Покажете си детските стаи - тема 25

  • 67 348
  • 736
# 330
Варианти за различен пол деца: https://i.pinimg.com/564x/9e/63/0e/9e630e414ddffdd86f6fdb94f37163dc.jpg
https://i.pinimg.com/564x/29/21/52/292152b2275d62771811b4084aa7a796.jpg
https://i.pinimg.com/564x/62/ef/03/62ef037476389ab0aed6dcdd1fcd6b57.jpg
https://i.pinimg.com/564x/1d/30/62/1d3062a63d29fd9449a22aafb3bda01b.jpg
https://i.pinimg.com/564x/ed/c7/37/edc7376016b0e635517c787a0cc21c5c.jpg
Все пак зависи на каква възраст са децата.
Виж целия пост
# 331
Вкъщи имаме ест.паркет и ламинат. Преди в стаите с ламината беше балтум. Сега е в пъти по- топъл пода. Не се пързаля по принцип. Единственото което не ми харесва е скърцането и пукането. Зимата леко се пораздува и попуква, а лятото се посвива и скърца леко като се минава на места. Подозирам, че пода не е съвсем равен и затова е така. Естествения паркет ни се пързаля повече- сина ми нарочно се пързаля по чорапи понякога. На ламината не успява.
Виж целия пост
# 332
Бих предпочела ламинат пред балатум.

Споделям ви нашата многоцветна стая, с преобладаващи бели мебели.

За килима бях споделила преди няколко месеца, че го харесах в Аико но няма наличен.
Поръчах го от Амазон, цветовете са доста по пастелни от снимките в интернет. Много е мек и приятен за стъпване, но пълни контейнера на прахосмукачката, тъй като е вълна и пуска много мъх.

От Икеа ли са мебелите? Може ли линк и ако може и снимки на леглата. И ние трябва да правим стая на разнополови, които  имат тотално несходство във вкусна на цветовете ...
Мебелите са от Икея.
В допълнение към това са две легла Malm https://www.ikea.bg/bedroom/beds/Single-beds/malm-58525/29019594/ и две бюра MICKE https://www.ikea.bg/home-office/Desks-and-tables/Desks/Desks-for … e-18526/30213076/
Виж целия пост
# 333
А гардеробчетата от кой модел са, че нещо не ги намирам в сайта?
Виж целия пост
# 334
По-горе видях икейските мебели, удобни ли са тези врати? На мен не ми харесва, че няма дръжка.
Дръжка има, или по точно къде да се хване, за да се отвори вратата. Помислено е Simple Smile
Удобни са гардеробите, може да се сложи лайсна за закачалки, рафтове с много фина настройка на разстоянието между тях или пък кошница, която се издърпва навън. Изобщо “концерт по желание”.
Аз предпочетох само рафтове.
Виж целия пост
# 335
А пантите с плавно затваряне ли са? Децата много се кефят да блъскат...
Виж целия пост
# 336
А пантите с плавно затваряне ли са? Децата много се кефят да блъскат...
Да, с много плавно Blush
Виж целия пост
# 337
Вкъщи имаме ест.паркет и ламинат. Преди в стаите с ламината беше балтум. Сега е в пъти по- топъл пода. Не се пързаля по принцип. Единственото което не ми харесва е скърцането и пукането. Зимата леко се пораздува и попуква, а лятото се посвива и скърца леко като се минава на места. Подозирам, че пода не е съвсем равен и затова е така. Естествения паркет ни се пързаля повече- сина ми нарочно се пързаля по чорапи понякога. На ламината не успява.
Кой паркет скърца и пука, предполагам естественият? Спомням си на последната квартира, където бяхме, ест. Паркет, скърцаше от стъпките на котката. Мм не можеше да ми говори и ходи едновременно, защото не дочувах какво ми казва. Беше ми изключитекно трудно да приспя детето и да изляза от стаята без да се събуди от стъпките ми. Та, преместихме се в апартамент на балатум и плочки. Дълго време не можех да повярвам, че нищо не се чува като стана от леглото!
Да, балатумът явно не е опция, ще търсим релефен паркет, дано наистина не е и тропащ или скърцащ.
А до каква възраст според вас е приемливо момче и момиче да са в 1 стая? Моите са с 3 год. разлика, като момчето е по-голямо.
Виж целия пост
# 338
Страхотни идеи давате момичета!На нас също предстои ремонт на детска стая,до септември трябва да стане момчешка,като за голямо дете!За сега категорично съм решила в/у хубавия,качествен и не скърцаш паркет да сложим ламинат!Сърце не ми дава да го изкъртим,но много ми е демодерско и цвета е много трудно съчетаем.Още нямам никаква идея!До няколко дни поне тавана трябва да съм го решила,искам вечер да е щато ден и ще е нужен нов таван.Ще се радвам да споделите идеи.
Виж целия пост
# 339
Горчива и моите зверчета са батко и сестричка с 2 години и 7 месеца разлика. Баткото е на 8 и половина и все още са в една стая.
До година някъде, мислим да ги разделяме, но втората детска е все още само проект - досега сигурно 5-6 пъти сменя желанията си и не можем да се спрем на един вариант, който удовлетворява всички ни Joy

Относно ламината - точно грапав търсих и аз - не се пързаля изобщо. Яд ме е, че и за трапезарията не взех такъв No Mouth
Виж целия пост
# 340
Горчива и двата скърцат. Естествения е не особено качествен и има доста широки фуги, но не ни се занимава сега да го сменяме. Хванали сме му местата, на които скърца и ги заобикаляме. Ламината само лятото скърца. Когато се посвие. Зимата се пораздува леко и вечер като си легнем се чува как попуква от време на време. Но скърцането му не е силно. Предполагам ако е добра замаската отдолу и няма неравности ще е по- добре положението. При родителите ми определено ламината скърца повече. Но и те не са правили замаски и е реден директно върху плочата само с изолиращата подложка, която е тъничка.
Виж целия пост
# 341
Страхотни идеи давате момичета!На нас също предстои ремонт на детска стая,до септември трябва да стане момчешка,като за голямо дете!За сега категорично съм решила в/у хубавия,качествен и не скърцаш паркет да сложим ламинат!Сърце не ми дава да го изкъртим,но много ми е демодерско и цвета е много трудно съчетаем.Още нямам никаква идея!До няколко дни поне тавана трябва да съм го решила,искам вечер да е щато ден и ще е нужен нов таван.Ще се радвам да споделите идеи.

Това ми е трудно да го приема. При всички положения един изциклен и хубаво лакиран паркет е много по-красив от изкуствен ламинат. Колко да е демоде естествения паркет?!

Цитат на: горчива
А до каква възраст според вас е приемливо момче и момиче да са в 1 стая? Моите са с 3 год. разлика, като момчето е по-голямо.
[/quote

Ако има такава възможност за отделни стаи, от ден първи е най-добре. Но ако няма такава възможност - какво може да се направи? МОите са с 6 години разлика и ще са в една стая, докато единият не се изнесе. Искам да разделя пространството така, че всеки да си има своето малко интимно кътче, но при всички положения няма да е като да са в отделни стаи. Но това са възможностите.
Виж целия пост
# 342
Паркетът ако се пренареди (ако скърца), изцикли и после лакира/ байцне в друг цвят, ще е разкош. Защо не направите това вместо ламинат?
Ламинатът си е ламинат...компромисен вариант, поне за мен и то само заради цената му. Дъреният паркет е чудесна настилка. Винаги може да се освежи.

А ламинатът някой ден отива на боклука.
Виж целия пост
# 343
И двете детски стаи бяха със стар паркет. Грозно нареден, с големи фуги. Изциклихме го, и го лакирахме, запълнихме фугите. След 3-4 години те започнаха да се ронят. По паркета се отбелязаха "пътечки" откъдето се минава. За мен решението беше сравнително нисък клас ламинат отгоре. Някога ако решим можем да изхвърлим ламината и да оправяме паркета. Или да сложим нов ламинат. Нищо не скърца.
Виж целия пост
# 344
И двете детски стаи бяха със стар паркет. Грозно нареден, с големи фуги. Изциклихме го, и го лакирахме, запълнихме фугите. След 3-4 години те започнаха да се ронят. По паркета се отбелязаха "пътечки" откъдето се минава. ...
Трябвало е да го прередите, залепите и да ползвате качествен лак. Не е евтино, но веднъж направен, има дълъг живот.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия