Частни училища - информативна тема 23

  • 69 588
  • 781
# 345
Според мен няма как българин да определи произношението на англоговорящ, освен ако не е живял дълги години в такава страна. Познавам българки женени за англичани/немци и живеещи там 10+ години от езикови гимназии, със сертификати, за мен перфектно говорещи, но от първите им думи местните ги "хващат", че не им е майчин английският. И въобще и не говоря, да се обърка някой например, че идват от друга англоговоряща страна. Просто един англичанин недоумява, че ние не разбираме колко различно произнасяме думите и това за хора с много добро ниво. Не коментирам тези, които говорят с фрапиращ акцент. А това е важно при интервюта и прави впечатление и явно не може да се промени, веднъж грешно научено
Виж целия пост
# 346
Американците и те недоумяват защо англичаните произнасят много думи различно...реален коментар на американец:"They almost speak English".
Виж целия пост
# 347
Аз това по-скоро за американците бих го казала, ама айде ... Британският английски е за мен "инстинския" английски, американците само им дай да по поселянят Joy
Едно от нещата, в което моментално се влюбих на открития урок в ОТ навремето, беше прекрасния британски английски на преподавателката. Направо се върнах в подготве в езиковата, все едно в друг свят ме вкара Simple Smile
Виж целия пост
# 348
Има ли в темата родители на деца в Увекинд? Интересувам се за ПУК и началните класове.

Моите деца са в Увекинд. С какво мога да помогна?

Във връзка с грипната ваканция. На чисто принципно ниво. Смятате ли, че частните училища трябва да помислят за някакво решение за здравите деца (платено, разбира се), с което да улеснят родителите? Просто като екстра..
Виж целия пост
# 349
[
Ние сме допуснати на 02.02 за пробен ден  в Питагор, което е събота.Отначало мислех, че критериите ще са еднакви за всички. На отворените врати обясниха, че всички деца ще минат през ПУК в учебен ден. Сега звънях да питам защо детето ми е събота, което е почивен ден и реално ще се проведе среща за два часа с учители и те ми отговориха, че били допуснати ужасно много деца при първи етап, като нямало как да допуснат всички в учебни дни и затова. Ако не ми харесвало имало и други кандидати, можело да се откажа. Нещо не ми допада това училище все повече и повече, какъв е този отговор, ако не ми допада датата има и други кандидати, просто....
Виж целия пост
# 350
Не разбрах за кое училище говорите горе (за събота)?

За въпроса за грипната ваканция се замислих и аз...Според мен не би следвало да е проблем всяко ЧУ да реши само спрямо броя на болните си деца,както правят градините. Но май наредбата ги задължава да затворят.
Не бих се съгласила на допълнително платено решение- защо отново да се плаща, като таксата върви и през неучебната седмица (както и заплати и т.н.)?
Виж целия пост
# 351
Съжалявам, сложила съм грешен цитат, пиша през телефона и така. Става въпрос за Питагор. Първоначално обявиха, че всички деца преминали изпита ще бъдат допуснати до пробен ден, който реално е с ПУК. Датите бяха обявени след 06.02. Сега изведнъж ми излиза дата 02.02. за провеждане на пробен ден с моето дете,събота, което щяло да бъде събеседване с учителите. Като казах, че датата може и да не ми е удобна, тъй като човек си прави планове според първоначалната информация, която са дали те, казаха, че има и други кандидати за местата. Ако не ми харесва нищо не могат да направят и имам правото да се откажа за да сложат друго дете на наше място. А защо децата ще се преценяват по различен начин, нямало време да  проверят всички както са обявили, щото имало много деца допуснати до втори етап. За прием я първи клас става въпрос.
Виж целия пост
# 352
Insane, с кого разговаря в Питагор? С някого от канцеларията ли? Защото и аз имам подобни впечатления за отношението на една от жените работещи там. Ако е така, то не се настройвай само от това негативно за училището, все пак тази жена няма да им е учител на децата, а и едва ли определя политиката на училището. Лошото е, че родители контактуват с нея и успява да създаде недобро впечатление.
Иначе това, че като цяло в ЧУ са си самповярвали доста поради наплива (реплики от рода "Като не ви харесва - още много чакат на опашката" са ми споделяли родители с деца и в други ЧУ), сме го споменавали и преди. Така че, малко конструктивна критика няма да им навреди.



Виж целия пост
# 353
Тя тази е известна. Контактувам с нея заради курса на детето. Омеква само когато и кажа, че се обаждам за да уточня плащане.
Виж целия пост
# 354
Разговарях с жена, която се представи за Соня Иванова. Както и да е, явно наистина доста деца са се справили. Лошото е, че в света София изпитът е утре и моят син  е болен, та няма да отиде, а от Света София са казали, че може да има и друга дата, която според мен нищо чудно да съвпадне с пробния ден в Питагор. Живи и здрави, каквото, такова.
Виж целия пост
# 355
Според мен няма как българин да определи произношението на англоговорящ, освен ако не е живял дълги години в такава страна. Познавам българки женени за англичани/немци и живеещи там 10+ години от езикови гимназии, със сертификати, за мен перфектно говорещи, но от първите им думи местните ги "хващат", че не им е майчин английският. И въобще и не говоря, да се обърка някой например, че идват от друга англоговоряща страна. Просто един англичанин недоумява, че ние не разбираме колко различно произнасяме думите и това за хора с много добро ниво. Не коментирам тези, които говорят с фрапиращ акцент. А това е важно при интервюта и прави впечатление и явно не може да се промени, веднъж грешно научено

Със сигурност е така, но наличието на "нейтив спийкър" в училище не решава този проблем.  Аз лично познавам шотландец, който преподава в школа и сигурно школата се рекламира, че има нейтив спийкъри - ами предпочитам дървен български акцент пред грешната (силно опростена) граматика, която той използва, да не говорим за правописните грешки. Не всеки, който говори езика по рождение, става за учител. Перфектният акцент, за който говориш, ще се развие когато детето се потопи в англоезична среда, евентуално в университета да речем.
Виж целия пост
# 356
Insane, според сайта им: Соня Иванова - Главен учител, Начално обучение. Явно не е била жената, от която имам впечатление.

Успех с кандидатстването за 1-ви клас и с избора на училище!
Виж целия пост
# 357
Rainy, имай предвид, че БШ е по-академичен тип училище. Погледнахте ли Увекинд Simple Smile
Може ли да помоля за малко повече инфо за БШ? Не останах с такова впечатление, но пък и тук има малко коментари. Академично като СС И ЕСПА, или не чак толкова?


dani_ster, нямам наблюдения от първа ръка за БШ, затова може да се изкаже по-компетентно някой от потребителите, който им е пряк клиент Simple Smile; имам познати, които са там (едни приятели даже преместиха децата си в БШ, защото искаха по-академичен тип от предното училище, което беше по-лежерно). Под по-академичен тип - имам предвид, че се правят упражнения за научаване на материала, не е като да затвърждават наученото предимно с игри, събития, проекти и пр.. На мен са ми в категорията на по-академичните, но честно нямам идея дали са като СС или ЕСПА. Иначе ако говорим за креативност - проекти, игри, събития - такива има и в Света София, но в часовете предимно се учи и упражнява, а игрите са организирани някак извън основната програма.

Аш, кое е училището, което твоите познати са напуснали и са отишли в БШ? Благодаря!
Виж целия пост
# 358
Insane, според сайта им: Соня Иванова - Главен учител, Начално обучение. Явно не е била жената, от която имам впечатление.

Успех с кандидатстването за 1-ви клас и с избора на училище!
Благодаря
Виж целия пост
# 359
Според мен няма как българин да определи произношението на англоговорящ, освен ако не е живял дълги години в такава страна. Познавам българки женени за англичани/немци и живеещи там 10+ години от езикови гимназии, със сертификати, за мен перфектно говорещи, но от първите им думи местните ги "хващат", че не им е майчин английският. И въобще и не говоря, да се обърка някой например, че идват от друга англоговоряща страна. Просто един англичанин недоумява, че ние не разбираме колко различно произнасяме думите и това за хора с много добро ниво. Не коментирам тези, които говорят с фрапиращ акцент. А това е важно при интервюта и прави впечатление и явно не може да се промени, веднъж грешно научено

Със сигурност е така, но наличието на "нейтив спийкър" в училище не решава този проблем.  Аз лично познавам шотландец, който преподава в школа и сигурно школата се рекламира, че има нейтив спийкъри - ами предпочитам дървен български акцент пред грешната (силно опростена) граматика, която той използва, да не говорим за правописните грешки. Не всеки, който говори езика по рождение, става за учител. Перфектният акцент, за който говориш, ще се развие когато детето се потопи в англоезична среда, евентуално в университета да речем.

Не знам дали е истина или виц, как американските за английските войници в Ирак казвали, че "англичаните говорят много добре американски" Wink
Четейки предните постове се затвърждава мнението ми, че някои ЧУ са придобили огромна самоувереност покрай многото си кандидати и нямат стимул за подобрение. С тази си нагласа не е изключено скоро да се озоват в ролята на догонващи.
За мен опростена граматика и много говорене е за предпочитане пред академичност, а акцентът не изчезва в университета. Друг въпрос е, дали няколко часа седмично със съмнителен нейтив са за предпочитане спрямо опитен преподавател, пък дори и българин. В случая с "твоя" шотландец вероятно не са Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия