Частни училища - информативна тема 23

  • 69 574
  • 781
# 525
Моят син е на 6, ще стане на 7 септември и кандидатстваме за първи клас.
Виж целия пост
# 526
Ти искаш да кажеш, че на 5 или 6 години е четял и ръкописен текст?
Виж целия пост
# 527
Ти искаш да кажеш, че на 5 или 6 години е четял и ръкописен текст?
На пет, почти на шест. Той чете отдавна. И ние кандидатстваме сега за първи клас. В събота сме на събеседване, ще споделя впечатления, доколкото мога, не знам детето колко ще ми разкаже.Успех още веднъж.
Виж целия пост
# 528
Ще ми бъде много полезно!
Между другото, синът ми много подробно ми перазказа, по-точно пренарисува задачите от изпита. Бях изумена помнише дори числата, които са били изписани в задачите.
Има някакъв афинитет към математиката, цифрите, дати и това е причината да избера точно това училище. Точно по тази причина ми се струва, че и ръководството не трябва да се вталясват във финна моторика и разказване, защото добрите математици не са с най-добрата сръчност и литературни постижения.😀
Виж целия пост
# 529
Ти искаш да кажеш, че на 5 или 6 години е четял и ръкописен текст?
На пет, почти на шест. Той чете отдавна. И ние кандидатстваме сега за първи клас. В събота сме на събеседване, ще споделя впечатления, доколкото мога, не знам детето колко ще ми разкаже.Успех още веднъж.
И на Вас успех!
Много надарено дете имате, успех и късмет в живота му пожелавам!
Виж целия пост
# 530
Ще ми бъде много полезно!
Между другото, синът ми много подробно ми перазказа, по-точно пренарисува задачите от изпита. Бях изумена помнише дори числата, които са били изписани в задачите.
Има някакъв афинитет към математиката, цифрите, дати и това е причината да избера точно това училище. Точно по тази причина ми се струва, че и ръководството не трябва да се вталясват във финна моторика и разказване, защото добрите математици не са с най-добрата сръчност и литературни постижения.😀
Много сте права, и аз смятам, че тези умения трябва да са водещи, поздравления за вашето дете, щом е успяло всичко да възпроизведе. Ако едно дете има афинитет към математиката ще му е много по-лесно в такова училище. На отворените врати уж казаха, че търсят деца, които са природно талантливи, не напомпани, така се изразиха. Но да видим. Аз за себе си съм го решила, ако детето продължава така да обича математиката и да го вълнува да продължи с курс. Така, че съм се настроила позитивно при всякакъв резултат.
Виж целия пост
# 531
Здравейте,
Включвам се супернеподготвена, тъй като решихме дъщеря ни да кандидатства в последния момент в СС и днес разбрах, че е приета.


По мейл ли ви известиха или чрез обаждане?  Някой друг с прието дете ПУК СС тук има ли?  Явно са завършили процеса и предполагам всички приети са уведомени.
Едва ли са завършили процеса. Ако има още индивидуални дати, значи не е приключил. Приемът е поетапен и не известяват всички приети едновременно. За деца, които много са харесали и нямат никакви колебания, може да се обадят и до 2-3 дни след индивидуалната дата, а за останалите да изчакат да минат повече деца и тогава да преценят. Обаждането може да е и до две-три седмици след индивидуалната дата.
Виж целия пост
# 532
Ще ми бъде много полезно!
Между другото, синът ми много подробно ми перазказа, по-точно пренарисува задачите от изпита. Бях изумена помнише дори числата, които са били изписани в задачите.
Има някакъв афинитет към математиката, цифрите, дати и това е причината да избера точно това училище. Точно по тази причина ми се струва, че и ръководството не трябва да се вталясват във финна моторика и разказване, защото добрите математици не са с най-добрата сръчност и литературни постижения.😀
Много сте права, и аз смятам, че тези умения трябва да са водещи, поздравления за вашето дете, щом е успяло всичко да възпроизведе. Ако едно дете има афинитет към математиката ще му е много по-лесно в такова училище. На отворените врати уж казаха, че търсят деца, които са природно талантливи, не напомпани, така се изразиха. Но да видим. Аз за себе си съм го решила, ако детето продължава така да обича математиката и да го вълнува да продължи с курс. Така, че съм се настроила позитивно при всякакъв резултат.
Ние толкова неподготвени и в послесния момент го решихме, че не сме ходили и на отворените врати. Имаме близко дете, което влезна след 4клас, но голямо учене, много курсове, много състезания, не знам дали бих подложила детето си на това. В Държавна градина сме и ако не ни приемат, нямаме алтернатива.
Виж целия пост
# 533
Здравейте,
Включвам се супернеподготвена, тъй като решихме дъщеря ни да кандидатства в последния момент в СС и днес разбрах, че е приета.


По мейл ли ви известиха или чрез обаждане?  Някой друг с прието дете ПУК СС тук има ли?  Явно са завършили процеса и предполагам всички приети са уведомени.
Едва ли са завършили процеса. Ако има още индивидуални дати, значи не е приключил. Приемът е поетапен и не известяват всички приети едновременно. За деца, които много са харесали и нямат никакви колебания, може да се обадят и до 2-3 дни след индивидуалната дата, а за останалите да изчакат да минат повече деца и тогава да преценят. Обаждането може да е и до две-три седмици след индивидуалната дата.

Вчера мисля че беше последния ден от втори кръг.  Не знам за хора явили се днес или предстоящо явяване.  Винаги има шанс някой приет да се откаже, но предполагам че всички приети на първо четене са вече известени и сега само чакат техните отговори до 5 дена.
Виж целия пост
# 534
Доколкото знам, отговори ще има за всички до края на седмицата.
Виж целия пост
# 535
Здравейте,
Благодаря Ви за отговорите за ПУК в "Света София". Много ми бяха полезни. Остава да попитам дали знаете сроковете за плащането на таксата и дали има възможност за плащане на части? Както и ако някой е присъствал на отворените врати дали се запазва таксата от миналата година?
Благодаря Ви отново, прегледах темата, наистина има много полезни мнения.
Виж целия пост
# 536
Здравейте,
Благодаря Ви за отговорите за ПУК в "Света София". Много ми бяха полезни. Остава да попитам дали знаете сроковете за плащането на таксата и дали има възможност за плащане на части? Както и ако някой е присъствал на отворените врати дали се запазва таксата от миналата година?
Благодаря Ви отново, прегледах темата, наистина има много полезни мнения.

Може ли да споделите как ви съобщиха добрата новина че сте приети (по телефон или по мейл) и кой ден беше вашето посещение за втори кръг?
Виж целия пост
# 537
Таксата се плаща на две равни части. Няма възможност аз други варианти на плащане /не знам дали е възможна индивидуална уговорка за друга схема на плащане, едва ли/. Не знам дали ще се запази миналогодишната такса. Попитайте в училището.
Виж целия пост
# 538
Здравейте,
Включвам се супернеподготвена, тъй като решихме дъщеря ни да кандидатства в последния момент в СС и днес разбрах, че е приета.


По мейл ли ви известиха или чрез обаждане?  Някой друг с прието дете ПУК СС тук има ли?  Явно са завършили процеса и предполагам всички приети са уведомени.
Едва ли са завършили процеса. Ако има още индивидуални дати, значи не е приключил. Приемът е поетапен и не известяват всички приети едновременно. За деца, които много са харесали и нямат никакви колебания, може да се обадят и до 2-3 дни след индивидуалната дата, а за останалите да изчакат да минат повече деца и тогава да преценят. Обаждането може да е и до две-три седмици след индивидуалната дата.

Вчера мисля че беше последния ден от втори кръг.  Не знам за хора явили се днес или предстоящо явяване.  Винаги има шанс някой приет да се откаже, но предполагам че всички приети на първо четене са вече известени и сега само чакат техните отговори до 5 дена.

Здравейте, Аз също нямам мейл дали сме одобрени за втори кръг или не. Но до колкото разбрах до 5ти ще продължи уведомяването.
Виж целия пост
# 539
В СС вторият кръг не е приключил все още, поне до утре знам, че има насрочени срещи.
Иначе тази година дават 6 работни дни за уведомяване след индивидуалната дата. До 1 февруари е срокът за резултатите от първия кръг.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия