от проведената среща на детето с психолога. Нашият статус е резерва
Здравейте, да имаме резултат - и нашия статус е резерва. Обаждах се в училището и ми обясниха следното: Статус резерва означава, че не е достатъчно за приет, но не е и неприет - защото имало и такъв статус.
Казаха, че трябва да изчакаме до 07/02 февруари, когато ще променят статуса съответно на приет или неприет.
Принципа на приемане на резервите е според това как са се представили децата на събеседванто, т.е. и там има някаква подредба. След тази дата всеки родител, който желае може да види работата на детето и да обсъди каквото го интересува с психоложката. Дано да съм била полезна!

P.S.YumС две думи голямо чакане пада...успех на всички:hugs:

Здравейте, моето дете се яви на изпита за първи клас в Питагор, на 22.01.19 в статуса в платформата пишеше и още пише: "допуснат до присъствен ден", но дата вече трети ден няма. Какво бихте ме посъветвали, да чакам или да се обадя?
Виж целия пост
# 318
BlushYumYum
Моля кандидатствалите за ПУК в Питагор да споделят имат ли резултат от проведената среща на детето с психолога. Нашият статус е резерва
Здравейте, да имаме резултат - и нашия статус е резерва. Обаждах се в училището и ми обясниха следното: Статус резерва означава, че не е достатъчно за приет, но не е и неприет - защото имало и такъв статус.
Казаха, че трябва да изчакаме до 07/02 февруари, когато ще променят статуса съответно на приет или неприет.
Принципа на приемане на резервите е според това как са се представили децата на събеседванто, т.е. и там има някаква подредба. След тази дата всеки родител, който желае може да види работата на детето и да обсъди каквото го интересува с психоложката. Дано да съм била полезна!

P.S.YumС две думи голямо чакане пада...успех на всички:hugs:

Здравейте, моето дете се яви на изпита за първи клас в Питагор, на 22.01.19 в статуса в платформата пишеше и още пише: "допуснат до присъствен ден", но дата вече трети ден няма. Какво бихте ме посъветвали, да чакам или да се обадя?

Предполагам, че в платформата ще се появи дата и час на явяване, доколкото знам присъствените дни за първи клас са през февруари

Виж целия пост
# 319
 ЕСПА: Добра база, нямат точно двор, но са до Ботаническата градина и са построили и малко игрище. Коренно различно от друготе училища, които гледахме. Залагат яко на ученее. Още 6 годишни ги водят по състезание по математика за 1ви клас и печелили медали. Обучението им е на нещо, като 3 модула- модул 1 е задължителния от МОН, модул 2 е надграждащия, техен иновативен и модул 3 още по-награждащ, когато детето е показало талант някъде.Още в 6ти клас децата покриват C1 по английски. Вори език - немски или испански, ниво след седмиклас между А2 и B1. Лагери имат 4 пъти годишно, като единия е само с native speakers, където децата спират с другата програма и учат само език. Зелено училище, и морско - на тях се и учи, следобедите са свободни- правят игри, ориентиране и т.н. Ски училище. Имат много избираеми, наблягат на катеренето- имат стена, но малко време за тях и може да се изберат две. Момичетата класически балет , ммчетата футбол задължително. Разходихме се из стаите в подготвителен клас попаднахме на "литературно четене", къде 6 годишни!!!!!! четяха, абсолютно гладко!! Всички...
Категорично не е нашето училище, ако ви хареса- има и цена. Училището е касичка. Буквално всичко се доплаща и таксата от 5200 евро става около 7000 за година.

В този ред на мисли- няма да е зле да се актуализират таксите на 1ва страница.
Виж целия пост
# 320
И след толкова суперлативи, що не е вашето училище? Няма да е зле и Вие да се запишете в него, та да усъвършенствате малко правописа.
Виж целия пост
# 321
ЕСПА: Добра база, нямат точно двор, но са до Ботаническата градина и са построили и малко игрище. Коренно различно от друготе училища, които гледахме. Залагат яко на ученее. Още 6 годишни ги водят по състезание по математика за 1ви клас и печелили медали. Обучението им е на нещо, като 3 модула- модул 1 е задължителния от МОН, модул 2 е надграждащия, техен иновативен и модул 3 още по-награждащ, когато детето е показало талант някъде.Още в 6ти клас децата покриват C1 по английски.

С1 в 6 клас ми се струва направо невъзможно, но знае ли човек.
Виж целия пост
# 322
BlushYumYum
Моля кандидатствалите за ПУК в Питагор да споделят имат ли резултат от проведената среща на детето с психолога. Нашият статус е резерва
Здравейте, да имаме резултат - и нашия статус е резерва. Обаждах се в училището и ми обясниха следното: Статус резерва означава, че не е достатъчно за приет, но не е и неприет - защото имало и такъв статус.
Казаха, че трябва да изчакаме до 07/02 февруари, когато ще променят статуса съответно на приет или неприет.
Принципа на приемане на резервите е според това как са се представили децата на събеседванто, т.е. и там има някаква подредба. След тази дата всеки родител, който желае може да види работата на детето и да обсъди каквото го интересува с психоложката. Дано да съм била полезна!

P.S.YumС две думи голямо чакане пада...успех на всички:hugs:

Здравейте, моето дете се яви на изпита за първи клас в Питагор, на 22.01.19 в статуса в платформата пишеше и още пише: "допуснат до присъствен ден", но дата вече трети ден няма. Какво бихте ме посъветвали, да чакам или да се обадя?




Излязла е дата. На 26.2. Е моето дете.
Виж целия пост
# 323
Мецане, май жената беше написала преди, че не й допада училище с много учене, може би това е причината да не е тяхното. Но постът за мен е много информативен, немой да търсиш под вола теле Grinning

Сериозно училище е ЕСПА явно, малко свръхамбициозно дори, но и скъпо. И основен минус за мен е сградата и мястото й.
Виж целия пост
# 324
Освен сградата, от близки с дете там разбирам, че т. нар. им иновативен модул е основан на бясна конкуренция - имат някакви вътрешни съревнования непрекъснато о всякакви теми и предмети в различни кръгове, като във всеки някой отпада и накрая остава един победител. Може да не обяснявам точно, тъй като го знам от две приятелски семейства с дете във 2 и 4 клас там, т.е. не е лично впечатление.

Аз също бих искала да чуя някой с мнение за увекинд.
Д_Ива май имаше деца там... или бъркам може би.
Виж целия пост
# 325
C1 е напълно постижимо в 6 клас за най- добрите по езика. И практиката го показва. Това далеч не са обаче всички деца, а единични случаи.
Знам, че в СС групата на напредналите се явява на FCE в края на 6 клас. Това е така, заради подготовката за НВО в 7 клас. Деца от същия випуск се явяват на FCE и в началото на 7 клас.
Та е напълно възможно FCE  да се вземе с над 90 точки още в края на шести клас. Въпросът е кому е нужно и какъв е процента с  C1 на ЕСПА. Защото така казано може да значи както целият випуск, така и само едно дете с C1 още в 6 клас.
Виж целия пост
# 326
Татко Мецан- от телефон толкоЗ. Изразила съм моето субективно мнение. Аз искам да се развива креативност и да няма стрес. Всеки сам си преценява, а съм споделила ако може да е полезно за някой. В училището има много ученици, за това смятам, че има много хора, които биха се насочили към подобен тип училище и ще е добре поне да го имат предвид с избора си, защото си заслужава. Аз съм изживяла стрес от изпити и виждам в малката, че тя няма да може, та поне до 4ти клас за нея ще искам друго. Дрита и Светлина са Топ 2 на избора ни, за съжаление за Светлина имаме много малко обратна връзка, а за Дрита много и всички са положителни. Решението ще е трудно. Предстои БШ да видим и да вземем окончатлно решение.
Виж целия пост
# 327
Rainy, имай предвид, че БШ е по-академичен тип училище. Погледнахте ли Увекинд Simple Smile
Виж целия пост
# 328
Имаме първолак в Увекинд, предучилищната беше в ЕСПА. Доволни сме от Увекинд, попаднахме на страхотна учителка - класна, по немски език. Млад, способен и грамотен човек. В ЕСПА бяхме от детската градина, наистина насърчават съревнованието между децата, има и плюсове, и минуси в системата. Да, имат отлична система и конкретен преподавател за предучилищните групи, уникален педагог, който в екип с другите учители въвежда децата. Минусите - поне за нас - бяха свързани с прекашеното фиксиране върху родителите - за да се “покаже” наученото от децата се провеждат непрекъснато всяка седмица различни събития, на които родителите са почти длъжни да присъстват. Децата имат публика, изявяват се, но от друга страна се сипят коментари от г-жа Немцова (собственик на училището) в посока че по добри, гениални и свестни деца от тези на ЕСПА няма. В Увекинд по тази тема има баланс, има яснота за класната че ще води децата до трети клас, и по мои наблюдения се работи интензивно с всички деца.
Виж целия пост
# 329
Rainy, имай предвид, че БШ е по-академичен тип училище. Погледнахте ли Увекинд Simple Smile
Може ли да помоля за малко повече инфо за БШ? Не останах с такова впечатление, но пък и тук има малко коментари. Академично като СС И ЕСПА, или не чак толкова?
Аз търся нещо с баланс между учене и креативни и приложни дейности, ЕСПА ми се сториха твърде напористи в много отношения, от твърде ранното въвеждане на материал, до тези задължителни лагери. Не е ок за мен. Но и да си рисуваме по цял срок няма да доведе до никъде.
Затова и малко варианти обмисляме засега.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия