Частни училища - информативна тема 23

  • 69 582
  • 781
# 180
Аз не бих записала децата на интензивен курс по английски през юни, но както и да е.

 Бърди, ще дадеш ли малко инфо за лятното училище с англичаните? Къде се провежда, какво правят през деня, може ли външни ученици да се запишат  - знаеш ли?
Виж целия пост
# 181
Аш, не помня дали имаше опция с външни деца, май да. Не се скъсваха от учене, повече игри и занимавки, но бяха в компанията на носители на езика и се отпуснаха да говорят. Дъщеря ми в края на курса започна да си говори с колегите ми чужденци, преди това не смееше.
Виж целия пост
# 182
Аш, не помня дали имаше опция с външни деца, май да. Не се скъсваха от учене, повече игри и занимавки, но бяха в компанията на носители на езика и се отпуснаха да говорят. Дъщеря ми в края на курса започна да си говори с колегите ми чужденци, преди това не смееше.


Много хубаво, че се е отпуснало детето. Ние ходихме няколко седмици на FUNDAY в ЕСПА, но ми се иска да пробваме и на други места. В ЕСПА има половин ден занимателни игри с нейтиви - едни страхотни сладури, но моите не се отпуснаха въобще. Може би миналата година просто са били малки още. Останалата половина от деня ги водят по басейни, гори и увеселителни паркове - според програмата за деня.
Виж целия пост
# 183
Със сигурност юни месец е задължителен вече в КО и заради него цената е вдигната от 8300 на 9000 лв. В този месец се набляга на английския и децата се подготвят за сертифициране. До миналата година е било пожелание.
Виж целия пост
# 184
А сертификатите за какво служат?
Виж целия пост
# 185
Cambridge сертификати. Всяка година държат изпит по едно ниво.
Виж целия пост
# 186
Здравейте! Предстои ми записване на големият ми син в ЧОУ Светлина. Има ли дами тук, чиито деца в момента са там или имат някакви преки впечатления от училището? Аз имам много добри лични впечатления от детската им градина и ПУК, но за съжаление нямам познати в началните класове, и съответно нямам почти никакви отзиви от училището. Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 187
За Свелина почти не се говори. Аз го обмислям за ПУК на дъщеря ми. Имаме насрочена среща с директорката. Аз бих се радвала да споделите опит за ПУК там. В сградата до резиденциите.
Виж целия пост
# 188
От градината, включително яслата в Овча купел, градината там, както и ПУК на Симеоновско шосе съм много доволна. още десет джа да родя, все там бих ги пращала, стига да имам възможност разбира се. Приятна атмосфера, добър колектив, основната учителка, която води ПУК е взискателна, но любвеобилна и нежна с децата. Излизат всеки ден на двора, стига да не вали проливен дъжд. Имат индивидуален подход към всяко дете. От тях съм доволна, но с малки изключения (доста противоречиви) нямам никакви отзиви от начален курс.







 
Виж целия пост
# 189
Записвам се и аз в темата, тази година синът ми ще е първи клас. Обиколих няколко ЧУ и се оказа, че срещите с директорките са доста по-информативни отколкото предполагах.
Споделям някои неща за БШ, които се коментираха в темата и ще има новости. От следващата година най-вероятно допълнителните езици ще са избираеми, като ще може да се заменят със спорт - плуване, баскетбол. Отворени врати ще се организират в началото на февруари, а изпит - около средата на същия месец.
Новата директорка е много приятна жена.
Виж целия пост
# 190
И аз търся малко повече информация за Светлина и Еспа, защото се колебаем между двете училища за ПУК и разбира се,след това с идеята да продължи в същото училище.
Но, наистина и за двете училища има много малко актуална информация.

Здравейте! Предстои ми записване на големият ми син в ЧОУ Светлина. Има ли дами тук, чиито деца в момента са там или имат някакви преки впечатления от училището? Аз имам много добри лични впечатления от детската им градина и ПУК, но за съжаление нямам познати в началните класове, и съответно нямам почти никакви отзиви от училището. Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 191
Моите впечатления за ЕСПА и Светлина са, че обучението се случва по доста различен начин. Приликите са в засиленото изучаване на английски език, но и там има разлики. В ЕСПА явно вече има нейтив спикъри като стандартни учители. Имат допълнителни "лагери" с англичани, но те са извън програмата и се заплащат отделно. В ЕСПА твърдят, че в 7 клас децата покриват ниво C2, в Светлина няма такова обещание. Обучението в ЕСПА е по-скоро стандартно, докато в Светлина залагат на нещо подобно на прогресивното училище.
Виж целия пост
# 192
Доколкото знам в ЕСПА е доста конкуретна средата - поощряват се всякакви състезания и съревнования. В Светлина е по-лежерно.
Виж целия пост
# 193
Точно в ЕСПА имат нейтив спикър от тази година, млад и амбициозен, децата много го харесват.
Виж целия пост
# 194
С2? Сигурна ли сте?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия