Частни училища - информативна тема 23

  • 69 600
  • 781
# 375
Стават!
За номер 1 - категорично не ставаше (до 7клас, гимназията е ОК), но за номер 2 не просто "става", а е супер (1-4 в "неставащото" училище, но със супер начален учител, сега 5-7 забележка към никой учител нямам) !
Виж целия пост
# 376
Manhamanha ние сме ПУК в БШ, нямаме информация за това че ще се променя системата на обучение на децата. Какво означава "прогресивна"?
Виж целия пост
# 377
Има ли в темата родители на деца в Увекинд? Интересувам се за ПУК и началните класове.

Моите деца са в Увекинд. С какво мога да помогна?

Благодаря, ще се възползвам Simple Smile
Как протичат дните и ученето?
Каква е отношението на учителите спрямо децата и спрямо родителите?
Налага ли се в събота и неделя да пишат сложни домашни?
Проектите, по които работят, обогатяват ли допълнително знанията им или са по-скоро забава?
Транспортът как е организиран? От врата до врата или е спирка в квартала?
Деца, които не са имали никакъв досег с немски успяват ли да наваксат като материал?
Има ли нещо, което не ви харесва?
Виж целия пост
# 378
Manhamanha ние сме ПУК в БШ, нямаме информация за това че ще се променя системата на обучение на децата. Какво означава "прогресивна"?
За вас няма да се променя, само за външните деца от 1 клас.
Виж целия пост
# 379
Бях на отворените врати на Питагор, нямам дете там, но съм със стаж и като преподавател по английски и немски на малки деца, затова ще коментирам учителя по английски:
В София познавам 2 такива учителки. Едната е тази госпожа, другата е във Веда.
Обичам да задавам провокиращи въпроси, затова и тя ми показа няколко тетрадки на децата от ПУК в момента.
Бях изумена от количеството и разнообразието на допълнителни материали, определено си мечтая моето дете да попадне на такъв учител по който и да е предмет.
Разбрах, че е живяла в чужбина, но не сме говорили на английски, за да мога да коментирам акцент.
И да, за българския-говореше правилно, вече се наслушах на говориме, отидеме и ядеме и от учители ....
Здравейте, моето дете има дата за пробен ден за първи клас в Питагор.
Когато прочетох коментара Ви се притесних, че синът ми не е учил английски, в държавна градина е.
Дали би било проблем това, как мислите
Виж целия пост
# 380
Имаме доста време до този присъсвен ден, ако има родители на деца, които са се явявали предишни години или на деца, които сега са в ПУК, ще съм много благодарна да споделите какво учат децата Ви, знаят ли да четат, английския на какво ниво е?
Виж целия пост
# 381
Kакава такса? Няма такса кандидатстване за Светлина.

И са какво БШ ще правят паралел дали акедемичното е по-добро от прогресивното, така ли? Сигурна ли е тази информация?

Това ми каза директорката. В началото на февруари ще има отворени врати и ще стане ясно по-подробно.
За Светлина и аз не знам да има такса кандидатстване.
А кога ще са отворените врати в БШ? Няма нищо в сайта, а днес явно запразниха още по обед...
Светлина имат такса обследване, приспада се от първа вноска.
Виж целия пост
# 382
Скрит текст:
Има ли в темата родители на деца в Увекинд? Интересувам се за ПУК и началните класове.

Моите деца са в Увекинд. С какво мога да помогна?

Благодаря, ще се възползвам Simple Smile
Как протичат дните и ученето?
Каква е отношението на учителите спрямо децата и спрямо родителите?
Налага ли се в събота и неделя да пишат сложни домашни?
Проектите, по които работят, обогатяват ли допълнително знанията им или са по-скоро забава?
Транспортът как е организиран? От врата до врата или е спирка в квартала?
Деца, които не са имали никакъв досег с немски успяват ли да наваксат като материал?
Има ли нещо, което не ви харесва?


Хмм, доста въпроси Simple Smile Да видим:

Как протичат дните и ученето?
Имат по осем учебни часа дневно. Около 10 седмично по основните дисциплини - математика, български и немски, три физическо и т.н. В две от междучасията са вмъкнати сутрешна и следобедна закуска. За обяд са свободни за около час - 20 мин. за хранене и останалото за излизане. Излизат всеки ден, стига времето да не е  пределно ужасно. Като цяло съм доволна от учебния процес. Всяка седмица получаваме информация до къде са стигнали с материала, домашните.

Каква е отношението на учителите спрямо децата и спрямо родителите?
В това отношение личния ми опит е основно позитивен. Децата ми си обичат и харесват учителите. Някои повече от други, но това е нормално. Говорят си на малки имена. Аз, като родител, не съм имала негативни отношения с учители.

Налага ли се в събота и неделя да пишат сложни домашни?
На голямата ѝ трябват около 2 часа за писане на домашните. На малката - значително повече, но аз я засилих в първи клас на 6г. и все още има период на напасване. Тя си оставя и доста странички материал за вкъщи и се налага да наваксваме. Вече започна да понамалява това, де.

Проектите, по които работят, обогатяват ли допълнително знанията им или са по-скоро забава?
Бих казала - да. До Коледа в цялото училище и по всички предмети беше застъпена темата за космоса, със сложност според класа. Доста им хареса и научиха подробности, за които аз не бих се сетила да разказвам. Отделно в класа на голямата работят по друг проект, в който ще се обсъждат три различни теми през годината, но той зависи от готовността на класната да го провежда.

Транспортът как е организиран? От врата до врата или е спирка в квартала?
Спират на улицата пред блока.

Деца, които не са имали никакъв досег с немски успяват ли да наваксат като материал?
Моите и двете започнаха с немския за пръв път в първи клас. За голямата мисля, че може и по-добре да бъдат нещата. Малката, за момента (според мен) върви добре.

Има ли нещо, което не ви харесва?
Хмм, начинът, по който се организират ателиетата след часовете не ми върши работа. Обявяват ги чак след като учебната година е започнала, а аз обикновено поне месец по-рано съм организирала външните занимания, на които държа и реално не мога да преценя дали нещо в училище ще ми бъде полезно. Бусовете не могат да се позлзват след ателиетата. Има разни дреболийки, които ме дразнят от време на време, но нищо сериозно. Например, сега през зимата им пускат филмчета, докато чакат родителите да ги вземат слеобед (тези, които не са на бус). Поне при по-хубавото време са винаги навън да чакат.
Много съм доволна, че учителката по английски тази година прояви гъвкавост и раздели класа на напреднали и начинаещи. И не остави тези, които вече говорят езика да започнат от а и б.
Виж целия пост
# 383
Бях на отворените врати на Питагор, нямам дете там, но съм със стаж и като преподавател по английски и немски на малки деца, затова ще коментирам учителя по английски:
В София познавам 2 такива учителки. Едната е тази госпожа, другата е във Веда.
Обичам да задавам провокиращи въпроси, затова и тя ми показа няколко тетрадки на децата от ПУК в момента.
Бях изумена от количеството и разнообразието на допълнителни материали, определено си мечтая моето дете да попадне на такъв учител по който и да е предмет.
Разбрах, че е живяла в чужбина, но не сме говорили на английски, за да мога да коментирам акцент.
И да, за българския-говореше правилно, вече се наслушах на говориме, отидеме и ядеме и от учители ....
Здравейте, моето дете има дата за пробен ден за първи клас в Питагор.
Когато прочетох коментара Ви се притесних, че синът ми не е учил английски, в държавна градина е.
Дали би било проблем това, как мислите
Не мисля, че търсят входящо ниво английски. Мисля, че започват от нулата. Не се притеснявайте въобще от гледна точка изпит. По-скоро, ако ви приемат помислете за малко песнички или учене, за са не е трудно за детето, ако се окаже, че има учили английски в класа му.
Приятели в ДУ имат проблем а английския сега, тя не е учила почти и изостава от темпото на класа й в момента. Просто много деца вече знаят поне малко, например цветове и животни, били са излагани на езика под една или друга форма.
Виж целия пост
# 384
Имаме доста време до този присъсвен ден, ако има родители на деца, които са се явявали предишни години или на деца, които сега са в ПУК, ще съм много благодарна да споделите какво учат децата Ви, знаят ли да четат, английския на какво ниво е?

Сина ми постъпи в училището без да знае дума на английски. Преди първи клас четеше, смяташе до 10 / събиране и изваждане/.
Не е имало проблем с английският.
Виж целия пост
# 385
Стават!
За номер 1 - категорично не ставаше (до 7клас, гимназията е ОК), но за номер 2 не просто "става", а е супер (1-4 в "неставащото" училище, но със супер начален учител, сега 5-7 забележка към никой учител нямам) !
Извинявам се, за кое училище става въпрос?
Виж целия пост
# 386
Имаме доста време до този присъсвен ден, ако има родители на деца, които са се явявали предишни години или на деца, които сега са в ПУК, ще съм много благодарна да споделите какво учат децата Ви, знаят ли да четат, английския на какво ниво е?

Сина ми постъпи в училището без да знае дума на английски. Преди първи клас четеше, смяташе до 10 / събиране и изваждане/.
Не е имало проблем с английският.
За Питагор ли говориш?
Виж целия пост
# 387
Имаме доста време до този присъсвен ден, ако има родители на деца, които са се явявали предишни години или на деца, които сега са в ПУК, ще съм много благодарна да споделите какво учат децата Ви, знаят ли да четат, английския на какво ниво е?

Сина ми постъпи в училището без да знае дума на английски. Преди първи клас четеше, смяташе до 10 / събиране и изваждане/.
Не е имало проблем с английският.
За Питагор ли говориш?
Да.
Виж целия пост
# 388
Бях на среща в Светлина преди седмица. За ПУК няма обследване, няма такса. След срещата ми пратиха договора на e-mail. Ако реша го попълвам и изпращам. Ако не са запълнили бройката, ще я вземат. Въобще няма среща с детето даже. При въпроса ми-имат ли обследване на децата, отговора беше, че е незаконно и не правят такова нещо.
В БШ и аз чакам отворени врати, уж началото на февруари. Щели да пратят e-mail. Има ли някой кандидатствал вече за ПУК в Азбуки да каже как е минал деня? Много ме е яд, че нямат отворени врати там.
Виж целия пост
# 389
Съжалявам, сложила съм грешен цитат, пиша през телефона и така. Става въпрос за Питагор. Първоначално обявиха, че всички деца преминали изпита ще бъдат допуснати до пробен ден, който реално е с ПУК. Датите бяха обявени след 06.02. Сега изведнъж ми излиза дата 02.02. за провеждане на пробен ден с моето дете,събота, което щяло да бъде събеседване с учителите. Като казах, че датата може и да не ми е удобна, тъй като човек си прави планове според първоначалната информация, която са дали те, казаха, че има и други кандидати за местата. Ако не ми харесва нищо не могат да направят и имам правото да се откажа за да сложат друго дете на наше място. А защо децата ще се преценяват по различен начин, нямало време да  проверят всички както са обявили, щото имало много деца допуснати до втори етап. За прием я първи клас става въпрос.
Insane, имам чувството, че става нещо нередно в Питагор.
В платформата пишат, че издържалите изпита по математика кандидати за първи клас, се явяват на втори кръг, предполагам, че това е присъствения ден. Някой по-рано ми написа, че ги викат на 26.02, нас ни чакат на 22.02(петък се пада) цял ден са отбелязали от 7:50 до 17:30 мисля, а Вас - да два часа в съботен ден....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия