Частни училища - информативна тема 23

  • 69 572
  • 781
# 300
И аз искам да попитам за ЧСОУ "Евлоги и Христо Георгиеви". В момента колко деца се обучават там? Пишеше, че от тази година ще са 120. Доколкото си спомням имаха само един етаж от сградата, в която се помещават. Ще се разширяват ли? Ще се местят ли? Струват ми се доста дечица за този един етаж. Колко деца ще приемат за първи клас?
Благодаря
В момента се обучават 77 или 80 деца. Не съм сигурна за точния брой.
Относно 120 бройки деца за учебната 2019/2020 - това е намерението на училищното ръководство, доколкото знам. Но дали ще стане, това не знам. Добрите намерения са едно, но изпълнението е друго.
В момента децата са на един етаж, но етажът е голям и има стаи за всички, вкл. и стая за спане на ПГ. Взели са и 4-тия етаж, където към момента се помещава физкултурния салон и библиотеката. Сменена е дограмата и на третия и четвъртия етаж вече. А на четвъртия етаж има ремонтни дейности, ако правилно съм разбрала.
Относно разширяването - идеята е да си строят собствена сграда. Но тъй като в случая децата са малко все още явно набирането на средства е проблем - това е мое мнение, не разполагам с информация.
Виж целия пост
# 301
Благодаря Аспарагус за изчерпателния отговор. Ние се колебаем за избор на училище за първи клас и всяко мнение ми е от голяма полза.
Виж целия пост
# 302
Благодаря Аспарагус за изчерпателния отговор. Ние се колебаем за избор на училище за първи клас и всяко мнение ми е от голяма полза.
Вижте, преди да вземете решение, което е нещо ужасно трудно, трябва доста добре да прецените дали искате детето да учи китайски така усилено.
Другото, което е трябва да проверите и да знаете кой ще Ви бъде учител за първи клас. Доколкото имам информация учителката, която сега води ПГ няма да бъде. Кой ще поеме обаче първи клас е въпрос, на който нямам отговор!
Виж целия пост
# 303
Здравейте!
Моля някой с опит да сподели какво е представлявал изпита в Св. София от миналата година за ПУК, може и на лични.
Казаха ни за логически задачи, оцветяване. Но имало ли е наистина звуков анализ, рязане, дорисуване или може би свободна рисунка, какъв тип логически и колко сложни? Подготвяме се сами и ще е хубаво да знам на какво да наблегна.
Много благодаря предварително!
Виж целия пост
# 304
Тази година изпитът е променен и какъв е бил до миналата година няма голямо значение.

П.П. Миналата година нямаше звуков анализ
Виж целия пост
# 305
Лабиринт, свързване на точки, довършване на рисунка. Нещо с някакви стрелки, не разбрах какво Simple Smile Това на първи кръг. За втори нищо не разбрах, получих само отговор "Не помня".
Виж целия пост
# 306
Лабиринт, свързване на точки, довършване на рисунка. Нещо с някакви стрелки, не разбрах какво Simple Smile Това на първи кръг. За втори нищо не разбрах, получих само отговор "Не помня".
Здравейте, това за тази година ли става въпрос? Вече сте минали първи и втори кръг ли?....Аз още нямам мейл даже...дали минаваме първия кръг! Мерси и хубав ден!
Виж целия пост
# 307
Да, за тази година става въпрос. Мейл за първи кръг получих в неделя, вчера беше втори.
Виж целия пост
# 308
Да, за тази година става въпрос. Мейл за първи кръг получих в неделя, вчера беше втори.
Браво, стискам ви палци...и успех! Ние явно не сме минали първи кръг, но поне да ми пишат, за да знам.
Виж целия пост
# 309
Благодаря! Според мен още не са изпратили мейли на всички деца. Стискам палци!
Виж целия пост
# 310
Обадете се. На неминалите често не звънят. Друг вариант е да не са стигнали до вас.
Виж целия пост
# 311
В уведомителното писмо пише,че резултатите от първи кръг ще бъдат поетапно изпращани до 01.02.19.Така,че трябва да се изчака.
Виж целия пост
# 312
Обадете се. На неминалите често не звънят. Друг вариант е да не са стигнали до вас.
Обадих се и ми обясниха, че проверяват поетапно и разпращат мейли до края на месеца, независимо от отговора. Тоест пращат мейл  и за минаване, и за неминаване във втори кръг. Благодаря ви за подкрепата. С доста голямо желание подходихме, понеже имаме по-голям брат, който завърши миналата година там 7 клас и сме много довонлни..Pensive Но децата са си различни...
Виж целия пост
# 313
Моля кандидатствалите за ПУК в Питагор да споделят имат ли резултат от проведената среща на детето с психолога. Нашият статус е резерва
Виж целия пост
# 314
BlushYumYum
Моля кандидатствалите за ПУК в Питагор да споделят имат ли резултат от проведената среща на детето с психолога. Нашият статус е резерва
Здравейте, да имаме резултат - и нашия статус е резерва. Обаждах се в училището и ми обясниха следното: Статус резерва означава, че не е достатъчно за приет, но не е и неприет - защото имало и такъв статус.
Казаха, че трябва да изчакаме до 07/02 февруари, когато ще променят статуса съответно на приет или неприет.
Принципа на приемане на резервите е според това как са се представили децата на събеседванто, т.е. и там има някаква подредба. След тази дата всеки родител, който желае може да види работата на детето и да обсъди каквото го интересува с психоложката. Дано да съм била полезна!

P.S.YumС две думи голямо чакане пада...успех на всички:hugs:
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия