Частни училища - информативна тема 23

  • 69 593
  • 781
# 420
Бърди, като имаща опит и с двата типа образование (държавно, частно), кое би препоръчала за след 7 клас Simple Smile?
Виж целия пост
# 421
А, тука ме хвана Joy Още не знам.
Синът ми исках да го преместя от неговата гимназия (18-то с японски) в ОТ при сестра му в 9 клас, положението беше много зле. Той се тръшна, че си иска японския, стегна се и го оставих.
Сега наистина не знам. Тръгнахме с идеята да е тук до 7 клас и после държавна гимназия, сега все повече си мисля, че ще е по-добре да си остане тук. Математиката не й върви, така че си го представям нещо от сорта,  или немската, или тук.
Ще видим.
Виж целия пост
# 422
18-то е доста хубаво училище, особено пък с японския, уникално. Бърди, извинявай за коментара за ОТ. Много си се яла с мен по темите, та не ми прави чест, че написах и аз нещо такова, но ти показа ниво и не ми влезе в тона. Извинявай още веднъж! Сигурно ОТ е много хубаво училище, не за друго, ами има една форумка тук, която много уважавам, Кафе с мед, и нейното дете е там и тя е доволна. Щом и тя е доволна, значи и училището е хубаво. Аз не знам нищо за ОТ, просто исках да те бъзна, и ти правилно не се върза и не ми влезе в тона, за което респект.
Кривият в случая наистина съм аз, търсех си го, ама не си го намерих и слава Богу!
Специално за 18-то - че е в нашия квартал. За класовете с японския наистина съм събирал отзиви, че са върхът. Освен това те се финансират от японското посолство, когато се интересувах - преди няколко години, вярвам, че и сега е така. Училището е огромно, но японските паралелки си имат тяхна сграда в двора, с интерактивни табла, компютри и последна дума на техниката, финансирана от японците. Преди години тук имаше потребител, чието дете беше прието в АК и те избраха да продължат в 18-то с японски. Макар че, доколкото съм разбрал, от 8-ми клас пак започват японския отначало, тъй като има и приети деца, които не са го учили до този момент. Но училището е много добро! Така че, Бърди, съжалявам, ама и ти немалко си се яла с мен, та така. 18-то е страхотно училище, а и ОТ, щом Кафе с мед е доволна, съм склонен да мисля, че също е много хубаво училище. Въобще явно знаеш какво правиш.
Виж целия пост
# 423
Ооо, Мецане, моля те, без никакви лоши чувства съм, сериозно! Наистина много сме се яли, но никога със злоба.
Всичко е наред Simple Smile
Виж целия пост
# 424
Искрено благодаря!
Виж целия пост
# 425
Мецане, изпий едно вино. Никой тук няма да се разсърди за мнение, пък дори и субективно, пък често заядливо.
В нашия клас има дете, минало през ОТ. Те са се отказали заради липса на контрол върху разни прояви на агресия от страна на едно-две деца. Не казват хубави неща. Но пък иначе нямаше да се махнат. Доколкото разбирам обаче, в ОТ няма голямо текучество на деца.
Бърди, колко от децата остават и в гимназията ОТ
Може затова НВО да не е на ниво. Ако са решили да си продължат.,.
Виж целия пост
# 426
Не знам, Лейка, далече ми е още и не го мисля още. Аз от НВО никога и за нищо не съм се впечатлявала.
Знам, че випускът 5-7 клас се увеличава всяка година при нас, но какво става след 7 нямам идея. Имаме в класа деца с по-големи каки в училището, ще гледаме как е при тях Simple Smile
Виж целия пост
# 427
27 ян. 2019, 07:18 ч.
Мистерията (за мен) с различните покани за втори кръг в Питагор първи клас продължава. Все повече хора срещам, които са за по два часа (и тук бе коментирано), а не за цял пробен ден поканени. Та някой да е разгадал на какво се дължи разликата? Мислех си да не би децата с висок резултат от изпита да ги викат само за 2 часа, защото са почти сигурни, че ще ги приемат... Но това са си мои размисли и страсти. Няма нищо потвърдено.
Виж целия пост
# 428
Според мен не могат да се справят с този огромен наплив. Който впрочем е лош и за училището.
Виж целия пост
# 429
Според мен сега ще си проличи, какво училище е Питагор. При този огромен наплив или ще си покажат рогата или наистина, ще се утвърдят като топ място за обучение.
Виж целия пост
# 430
27 ян. 2019, 07:18 ч.
Мистерията (за мен) с различните покани за втори кръг в Питагор първи клас продължава. Все повече хора срещам, които са за по два часа (и тук бе коментирано), а не за цял пробен ден поканени. Та някой да е разгадал на какво се дължи разликата? Мислех си да не би децата с висок резултат от изпита да ги викат само за 2 часа, защото са почти сигурни, че ще ги приемат... Но това са си мои размисли и страсти. Няма нищо потвърдено.
На нас ни казаха, че е заради наплива. Питах дали децата са избирани за два часа според резултатите от теста /щото пък аз си мислех, че тези с по- слаби резултати ги викат за два часа, колкото да отбият номер/, казаха, че не е на база резултат. Явно наистина не могат да поемат този наплив.
Не знам дали е топ, но колкото повече се сблъсквам с това училище, толкова повече ми е все тая дали синът ми ще бъде приет там или не.
Виж целия пост
# 431
А на моя приятелка детето още на първи кръг не е минало
Виж целия пост
# 432
27 ян. 2019, 07:18 ч.
Мистерията (за мен) с различните покани за втори кръг в Питагор първи клас продължава. Все повече хора срещам, които са за по два часа (и тук бе коментирано), а не за цял пробен ден поканени. Та някой да е разгадал на какво се дължи разликата? Мислех си да не би децата с висок резултат от изпита да ги викат само за 2 часа, защото са почти сигурни, че ще ги приемат... Но това са си мои размисли и страсти. Няма нищо потвърдено.
Никаква идея нямам. Според мен присъственият ден е за да преценят поведението на детето, адаптивните му способности и т.н
Виж целия пост
# 433
ficho, Вас кога Ви викат?
Виж целия пост
# 434

в края на февруари. примерно 27и (не мога да проверя в момента). Явно наистина напливът е голям щом цял месец са оставили между двата изпита.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия