Да обобщим вредностите в козметиката

  • 23 149
  • 71
# 60
http://www.ewg.org/reports/skindeep2/search.php?nperpage=10& … rt=&showall=1

Това е резултата от търсенето на antiperspirant deodorant. Забележете, че някои продукти на каталожната и хипермаркетската козметика са в зелената зона. Значи е добре да се проверява за всеки продукт конкретно.

Виж целия пост
# 61
Тоест, тези които са в зелената зона, са "ок" ?
Не я разбирам много тая таблица Blush
Виж целия пост
# 62
Аз пък в тази таблица се опитах да намеря интимния гел на Avon и не успях. Опитвам се да разбера дали е от вредните, ще помогнете ли?
Виж целия пост
# 63
Аз пък в тази таблица се опитах да намеря интимния гел на Avon и не успях. Опитвам се да разбера дали е от вредните, ще помогнете ли?

Тука търси, доста от продуктите са в зелено:

http://www.ewg.org/reports/skindeep2/search.php?search=Avon& … o.x=6&Go.y=15
Виж целия пост
# 64
Обикновено ползвам зехтин за ръце,но кожата ми е много суха и ме дразни,а на работа не мога да мъкна мазно олио  Simple SmileНякой крем за ръце да ми препоръчате,ако сте го проверявали в www.ewg org.? Wink
Виж целия пост
# 65
Има ли риск от използването на козметичните продукти? Знаем ли какво има в тях? Как се съхраняват толкова дълго? Четем ли етикетите или в най-добрия случай поглеждаме срока на годност на крема, шампоана, боята за коса или червилото, което си купиваме от кварталния магазин. Ако погледнем шишенцата и флаконите подредени по рафтовете в банята по етикетите може да прочетем много от токсините, които замърсяват околната среда от диоксини до петролни химикали.
Все още за екологичните, здравни и потребителски организации преследването на козметичните производители изглежда незначителна кауза в сравнение с отровите във въздуха, водата и почвата.
Според данни на ООН, сега по света има около 70 000 широко използвани химикали, а всяка година се внедряват още по 1 000 нови Националният институт за професионална сигурност и здраве на САЩ съобщава, че близо 900 козметични съставки са токсични. Според други източници тези цифри са доста занижени. Без съмнение много козметични продукти съдържат канцерогени и това се допуска, защото козметиката не се смята за толкова сериозна, колкото лекарствата и храните, и почти не се контролира от закона.
Какво ще поставим върху лицето, косата или устните си избираме ние, затова имаме право да знаем, имаме право на повече информация.
Модерните козметични препарати съдържат множество съмнителни съставки, които биха се чувствали повече у дома си в лабораторните епруведки, отколкото по женските лица. Тези синтетични компоненти са евтини, устойчиви и имат дълъг срок на годност. Производителите просто ги обожават, но въпреки че в началото изглеждат безопасни, резултатите от продължителната им употреба може да са смъртоносни. Непрекъснато нарастващия списък от синтетични съставки, които производителите прибавят към продуктите си, превръщат най-невинно изглеждащите шампоани и кремове в коктейли от токсини и бомба със закъснител.
Нежеланите ефекти от токсините нарастват с годините и десетилетията, обърквайки рецепторите на хормоните и бавно изменяйки структурата на клетките. Катранени пигменти, фенилендиамин, бензол, дори формалдехид са само някои от синтетичните химикали, широко използвани в шампоани, кремове и ружове - все отрови, които се абсорбират от кожата с всяка употреба. Пудрите имат най-малка степен на абсорбиране, докато мазните разтвори и овлажнителите позволяват поглъщане на повече от химикала. Гримът лесно може да бъде абсорбиран от нежната кожа около очите. Спрейовете, парфюмите и пудрите може да бъдат вдишани - дразнейки дробовете, а червилото често е поглъщано. В повечето средства, които милиони жени ежедневно поставят на кожата си, има поне по два компонента, причиняващи рак при лабораторни животни. А това е достатъчно силно предупреждение.
Звучи благородно: козметични компании обещават, че ако купите продуктите им, част от печалбата ще отиде за борбата против рака на гърдата. Ако същата козметика съдържа химикали, които всъщност увеличават риска от това заболяване? Много козметични продукти съдържат химикали, които според последни изследвания може да са свързани с развитието на рака.
Парабените са химически консерванти, които имат естрогеноподобно действие и разстройват хормоналния баланс. Доказано е, че ксеноестрогените увеличават риска от рак на гърдата.
Фталатите причиняват вродени уродства и трайни увреждания на половата система у лабораторни животни, изложени на тези химикали по време на бремеността и след раждането. Те също имат хормоноподобно действие, разстройват хормоналния баланс и могат да причинят или влошат рака на гърдата.
В козметичните продукти има още много други опасни химикали. Особена тревога предизвикват съставки като лутеин, формалдехид и въглищна смола, понеже всички те имат връзка с рака. Според доклад, посветен на безопасността на козметичните препарати, една трета от тестваните продукти съдържат канцерогенни съставки.
Козметичните компании се опитват да ни убедят, че не си струва да се тревожим за вредните химикали в проуктите им, тъй като те се използват само върху кожата или косата. Например те твърдят, че парабените и фталатите са напълно безопасни, понеже не се абсорбират в тялото. Но неотдавна парабени бяха открити в ракова тъкан от млечна жлеза и това повдига сериозни въпроси за натрупването им в човешкото тяло. През септември 2000 г. учени от Център за контрол и предотвратяване на заболяванията в САЩ откриха изненадващо високи нива на фталати у всеки от 289 тествани човека, особено на жени в детеродна възраст. Заключението: ”вероятността от натрупване на фталати в организва е много по-висока отколкото се предполагаше досега”.
Много козметични компании са готови да спорят, че нивото на опасни химикали в продукцията им не е достатъчно висока, за да ви навреди. Обаче продължителността на излагане е решаващ фактор и дори в съвсем малка доза ежедневния контакт с някои химикали може да има сериозни последици за организма – особено при децата и младежите. Въпреки, че използването на отделни продукти един път девно не е толкова опасно, факт е, че всеки ден използваме по няколко продукта на ден, а това води до натрупне на парабени и фталатив телата ни.
Ракът, сърдечните заболявания, вродените дефекти и умствената изостаналост се увеличават. Появяват се все повече доказателства, че това е следствие от замърсяването на въздуха, водата, храната и други продукти за всекидневна употреба. Време е да предприемем нещо, за да защитим здравето си.
Понятието “безопасни” или “приемливи” нива на рискови химикали в продуктите, които употребяваме трябва да съществува само тогава, когато не можем да намерим заместители. Имаме право на продукти, които няма да ни изложат на риск. Не можем да оставим компаниите да правят каквото си искат.
AVON са известни на пазара като “компанията на жените” и твърдят, че са най-големият корпоративен поддръжник на каузата за рака на гърдата в САЩ. Но, според собственият им уебсайт, много от продуктите на AVON съдържат парабени. Доказано е, че младите момичета, при които тъканта на гърдите е в процес на развитие, са особено уязвими към увеличените нива на естрогени. Напоследък под натиска на ВСА AVON започва да премахва фталатите от продуктовите си линии. Тази малка стъпка на корпоративния гигант е важна за пазарите и клиентите на AVON много от които са жени в детеродна възраст и за бъдещите поколения.
REVLON спонсорира всяка година благотворителен крос за жени, за да подпомогне изследванията, свързани с рака на гърдата. Междувременно “Библията на безопасното пазаруване” предупреждава за опасни съставки в техни пудри, гримове и бои за коса. Според изследвания, проведени по скала от 0 до 10, като 10 е най-опасно ниво, над 80% от продуктите на REVLON са отчели нива от 7.2, а някои и по-високи. REVLON HIGH DIMENSION 10 MINUTE PERMANENT HAIR COLOR е отбелязал рекордните 9.6 и съдържа както известни, така и подозирани канцерогени.
Фондацията за изследване рака на гърдата на ESTEE LAUDER издига като своя мисия предотвратяването и лечението на това страшно заболяване. Техни продукти, които съдържат парабени са течен грим POLISHED PERFORMANCE и маскара PRECISION LASH , според “Библията за безопасно пазаруване”. Напоследък фирмата обяви, че ще премахне фталатите от CLINIQUE и лаковете за нокти MAC .
Благотворителната фондация на фирма MARY KAY е посветена на елиминиране на рака, засягащ жените. Но компанията добре прикрива факта, че продуктите и също съдържат вредни съставки. Много е трудно консуматорите да открият какво влиза в състава им.
Боята за коса сдържа фенилендиамини и оцветители, които са доказано канцерогенни и водят до не-ходжкинов лимфом, левкимия и миелом. За оцветяване се използват синтетични съединения, в които има арсен и олово.
Лосионите и кремовете съдържат диетаноламин и триетаноламин, които реагират с нитратите от храната и се получават нитрозамини – мощни канцерогени, причиняващи рак на мозъка и на кръвта.
Парабените са нефтопродукти, които масово се използват като консерванти в козметиката, защото не дразнят кожата, евтини са, нямат вкус и мирис и не позволяват развалянето на продуктите. Все повече специалисти твърдят, че те се натрупват в организма и водят до рак на гърдата, тъй като действат като ксеноестрогени.

Фталатите се добавят в много червила и лосиони, даже без да се упоменават на етикетите. Тъй като са канцерогенни те вече са забранени за употреба в детските играчки и гумените залъгалки за бебета, на които им никнат зъби. Доказано е, че те пречат на правилното оформяне и развитие на тестисите, пениса и яйчниците.

Повечето козметични продукти съдържат полиетиленгликол, бронопал и други вещества, от които се получава мощна клетъчна отрова формалдехид ( във формалин се поставят труповете, за да не се разлагат ) . Що се отнася до талка – друга широко използвана съставка – отдавна е доказано, че той е свързан с рака на яйчниците. Но санитарните власти мълчат ...
Няма ли отбелязан състава на използаните продукти – НЕ КУПУВАЙТЕ !!!
Имате право да бъдете най-добре информирани.
Здравето е ваше! И парите са ваши!
Виж целия пост
# 66
Ужаст,за хранат ми беше ясно,но това за казметиката????как да я избегнеш,все пак се къпеш всеки ден..Проверих козметиката си и се оказа ,че единственият продукт,които уж се оказа ок/в смисъл по-малко вреде/ е душ гела ми на FA!А козметиката за лице-свят ми се зави!!!!!
Виж целия пост
# 67
Виж целия пост
# 68
Попаднах на едно списъче с отровните съставки в козметиката и реших да го споделя с вас.
Ето го:

http://www.hallgold.com/toxic-chemical-ingredients-directory.htm
Виж целия пост
# 69
.Аз от близо 2 год. използвам продуктите на Dr.Hauschka- и съм много доволна.За съжаление не съм ги виждала на Б-я пазар, но влезте в www.drhauschka.co.uk има много инфо.Мисля, че има и online търговия.
ot Ягодката могат да се поръчат в Бг. Доставката е безплатна.
Виж целия пост
# 70
Момичета, днес за първи път я видях тази тема и изтръпнах...прибрах се от работа и "О УЖАС": този парабен го има навсякъде, а в антицелулитния крем на AVON си пише дори :ISOBUTYLPARABEN!!!!!!!!!!!!!!! #Crazy #Cussing out
Какво да правя?-да мятам ли всичко в кофта, това са толкова пари ама ме е страх..а като си помисля само че се мажа с какво ли не.. newsm78
Посъветваййте ме! Rolling Eyes
Виж целия пост
# 71
Аз за себе си реших,че просто не мога без козметика!А и като се замислиш няма как да го избегнеш-все пак се къпеш всеки ден.За наше успокоение  голяма част от дезодорантите на Avon ми изглеждат ок/прегледах съставките/,.Реших да не се мажа излишно с кремове-само с крем за лице,без лосиони за тяло,особенно силно парфюмирани.Изгледа,че продуктите без аромат и  оцветители са по-малко вредни.За тяло смятам да използвам маслата на Икаров,но първо ще видя какви консерванти има в тях,а за маски за лице -все още съм млада и мисля ,че мога да карам на подръчни средства:(((( Thinking #Cussing out
Мисля ,че е прекалено да не ползваме козметика,но все пак да не прекаляваме.А и съм на мнение ,че храната е далеч по-вредна-почти няма хранителен продукт без химични добавки!! #2gunfire
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия