Всякакви въпроси относно пералнята - тема 4

  • 59 320
  • 736
# 135
    А как разбра че пере със студена вода? По температурата на люка, или си я отваряла за да видиш температурата на прането?
          Аз  при  старата пералня също мислех че не затопля водата. Люка на пипане си беше съвсем студен докато переше. Но като я отворих, стана ясно че си пере със топла вода.
    по самия люк се разбира, че е студена .при плакненето вече се затопля и се вижда,не е необходимо дори да пипна люка,то си личи .
    Как си личи без пипане?
    личи си,ще снимам и ще кача после,но си личи.аз я проверявам и с пипане,има разлика при последващи пълнения.
    Виж целия пост
    # 136
    BM21,  давам отчет за прането на палто от вълнено букле. След като получих разрешение да ползвам смело моето мило Miele за целта, реших и да си прочета упътването към него. Признавам си, че не бях го отваряла нито веднъж, защото знам немски език и ми беше достатъчно да ползвам панела за управление на уреда. И там открих, че програмата за вълна е с предварително зададени градуси на водата /студена /, но мога да избирам температурата до 40°, същото важи и за оборотите на центрофугата. Освен това, прането не бива да тежи повече от 2 кг в сухо състояние. Та така - премерих си палтото, което тежеше малко над 1 кг, купих си немски препарат за пране на вълна и "крехко"  Joy  пране, и пуснах прекрасната ми машинка в действие, на вълна при 30°,на 400 оборота и с допълнително количество вода при прането. Всичко мина като по ноти. С нищо не затрудних пералнята, палтото излезе чисто и без никакви забележки по него. Сега обаче имам друг проблем - трудно съхне. Мога ли да го пусна в сушилнята или да го чакам само да свърши тази работа?

    Не би трябвало да има проблем, стига да подберете подходяща програма.
    Виж целия пост
    # 137
    Здравейте .взех нова пералня,зануси.прави ми впечатление ,че първо налива и пере със студена вода и чак на някое от плакненията водата е топла.при старата ми пералня не бяха така циклите при пране.нормално ли е това или  е до някакви настройки?благодаря

    В началото е повече от нормално водата да е студена. Нали входящата вода през зимата е с много ниска температура, пък и количеството в пералнята не е никак малко. За да се позагрее ѝ трябва поне половин час. Ако поставяте примерно 60 градуса, пералнята си ги достига по време на същинското пране, всичко по пералнята се нагрява (включително корпуса) от високата температура и при първия цикъл на плакнене може да Ви се стори, че водата вътре е топла, защото люка се е нагрял и при докосване продължава да е топъл, барабана е нагрят, казана, като цяло студената вода навлиза в топла среда, но по време на плакнене пералнята НЕ нагрява водата, а и няма време да го стори, защото цикъла на плакнене е много кратък и докато тръгне да я загрява, вече се налага да я изхвърли и да налее нова за следващ цикъл на плакнене. По тази причина в нито една съвременна класическа пералня нагревателя не работи по време на плакнене, просто е безсмислено губене на електроенергия.
    Виж целия пост
    # 138
    Здравейте .взех нова пералня,зануси.прави ми впечатление ,че първо налива и пере със студена вода и чак на някое от плакненията водата е топла.при старата ми пералня не бяха така циклите при пране.нормално ли е това или  е до някакви настройки?благодаря

    В началото е повече от нормално водата да е студена. Нали входящата вода през зимата е с много ниска температура, пък и количеството в пералнята не е никак малко. За да се позагрее ѝ трябва поне половин час. Ако поставяте примерно 60 градуса, пералнята си ги достига по време на същинското пране, всичко по пералнята се нагрява (включително корпуса) от високата температура и при първия цикъл на плакнене може да Ви се стори, че водата вътре е топла, защото люка се е нагрял и при докосване продължава да е топъл, барабана е нагрят, казана, като цяло студената вода навлиза в топла среда, но по време на плакнене пералнята НЕ нагрява водата, а и няма време да го стори, защото цикъла на плакнене е много кратък и докато тръгне да я загрява, вече се налага да я изхвърли и да налее нова за следващ цикъл на плакнене. По тази причина в нито една съвременна класическа пералня нагревателя не работи по време на плакнене, просто е безсмислено губене на електроенергия.
    Отново си изплющя некомпетентното мнение  Laughing Дет се вика "аман от такива майстори". Язък че се смяташ за "майстор". Има перални, които на някои /не на всички/ плакнения си стоплят водата, е не я правят 60гр., ама я топлят. Влез в час с новите технологии  Wink С'я, ако горение не го може... това е друг въпрос, но все пак има и други марки Mr. Green
    Виж целия пост
    # 139

    Отново си изплющя некомпетентното мнение  Laughing Дет се вика "аман от такива майстори". Язък че се смяташ за "майстор". Има перални, които на някои /не на всички/ плакнения си стоплят водата, е не я правят 60гр., ама я топлят. Влез в час с новите технологии  Wink С'я, ако горение не го може... това е друг въпрос, но все пак има и други марки Mr. Green

    На мен по-чудно ми е, кой е направил заядлив човек, като теб модератор. Хайде вместо да ме обиждаш, дай някаква техническа документация в подкрепа на глупостите, които пишеш? Интересно, че теб всеки втори потребител те "благославя", и те слага на място, понеже "много ги разбираш" нещата, и в тази тема, и в темата за сушилни. Изобщо ми е чудно, как не си се засрамила и спряла да пишеш по теми, в които си напълно невежа? Та даже ги спамиш, а същевременно се водиш модератор или нещо от тоя сорт. Пълен цирк . . .
    Виж целия пост
    # 140
    Извинявам се, че се намесвам, ама щом една пералня може да стопли водата за пране няма причина да не може да стопли и водата за плакнене. Ако не го прави, то е защото няма смисъл да се плакне с топла вода и производителят не е предвидил такова затопляне в програмата. Аз лично също не виждам смисъл в плакненето с топла вода, ама може някоя програма да го изисква, де да знам.
    Виж целия пост
    # 141
    Здравейте .взех нова пералня,зануси.прави ми впечатление ,че първо налива и пере със студена вода и чак на някое от плакненията водата е топла.при старата ми пералня не бяха така циклите при пране.нормално ли е това или  е до някакви настройки?благодаря


    Отново си изплющя некомпетентното мнение  Laughing Дет се вика "аман от такива майстори". Язък че се смяташ за "майстор". Има перални, които на някои /не на всички/ плакнения си стоплят водата, е не я правят 60гр., ама я топлят. Влез в час с новите технологии  Wink С'я, ако горение не го може... това е друг въпрос, но все пак има и други марки Mr. Green
    [/quote


    Уважаема госпожо/це Afrodita,
    Добре е да оберете емоцията,сарказма/на моменти граничещ с гротеска./
    Последното го давам като потребител на форум'а.
    Не е лошо да правите разлика между изплакване и допълнителни функции като:медицинско изплакване-последната вода се загрява до 40 градуса за по-добро отсраняване на остатъците от перилен препарат-налично при LG перални и Shulthess,а и др.Във форума списват различни хора,с различни професии,които търсят отговор на възникнали въпроси за покупка или технически проблеми.Съветите от технически компетентни лица,които ги дават доброволно са в голям плюс.Малко цензура на изказа ви ще бъде в полза !
    Виж целия пост
    # 142
    Извинявам се, че се намесвам, ама щом една пералня може да стопли водата за пране няма причина да не може да стопли и водата за плакнене. Ако не го прави, то е защото няма смисъл да се плакне с топла вода и производителят не е предвидил такова затопляне в програмата. Аз лично също не виждам смисъл в плакненето с топла вода, ама може някоя програма да го изисква, де да знам.

    Има причина и е много проста, цикъла на пране е с много по-висока продължителност от този на плакнене. Ще дам за пример стандартна памучна програма 60 градуса, която е да речем 2:30 часа. 1:30 мин примерно дрехите са подложени на същинско пране през което водата с перилен препарат се нагрява. След това се източка, балансира прането, центнофугира и пълни отново чиста вода (по-голямо количество) за да плакне. След 10-15мин. машината изпомпва мръсната вода, пак балансира, пак центрофугира (изцежда) и това се повтаря към 3 пъти. След това зарежда за омекотител. Да на практика е възможно нагревателя да работи по време на плакнене, но работата е там че за 10 минути той не може да подгрее значително водата и да повиши качеството на изплакване. За това производителите не програмират той да функционира през това кратко време. Просто е излишно хабене на електроенергия. Сами си направете експеримент и пипнете стъклото след 10 минути от началото на пране, когато нагревателя работи и ще се убедите че за 10 минути водата не се е нагряла. Също така при второто плакнене хванете маркуча за мръсната вода докато изпомпва, и ще се убедите че изпомпва студена вода, а не топла. При първия цикъл на изплакване може да е хладка, защото барабана, дрехите ,казана и други компоненти са предварително нагряти по време на същинското пране.
    И пак повтарям, на теория е възможно да функционира нагревателя и по време на плакнене, на практика обаче за краткото време, в което се задържа водата е безсмислено, защото голям ефект от работата му за 10 мин. няма, само излишно хаби електроенергия и то не малко.

    Ако пък имате технически познания и мултицет, закачете го към нагревателя по време на плакнене и сами се убедете, захранва ли се той по време на този процес.
    Виж целия пост
    # 143
    Ето от точния момент човека обяснява, какво се случва след същинското пране, подчертава че при плакнене се налива по-голямо количество вода, а нагревателя НЕ се активира:
    https://youtu.be/P0Aj1sJda2g?t=982
    Виж целия пост
    # 144
    Има перални, които на някои /не на всички/ плакнения си стоплят водата, е не я правят 60гр., ама я топлят.
    Най-вече първото плакнене топлят, нали?  Wink
    Плакненията са със студена вода,
    но след първото плакнене прането не достига температурата на студената вода,
    понеже е топло и смесено със студена вода остава хладко.
    И остава едно чувство, за затопляне....

    През лятото даже при две плакнения топли.  Thinking
    Виж целия пост
    # 145
    П.П.
    Ама аз подкрепих твоята теза - може да се включи нагревателят (доколко ще успее е друг въпрос), но няма смисъл.
    Виж целия пост
    # 146
    Здравейте .взех нова пералня,зануси.прави ми впечатление ,че първо налива и пере със студена вода и чак на някое от плакненията водата е топла.при старата ми пералня не бяха така циклите при пране.нормално ли е това или  е до някакви настройки?благодаря

    В началото е повече от нормално водата да е студена. Нали входящата вода през зимата е с много ниска температура, пък и количеството в пералнята не е никак малко. За да се позагрее ѝ трябва поне половин час. Ако поставяте примерно 60 градуса, пералнята си ги достига по време на същинското пране, всичко по пералнята се нагрява (включително корпуса) от високата температура и при първия цикъл на плакнене може да Ви се стори, че водата вътре е топла, защото люка се е нагрял и при докосване продължава да е топъл, барабана е нагрят, казана, като цяло студената вода навлиза в топла среда, но по време на плакнене пералнята НЕ нагрява водата, а и няма време да го стори, защото цикъла на плакнене е много кратък и докато тръгне да я загрява, вече се налага да я изхвърли и да налее нова за следващ цикъл на плакнене. По тази причина в нито една съвременна класическа пералня нагревателя не работи по време на плакнене, просто е безсмислено губене на електроенергия.
    Отново си изплющя некомпетентното мнение  Laughing Дет се вика "аман от такива майстори". Язък че се смяташ за "майстор". Има перални, които на някои /не на всички/ плакнения си стоплят водата, е не я правят 60гр., ама я топлят. Влез в час с новите технологии  Wink С'я, ако горение не го може... това е друг въпрос, но все пак има и други марки Mr. Green
    Afrodita, докато си избирах пералня беше голямо четене тук и постовете ти ми бяха любими, защото директно ги пропусках без грам угризение, че може да съм прескочил нещо полезно.
    Виж целия пост
    # 147
    Не знам какво толкова подскачате /повечето писали след последния ми пост/. Писах по повод изказването на BM21 че  "в нито една съвременна класическа пералня нагревателя не работи по време на плакнене". Е, не е точно така. Има съвременни перални с програма, ако искате екстра го наречете, които затоплят с нагревателя водата при изплакване, което изплакване е след основния цикъл на изпиране с препарат. Не всички перлани имат тази екстра, и дори тези, които я имат - не е на всички програми. Иначе BM21 си заявява, че катогорично нито един съвременен уред не го прави. Ами не е баш така и е подвеждащо да се правят генерални заключения, които не са верни. Ако слушаме на BM21  съветите, то следва да си избираме пералнята само по лагерите и по определена марка, която той промотира тук. Crazy 
    Виж целия пост
    # 148
    Не знам какво толкова подскачате /повечето писали след последния ми пост/. Писах по повод изказването на BM21 че  "в нито една съвременна класическа пералня нагревателя не работи по време на плакнене". Е, не е точно така. Има съвременни перални с програма, ако искате екстра го наречете, които затоплят с нагревателя водата при изплакване, което изплакване е след основния цикъл на изпиране с препарат. Не всички перлани имат тази екстра, и дори тези, които я имат - не е на всички програми. Иначе BM21 си заявява, че катогорично нито един съвременен уред не го прави. Ами не е баш така и е подвеждащо да се правят генерални заключения, които не са верни. Ако слушаме на BM21  съветите, то следва да си избираме пералнята само по лагерите и по определена марка, която той промотира тук. Crazy 

    Поредния пост пълен с празни приказки и неподплатен, с каквито и да е било аргументи. Постнах и видео правено от професионалист, дето подчерта, че при плакнене нагревателя не се ползва. Сигурно 5 човека до сега ти обясняват, а ти си продължаваш да се излагаш нападайки ме без абсолютно никакъв повод и знания в областта.
    Що за модератор си ти? Като не си съгласна с мнението ми, изръси своето, макар и некомпетентно, но поне пробвай да има някаква аргументация, без да даваш квалификации на мен или на останалите потребители тук.
    Виж целия пост
    # 149
    Не знам какво толкова подскачате /повечето писали след последния ми пост/. Писах по повод изказването на BM21 че  "в нито една съвременна класическа пералня нагревателя не работи по време на плакнене". Е, не е точно така. Има съвременни перални с програма, ако искате екстра го наречете, които затоплят с нагревателя водата при изплакване, което изплакване е след основния цикъл на изпиране с препарат. Не всички перлани имат тази екстра, и дори тези, които я имат - не е на всички програми. Иначе BM21 си заявява, че катогорично нито един съвременен уред не го прави. Ами не е баш така и е подвеждащо да се правят генерални заключения, които не са верни. Ако слушаме на BM21  съветите, то следва да си избираме пералнята само по лагерите и по определена марка, която той промотира тук. Crazy  

    Уважаема Афродита,
    Като отговор на последния ви пост/и аз съм от подскачащите,що се отнася до изказа ви и поднесена полезна информация/
    Изказвайте мнението си,но ако е необходимо давайте и препратки към достоверна информация.
    Мен специално ме интересуват лагерите,казан ,както й" иновативен 3D барабан с 6 барабанни винта гарантиращ перфектно измиване и максимално запазване на текстила",каквото и да означава това,стига да работи в полза: https://www.maycom.eu/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%81%D0%B8 … 40-8-%D0%BA%D0%B3
    Също така и плюсовете,които предлага тази: https://www.microspot.ch/de/haushalt/waschen-b%C3%BCgeln/waschma … 0014--P0001141415
    Гореспоменатите са ми необходими и от към праг на цена/към момента чисто психологически/
    Надявам се коментарите ви да бъдат лишени от обидни квалификации,както и.от към лирически отстъпления.
    Списващите тук не са на изповед,за да ви дават обяснения от лично естество.
    Виж целия пост

    Започнете да пишете...

    Страница 1 от 1

    Общи условия