Частни училища - информативна тема 23

  • 69 600
  • 781
# 360
Споделих съвсем добронамерено мнение - откъде стигнахме до самоувереност на ЧУ?

Ще го кажа по друг начин. От всички деца около мен, които учат в ДУ/ЧУ, със и без школи, със и без "нейтив спийкъри", които съм чувала да говорят на английски, нито едно не говори като 8-годишната дъщеря на моя близка приятелка, която учи в частно английско училище (живеят в Лондон). Дори не се приближава акцентът им. Това е положението.

Така че от обучението по език в училище търся реалистични резултати и за момента ги получавам (с известно изключение, за което споделих).
Виж целия пост
# 361
Insane, с кого разговаря в Питагор? С някого от канцеларията ли? Защото и аз имам подобни впечатления за отношението на една от жените работещи там. Ако е така, то не се настройвай само от това негативно за училището, все пак тази жена няма да им е учител на децата, а и едва ли определя политиката на училището. Лошото е, че родители контактуват с нея и успява да създаде недобро впечатление.
Иначе това, че като цяло в ЧУ са си самповярвали доста поради наплива (реплики от рода "Като не ви харесва - още много чакат на опашката" са ми споделяли родители с деца и в други ЧУ), сме го споменавали и преди. Така че, малко конструктивна критика няма да им навреди.

И на мен ми направи лоши впечатление факта, че допускат много деца до втори кръг, и че отново си е един пореден стресиращ изпит. Това са 5 годишни деца, за мен това е абсурдбо, а и от МОН уж не го допускали.....
Явно бизнеса си е бизнес и таксите за кандидатстване ще бъдат прекрасен бонус за уплътняване на грипната ваканция......
Виж целия пост
# 362
В Питагор има такса за кандидатстване в ПУК? Това съм го пропуснала. Знам за таксите за участие в пробните и приемни за ПЧМГ. И за двата кръга в ПУК ли са отделни таксите, че да имат финансова полза от повече допуснати?
Виж целия пост
# 363
Бях на отворените врати на Питагор, нямам дете там, но съм със стаж и като преподавател по английски и немски на малки деца, затова ще коментирам учителя по английски:
В София познавам 2 такива учителки. Едната е тази госпожа, другата е във Веда.
Обичам да задавам провокиращи въпроси, затова и тя ми показа няколко тетрадки на децата от ПУК в момента.
Бях изумена от количеството и разнообразието на допълнителни материали, определено си мечтая моето дете да попадне на такъв учител по който и да е предмет.
Разбрах, че е живяла в чужбина, но не сме говорили на английски, за да мога да коментирам акцент.
И да, за българския-говореше правилно, вече се наслушах на говориме, отидеме и ядеме и от учители ....
Виж целия пост
# 364
В Питагор има такса за кандидатстване в ПУК? Това съм го пропуснала. Знам за таксите за участие в пробните и приемни за ПЧМГ. И за двата кръга в ПУК ли са отделни таксите, че да имат финансова полза от повече допуснати?
В СС са две, за другите не знам, вероятно има...Светлина например е много сериозна такса, бих платила само ако съм решила да се запишем!
Виж целия пост
# 365
В Питагор има такса за кандидатстване в ПУК? Това съм го пропуснала. Знам за таксите за участие в пробните и приемни за ПЧМГ. И за двата кръга в ПУК ли са отделни таксите, че да имат финансова полза от повече допуснати?
Таксата е 20 лв. за кандидатстване в ПУК.
Мислих, че 2 кръга са само при кандидатстване за 1 клас. Вие сигурна ли сте, че са два кръга и за ПУК?
Виж целия пост
# 366
Здравейте, моля за мнения за Азбуки, Дорис Тенеди и Дрита, някой наскоро писа за Дрита, че чул позитивни неща, ще се радвам на по-подробно инфо на тема учители, среда, разнообразие в програмата извън трите основни передмета и най-вече, ако има "избягали" оттам - защо избягахте Wink .
Аз май търся баланс между учене и приложни изкуства и танци, вероятно с Пипи2013 и rainy сме в един и същи филм. Но от прочетеното за Артис - не е моя избор, там според коментарите не се учи сериозно.
Виж целия пост
# 367
В СС са 2. Питагор не кандидатстваме, не помня детайли, но май за ПУК беше 1, другите мами моля да потвърдят!
Виж целия пост
# 368
В Питагор има такса за кандидатстване в ПУК? Това съм го пропуснала. Знам за таксите за участие в пробните и приемни за ПЧМГ. И за двата кръга в ПУК ли са отделни таксите, че да имат финансова полза от повече допуснати?
Таксата е 20 лв. за кандидатстване в ПУК.
Мислих, че 2 кръга са само при кандидатстване за 1 клас. Вие сигурна ли сте, че са два кръга и за ПУК?
За кандидатстване в ПУК е един - само събеседване, за първи клас - два. Не знам дали втория кръг се заплаща.
Виж целия пост
# 369
Някой да е кандидатствал в Томас Едисон за първи клас. Мислих, че ще имат прием на цял първи клас тази година, но на сайта пише 4 свободни места.  Имам информация, че има около 70 записани деца за изпит...и ще се борят за 4 места ?
Виж целия пост
# 370
Kакава такса? Няма такса кандидатстване за Светлина.

И са какво БШ ще правят паралел дали акедемичното е по-добро от прогресивното, така ли? Сигурна ли е тази информация?
Виж целия пост
# 371
Според мен ще има отлив от Томас към СС, изчакайте да приключи СС, преди да броите свободни места....
Виж целия пост
# 372
70 деца за 4 места?!
ТЕ приемат своите ПУК и вероятно свободните места са на тези, избрали друго училище.
Само дано да има къде да ги настанят. Мисля, че нямат сводни стаи.
Виж целия пост
# 373
Kакава такса? Няма такса кандидатстване за Светлина.

И са какво БШ ще правят паралел дали акедемичното е по-добро от прогресивното, така ли? Сигурна ли е тази информация?

Това ми каза директорката. В началото на февруари ще има отворени врати и ще стане ясно по-подробно.
За Светлина и аз не знам да има такса кандидатстване.
Виж целия пост
# 374
Леле, леле, от година на година става по- тегаво. Миналата година между впрочем беше 10 кинта в Питагор. Кви два кръга, кви 5 лева бате....това е показател колко по- желани стават ЧУ с всяка изминала година. И нека пак ми разправят как и ДУ ставали. Очевидно все по- малко родители вярват на това.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия